Yakan depigmentasyon / peeling

_ozengull

🖤
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
771
685
Kızlar merhabaaaa

Size yaşadığım bir şeyi anlatacağım... uzun süredir
depigmentasyon yapmayı düşünüyordum. Bir estetik doktoruna göstermiştim, kendisi bana güveneceğin birine yaptır demişti. Tersi kötü oluyormuş, enfeksiyon kapma rıskı çokmuş vs vs...

Yıllar önce bikini bölgemi ağda ile aldırıyordum, zamanla genital bölgemin üstünde hep beyaz beyaz lekeler durdu. Zamanla alışamadım, tenimi düzeltmek istemiştim. Kafamda bi plastik cerrahı vardı, ona yaptırmayı düşünüyorum. Lakin o gün bir güzellik merkezinde buluyorum. Adamın sekreteri ile mesajlaşıyordum, randevu alabilirmek için. Takii bulunduğum yerde yaptırana kadar. Tanıdığım, güvendiğim ve başarılı bulduğum bir kadına yaptırdım. Başta anestezi kremi sürdü, sonradan lazer yaptı ve Peelinge başladı. İnanılmaz kan kaybettim, anesteziden bir şey hissetmiyordum. Bandaj yapıp krem vardı bana. Olay budur. Bandajı çıkartmam gerekiyordu bende biraz beklettim. 5 saat sonra çıkardım ve nasıl anlatayım, canım YANIYORDU. Bandajı çok zor çıkarttım. Hem acıyordu, hemde yanıyordu. Dediği gibi kremi sürdüm, daha doğrusu fazla süremedim. Çok az bir şey değdirdim, ve 5 saniye sonra bayıldım. Uyandığımda çok yorgundum, titriyordum üşüyordum. Kadını hemen aradım. Verdiği cevap da “Yok onunla alakası yok, tansiyonun düşmüştür. Ya da açlıktan falan olmuştur. Onunla ilgisi kesinlikle olmaz açık bir yara degil Çünkü”. Yani kısacası ne verdiği krem ile, ne de yaptığı uygulama ile alakası yoktu. Çok şaşırdım. Açlıktan olamaz. Tansıyondan olabilir. O bölgem üst üste bir çok şey yaradı. Ama inanırmısınız, yürüyemiyordum, doğru dürüst oturamıyordum.. geceleri uyurken açık yatmaya çalışıyordum, en ufak bir şeyde yanışı hissetmiyordum. Çok zor bir gün oldu. Belirteyim, bana Aloe Vera kremi verdi, ne alakası varsa. Bugün tam bi hafta oldu. Geçen çarşamba günüydü. O günden sonra bahsettiğim cerraha gittim, sağ olsun çok ilgilendi, çektiğim acıyı anında alıverdi, normal yürümeye başladım, oturabildim, uyuyabildim.. kontrole de gittim, hemen düzeltti bedenimi. Çok şaşırdım, çünkü bi kaç günde kendine gelmesi bana inanılmaz geldi. Felaketti, kötüydü. Her yer kan içinde, üst üste kabuklanma oldu.. 2inci seansım da var bu gün, ama gitmeyeceğim. Zaten bir işe de yaramadı, genital bölgemin üstü aynı. Kadının dediğine göre altta yağlarım toplanmış, o yüzden beyaz lekelerim var.
Uzun uzun yazıyorum, detayları ortaya koyuyorum. Benim tam olarak söylediğim şey şu : Hiç bir estetik ameliyatı, önemli çilt bakımları, uygulamaları aceleye getirmeyim. Bir kişiye X konuda güvenebilirsiniz, fakat kendisinin Y konusunda başarılı olduğu anlamına gelmez. Kendi düşen ağlamaz, ama bu konulara sakin kafayla, zamanınızı alarak iyice düşünün. Düşünün ki sonra pişman olamayısınız, acı çekmeyeseniz. Ben yaşadım, sizin de yaşamanızı istemem.

X