Var mı benim gibi terleyen, destek olalım =)

shalott

Guru
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
127
0
38
Banyodan çıktım, havluyu sardım, aynaya doğru gittim, dişlerimi fırçaladım... Bir baktım ki bu 3 dakika içerisinde koltuk altım ıpıslaktı ve yüzüm ıpıslaktı. Banyodan çıktığımdan 3 dakika sonra. Koşuya da gitmedim :eek:lmaz:

İşten zar zor izin almak, 1.600 tl para ayırmak, terlemenin geçeceğine inanamamak... başka neler yapabileceğimizi baya konuştuk. Rollonlar, spreyler, karbonat tozları...

Var mı bu şekilde terleyen, yalnız değilim değil mi, aramızda oturduğu yerde terleyenler var değil mi? :2:

canım oturduğum yerde çok terlemem. hatta terleyen bir insan olduğum bile söylenemez. kilolu olmama rağmen koltuk altlarımın yada sırtımın ıslandığı hiç olmadı ama banyodan sonra banada bu oluyo. sanırm istesende tek seferde ii kurulanamıyosun. banyo da buhar yapıyo bununla iligli diye düşünüyorum

ofisimde saatlerdir vantilatör altında olmama rağmen sırılsıklam olduğumu düşünürsek... terleyen ve çözüm bulamamış olan kızlarla dertleşmek istiyorum... terlemeyenleri duyup üzülmek değil, kusura bakma. insan içine çıkmayı, bir sevgili edinmeyi, arkadaşına sarılmayı ve bunun gibi her şeyi zorlaştıran bir durum bu.

ve internet ets ameliyatının yan etkileri ve yarattığı sorunları anlatan sitelerle dolup taşıyor... ölene kadar böyle terli, saklanan, gizlenen bir insan olcam herhalde... =/

bence senin psikolojin bozulmuş ter sorunundan önce bunu halletmelisin !!! ben terlemiyorum diye üzülmen kadar saçma bi durum olabilirmi. bu kıskançlık olur ve çok üzücü. kaldıki ben sadece banyo sonrası kısmına yorum yaptım. ordada yazdıüğım gibi banyo sonrası banada oluyo dedim.

Bu konuda yalnız değilsin otururken sırılsıklam oluyorum...Annem dair çevremdekiler bu terlememden çok rahatsız oluyor...1)çok kötü kokuyor(ne kadar roll-on,deodorant denediysemde etkili olmadı).2)O badinin altından görünenn iğrenç ıslaklık...Ter bezlerini kurutuyolarmış sanırım tek seansta ama hiç araştırmadım...Benimde böyle bir sorunum var anlayacağın yalnız değilsin!

bende çok terleyen biriyim ama öyle araştırılcak ameliyat edilcek gibi değilim yani hem onun ameliyatıdamı oluyormuş ilk defa duydum
ben hergün duş alırım çok sıcaklarsam çalıştığım için 2,ye girdiğimde saçlarımı ıslatmam
duştan sonra muhakak parfüm kokulu roll-on sürerim sürekli deodorant parfüm vs. sıkarım
hiç ter kokmam çok terlediğim halde koltuk altlarım bile mis gibi kokar opuyorumnanaktan

ben zayıfım sizinkisi kilodan olabilirmi ? yada ameliyatlık değilde kadın hastalıklarına gidin bi hormonlarınıza baktırın

bende çok terleyen biriyim ama öyle araştırılcak ameliyat edilcek gibi değilim yani hem onun ameliyatıdamı oluyormuş ilk defa duydum
ben hergün duş alırım çok sıcaklarsam çalıştığım için 2,ye girdiğimde saçlarımı ıslatmam
duştan sonra muhakak parfüm kokulu roll-on sürerim sürekli deodorant parfüm vs. sıkarım
hiç ter kokmam çok terlediğim halde koltuk altlarım bile mis gibi kokar opuyorumnanaktan

ben zayıfım sizinkisi kilodan olabilirmi ? yada ameliyatlık değilde kadın hastalıklarına gidin bi hormonlarınıza baktırın

çok kilolu olduğum söylenemez boyuma göre ideal kilodayım...

Susqun_um ve numb teşekkür ederim destek için. Bence terlemekle ilgili bir konuya girip terlemiyorum diyeni ilk kez gördüğüm için şaşırdım diyelim. Psikolojik hastalık tanısını da doktora bırakalım...

Aşırı terlemenin (ama gerçekten aşırı terlemenin) kokusuna çare yok ne yazık ki... ETS ameliyatından önce ilaçlar varmış sanırım buna yararlı olduğu düşünülen ama her ilacın da yan etkisi var. Doğuştan az terleyen olmak çok şanslı bir şey... Ben de kilolu değilim, kilo ile alakalı bir terleme değil yani.

