vista mı? xp mi?

Eğer iyi bir konfigürasyona sahip bilgisayarınız varsa vista derim. Vista yerine xp kurdurdum diyorsunuz yanılmıyorsam şu an lisanssız bir işletim sistemi kurmuş olsalar gerek. Kullandığınız vista işletim sistemi ise lisanslıydı. XP'ye geçmekle doğru bir karar vermişsiniz ama söylediğim gibi büyük olasılık lisanssız olarak kullanıyorsunuz. İleride Microsoft'un yayınlayacağı otomatik bir güncelleme ile uyarı alabilirsiniz.

katılıyoruma.s
zamanında 512lik makinalara bile vista ile uyumlu dediler millet yükledi sonra vistanın adı "makinayı kasıyor"a cıktı
2 gb ve üzeri ramlerde vista cok rahat calısabılır
sanırım siz aldıgınızdan berı format atmamıssınız eger 1 gb ramle bi sorun yasamadıysanız tekrar vista kurabılırsınız
arkadasın da dediği gibi buyuk bir ihtimal korsan xp kullanıyorsunuz yakın bir zamanda yukledıgınız guncellemeden dolayı "yazılım sahtecılıgı kurbanı olabılırsınız" yazısını alabilirsiniz

Vista her ne kadar al benili olsada XP diyorum şimdilik vistanın daha çiçeği burnunda olduğunu düşünürsek eksiklikleri çıkacağını düşünüyorum.

katılıyoruma.s
zamanında 512lik makinalara bile vista ile uyumlu dediler millet yükledi sonra vistanın adı "makinayı kasıyor"a cıktı
2 gb ve üzeri ramlerde vista cok rahat calısabılır
sanırım siz aldıgınızdan berı format atmamıssınız eger 1 gb ramle bi sorun yasamadıysanız tekrar vista kurabılırsınız
arkadasın da dediği gibi buyuk bir ihtimal korsan xp kullanıyorsunuz yakın bir zamanda yukledıgınız guncellemeden dolayı "yazılım sahtecılıgı kurbanı olabılırsınız" yazısını alabilirsiniz

ben bu işlerden pek anlamadığım için sürekli soruyorum kusura bakmayın...bilgisayarımda 960mb ram var....xp korsan mı değilmi yakında öğrenicem....çünkü ben yüklemedim...birde bilgisayarımda lisanslı vistam duruyo.onu kurduğum zaman xp silinmezmiş. buda pc yi kasarmış.vista yüklemek istiyorsam pc yi tamamen silip yeni baştan kurmak gerekirmiş.bi arkadaş söyledi doğrumu acaba.

ben bu işlerden pek anlamadığım için sürekli soruyorum kusura bakmayın...bilgisayarımda 960mb ram var....xp korsan mı değilmi yakında öğrenicem....çünkü ben yüklemedim...birde bilgisayarımda lisanslı vistam duruyo.onu kurduğum zaman xp silinmezmiş. buda pc yi kasarmış.vista yüklemek istiyorsam pc yi tamamen silip yeni baştan kurmak gerekirmiş.bi arkadaş söyledi doğrumu acaba.
İsterlerse silebilirler Windows XP'yi. Benim size tavsiyem Windows XP'de kalmaya devam edin. Otomatik güncelleştirmeleri kapatın. Kaliteli bir antivirüs(Nod32, kaspersky..vs) kurun.

İsterlerse silebilirler Windows XP'yi. Benim size tavsiyem Windows XP'de kalmaya devam edin. Otomatik güncelleştirmeleri kapatın. Kaliteli bir antivirüs(Nod32, kaspersky..vs) kurun.

saol canım .xp korsan ama güncelleştirme yapıyo.onu çözmüşler.nod 32 kurulu.ancak benim kafamı kurcalayan garanti dışımı oldu.ilerde vistaya dönmek isteyince xp silinebilir diyorsun herhalde anladığım kadarıyla......

xp tabiki herşeyi yüklersin ona vısta çok gıcık belirlibiyere kadar sonra tıkanır kalırsın her anlamda xp xp

Benim eski bilgisayarim xp'ydi ama bilgisayarim yavas
oldugu icin oda yavasti.6 ay önce yeni bir bilgisayar aldim.
Cok hizli ve kapasitesi cok yüksek.Vista yüklü.Kac isi birden yapabiliyor bir arada.Tamam ilk basta biraz kullaniminda
zorlandim,xp 'ye alisik oldugum icin.Ama cabuk ögrenen biri
oldugum icin cabukta alistim.

X