Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

tamam canım ekle resimleri... bende bakayım akşam bi carrefour a ...
bu arada sen bu hukuka neden bu kdr oncelık werdn

bu tarz konularda amaç ne...iki gencin evlenmesi dimi...
maddiyata bu kadar bağlı kalınmasına çok karşıyım
sonra çiftler arasında bu tarz konular yüzünden tartışma çıkıyo...
mesela bizim isteme akşamı çok kalabalıktı kız tarafı
halamın dediği laf : "bi bilezik fazla olurda , eşya biraz daha ucuz oluverir"
hasan bana daha sonra haklı olarak " ya ben nasıl mobilya alacağımı halanamı sorucam.ben o mobilya üzerinde yıllarca oturcam..neden dandik bi mobilya alayımki..." dedi..
yani demek istediğim aile bireylerinde biri bişe diyo diğeri bişe diyo çok tatsız şeyler bunlar
benim çok canım yandı...
amcam bişey der halam bişey der
amcam ve halam babamdan büyük oldukları ve bu konulardadaha tecrübeli oldukları için sözdeee.... yaniii
babamda onlardan fikir aldı hep
almaz olaydı...
hadi söz öncesi hep onlara danışıldı
ama nişan ve düğünde artık sadece benım aılem ve hasanın aılesı konussun bu tarz konuları ya
hasanda oyle dıyto
snn annen baban bnm annem babam deglmı , bnm annem babm snn annen bbaan deglmı ... senın akrabalarına ne benım akrabalarıma ne .. bızm aılelerımızın akılları fıkırlerı yetmıyomu... bu esyaları takıları ve dger herseyı alacak olan kım aıleler... onlar ıstedgı kdr konussunlar napcaklar bı esyamızıda onlarmı alıcaklar sankı..uzaktan laf sokmak konusmak kolay dıyo
gayette hak verdım annemde hak verdı evet aslında sadece 4 buyugun bu konuyu konusması lazım dedı annem babam ve hasanın annesı babası yani
diğer akrabalar araya gırınce kotu oluyo
bu hftasonu gelcekler pazar gunu dogum gunum oldugu ıcın bıze
geldıklerı zaman babam konusucak ıste napıcaz nısanda dugunde v.s
cunku bız soz oncesı sozu konusalım nısan oncesı nısanı dugun oncesı dugunu dıye konustuk en basında.. hanı oyle olsunkı karısmasın hıc bırı bırıne
kımse verdgı sozu unutmasn gıbılerınden
gerçi ona ragmen bu kdr dıkkat etmemıze ragmen halam amcam karıştırdı ortalıgı ısteme aksamı sagolsunlar

Son düzenleyen: Moderatör:

tamam canım bulursan cok sevınırım... cok ıyı olur benım ıcın...

hilalcim çok tatlıymıs yaa.... cem in kalıbınımı aldın dün?

Cem in vardı bitek kalpli aldım canım 12 tl

tamam canım bulursam alayım bende ... güzel olurr yaaa hem dogum gunume hem gunun anlam ve onemıne uygun kaydirigubbakcemile3 hemde suana kdr onlar bze geldı gelelı hc kendı ellerımle bseyler yapmadm ben anlamamda bole yemek yapmaktan flan :kedi: artık yvas yvas ogrenme vaktı geldıde gecıo bıle.. kek yapmaktan başlayalm bakalm kaydirigubbakcemile3 sn blıomusn hılalım yemek ypmayı btun genel ymeklerı flan

eeee aileden çıkıyor işte yırtık dondan çıkar gibi alsanaalsanasmile
En çok karşı olduğum şeydşr sizene bee ala ala.
Benimde yengem bu cumartesi kayınvalideme demişti beraber mi oturucaksnız.
Allahtan annem çok anlayışlı kızım isterse ben seve seve otururumn.
ama Ev üstüne ev olmaz nerede isterlerse ikisi orada oturacaklar demiş.
Benim için maddiyattan önce yapmak istemeleri önemli.
İçinden yapmak gelsin zaten elinde avucunda olduğunda yapar.
Bizde öyle dedik Şimdi Sözde çok detaylı konuşamadık kayınvalidem sadece
istemede sordu ne yapılır diye.
Annemde bizde bişet takılmaz dedilmaz:lmaz:
Yine de altın taktılar annem ve babam (hakan'ın)
Nişanda bizde takılır ama isteyen takar set falan diye konuşmadık kim ne isterse.
Benim nişanıma gelsinler yeter. takıya gerek yok :1closedeyes:
Babama dedim ilk başta ben mal değilim sakın şu kadar demeyin.
Takarsa da şerefi takmaz sa da :roflol:

aynen öyle canım benımm.... en son dedıgn laf cok hosuma gıttı
kendı ogulları kendı gururları sonucta
sen nasıl aılen ıcın onemlıysen onlar ıcınde ogulları onemlı
elbette guclerının yettıklerı kadar butcelerıne gore bıseyler takcaklar yanı
noluyo bu bızım akrabalara anlamıyorum ya lmaz:

yok canım bütün yemekleri yapmadım
ama kek pasta börek kurabiye işlerinde becerikliyimdir sölemesi aip boshayallersmile
yemeklerden de pilav patates taze fasulye nohut pişirdim gayet güzel oldular ama bi kere yaptım hepsinden şuanda yap desen yaparımda tarifilerini unuttum kaydirigubbakcemile3

