vestibüler migren.. gebelik istiyorum

hazal96

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
1
0
27
Merhaba hanımlar. Ben vestibüler migren hastasıyım kısaca açıklayım. Vestibüler denge demek yani denge sistemi etkileyen bir kronik baş ağrısı durumu yaşıyorum uzun yıllardır. Sürekli kafamın içi dönüyor sürekli sersem gibiyim hep başım dönüyor. Dönmediği zamanlar da oluyor tabii ki ama çok nadir. Bu baş dönmesi olduğu zaman evimin işini falan yapıyorum dışardaki işlerimi de hallediyorum ama bir ben bir Allah biliyor nasıl ayakta olduğumu. Çok zor geçiyor sürekli sallanıyorum. Yapamadığım dönemlerimde var yataktan kalkamadığım zamanlarım da oluyor. Ama artık baş etmeyi birazda olsa öğrendim bu hastalıkta. Beterin beteri var bunada çok şükür. Zaten migreni bilirsiniz ağrı girdiği zaman kafayı duvara vurdurtuyor dayanılmıyor. Psikolojik olarak çöktüm artık. Genelde adet dönemi yaklaşınca baş ağrım çok sık oluyor. Ben 2 senedir bir nöroloji uzmanına tedavi oldum bi süredir pek gidemedim maddi açıdan dolayı. Özel bir klinik işte baş ağrısı merkezi. Tedavi oldum evet eskiye göre baş ağrısının sıklığı azaldı ama geçmedi zaten migren geçmez. He bide daha önce de devlet olsun üniversiteler olsun çok kez doktora gittim. Hastalığın tanısı daha yeni kondu hiç bulamadılar. Ve ben burada okuyorum benim gibi baş dönmesi yaşayan çok insan var. (kafa içi dönmesi yani etraf sabit) Benim asıl sorum şu. Gebe kalmak istiyorum benim gibi bu durumu yaşayan var mı? Bu baş dönmesi ile nasıl baş ettiniz? Cesaret edemiyorum ama anne olmayı çok istiyorum. Kendime güvenmiyorum çok korkuyorum bu baş dönmesi ile bir bebek bakmak… Eğer benim gibi olan varsa nasıl yapabildiniz? Çocuk sahibi olmak ölene kadar arkasında olmak demektir. Cocukluk dönemi okul dönemi.. Ben şu anda kalabalık yerlerde duramıyorum fazla seste duramıyorum avm gidemiyorum. Kafam çok karışık. Şu 3 senedir eşimde ben de çok yıprandık hem manevi hem maddi olarak. Yapabilir miyim kızlar acaba iyileşir miyim.. çünkü gebelikte migren azalıyormuş öyle okudum. Migren azalırsa belki baş dönme hissi de azalır. Ya da tam tersi. Bana nöroloji doktorum öyle dedi. Ya iyileşeceksin ya bu hastalık tamamen başa saracak. yüzde elli yüzde elli ihtimalle.. ay bilmiyorum ya korkuyorum.

bana doktorum gebeliğin 3.ayından sonra migren ağrıların kesilir demişti. ilk 3 ay hiç ağrım olmadı. 3.aydan sonra 2-3 gün süren ama hafif ağrılar oldu. su an 5.5 aylık hamileyim ve baş ağrım hiç yok. ama doğumdan sonra illa ki baslicaklardır benimki normal migren bir de.

Tanili bir migrenim yok. Ama benim bas agrilarim çok olur bazen başımı kesmek istiyorum. Hamileyken olmadı.dogumdan sonra epey bir zaman olmadi simdi başladı 20ay oldu doğum yapali. Yalniz yüz yogası baş ağrısına iyi geliyor. Tani sizinki biraz farklıymış Rabbim sifa versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…