Varikosel ve Tüp bebek

Meslek hastalığıymış, kardeşimin bir tane çocuğu var normal yolla olmuştu. Sonra sürekli görev mörev dağda bayırda sanırım ilerledi. İnşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza.
Mesleğe başlamamıştı daha :) Ama bende duydum genelde çoğunlukla asker ve polisler de oluyormuş ama bekarken tedavi etmiyorlar sanırım. Aminnn 🤲🏻

Merhabalar, eşim grade 2 sol varikosel. eşimin değerlerine baktırmaya gittiğimizde ileri hızlı 0 yavaş hareketli yüzde 40 sperm sayısı ml de 16 milyon morfoloji 3 tü. 2 ay proxeed plus trental evicap kullanmamıza rağmen yaptıdıgımız testte ml 18 milyon morfoloji yüzde 2 ve yavaş hareketli yüzde 40 olan kısım yüzde 28 e düştü. İlaçlar sadece sayıyı artırdı hız daha da kötü oldu. Kaç doktor gezdik kimi ameliyat kimi ameliyat öncesi tüp bebek diyor. Ne yapmalı bilmiyorum bu durumu yaşayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Merhaba acaba varikosel ameliyatı sonrası ilk ilişkiyi ne zaman yaşadınız

Merhaba benim eşime de kasım ayında çift taraflı varikosel teşhisi kondu ve anlatıldı olduktan sonra ve kullandığı takviyelerle 3 buçuk milyon olan sperm sayısı 20 milyonu geçti ve ileri hareketli sayısı da arttı. Eşimin doktoru çok iyiydi Muhsin Balaban. Kendisi bize şöyle söyledi. Ben sadece tedavinizi yaptım. İlerleyen dönemde tüp bebek sürecine girdiğinizde bu sperm sayısı ile başlamanız şansınızı artıracaktır dedi. Şu an 3 adet 4AA kalite embriyomuz oluştu çok şükür
İnşallah güzel haberler alırsınız 💜
Eşinsiz için kullandığınız takviyeler neydi acaba hatırlıyormusunuz 😊

İnşallah güzel haberler alırsınız 💜
Eşinsiz için kullandığınız takviyeler neydi acaba hatırlıyormusunuz 😊
İnşallah çok teşekkür ederim,Ben felixon diye bir takviye kullandım eşim de aynı şekilde erkekler için olanını kullandı. Bir de eşim klomen diye bir ilaç kullanmıştı yanlış hatırlamıyorsam

X