Ya Vedud zikri çeken?

Pinklaydy

Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
196
80
25
Kızlar merhahalar. Bir niyetim icin( küs gibi olduğum bir tanıdığım var) ya vedud oku dediler. Zikr olarak çek dediler yani. Internete yazdığımda çok farklı şeyler cıktı. Kendine âşık olurmuşsun, farkli seyler sana asik olurmuş, Ebced hesabina gunune gore okunmaliymis. Siz ne dersiniz? Sonuçta Allahın ismi. Neden gün sayı olsun ki?Çekip faydasını gören var mı?Teşekkürler

Ben de bir niyetim için araştırırken Ya Vedud, Ya Cami, Ya Hu gibi bir çok zikir duydum fakat hiç belli zamanları olduğunu duymadım. Sadece en hayırlı vaktin sabah namazı vaktinden sonra abdestli şekilde içinden niyetini geçirerek ve belirli sayıda olması gerektiğini biliyorum. Dediğiniz gibi Allah'ın isimleri sanmıyorum kötü bir şeylere vesile olacağını ve dediğim gibi bu konu hakkında hiç başına gelen duymadım. Ben de 3 gün sonra zikrimi çekeceğim inşAllah sonucunu burası açık olursa yazarım :) Bir de Kenzül Arş duası var işinize yarayabilir bi bakın derim.

Ayy öncelikle cok tesekkur ederimbelirli bi sayiyi aşınca farklı boyuttaki varliklari celb ettiğini fln dediler çünkü. Korktum açıkçası. Onu da deneyeyimm

Ayy öncelikle cok tesekkur ederimbelirli bi sayiyi aşınca farklı boyuttaki varliklari celb ettiğini fln dediler çünkü. Korktum açıkçası. Onu da deneyeyimm
Bu esma günde 400 defa zikredilirse herkes tarafından sevilir sayılır. Okumayı alışkanlık edip sürekli okuyan kişi başkalarını tesiri altına alır ve etki etmeye başlar
Her gün 270 defa okuyan kişi borçluysa borcundan fakirse fakirlikten kurtulur.
Bir yemeğin üzerine 1000 defa okuyup yenilirse eşiyle birlikte arasındaki muhabbet artar.

Ebced değeri ve zikir saati: Bu mübarek ismin zikri (20) adettir. Zikir saati Ay, günü Pazartesi dir.
Ay denilen vakit ise; (Öğle namazından iki saat önce ve akşamdan bir saat önce. Gece okumalarında akşamdan sonra ve imsak vaktine doğru.)

Dedikleriniz üzerine araştırdığımda bu bilgileri buldum. Dediğim gibi kötü bir şey olacağını hiç sanmıyorum ama yine de buradaki yazılanlara göre okursanız daha iyi olur diye düşünüyorum ve ben teşekkür ederim sayenizde bir şeyler daha öğrnedim :)

Ne demekk inşallah hayirlisiyla dualarimiz kabul olur insallahhh. Bunlari vende okudum. Ama sorduğum kişi hoca gibi biri. Kafama sey takıldı bide pazartesi dışında okunmuyo mu?

Pazar akşamı başlıyor günü. P.tesi akşamına kadar muhabbet saatlerinde okunuyor. Ama esmalar tehlikeli yani. Mutlaka korunmalı. Ya vedudul kaviyyul cami de çok etkili.

Ayrıca erkek için ve kadın için okuma saatleri farklı. Bence sayısız gunsuz okunmalı. Okunmadan önce mutlaka 7 Ayetel Kürsi okunmalı. Yada 51 besmele

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…