ya kızlar bal tarçın çörekotunu kaç gün kullanacağız

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
bu karışımı adetinin ilk günü başlayıp kaç gün içtiniz?ya da hayıt tohumunu?cevaplarsanız sevinirim

yaa bu karışımı kullananlar bu karışımı niçin içiyorsunuz kullanma gereksinimi ne açıklarsanız sevinirim

canım bende kullanıyorum bu ay denedim 10 gün oldu duyduğum kadarıyla 10 gün kullanıp bırakıyormuşsun ve çalışmalara devam canım
tabi benim durumum farklı işe yarar mı bilmiyorum bende erken yumurta yetmezliği var bir tüp bebek denemem var tuttu ancak ikiz meleklerim 9 haftalıkken öldüler birazda doğal şeyler deneyeyim dedim ve başladım hayırlısı bakalım artık

ya kızlar siz hormon dengesinin bozulacağından bahsediyosunuz ama ben hayıt hakkında topladığım bilgilerin hepsinde şimdiye kadar hiçbir yan etkisinin olmadığını okudum.hatta bu ottan ilk bahseden hipokrat olmuş.siz hiç duydunuz mu içip hormonlarını bozan benim şimdiye kadar sitede okuduğum mesajlarda hep olumlu sonuçlar vardı.ha eğer zararını gören varsa ve doktoru bunlardan kaynaklandığını söyleyen varsa bize yazsın biz de bırakalım zararlıysa bilmeden kendimize zarar vermeyelim.....sevgiler

yaa bu karışımı kullananlar bu karışımı niçin içiyorsunuz kullanma gereksinimi ne açıklarsanız sevinirim
canım yumurtaları uyarıcı etkisi varmış diye kullanıyoruz ama farklı yorumlar var gördüğün gibi.istersen doktoruna sor

canim bilip bilmeden icme. hormon dengeni bozma...
bir de kibelecim sen içme hormon dengeni bozma demişsin ama senin hem adaçayı hem de hayıt kullanmanla ilgili yazılar var bir sürü sitede.bayağı da övmüşsün bu bitkileri.ne oldu yoksa bir zararını mı gördün?merak ettim...........

evet canim bayagi zararini gordum. bir ay duzgun geldi reglim.hemen yazdim buraya. tam zamaninda oldu cok memnunum vs diye. cunku aht etmistim. 7 cihana yayacam ise yararsa dedim. zannettim ki adacayi ve hayittan duzeldi. ama sonra 22 gun sonra geldi ve 46 gun gelmedi. benim omru hayatimda olmadi boyle bir sey. baska arkadaslarimdan da oyle olanlar var. bak jinekoloji ve bitkisel tedaviler kisminda adacayi ve hayit hakkinda bilgiler var. yesim acti sanirim. cok memnundu ama sonra gene sapitti adetleri.

demek istedigim bazi bayanlara bu bitkiler iyi gelir. cunku o bayanlarin o yonleri eksiktir. ama bazilarina bu bitkiler tamamen baska yonde etki eder. cunku o kisilerin o yonleri saglamdir. ustune daha da takviye yapinca bu sefer aradaki hassas orani bozarsin.

Turkce sitelerde yeterince bilgi yok ama ostrojen ve progestron hakkinda buldugum bilgileri sizinle paylasayim.bu iki hormon ters caklisir yani biri azaldiginda digeri baskin duruma gecer. bu oranin bozulmasi bayanlarda regl duzeninden tut da vajina kuruluguna kadar bir cok rahatsizliga sebep verir. en genel olan ise ostrojenin dominant yani baskin olmasidir. bu rahatsizlikta progestron yeterli salgilanmaz ve bebek olsa bile sekonder rahim tabakasi gelismedigi icin bebek tutunamaz duser.

diyelim ki senin ostrojen duzgun geliyor. progestron da oyle. adacayi icip ostrojen yuklemesi yaparsan bu sefer diger hormonuna zarar verirsin. ama diyorsan benim ostrojenim az. o zaman kullan.