Öyle ama canım onlar istemezmi oğluna
30 burma,5 set 10 beşi bi yerde takmak akannehir
Bunu herkez ister ama ne gösterişe nede yalan söylemeye evet takıcam demeye
gerek yok
Bizde dedik kıza yapamıycağımız sözleri vermeyelim.
Bana eğer set seç derlerse ince her zaman takabileceğim seçicem :umursamaz:

Peki senin annende "daha bişey bilmiyosun yarın öbür gün evlendiğinde arkamdan laf getirme hiç bişey öğretmemiş annesi diye" diyomu kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 yazdıklarmdanda anlaşılacağı üzre benımkı epey bi diyoda kaydirigubbakcemile3 babamıda kendine benzettii..2si birden topa tutuolar beni :roflol:

öyle tabi canım benım ya gonul hep en ıyılerını en yucelerını ıster sen el kızı degılsın artık o aılenınde kızı sayılırsın sonucta
bende ınce beyaz altın bısey ıstıyorum
3000 tl falan ya akannehir cok pahalılar walla... allah bızımde erkek tarafınında yardımcısı olsun :Saruboceq:

valla biz bişe demedik takı konusunda ama 10 tane bilezik dediklerinde yok yok olmaz almayın demedim hoşuma gitti yaani kaydirigubbakcemile3

mini set oluşturmak kimsenin aklında yoktu ama yine beğendiğini içinde saklamayan bir gelin olaraktan bu güzelmiş dedim alalım dediler
set takımımıda beğendiiim çok güzell
aslında 22 ayar alalım dediler ama çok kabaydı
14 ayar beğendim 3 ay önce 2.500 tl idi belki çıkmıştır fiyatı bilmiyorum

Dyolar aslımcan neler yapıolar banaa
diyorum kayınvalidemden öğrencem annem hemen senin annene ne olmuş hee ben bostan korkuluğumuyum diyo bacaklarını kırarım senin çalışıyosun diye poponu büyütme eve gelince yemekleri sen yapcaksın diyo kaydirigubbakcemile3 ayh bilmiyorum bişi öğrenemeden gidicem kocaya bu gidişle kaydirigubbakcemile3

Benim annemde devamlı diyor
Ama sağdan girip soldan çıkıyor.
İşime geldiğinde yapacağımı biliyor çünkü kaydirigubbakcemile3

Aynen canım ben hiç fiyatlarını bilmiyorumç
Allah bize de yardım etsin ee erkek kardeşlerimiz var guclubacismile

hahahahahaha :roflol: annem 2 yaaaaa :roflol:

ya bıse sorcam kızlar yaa

sımdı hanı dugun salonunun kuaforu wardı ya bılıyosunuz beleşti ve ben para odemek ıstemedgm ıcn orda yaptırcaktm ya...
babam demıskı anneme gerek yok bılmedgmz kuafore gtmeye hem uzak eve demıs
bızım mahallede etilerde yani bi abi war kuaförü war kendısının evede 1 dk uzaklıkta kaydirigubbakcemile3 ona yaptırcaz saçımı..babam ona sölücek...
dedı parası neyse verırız dedı oraya gelen musterılerden aldgı parayı alıcak hali yok ya dedi
malum etiler... :bbo:
hem daha cok özenir dedi içine siner aslının dedi
bende eridim bittim oluuuurrrr didmmm :roflol:
sıze sormak ıstedıgımde su kızlar
sımdı etılerde yanı oturdgm yerde bı fotografcı var kucukken fotolarımı cektırdgm.. :)) hanı smdı fotograf albumunu nısanda kız trafı oduyo ya.sızce cok ıyı bısey olması sartmı.eger fıyatı uyguna ayarlarsak bu bızım mahalledekı fotografcıdan.burda cektırsem olurmu sızce.sonucta dugunde zaten profosyonel cekım olucak dogal bahcesı olan bı fotografcı bulduk dugunde dugun salonuna yakın bı yer gıtıtk arastırdk hasanla.orda yaptırıcaz.nısandakıde cok ahım şahım olmayıversin.. olurmu sizce? cok onemlımı yanı sızce nısandakı.. bilmiyorumkismile

