virüs uyarı sistemi

BirazMutluluk

Guru
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2008
213
21
Ekranın sağ alt köşesinde sürekli şöyle bir uyarı var:

Nesne
D:/aotorun.inf
Tehdit:
Wın32onlinegames.nmy truva atı
Bilgi.
Silinerek temizlendi karantinaya alındı

Bunu nasıl kaldırabilirm.Sürekli orada ,kapatmaya çalıştım kapanmıyo.Dikkatimi dağıtıyor.Yardımcı olabilirmisiniz?(eset nod32 kullanıyorum)

Muhtemelen flash bellekten bulaşan tehlikeli bi virüsün var.Demek ki Nod32 temizleyememiş.
Ben sana ücretsiz AviraAntivir indirip,güncelledikten sonra taratmanı öneririm.
Sorunun çözülmezse combofix'le taratmanı öneririm.Çünkü bu tür virüsler de çok etkili bir program..
Hatta bir arkadaşımız burda konusunu açmış,bi oku bence:
http://www.kadinlarkulubu.com/bilgi...ombofix-silinemeyen-viruslerden-kurtulun.html

Bir de eğer tahmin ettiğim gibi bu virüsü flash bellekten kaptıysan masaüstüne Flash_Disinfector indirip flash belleğin pc'ne takılıyken çalıştırmanı tavsiye ederim..

HijackThis bir antivirüs değil ki galea arkadaşım..
Onunla pc'ni tarattığında bilgisayarında iyi-kötü ne varsa dökümünü yapar;sonra bir rapor çıkartır.İşin uzmanı bir kişi de o rapora bakarak hangilerinin zararlı olduğunu yani fixlenmesi gerektiğini sana söyler,sen de fixlersin.
Yani işi bilmeyen birinin elinde çok çok zararlı olabilir,çünkü bilmeyen biri rapordaki yararlı şeyleri de fixlerse bilgisayarda ciddi hasar oluşur.
Şahsen benim de güvendiğim bir siteye HijackThis raporu yollayıp,fikir almışlığım var.
Ama asla kendi başıma neyi fixleyeceğime karar veremem,buna cesaret edemem..

ben bilgisayarıma windows live one care da virüs taraması yaptırdım 4 virüs buldu 3ünü temizledi ama diğerini temizlemedi ve bu dediğim programı çalıştırdım bir daha tarattırdığımda virüs bulunmadı.dediğin doğrudur eminim.ben tümünü fixledim ve tam 2.5 aydır uğraştığım ve hiç bir şekilde düzeltemediğim virüsten kaynaklanan hata düzeldi.

Hatırlarsan senin google'la ilgili sorununa da cevap yazmıştım ve virüs olabileceğini,iyi bir antivirüsle taratman gerektiğini söylemiştim.
Çünkü tahminimce iyi bir antivirüs koruman yok gibime geliyor.
Yani açıkçası benim ilk tercihim Windows Live one Care olmazdı.Çok aman aman bir tarama yaptığını sanmıyorum ki zaten bulduklarının 1 tanesini silemedi demişsin.
Mesela bir Avira indirip taratmış olsaydın sorununu HijackThis'siz çözerdin diye düşünüyorum.
Ama olan olmuş,sen rapordakilerin hepsini fixlemişsin.Artık denecek birşey yok..
Umarım benim korktuğum gibi olmamıştır ve pc'ne de bir zarar gelmemiştir.a.s.

evet ama avirada da düzeltemedim.yok hayır zarar gelmedi daha iyi çalışıyor diyebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…