yani vuccuttaki rahatsizligi bilip ona gore davranmak lazim. yoksa benim gibi 6 ay dort donersiniz. neden regl duzenim bozuldu cok normaldi diye. kendi ellerimle yaptim aslinda.

hicbirsey yapmadigim ay hamile kaldim. gerci dis gebelikti kurtaj oldum.

sadece yaptigim sey balik yagi hapi ve folik asit almakti. tavsiye ederim...

corekotu bal tarcin ise benim ve bir arkadasimin progestron dengesini bozdu. yumurtlama erken oldu evet ama progestron yetersiz kaldi ve yumurtlamadan 10-11 gun sonra regl olduk. demekki bana yaramiyor. belki sana yarar.

sağol canım anlattıklarından dolayı.benim sorunum adet düzensizliği.evlenmeden önce 6 ay olmadığımı bile bilirim.sonraları adet söktürücü haplarla biraz düzeldi ama onlar olmadan düzelmiyor en son 4 ay değişik tarihlerde de olsa olmuştum ama tabi yine adet söktürücü kullanarak sonra hapın etkisi geçti sanırım yaklaşık iki ay yine olmadım.tabi doktor kontrolündeydim ama bu hapları sürekli kullanmak da zararlı diyolar.şimdi evleneli 1 yıl oldu 8 aydır bebek için uğraşıyoz olmuyor gerçi bu sorunu yaşayacağımı bekarlığımdan biliyodum zaten.kistim falan yok ama yumurtalarım büyümüyor,yani yumurtluyorum ama 1mm de kalıyor.uyarıcı haplar işe yaramadı şimdi rahim filmi ve spermiyogram istedi doktor haftaya onları yaptıracağım.eğer onlarda bir sorun yoksa yine yumurtalara yükleneceğiz iğnelerle falan.bilmiyorum işte hayırlısı artık ben de burada çok memenun olanı okuyunca deneyeyim dedim.ne bileyim sen ne tavsiye edersin bu durumda.bu arada ingilizce öğretmeniyim ben bu konu hakkında yabancı siteler varsa link verebilirsin.sevgiler..............

Kızlar lütfen cevaplayın canlarım.Yumurtlama dönemlerinde mutlaka yumurta akına benzer bir akıntı mı geliyor?Lütfen cevaplayın eğer öyleyse ben çocuk planladığımdan beri öyle bir akıntı göremiyorum.Benden sadece çok özürdileyerek söylüyorum Su gibi şeffaf bir akıntı geliyor.Ne olur sorumu cevaplayın.

evet bildiğim kadarıyla sümüksü yumurta akı gibi parmaklarının arasında uzayabilen bir akıntıysa yumurtuyosun demek.yani şeffaf ama sıvı olmayacak.

O zaman ben yumurtlamıyorum.Çünkü çocuk isteyip de korunmayı bıraktığımızdan beri benden o akıntı gelmiyor.daha önce gelirdi ben onu iltihap sanardım:)Sünerdi.Ama bu 3 aydır hiç görmedim.Mutlaka geliyor mu?

canım geliyor diye biliyorum ya.hemen telaşlanma bende de aynı sorun var.doktor kontrolünde misin?doktorlar eğer tek sorun yumurtaysa tedavi edilebilir diyor.
önemli olan tüplerin açık mı ve eşinin spermleri yeterli mi ?

Canım ben henüz doktora gitmedim bu ay da olmazsa gideceğim.Normalde adetlerim düzenlidir.Daha önceleri yumurtlamam olurdu.Sonradan o yumurta akını görmez oldum.ama adet peryotumun ortasında bembeyaz bir akıntı geliyor ama şeffaf değil o da sünüyor.ama bahsedilen gibi bişey değil.Tatlım sende ki sorun ne?Sen nasıl anladın yumurtlama olayında bir problem olduğunu?

ben doktor kontrolündeyim canım.o beyaz akıntı büyük ihtimal iltihaptır ve yumurtlamamanın nedeni de o olabilir.bence doktora git mutlaka.

Çok teşekkür ederim canım.Eylülde regli olursam dokrora gidecem.Bakalım doktor ne diyecek?İnşallah bir problem yoktur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…