Vücudumla ilgili öz güvensizliklerim ve kıllar…

Etipuffff62

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2024
11
2
24
Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında çok muzdaribim ve benim gibi olan var mı bir çözüm buldu mu diye konuşmak istiyorum. Ergenliğimden beri çok fazla kılları olan bir kızdım ve görünüşüme pek dikkat etmezdim. Ayrıca çok kiloluydum. Son zamanlarda 15-20 kilo kadar verdim kendime dikkat etmeye başladım ancak vücudumdaki kıllar iyice arttı. Sırt, göbek, bel, üst bacak, yüz, göğüs arası siyah uzun kıllarla kaplı erkeklerden bile daha çok açıkçası. Çok eskiden kadın doğuma gitmiştim ancak bir sonuç alamadım yaşım küçüktü, ben de daha sonra bu sorunumu hep görmezden geldim ve utandım. Şimdi bu şekilde mayo giymekten, göğsü açık kıyafetler giymekten çok çekiniyorum ya da birisiyle yakınlaşamıyorum, konuştuğum kişilerle sevgili olmaktan kaçınıyorum eninde sonunda vücudumu görecekler diye. Dahiliye bölümünden randevu aldım, randevu günümün gelmesini bekliyorum. benimle aynı sorunu yaşayıp iğneli epilasyon vs ile çözebilen var mı acaba?

hormonal sorun yasiyorsunuz zannedersem,hekim tarafindan gorulmeniz ve o dogrultuda hareket etmeniz daha dogru olur. ayrica hic bir epilasyon killari tamamen bitirmiyor

Lazerde tüy sarartma uygulaması var. Bu şekilde ince kılları görünmez yapabilirsiniz. Kalınlar içinde lazer tavsiye ederim.

hormonal sorun yasiyorsunuz zannedersem,hekim tarafindan gorulmeniz ve o dogrultuda hareket etmeniz daha dogru olur. ayrica hic bir epilasyon killari tamamen bitirmiyor
Tamamen bitmese bile normal olmasını isterim. Çünkü etrafımdaki erkeklerden bile fazla ve her şeyden kendimi çekiyorum bu yüzden( eğer fotoğraf eklenebiliyorsa ekleyebilirim.

lisede bir arkadasim kolumdaki kıllarımı görünce sey demişti “snin kılları görünce erkekliğimden utanıyorum” hfjdjdk ben takmıyordum valla. kendimle çok barısıktım yersiz bir sekilde sonra üniversitede düzenli ağdaya gittim. üniversite bitince de lazere gittim. su an hamileyim ve gecen gün esim bacağımdaki kılları görüp “oha” diye bir tepki verdi kfkfkd ayy nolcaaakkk.. salın biraz. tabii ki kendinizi iyi hissetmek için lazere, ağdaya vs gidin. ama kıl bu yani vücutta kurtulması en kolay sey düzenli diyet ve sporla da cok güzel kilo verebilirsiniz.

tabi ki hepsinden önce bir doktora gidip hormonal bir sorununuz var mı baktırın. kaldı ki onda da söylediklerimi yaparak güzel sonuclar alabilirsiniz

Benim de kuzenim kollarımı görüp ağda diye bir şey var yap arada demişti pek umursamadım açıkçası başkalarından çok kendimi bu şekilde asla beğenemiyorum kadın gibi hissedemiyorum. Bu yüzden de senelerdir kendimi doktora gitmeye bile ikna edemedim. Ağda yapıyordum ama maalesef bir de hassas cildim var ağdadan 3-4 gün sonra ne yaparsam yapayım ağrılı sivilceler çıkmaya başlıyor cildimde ve iz kalıyor. Şimdi doktora gideceğim, dahiliyeye gidilmesi gerektiğini daha sonra doktorun endokrin uzmanına yönlendirdiğini okudum.

evet endokrine veya kadın doğuma yönlendirir. bende hormon bozukluğu da vardı. ama lazerden güzel sonuc aldim çok sükür 2 yıl gittim düzenli.

Lazer vücudun her yerine yapılan bir şey mi? Ben sadece belli bölgelere yapılıyor diye biliyordum. Avuçlarım dışında kıl olmayan yerim yok çünkü
Yapılır. Kılın yapısına göre lazer şekli tavsiye ediyolar. Benim üst bacağım tüy hani belli de oluyor lazer olmaz sarartma yapılır dedi. Yani senin sprunun hallolur merak etme

Tüm vücut lazere yazılın. Sürekli gidin elbet azalma olacaktır. Batık varsa düzenler,kıl köklerini inceltir. İllaki hayrını görürsünüz yani.

Dahiliyeye değil de niye (özellikle) kadın ve doğuma veya cildiyeye randevu almadınız?

Tüm vücut lazere yazılın. Sürekli gidin elbet azalma olacaktır. Batık varsa düzenler,kıl köklerini inceltir. İllaki hayrını görürsünüz yani.

Dahiliyeye değil de niye (özellikle) kadın ve doğuma veya cildiyeye randevu almadınız?
İnternette benim gibi sorunu olanların endokrin uzmanına gitmesini okumuştum. O bölüme de dahiliye yönlendiriyormuş. Daha önce kadın doğuma gitmiştim ancak bir sonuç alamadım

İnternette benim gibi sorunu olanların endokrin uzmanına gitmesini okumuştum. O bölüme de dahiliye yönlendiriyormuş. Daha önce kadın doğuma gitmiştim ancak bir sonuç alamadım
Kadın ve doğumda neye baktılar da sonuç çıkmadı? Ultrason mu temizdi, hormonlar mı normal çıktı?

Ayrıca 1 seneden bile fark ediyor. Geçen sene normal olan şey bu sene farklı çıkabilir. Tekrar gidin.

Ergenken hayatımda ilk kez ağdacıya gitmiştim. Kadın bana “kız sen de ne kadar çok kıllıymışsın” dedi. O günden sonra ağdaya tövbe ettim. Jiletle yoluma devam ediyorum. Tüylerim de kahverengi olduğu için lazere boşuna para verdim hiçbir işe yaramadı. Sizin de kıllarınız lazere uygun değilse komple jilet yapın geçin. Erkekler de kıllı valla utanacak bir şey yok. Kışın üşümeyeyim diye bacaklarımı jiletlemiyorum bile kocamla kıllarımızı yarıştırıyoruz:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…