Maske Tarifleri (videolu anlatım) ev yapımı siyah nokta bandı ve gözenek açıcı. çok kolay ve etkili.

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

skyscraper

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2011
27
1
Video ingilizce ama ben videonun altına bilmeniz gerekenleri kısaca açıklicam. Yapımı aşırı basit ve eğlenceli :KK70:

[video=youtube;-bjOB4zS0uE]http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE&feature=relmfu[/video]
videoyu açamayanlar için link: ‪Make Your Own Pore Strips‬‏ - YouTube

Malzemeler:
- Tatsız jelatin
- süt
- mikrodalgaya koyabileceğiniz bir kap
- fırça (boya yada makyaj fırçası, fark etmez)

Yapılışı: kullanacağınız yerin boyutuna göre süt koyun. burun içinse bir yemek yaşığına (videodakine bakarsanız daha iyi anlrsınız) ve yne videodaki kadar şekersiz jelatin. ve videodaki kıvama gelene kadar karıştırıyorsunuz. Ve 10 saniye mikrodalgaya koyuyorsunuz. Ve fırçayla burnunuza sürüyorsunuz.
10 dakika falan kurumasını bekliyorsunuz. Tamamen kuruması gerek. Sonra soyuyor ve gözeneklerinizin içinden çıkanlara bakıyorsunuz :KK70:
Not: Ardından buz sürmeniz iyi olur, gözenekleri açık bırakırsanız tekrar dolar. Buz gözenekleri sıkılaştırır ve cildi diri tutar.
Sivilce kremi de kullanabilirsiniz. Ben Clindoxyl kullanıyorum, cildime tek o iyi geldi ama ciltten cilde değişir :)
Umarım işinize yarar.

bayıldım ya.. ama ben mikro dalga kullanmıyorum ki :KK43:( jelatini bırak jöle bile yok marketlerde..

pööfff :'(

X