Ya sınavı kazanamazsam?

pozitifkiz59

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
377
121
Haziran 2017'den beri üniversite sınavına hazırlanıyorum. Baya bir yol katettim şükür. Ama dikkatsizlik yüzünden sürekli soru kaçırıyorum. Bildiğim şeyi bile yanlış yapıyorum. Bu aralar içimde kazanamayacağıma dair his var. Ailem mezuna kalmama bir şey demiyor, ama akrabaların çenesini durdurmak çok güç. Hedefim Dışişleri Bakanlığı veya Kaymakamlık. Yapamayacağımı düşünenler var Yabancı dili çok seviyorum. Arapça ve İngilizce biliyorum. Üniye geçince dil kursuna gitmeyi hedefliyorum. İktisat, Maliye ya da Uluslararası Ticaret düşünüyorum. Dikkatsizliği nasıl yenebilirim? Sınava da 54 gün kaldı

Son düzenleme:
Çalıştım diyorsun o zaman sorun ne?Çalışmaktan başka ne yapabilirdin ki?Gerekeni yapmışsın şimdi kendine inanma zamanı bu arada akrabayı boşver onlar kazandığın zamanda bir kulp takacaklar,onları önemseyip önemsememek bizim elimizde..

Abartmayın. Denemelerde ne yapıyorsanız onu yapacaksınız.
Sınavda mucize olmuyor, birden bire bilgi yüklenmiyor beyninize.
Yada bildikleriniz kuş olup uçmuyor.
O yüzden sizin hedefinize kilitlenip elimizden geleni yapın.
Heyecan yapacak bir şey yok, deneme neyse o.
Dikkat eksikliğini bol pratikle aşarsınız.
Günde kaç soru çözüyorsunuz?

Klasik olacak ama kazanamazsan en kötü ihtimal ne olur bir sonraki seneye yok mu sınav sen kendini strese soktukca daha çok zorlanırken sakin ol en kötü ihtimali dusunursen o kadar da kötü olmadığını goreceksin

Büyükşehirlerden birindeysen Türk Psikologlar Derneği'nin sınav kaygısına yönelik eğitimleri oluyor. Bazıları ücretsiz, bazılarından 50 lira gibi bir ücret alınıyor. Derneği arayarak bilgi alabilir, istersen katılabilirsin. Bir derece çözüm olabilir. Belli bir seviyede kaygı iyidir ama çok kaygılı olmak da aşırı kaygısız olmak da başarısız olmanı sağlar. Kaygını optimal seviyede tutmayı öğrenmelisin, kaygın azalırsa dikkat eksikliğin de azalır. Heyecanlandığın zaman daha çok hata yaparsın.

İşte benim canımı sıkan da bu Çalıştığım halde olmuyor, dikkat eksikliği yüzünden en kolay soruyu bile yanlış yapıyorum

Soru sayısını saymıyorum ama bir konuyu öğrenene kadar çözüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…