Varikosel ameliyatı bilgisi olan

merviki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2024
92
19
25
Kızlar merhaba, son aylarca çocuk düşünmeye başladık sürekli eşimle kontrollere gittik bende sorun olmadığı öğrendik, en son eşim o kadar kontrole gittiği halde son doktoru varikosel ameliyatı olmasi gerektiğini söylemiş sorun bunca zaman olmamasını ben buna yoruyorum esiminde üstüne çok gitmek istemiyorum ama ... Bu konuda tecrübesi olan varmı şuan bı taşınma surecindeyiz bir iki haftaya ameliyat olmayı düşünüyoruz bu durumu tecrübe eden varmı daha önce aranızda yardim edebilir misiniz

Merhabalar benim eşime de varikosel teşhisi konuldu hatta çocuk sahibi olmamız %10 bi orandaydı. Bi ilaç verdi doktor ameliyat olmadan önce bunu kullan diye sonra tekrar test yapalım ona göre karar veririz dedi ilacı aldı kullanıyor ve ben 1 ay sonra hamile kaldım o ilacı araştırın isterseniz

Benim eşim o ameliyatı oldu, çok basit bir ameliyat aynı gün taburcu ediyorlar.

Ameliyat olmadan mi o ilacı kullandı, ismi ne peki ilacın , doktor çok küçük bişey daha başında ama almamız ileri vade için faydalı olur demiş

Gebelik düşünüyor musunuz peki ameliyattan sonra nasıl bı gelişme oldu
Eşim ameliyat olduktan sonra 4. ayda hamileydim, şimdi 4,5 yaşında oğlum.
Bizim ilk çocuktan sonra iki kez bebeklerin ilk haftalarında kalp atımı durdu, 6/7 haftalarda hiç kalp atışlarını duymadık. Bende sorun yoktu, eşimde varikosel çıktı. Ameliyat öncesi benim eşim de sperm geliştiren erkeklere göre vitaminler takviyeler kullandı, hatta keçiboynuzu kürü de yaptık. Ama işe yaramadı. Varikosel şu demek, testislerdeki damarların şişmesi ve kan birikmesi, o da üretilen spermleri öldürüyor kan sıcak çünkü.
Bugün üretilen sperm yaklaşık 3 ayda oluşuyor. O yüzden ameliyattan sonra ilk 3 ay korunmanız gerekiyor zaten ilk 1,5 ay ilişki yasak. Biz ameliyattan sonra keçiboynuzu kürünü tekrar yaptık. İbrahim Saraçoğlu hocanın internette var tarifi.

Hmm ilk defa duydum bu bilgileri bizim öğrendiğimiz şeyler ameliyattan sonra ne zaman iyileşirsen eski düzenine geri dönebileceğimiz yönünde olduğunu söylemişlerdi

Hmm ilk defa duydum bu bilgileri bizim öğrendiğimiz şeyler ameliyattan sonra ne zaman iyileşirsen eski düzenine geri dönebileceğimiz yönünde olduğunu söylemişlerdi
İki kasıktan girip ameliyat yapıyorlar, kesip biçmiyorlar. Yani ertesi gün bile iyileşmiş oluyor. Dediğim gibi benim eşim 5.5 yıl önce oldu değişti mi bilmiyorum. Ama şu var eşiniz bugün ameliyat olsa yaklaşık 3 ay sonra sağlıklı spermleri olacak, siz 2 ay sonra ilişki yaşasanız ameliyat öncesi üretilen spermlerle hamile kalmaya çalışacaksınız.

Anladım teşekkür ederim

ameliyat çok basit ama sonrası önemli. iyi bir doktor bulun. bazı doktorların yaptığı ameliyattan sonra değerler daha da düsüyor. ameliyat sırasında sağlıklı damara da zarar verilebiliyor. bence doktoru çok çok çok iyi araştırın.

benim esimde de 3.7 mm varikosel vardı değerleri iyiydi sadece morfoloji %1di. doktor 5 mm altına ameliyat önermedi bize. 3 ay sağlıklı beslenme ve bir ilaç takviyesiyle deneyin, eğer olmazsa ameliyat düsünelim dedi. bundan tam 1.5 ay sonra hamile olduğumu öğrendik. su anlık ameliyatı erteledik. 5mm ve üzeri olursa ameliyat olmayı düsünüyoruz.

Merhaba insanlara yanlış bilgiler vermeyelim yok 1.5 ay ilişki yasak falan diye birşey yok doktorum 5-10 gün arası perhiz yapılması gerektiğini söyledi biz 2 yıldır istiyorduk ama varikoselden kaynaklı olmuyordu esimin ileri hızda ve morfolojide sorun vardı benim eşim 1.5 ay önce ameliyat oldu şuan adet günüme 8 gün var beklemedeyim doktorumuz 3. Ayda gel tekrar test ver dedi bakalım onu bekliyoruz kızlar dua edin inşallah test vermeye gerek kalmadan çocuğumuz olur ya Bu arada esin ameliyat olacaksa mikrocerrahi olsun lütfen başarı oranı daha yüksekmiş biz devlet hastanesinde mikrocerrahi olduk

Ameliyat olalı iki gün oldu yarıdan uyuşturdurdular microcerrahi şeklinde oldu ameliyatı, 3 hafta ilişki perhizi verdi 3 ay yerine altı ay sonra gel test yapacağız dedi takviye ilaç falan vermemiş bakalım kontrole gittiğinde pazartesi günü söylemeli bence

Bizede herhangi bir takviye vermedi sadece ameliyat ağrısı ve enfeksiyon kapmaması için ağrı kesici ve antibiyotik vermişti benim eşim daha önce yarıdan uyuşturmalı bir ameliyat olmuştu yarıdan uyuşturmalı yan etki yapmıştı o yuzden genel anestezi istedi genel yaptılar

Eşim oldu benim değerleri düzeldi yüzde 90 çok faydasını gördük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…