Varikosel 1

Eozlemtsn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2022
691
300
32
Arkdaslar eşime varikosel grade 1 denildi.boyle başına gelen var mı? Farklı doktorlara gidip fikir almaliyi miyiz? Deneyimlerinizi paylasir misiniz

Sperm sonucu ne cıktı ona göre yorum yapabilirim ameliyat vs
E nabizda görünen sonuçlark atsam olur mu?dger türlü sonuçları vermediler.sanirim ileri hızı düşük demiş

Eklentiler

• Screenshot_2023-04-24-20-42-11-719_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 101
  • Screenshot_2023-04-24-20-42-00-621_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 82
  • Screenshot_2023-04-24-20-41-25-434_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    33,9 KB · Görüntüleme: 91
Bir de enfeksiyon varmış onun için ilaç verdi
Ameliyat olması gerekiyor bence 78 milyonun yarısı hareketsiz çünkü. Sayı çok bir şey ifade etmiyor hız önemli bu değerlerle gebelik zor olur. Ameliyata gerek yoksa da takviye kullanıp hızı arttırması lazım

Daha önce gebelik oluşmuştu ama yeni oluşan bı durum mu o zaman ? 3-4gundur bı takviye kullaniyor

Daha önce gebelik oluşmuştu ama yeni oluşan bı durum mu o zaman ? 3-4gundur bı takviye kullaniyor
Biraz da nasip işi bu işler 3 milyon spermle hamile kalan insanlar da var sonuçta ama hastalığın peşine gitmek lazım

60 dk %90 ölü
60 dk hareketlik %5
60 dk az hareketlilik %5
3 ml 15 milyon
Yazıyor sonucunda yeni evliyiz kontrol amaçlı gitmişti bilginiz var mı

Canım benim eşimde enfeksiyon var dedi antibiyotik verdi 2 kutu onu bittirdik ama takviye olarak ne kullanıyorsunuz 3 ml 15 milyon çıktı hiçbir bilgim yok haftaya testini yeniletcez bol lokasit yazıyordu sonucuda
Evet bizimde enfeksiyon için ilaç yazdı doktor .ben kendime vifolik alırken ona da sipariş vermiştim btane takviye o zaman daha test vermemistik farma soft mu neydi adı OMEGA 3vitamin mineral karışım bseydi canim

60 dk %90 ölü
60 dk hareketlik %5
60 dk az hareketlilik %5
3 ml 15 milyon
Yazıyor sonucunda yeni evliyiz kontrol amaçlı gitmişti bilginiz var mı
İnan ben hiç sperm testinden anlamıyorum.ilk kez test verdik.1,5yillik evliyiz biz.daha önce gebeliğim olmuştu ama sonlandırıldı snrasinda yeniden deniyorduk olmayınca doktora basvurduk

Biraz da nasip işi bu işler 3 milyon spermle hamile kalan insanlar da var sonuçta ama hastalığın peşine gitmek lazım
Evet canım ama işte arastirmamiza gire mesela şuan enfeksiyon da hareketi yavaslatiyormus.belki de ilaç bitiminde enfeksiyon geçince normal olabilir diye düşündüm.bakalim başka doktora gidicez ona ne diyecek?zaten ilk testten hemen anlasilmiyormus sanırım kesin tani dmi

İlacı bitince tekrar test versin o zaman ona göre yol çizilir

Çift taraflı varikosel olabilir ultrasona girdi mi
Çift taraflı nasıl oluyor hayır girmedi sadece test verdik antibiyotik kullandı antibiyotik bittikten sonra yenilcez dedi enfeksiyon var dedi doktor tekrar değerlendircez dedi enfeksiyon geçince düzelir mi acaba o kadar antibiyotik kullandı

İnan ben hiç sperm testinden anlamıyorum.ilk kez test verdik.1,5yillik evliyiz biz.daha önce gebeliğim olmuştu ama sonlandırıldı snrasinda yeniden deniyorduk olmayınca doktora basvurduk
Aynı durumdayiz canım doktor enfeksiyon sperm hareketsizlik yumurtayi dolleyemez dedi inşallah iyi çıkar sonuclarimiz Allah utandırmasın bu enfeksiyon nasıl olmuş anlayamadim takviye kullanmadım antibiyotik umarım etkisini göstermiştir yoksa keçiboynuzu alıp kaynatcam çoğu kisi buradan okudugum kadarıyla fayda görmüş sperm hareketli ve sayısına faydası varmış umarim gerek kalmaz ovulasyonda kullanıyorum okuduğum kadariyla sperm azlığı da etki gösteriyor ama hala bir sonuç alamadım gebelik konusunda doktor bana antibiyotik kullan demedi bize de enfeksiyon geçme ihtimali var mı acaba

Oda muhtemel tabiki enfeksiyon da etkiliyormuş spermi. Eğer sonuç aynı çıkarsa ultrason ister zaten doktorunuz. İki yumurtalıkta da varikosel vardır ondandır sonuç böyle dedim de tek taraflı da olabilir doktorunuz bilgi verir muhakkak

Valla canım bizde anlamadık.ben geçen sene martta bebeğimi kaybettim.snra ağustostan beri deniyoruz olmuyordu.doktora gttik eşimden sperm testi ve ultrason istedi .ultrasonda sol testiste varikosel dedi ama ilk aşama dedi.direkt amelyat dedi etkiler dedi baya korkuttu.snra enfeksiyon var deyip ilaç verdi.netten braz bakındım bu enfeksiyon da hızını etkiliyormus diye.yaein bı başka doktora daha gidicez bakalım.ne diyecek ? Yani sonradan oluşan bişey mi onu da çözemedim.sizin ileri hızı falan ne çıktı.?gerçi çok anlamıyorum ben testten ama

Merhaba eşimde varikosel ameliyati oldu sayısı çok düşük yani 2 milyon hiz ise iyiydi.sayi çok düşük ve son 2 yıldaki tüm testler aynı olduğu için yaşlarımiz 30+ olduğu için acil ameliyat denildi.esim apar topar ameliyat oldu ocak ayında.bana kalsa ben direk tüp bebek denemek istiyordum vakit kaybetmemek için.ameliyat sonrasi iyileşme uzun sürüyor ve garantisi yok malesef.bakalim haziranda test verecek düzeldimi ogrenecegiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…