Vize

teşekkürler ambercim gidebiliriz inşallah :)
tus nasıl geçti?

Ciktigimda pek iyi gecmedigini dusunuyordum ama sonra sorulara bakıp netlerimi hesaplayinca,fena degil diyebiliyorum rahatlikla cok şükür:) bi de kesintim olmayaydi iyiydi ama kısmet iste,naparsin.

aa hadi ya, ne yapıyorlarmış ki mesela?
2 sene önce arkadaşımı vize görüşmesine çağırırlarken beni çağırmamışlardı mesela.
ama kolayca aldım vizeyi.
Evrakta sıkıntı çıkarıyorlarmış, vizeyi hemen çıkartmıyorlarmış falan. Vize firması vukuatlı nüfus kaydı hatta ticaret sicil gazetesindeki şirket kaydının orjinalini götürün demiş.

İtalya ya vize almayi düşünüyorsaniz idata diye aracı bir kurum var. Onlar daha hızlı halledebilirler sanırım. Kadikoyde ve taksimde şubeleri var. Biz öyle almıştık. 1 haftada çıktı.
İtalya'nın sorun çıkarmaya çalıştığını idata ile vize alan arkadaşımdan duydum. Onun yalancısıyım :)

Ben yazın İtalya için İdata aracılığıyla aldım, iki günde çıktı vizem

orayı arayacağım inşallah yarın, teşekkürler
Canim insallah hallolur ve guzelce gezersiniz :KK200:

canımm çok sağolasın bakalım eşim pek sıcak bakmadı gerçi son anda vize olayına. bi de ben tarihe yanlış bakmışım, dönüşün ertesinde hemen iş başı yapmak zorunda olacak, baya yorulacak filan.

Ciktigimda pek iyi gecmedigini dusunuyordum ama sonra sorulara bakıp netlerimi hesaplayinca,fena degil diyebiliyorum rahatlikla cok şükür:) bi de kesintim olmayaydi iyiydi ama kısmet iste,naparsin.
inşallah güzel bi puan alırsın, açıklanır herhalde bu ara, gerçi bayram tatili girdi araya di mi onu unuttum.

Evrakta sıkıntı çıkarıyorlarmış, vizeyi hemen çıkartmıyorlarmış falan. Vize firması vukuatlı nüfus kaydı hatta ticaret sicil gazetesindeki şirket kaydının orjinalini götürün demiş.

İtalya'nın sorun çıkarmaya çalıştığını idata ile vize alan arkadaşımdan duydum. Onun yalancısıyım :)

arayacağım orayı, ama problem eşimin işten izin alması imkansız bu ara.

canımm çok sağolasın bakalım eşim pek sıcak bakmadı gerçi son anda vize olayına. bi de ben tarihe yanlış bakmışım, dönüşün ertesinde hemen iş başı yapmak zorunda olacak, baya yorulacak filan.

Bi seycik olmaz bence deger ;-)))

Eşim daha önce aracisiz aldığında biraz ugrastirmislar bir kac kez cagirmislar falan ama idata ile sorunsuz aldık biz. Demek vae bi hikmeti :)

eğer

süre belirtmezsen 2 ay verirler sıkıntısız vizelere 2 yıl iste verirler bu kadar çok giriş çıkışın varsa ...
vize çabuk gelir çünkü daha önce almışsın ben ispanya için antepten başvurmuştum 1 haftada gelin alın pasaportu dediler

Süreyi nasıl belirtiyoruz? 3 tane schengen aldım hiç süre belirtmedim o yüzden en uzun 6 ay verdiler. Gönül bir 2 yıl istiyor tabi.

X