Yakın mesafedeki annede yatılı kalınır mı ?

Bizimde aramızda arabayla 10 15 dk mesafe var. Bende baya 1 aydır felan gitmiyorum annem geliyor oda kızımı özledikleri için günü birlik. Eşim çok yoğun olduğu için gidemiyorum ben. Ablam uzakta ablam geldiği zamanlar o zaman kalıyorum 1 hafta. Yoksa normal zamanda gerek yok bence.

Seni çok özlemişler canım bence anne babanı anlayışla karşıla,çünkü size geldiklerinde bile kayinvalidenler olmadan belki çok yalnız kalamadınız ya da kalsanız bile annen baban ince düşünceli insanlar sürekli ayıp olacak onları da çağırın düşüncesinden belki seninle istediği gibi vakit geçiremedi.Şu dönem çok zor ama pandemi insallah biterse gönülleri olsun diye kalınabilir bence 1 gün veya bir hafta sonu.Bu tabi kayinvalidenlerin temelli köye yerleştiği zamana denk gelirse daha iyi olur ağızlarına laf vermemiş olursun.Köye de sakın gitme,sonuçta dışarı çıkma gezme dolaşma yok evde hep birlikte ne yapacaksınız dengesiz bir görümce,tutarsız bir kayinvalide sırf bahçe için değmez.Saglik çalışanlarının izinleri kaldırıldı diye biliyorum kaldirilmadiysa bile onu bahane et.17 gün evinde rahat rahat otur kocanla basbasa.Aman Kayinvalidem mi çağırdı çağıracak ne bahane bulacağım derdi olmadan eşinle film izleyin,güzel yemekler yapın birlikte, keyif yapin öyle güzel bir 17 gün geçirinki iyiki gitmemisim desin,birlikte annesi olmadan geçirdiğiniz zamanın ne kadar guzel zamanlar olduğunu anlatabilmen için de büyük firsat

Sinirlendim onada kavgalı mesaj yazdım. Bu kadar baskı yapamaz ailesi yani. Evet annemlerle hiç başbaşa kalamadık

Alışır alışır, kendine dert etme. Alışmasa da kendi problemi. Kimsenin gönlünü bu kadar yapmak zorunda değiliz. Bu kötülük yada vicdansızlık değil, hayırsızlık hiç değil. Her şeyin yeri ayrı. Bazı anneler çok bencil. Senin yuvanın huzurunu düşünmüyor annen, sen de onu düşünmek zorunda değilsin. Kendini kötü hissetme. Böyle devam :)

Teşekkür ediyorum vazgeçmicem :) diyorki abinlr kalıyor. Abim 8 saatlil yoldan geliyor ya bizde ya yengemde kalıcaklar o yüzden kalıyor

Sinirlendim onada kavgalı mesaj yazdım. Bu kadar baskı yapamaz ailesi yani. Evet annemlerle hiç başbaşa kalamadık
Evet konunu takip ediyorum uzun zamandır bu mevzu var.Hic canını sıkma çalışıyorsun kocana istemiyorum diye açıkça söyle kayinvalidenlere de iznim yok de geç,zaten altlı üstlü oturuyorsun bir de köyde evde surekli yanyana dipdibe cekilir gibi değil görümce de geliyormuş aman uzak dur..Durumlar düzelince eşinle başbaşa tatile gidersin tatil dedigin budur köy evinde kayinvalide ve dengesiz görümce ile tıkış tıkış olmak anlamsız orda bir sürü de laf sokarlar hic gerek yok mesafe koymaya çalışırken çok büyük tezat olur

Evet istemiyorum zatende eşim seviyor memleketini ee git sen dedim öyle şey olmaz saçmalama diyor. Ne işim var anlamıyorum ya zaten sürekli dipdibeyiz desem ailemi sevmiyorsuna gelir olay o konudan vurmadım canım

Günümüz şartları dışında yorum yapmak istiyorum
Bence uzak yada yakın farketmez kadıncağız çok istiyor olabilir kendinizi onun yerine koyup düşünün birde.
Elbette ki eviniz var elbette ki kocanızla yaşamak için evlendiniz elbette ki eskisi gibi sizde rahat edemezsiniz eşiniz hiç edemez ama varsın keyfi olsun bir geceden size birşey olmaz ama anneniz babanız çok mutlu olur. Bu isteklerini de evlendiğinizi kabullenmediler yada ayrı bir eviniz olduğunu önemsemiyorlar gibi sakın algılamayın. Bence damatlarını da sizi de çok seviyorlar.
benim evimle annelmlerin evi okadar yakın ki emniyet kemerini bağlamadan varmış oluyoruz. Benim annemden babamdan da böyle istekler geliyor. Ayda yılda bir kaldığımızda eşim de ben de sabaha kadar gözümüzü kırpmıyoruz inanılmaz şekilde yerimizi yadırgıyoruz. Ama okadar çok ve okadar içten mutlu oluyorlar ki uykusuzluğumuzu unutup onları mutlu ettiğimiz için çok büyük bir iç huzuruyla evimize dönüyoruz.
Çok katı olmayın.anne babamız evladımız için kurallarımızı esnetebiliriz.

Anlıyorum teşekkür ederim yorumunuz için

Baya saydırdım. Bi köy muhabbetidir gidiyor bizim başka planımız mı yok sıkıldım bu nedir ya bekarken daha rahattım orası da ev burası git sen falan dedim
Birde yol çok uzakmış nasıl gidilir,onuda düşünmüyor hiç..
Gitsin kendisi otursun ailesiyle,birde şunu söyleyin durum tam tersi olsaydı sizin aileniz orada olsaydı ne yapardı acaba gidermiydi o kadar yolu.
Söyleyin bence bunu ne cevap verecek acaba.

Oradan sonrası büyük savaş yalnız
Onu da uyar bari

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…