visanne ile aşırı kilo artışı

strawberrymuffin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2024
6
2
23
merhaba ben yaklaşık 4 senedir çikolata kistiyle mücadele ediyorum küçülüyor ya da yok oluyor sonra tekrar çıkıyor. doktor önerisiyle hep visanne kullandım 3 yılda hiç kilo artışım olmadı karnımda ödem oluyordu evet ama kürdan gibiydim. bu son kullanışımda sadece 3 ayda fazla yemememe rağmen tamı tamına 14 kg aldım nefes alsam kilo alıyorum moralim çok bozuk kistim 1.3cmye inince ve ben böyle olunca doktor 2 ay bırakmama izin verdi fakat şimdi yine başlamam lazım ama ben çok üzülüyorum evet sağlık daha önemli ama kendimi böyle görünce dayanamıyorum daha 22 yaşındayım insanlar benim sağlık durmumu bildiği halde görünce tosun olmuşsun vb hoş olayan beni tetikleyen kelimeler kullanıyorlar ilacın zaten verdiği ekstra bi duygusallık ve alıngallık var ben artık dayanamıyorum. spor yapmaya kalkınca da canım aşırı acıyo ne yapacağımı bilmiyorum

Canım çok geçmiş olsun. 4 sene visanne kullanımı sonucunda mı 1.3 cm’e kadar küçüldü kist? yoksa daha kısa sürede mi bunu merak ettim çünkü bende de aynı rahatsızlık var. bence kistinin küçülmesine sevinmelisin sağlıklı olmak dış görünüşümüzden çok daha önemlidir . sağlığımızı geri kazandıktan sonra kiloyu da veririz bence bunu kafana takıp kendini üzmene hiç gerek yokk :) 2-3 ay sıkı bir diyet ve spor ile halledilir o

merhabalar öncelikle teşekkür ederim ve size de geçmiş olsun. 4 sene kullanım sonucunda olmadı çikolata kisti zaten tekrar ediyor benim bazen kayboluyor sonra tekrar görünüyor kısaca şunu yazabilirim ki ilk gittiğimde kistim 5cm idi bu 1 senelik süreçti 3-4 cm arası gidip geldi sonrakilerde 2-3 ondan sonra yaklaşık 6-7 ay boyyunca hiçbir şey yoktu sonra tekrar çıktı 1.5 senedir de sadece sol taradım 1-2 cm arası oynuyor ama tabi kontrollü gidiyorum. visanneyi sakın aksatmayın bana başta farklı bi doğum kontrol hapı vermişlerdi acillik oldum abartısız ölüyordum bünyem kaldıramadı. sonraki doktorum visanneyi önerdi ona geçtim çok şükür iyiyim kist olsa da bide ödeminiz vs oluyor( ben regl olamıyorum ilaç kesiyor) bromelaini tavsiye ederim doktoruma da danışmıştım bi sakınca görmedi

Merhaba. Bir arkadaş var onunla çikolata kisti var hatta çok zor teşhis ettiler sürekli sağ kasık ağrısı çekiyordu emarda çıkmadı ameliyat ederek açıp baktılar kocaman kist aldılar felan ama tabi tekrarlayabilir demişler şimdi onu engellemek için arkadaşım soğan kürü yapıyor adet bittikten 2 gün sonra başlıyor 1 tane soğanı 4e bölüp haşlayıp suyunu içiyor sabah akşam bu şekilde taze kaynatıp hazırlamak gerekiyor hem kistleri küçültüyor hem de gebeliği kolaylaştırıyormuş bu şekilde 15 gün tüketiyorsunuz. Bir sonrakini 6 ay sonra yani 6 ayda bir yapılıyor. Çok çok iyi geldiğini paylaşmıştı benimle kistleri için deneyin isterseniz. Bide başka hastalığınız varsa tansiyon gibi mide problemi gibi yapmayın bu sefer onunla uğraşmayın ama yazmak istedim.

Bu arada bende şüpheleniyorum yıllardır bir sıkıntım var utancımdan kimseye diyemiyorum da ama endometriosis olabilir siz nasıl fark ettiniz çikolata kistini ?

teşekkür ederim soğan kürünü çokça duydum ama soğan bana dokunduğu için uygulayamıyorum. utanılacak hiçbir şey yok bunda çağımızın hastalığı gibi bir şey oldu yani kime sorsam ya kisti var ya da adını unuttuğum yine hormonal bi rahatsızlık vardı bunlar var maalesef... benim nasıl fark ettiğime gelecek olursak ben bi ara düzenli spor yapıyordum yüksek ağırlıklı belimi inceltmek için sonrasında karnımın sağ alt kısmında bi ağrı oluştu ilk gün umursamadım spordandır dedim sonradan yamuldum midem bulanmaya falan başlafı açıkçası ailemle aklımıza hiç kist gelmedi apandistten şüphelendik direkt iç hastalıkları tanıdığımız vardı ona gittim taramaya aldılar 5 cm kistim çıktı öyle ogünden beri de kullanıyorum tekrarlayan bir şey çünkü. lütfen kontrollerinizi aksatmayın bunlar ciddi şeyler annem benden sonra 2 çocuğunu da rahimindeki kisten kaynaklı kaybetti aldırmak zorunda kaldı

Çok geçmiş olsun benim utandığım kısım aslında çok farklı ya kime anlatsam anlamıyor inanmıyor olamaz diyor ama ben bişeylerin ters gittiğini düşünüyorum Burda sordum ama kimse cevap vermedi acaba hsg hiç çekildin mi canım ? Orda çıkar mı acaba çikolata kisti ? Afedersin benim sıkıntım adet olurken çok özür dilerim makattan da gelmesi ama Adet dışında olmuyor adetken ve buna eminim yıllardır var.. internete aratınca böyle birşeyn endometriozis olabilir diyo .. bundan utandım aslında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…