Wir lernen deutsch / Almanca

Ben de Berline taşındım, Almancaya başlıyorum nihayet. Online bir seviye tespit yaptım. B1.1 çıktım. 18 sene önce kursa gitmiştim :KK48: Hala birşeyler hatırlıyorum demek ki. Seçenekli olunca test daha kolay oldu tabi. Sanırım anca A2yimdir. :işsiz:
Ekim Kasım gibi kursa başlayacağım öncesinde online ne tavsiye edersiniz hem kelime hem diyalog falan gösteren güzel siteler var mı bildiğiniz?

almanca ve rusça kursuna devam ediyorum..almanca A1 kuru bitti. A2 de devam ediyorum hala ve modern almanca diye bir kitap önerdiler onu aldım evde dilbilgisi çalışıyorum grammer... ses kayıtları dinliyorum aksana alışmak için ama anladıgım söylenemez telafuz hatalarım hala çok ve artikel der die das işinde cidden kötüyüm:)) ezberlemek imkansız geliyor siz nasıl yapıyorsunuz? ek kaynaklar varsa önerileri alabilirim mesaj kutumu yeşillendirebilirsiniz:))

Hallo, ich bin Attart. Ich komme aus Turkey und wohne in Antalya. Ich bin 30 Jahre alt.Ich spiele piano.
Wie geht's kozmicblues?
:)

almanca ve rusça kursuna devam ediyorum..almanca A1 kuru bitti. A2 de devam ediyorum hala ve modern almanca diye bir kitap önerdiler onu aldım evde dilbilgisi çalışıyorum grammer... ses kayıtları dinliyorum aksana alışmak için ama anladıgım söylenemez telafuz hatalarım hala çok ve artikel der die das işinde cidden kötüyüm:)) ezberlemek imkansız geliyor siz nasıl yapıyorsunuz? ek kaynaklar varsa önerileri alabilirim mesaj kutumu yeşillendirebilirsiniz:))

Hallo, ich bin Attart. Ich komme aus Turkey und wohne in Antalya. Ich bin 30 Jahre alt.Ich spiele piano.
Wie geht's kozmicblues?
:)

Hallo!!! Entschuldigung für meine späte Antwort!! mir geht es gut und dir? :)

lingen lingen naber?
Toprak yine kayıplarda:/

oyuncak bebeğine sürekli kıyafetlerini giydirmeye çalışıyor..
Sie versucht immer ihre Kleid zu ihren Puppe zu tragen...
doğru mu acaba?:KK200:

Iyiyim canım senden naber nobahari nobahari ?
Toprak bu sefer çok uzun zamandır yok umarım ıyidir...
Cümlene gelince;
Sie versucht immer ihre eigene Klamotten ihre Puppe anzukleiden...
Şeklinde olmalı bence...

Teşekkürler lingen:KK52:
Benden de iyidir :KK37:
Gönüllü iş arıyorum Almancamı geliştirmek için ama bulamıyorum:/
Kızımı spielgruppe lere götürüyorum ama çok hızlı konuşuyorlar,çoğunlukla anlayamıyorum:KK43:
Kitap okuyup kelime haznemi geliştireyim,çizgi film dinleyim az kulak dolgunluğu olsun diye uğraşıyorum ama bakalım..
Senin iş nasıl gidiyor? Bir değişiklik yapacaktın sanki geçen yıldan beri oldu mu? Yanlış mı hatırlıyorum acaba:/

Benden de iyidir :KK37:
Gönüllü iş arıyorum Almancamı geliştirmek için ama bulamıyorum:/
Kızımı spielgruppe lere götürüyorum ama çok hızlı konuşuyorlar,çoğunlukla anlayamıyorum:KK43:
Kitap okuyup kelime haznemi geliştireyim,çizgi film dinleyim az kulak dolgunluğu olsun diye uğraşıyorum ama bakalım..
Senin iş nasıl gidiyor? Bir değişiklik yapacaktın sanki geçen yıldan beri oldu mu? Yanlış mı hatırlıyorum acaba:/
Yok canım doğru hatırlıyorsun, başka bi şehire taşındım ve 1ci ayda IT Umschulung yapmaya basliyorum... 2 sene boyunca meslek yapıp sonra Fachinformatikerin olarak iş hayatına geri dönecem:)
Sen Netflix almıştın sanki bi ara noldu, bak ben Netflixin çok faydasını gördüm cidden tavsiye ederim...
Ve spielgruppede hızlı konuştukları zaman uyar rica et yavaş konuşurlar hemen pes etme

X