yalancı sancıymış :((

mervezeynepnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2008
286
0
kızlar hepinize merhaba, benim 29 temmuzda kontrolüm vardı, kontrolde her şey yolundaydı, bebişimiz gayet iyiydi çok şükür. kontrolden sonra kaynanam ve görümcemle gezdik, balıklıgöle kadar yürüdük, orda da gezdik, sonra bende yürüyecek hal kalmadı, onlar da gezmek istiyolardı. ben dolmuşa binelim dedim , ama pek oralı olmadılar, bi daha aynı yolu yürüdük (yaklaşık yarım saatlik) neyse sonra bi yerde oturdum ben, onlar gezmeye devam etti, arabaya bindik, ilçedeki evimize doğru yola çıktık, yolda sancılarım başladı, ben geçer dedim, ama sancılar belime ve bacaklarıma vurdu, sonra yolu yarılamışken geri döndük, hastaneye gittik, orda alttan muayene oldum, açılma yok dedi, nstye bağladılar, 10 dk da bir sancı var çıktı, biraz kaldık, sonra doğum olabilir diye bbi tanıdığın evine gittik, orda yatacaktık, saat 1 olmuştu, lavaboya gittim, baktım ki iç çamaşırım kan olmuş, hemen geri hastaneye gittik, yine muayene yaptı ebe, biraz açılma var dedi, nst de düzenli sancılar göründü, hastenede kalın dedi, o gece orda kaldık, sabah yine baktılar, sancıların gitmiş dediler, doktorum sabah 9 da geldi, gidebilrsiniz yalancı sancı onlar dedi. işte böyle, çok heyecanlanmıştık, hepsi yalancı sancı içinmiş, hastenede rezil olduk, klima bozuktu, çok sıcaktı, hiç uyuyamadık, ben de çok yorgundum zaten. bi de iki doğum oldu, kadınlar kolayca doğuruverdiler, birisinin 5. birisinin 10. çocuğuymuş, ne de olsa urfadayım tabi. burda böyle hala.
inanın eve geldiğimde kendimi doğum yapmış gibi hissediyordum, benim için kötü oldu, gerçi biraz deneyim kaznmış oldum ama o kadar sıkıntıyı boşa çekmiş de oldum. bakalım ne zman gerçeği gelecek.

ayy canım cidden zor saatler geçirmişsin.. kızını kucagına alıp dönseydinde hoş olurdu ama saglık olsun neyseki kızın saglıklı ve hala seninle hem biyaz daha dursun orda da tombikleşip çıksın dimi annesi şöle ele avuca gelsin....

geçmiş olsun canım .aman dikkat et .gerçi bende çok geziyorum .herkes gezerken doğurcaksın diyooo..
aman kızlar sıcaklardan mı dır nedir erken doğumlar arttı .vücut susuz kalıyomuşş.biraz daha dikkat edelim kendimize.merve zeynepnurcam tekrar geçmiş olsunnnn

canım geçmiş olsun yaa ama sen fasla yormuşun kendini nedne okadar yürüdünkii... bide gerii dönerken yürümüşün kaynanan gilde çok anlayışlıymış baksana ii yürütmişler senii ey allahım yaa snein 2 can oldugunu bilmiolar sankii ... sinirlendim şimdi oonlara..

canım bizimkinin kilosu maşallah çok iyi, biz çok kilo almasından korkuyoruz, kolay doğum yapanalrın bebişleri minik mink, benim odamdaki kadının 2kilo 200 falandı, minnacık bi şeydi, kadının sancısı çok olmuş, ama çok kolay doğurdu, bakalım ben ne yapacam, bizimki 3,5 olur bu gidişle, şimdi 3kilo 300 falanmış maşallah. beni bayağı zorlucak galiba.

sağol sehercim, onlar da kolay doğum yapayım diye yürümemi istiyolardı, ama haklısın sonra düşününce ben de kızdım, onların gezmesinden daha önemli benim durumum, boş yere o kadar eziyet yaşadım, kanamam da devam ediyo az da olsa, ben de artar diye korkuyorum, hareket edemiyorum artık.