bu tarz konularda amaç ne...iki gencin evlenmesi dimi...
maddiyata bu kadar bağlı kalınmasına çok karşıyım
sonra çiftler arasında bu tarz konular yüzünden tartışma çıkıyo...
mesela bizim isteme akşamı çok kalabalıktı kız tarafı
halamın dediği laf : "bi bilezik fazla olurda , eşya biraz daha ucuz oluverir"
hasan bana daha sonra haklı olarak " ya ben nasıl mobilya alacağımı halanamı sorucam.ben o mobilya üzerinde yıllarca oturcam..neden dandik bi mobilya alayımki..." dedi..
yani demek istediğim aile bireylerinde biri bişe diyo diğeri bişe diyo çok tatsız şeyler bunlar
benim çok canım yandı...
amcam bişey der halam bişey der
amcam ve halam babamdan büyük oldukları ve bu konulardadaha tecrübeli oldukları için sözdeee.... yaniii
babamda onlardan fikir aldı hep
almaz olaydı...
hadi söz öncesi hep onlara danışıldı
ama nişan ve düğünde artık sadece benım aılem ve hasanın aılesı konussun bu tarz konuları ya
hasanda oyle dıyto
snn annen baban bnm annem babam deglmı , bnm annem babm snn annen bbaan deglmı ... senın akrabalarına ne benım akrabalarıma ne .. bızm aılelerımızın akılları fıkırlerı yetmıyomu... bu esyaları takıları ve dger herseyı alacak olan kım aıleler... onlar ıstedgı kdr konussunlar napcaklar bı esyamızıda onlarmı alıcaklar sankı..uzaktan laf sokmak konusmak kolay dıyo
gayette hak verdım annemde hak verdı evet aslında sadece 4 buyugun bu konuyu konusması lazım dedı annem babam ve hasanın annesı babası yani
diğer akrabalar araya gırınce kotu oluyo
bu hftasonu gelcekler pazar gunu dogum gunum oldugu ıcın bıze
geldıklerı zaman babam konusucak ıste napıcaz nısanda dugunde v.s
cunku bız soz oncesı sozu konusalım nısan oncesı nısanı dugun oncesı dugunu dıye konustuk en basında.. hanı oyle olsunkı karısmasın hıc bırı bırıne
kımse verdgı sozu unutmasn gıbılerınden
gerçi ona ragmen bu kdr dıkkat etmemıze ragmen halam amcam karıştırdı ortalıgı ısteme aksamı sagolsunlar[/QUOTE]

aynen bizde de amcam karıştırdı ortalığı güya şaka yaptı. Her insanın şaka anlayışı farklıdır hem ciddi bir ortamda şaka yapılmasını çok uygunsuz buluyorum ben. Herkes çok gerilmişti o akşam bende sinirden mutfakta ağlamıştım, sinir oluyorum maddiyata dayalı huzursuzluklara, bu bizim hayatımız sonuçta ailelerin altın konularını uzatmalarına sinir oluyorum.

Çok güzel söylemişsin canım, ben baştan öyle söylemediğime nasıl pişmanım bilsen.
Ama nişanla ilgilide konuşuluyor şimdi, hiç konuşturmicam bizimkileri çünkü ağzı olan konuşuyo annemde çok etkileniyo bu sefer kayınvalideme tavır alıyo. 2 tarafı idare etmek cidden çok zor iş yaa...

benim annemde diyoki
seni alana benide yanında promosyon olarak vermek lazım yemekleri temizliği falan yapmak için diyo :roflol: :roflol:
dedim olabilerrrrr :roflol:
hadii bee ordannn evlenince arkamdan küfür ettirme bana ne biçim kız yetiştirmişler diye diyo...
aklı sıra gaz veriyo bana
kendide biliyo yeri geldiğinde içimden geldiğinde ne kdr güzel iş yaptğmı...
içimden gelmesi lazm ama kaydirigubbakcemile3
evlenince aywayı yedik aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3

yani canım aslında resimlerin hepsi çok önemlidir
hepsi çok güzel anıdır saklanır
ama şuda var bazen insanın durumuna göre hareket etmesi gerekiyo
buna sen karar verebilirsin canım

ben senı kendıme benzetıyorum canım..yasadıklarımızda dusuncelerımızıde...
benım amcam gıbı patavatsızlık yapmıs senın amcanda
anlatmıstın zaten...
benım annem babamda cok etkılenıyo yaaa allah yardmcımız olsun 2 tarafı ıdare etmek cıdden cok zorrr

yani canım aslında resimlerin hepsi çok önemlidir
hepsi çok güzel anıdır saklanır
ama şuda var bazen insanın durumuna göre hareket etmesi gerekiyo
buna sen karar verebilirsin canım

evet canım... en kötü albüm 200 tl :1ninca: :bbo:

benim albümümde 200 tl idi
ben çok beğenmiştim
çok araştırmadım ama çok orjinal bişi olmadı
bazılarında dışarıda çekilmiş gibi hava var
ben pek aramam öle şeyler
bizim güzelliğimiz çıksın ortaya yeter diye düşünüyorum

:kedi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…