Kızlar bunun için hangi doktora gidicez? Dahiliyeye gittim ben, "neden cildiyeye gitmedin önce" diye kızdı bana. Ama ETS ameliyatını da göğüs cerrahı yapıyor... Hangisine gideceğimi şaşırdım =)

benimde bıyık bölgem çok terler halbuki bıyık falanda yok hiç almadım hayatım boyuncada nedendir bilmem kol altım içinde her duştan sonra sürdüğüm bişi var ama adını unuttum şimdi nekadar terlersen terle asla koku yapmıo

Ben deotak aldım, eski marka, kötü olsa bu kadar sene kullanılmaz dedim. Bana mısın demiyor, hala kokuyorum =/ O kadar uzun süredir bu sorunum var ki artık normal koku ile ter kokusunu karıştırır oldum :KK70: Diğer sağlık sorunlarım nedeniyle bunun için doktora gidemedim bir türlü. 3 senedir ne olduğu bulunamayan sancılar var daha höf. Belki de bunun stresinden terliyorumdur...

Bıyık terlemesi bende de var. Bıyık yok, terleme var. Yeni yetme oğlanlar gibi boncuk boncuk terler eha

benim adını hatırlayamadığım üründe deotak
ben kullanıorum çokda memnunum ama benim kol altımda koku olmuordu pek zaten ama bununla hiç olmuo bıyık için bir çözüm bulamadım ama daha birde benim tenim çok beyaz boynum falan hafif bir terlese yanımdanda bir araba geçse üstüme adınızı yazabilirsiniz hem sabah hem akşam yıkanmaktan sonunda yüzgeçlerim çıkıcak die korkuorum:KK70:

Ben de her gün yıkanıyorum ama çok yıkanmak da vücudun ısı ve bakteri dengesini bozduğu için terleme artıyor diye okudum =/

benim yüzüm saç derim de çok terliyor akşam serinliğinde kısa bi yürüyüş yapayım damla damla akmaya başlıyor terler.oof çok zor.bu durumda olanlar var mı neler yapıyorsunuz..

Hangi doktora gideceğimi bulduğumda gidicem. Anlatmaya bile utandığım bir konu, doktora anlatırken de utanıyorum. Ben her gün banyo yapıp, insanlardan uzak durmaktan başka bir şey yapmıyorum çünkü reward, deotak, tereson gibi şeyler bende işe yaramıyor =/

cildiyeye gittim ben canım 4 farklı doktora gittim.ilk gittiğimde terkur verdiler,kullandım geçmedi tabi 2. kez başka bi doktora gittim bi jelle kursept verdi kullandım geçmedi.başka bi cildiyeciye gittim psikolojik dedi yine terkur gibi bişey verdi.oda geçirmedi tabi ama tabi her doktora gidişimde kan tahlili yapıldı ama sonuç normal çıktı.sonra başka bi doktora gittim dahiliyecide bi görsün dedi gittim oda işe yarıcak bişey yapamadı. göğüs hastalıklarına mı gitsem birde diyorum ama bilemiyorum :1no2:

ter kokusu bendede oluyordu koltuk altımda burda gördüğüm yöntemi uyguladım. yıkandıktan sonra kuruladım koltuk altımı karbonat sürdüm etkisini ertesi gün gösterdi hakikaten ve de nivea double effect kullanıyorum dışarı falan çıkmadan önce,terleme oluyor ama koku olmuyor denemediyseniz bi karbonatı deneyin derim gamyoncuiremsu

Teşekkürler detaylı bilgi için. Bende de guatr var mı diye bakacaklardı ama iş nedeniyle laboratuvara gidemedim randevu gününde... Ben de önce cildiyeye sonra dahiliyeye gideyim. Karbonatı ben de deneyeyim evet. Artık ben deodarantı öylesine kullanıyorum yani, bir işe yaradığı yok :KK70: Çıkıp alayım karbonat. Bir de elma sirkesi diyorlardı...

elma sirkesini bilemiyorum hiç kullanmadım ama karbonat işe yarıyor sencede işe yarar umarım canım.bendede guatrdan şüphelendiler hatta iyotlu tuz kullanma 1 ay,1ayın sonunda gel kontrole dediler ama ben kullandım yinedede,kontrolede gitmedim karışıklığa falan denk geldi sanırım oda

elma sirkesi demişken yine burda gördüğüm bi yöntemi uyguladım 2 hafta kadar. ellerimi üzüm sirkesiydi sanırım her gün yarım saat onun içinde beklettim sonra temiz suyla duruladım,o da işe yaramadı belkide az bi süre kullanmış olduğum içindir bilemiyorum.ama nedense hemen etkisini göstersin bitsin gitsin uzamasın istiyorum 2 hafta bile zor sabretmiştim hatta,birde tabi ellerim sirke koktu biraz,çözümün o olmadığını düşünüp bırakmıştım :sinifsinif:

Elma sirkesi koku yapmıyor diye tercih etmişlerdi. Ama ben önce karbonatı denicem. Yazarım buraya soruları =)

X