canım ben 4.750 gr dogmuşum hemde evde normal dogum annem çok kolay oldu dio hemde hiç dikişi bile olmamş.benim bildiğim kilolu çocuklar kuvvetli oldugu için dogumu kolay olurmuş ama tabi annenin çatı yapısıda önemli....

canım yat uzan dikkat et kanamn deva ediyosa bence doktora gt ama normal deildir bu çünkü ben dogum yaptım ama kanama felan hiç olmadı bend e bundan dolayı pek bi bilgim yok canım ... ama sen baya yormuşun kendini canım .. zeynepcigimizi yorma kuşum .. ben bile basne öle kötü ouyorumki artık merdiven dahi zor çıkıyorum.. artık son zmanalarımız dogum kolay olcaksa önceden yürünecektii şimdilerde bebgin erken gelemsini saglarsın allah vermesin.. bend e yüüryodum oglumda çok 45 dk. yol yüryodum .. ama son zamanlarımda takatii kalmıyoki insnaın ..

elif kıssssssss maşaallahh valla benim iki katım çıkmışın :roflol: anam ne buldun oaralarda da okdar yedin kıı :))) beni annem 22520 gr dogurmuş et parçası gibi :roflol: ama küçük ebbek zor dogarmış yani ben iri bebek kolay olurmuş :) ben annemi baya bi yıtmışım :) ben oglumu dogurdugumda rahattım 3650 gr pek yırtılmadım 3 dikişle eve gelmiştim:) bunlarda nolcas bakalım .. hakkımısda hayırlısı..

mervecim sanırım tıkaçın düştü o yüzden kanaman oldu tıkac bazen doguma 1 hafta bazende 1 ay kala düşermiş ve bu tıkaç düştükten sonra bol bol dinlenmen kendini yormaman gerekio. anne karnından yaşama yolculuk isimli videoyu izledin mi bilmiorum ordaki kadınında 7 aylıkken tıkacı düştü ve 8 ayı doldurana kadar yattı dr 15 dk dan fazla yürümeyeceksin diodu ..izlemediysen video bu:

http://video.google.com/videoplay?docid=-3828401603592971565&ei=Ams1SIavFovmigLP-I3RCQ&hl=tr

sehercim walla hatırlamıom ne buldum yedim. ama aannemin hamileliği yaza ve ramazane gelmiş orucunuda tutmuş iftarda bi kase dondurma sahurda 1 bardak ayran içerek ramazanı geçirmiş herhalde kalsiyumdan kilo almışım .abim2.250 gr dogmuş annemin 12 dikişi olmuş.mervecim sen bu yüzden korkma bırak kızın alabildiği kadar kilo alsın tombik bi kız olarak dogsun....

canım korkutmak gibi olmasın ama galiba o nişan.kendine bu günlerde dikkat et yoksa bebiş erken gelebilir.yat dinlen...

çok geçmiş olsun haklısın bizim buradaki kadınlar için doğum yapmak çok kolay.çünkü çocuklarla pek ilgilenmiyolar yapıp sokağa atıyolar...geçen gazetede okudum kadının biri 20 yılda 18 çocuk doğurmuştu.ilginç değil mi?::1shok:

çok geçmiş olsun canım kendine ve bebegine dikkat et.allahım korusun ikinizide amiiiin .

mervecim dikkat et kendine ve her değişimi ve ağrını gözlemle en ufak şüphede de hastaneye git cnm tekrar

gecmıs olsun guzelım ins hayırlısı zamanında gelır ama sende kendıne dıkkat et son gunlerımızdeyız canım ne yuruyusu yurucek halmı var artık bızde agrılardan yerımızden zor kalkıyoruz bende3 gun sonra kısmetse dogurcam hala gezıyorumda ama oyle eskısı gıbı yurumek nerde fazla yuruyunce zaten banada sancı gelıyor dınlenınce rahatlıyorum bızı bızden daha ıyı kımse anlamaz bebegın ıcın kendıne dıkkat et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…