vista mı? xp mi?

xixxsxxixlay79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
23
0
45
merhaba arkadaşlar...benim dizüstü bilgisayarımda işletim sistemi vista vardı.oğlum siteler arası dolaşırken şu soruyu bil 100 kontör kazan yere girmiş virüs kaptı ondan önce zaten çok yavaştı bende sorunu çözmesi için bilgisayarcıya götürdüm.oda virüsü silmek yerine xp yüklemiş daha rahat kullanırım diye....ama ben hiç memnun kalmadım.fakat herkes daha rahat kullanacağımı söylüyor ben yinede vista yükleyip yüklememekte kararsızım.bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.heee unutmadan söyliyim bilgisayarımda 960mb ram var (hp presario) vista premium yüklüydü.

vista pci kasar işletimcisini daima çalıştırır(sidebar,saat vb)...aynen şöyle: bir ambalajlı paket var janjanlı ışıl ışıl gözlerini alamıyorsun ama ambalajı açınca fossssss.içi boş..vista da öyle(bu örneği bilgisayarcı vermişti)

xp kasmaz ve pci rahat çalıştırır.ben de pcmi xp ye çevireceğim benimki de kasıyor ama şu sidebardan vazgeçemiyorum............yani bilgisayarcı iyi yapmış.ama vista da çoook estetik ve feminen

bencede xp daha rahat, ama seninki vistaliysa bence vistada kal, yani bu sey,
yeni arabya eski model birsey taktirmak gibi, dizüstünün 0 i vistaliysa vistalya cevir gene.

yaaaa canım teşekkür ederim yazdığın için ama sen benim iiice kafamı karıştırdın.ben bu xp yi kullanamıyorum evet kasmıyo ama dediğin gibi vista bi başka ya.offfff ne yapsam bilmemki

bencede xp daha rahat, ama seninki vistaliysa bence vistada kal, yani bu sey,
yeni arabya eski model birsey taktirmak gibi, dizüstünün 0 i vistaliysa vistalya cevir gene.

evet vistalı aldım geçen sene.2 ay önce servise gitti.mainboart değişti.vista basic yüklüydü premiuma çevirmişler.2 gün öncede bu başıma geldi xp oldu.

Vista piyasada çok tepki aldı ancak güvenlik ve hız bakımından vista gayet iyidir. Xp'ye göre bir çok kolaylık ve rahatlık sağlar. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda vistanın kendini onarması xpye göre daha iyidir. Sidebar eklentisini kaldırarak hızlı bir açılış ve hızlı bir kullanım yapabilirsin.

Sevgilime sordum şimdi kendisi Microsoft Sistem uzmanıdır sağlam kaynak yani :)))

benim pcyi ilk aldığımızda vista vardı,eşim hemen xp ye çevirdii..
kesinlikle menunum ben..
vista kullanan arkdaşlarım memnun kalmadılar

canım benim bişe daha sorarmısın ben çok dizi ve film indiriyorum bide oğlum var olmadık sitelere girip virüs kapıyor panda virüs programı vista yüklersem kasarmı .....

Vista genelde bilgisayarı kasan bir yazılımdır genelde hata cok fazladır ,xp ise neredeyse ona göre mükemmeldir.
ama zaten genelde vistayı güzel görünümü için seçerler a.s ben şu an xp kullanıyorum üzerine vistanın görüntüsünü kurdum ...Sende böyle yapabilirsin :)) bu arada bende bilgisayar bölümüyüm sorularınızı yöneltebilirsiniz :jeyyar:

yani vista kurma diyorsun...aslında ben eşimden çekiniyorum.xp de bilgisayarda henüz bi problem çıkmadı (2 gün oldu)bide vistayı yüklersem ve kasarsa atar bu bilgisayarı....kafayı yicem valla.heee unutmadan bu bilgisayar garanti kapsamındamı oldu şimdi.xp yükleyince

canım xp yazılımı üzerine vista görüntüsü yüklemesini isteyebilirsin veya bilgisayarı iki ayrı oturuma bölüp birinde xp birinde vista kurabilirsiniz....yerimseniben

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiikide xp canım hem diğerinden çok daha hızlı hemde çok daha kolay ve erişilebilirlik hız seviyen çok daha fazla....
Istediğin prorama ne kadar yüklenirsen yüklen vista kadar geniş hafıza elde edebilirve farkını görürsün canım....
şimdiden doya doya kullan alıştınmı aklına vista bile gelmez canım.....
Bu daha güzel emin ol tatlım....

bencede vista cok kasiyo bilgisayari.ende kullaniyorum ve hic memnun degilim

Eğer iyi bir konfigürasyona sahip bilgisayarınız varsa vista derim. Vista yerine xp kurdurdum diyorsunuz yanılmıyorsam şu an lisanssız bir işletim sistemi kurmuş olsalar gerek. Kullandığınız vista işletim sistemi ise lisanslıydı. XP'ye geçmekle doğru bir karar vermişsiniz ama söylediğim gibi büyük olasılık lisanssız olarak kullanıyorsunuz. İleride Microsoft'un yayınlayacağı otomatik bir güncelleme ile uyarı alabilirsiniz.

3 gün öncesine kadar vista kullanıyordum. eşim ha bu gün ha yarın derken aylarca vistaya mahkum etti saolsun beni:roflol: ama şimdi xp ye geçmiş durumdayım ve ohhhh be diyorum:sm_cool: kesinlikle xp

canım teşekkür ederim.aslında dediğin gibi xp bilgisayarımı hiç kasmadı şimdilik.fakat 2 senedir vista kullandığım için xp de bana karışık geldi.aslına bakarsan 2 sene önce aldığım bilgisayarımda vista basic vardı ve çok güzel çalışıyodu.ne olduysa servise gittikten sonra oldu vista premium yüklemişler.kastımı kastı 34 tane sayfa açıyodu.ben diyorum ki virüs koruması yoktu acaba virüslermi kastı.yani ben bu bilgisayarı aldığım ilk sene çok iyidi neden sonra kasıyoki .....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…