Valla bıktım bu yüzden dışarı çıkmıyorum

beyhanyrjkg

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2022
103
102
26
Nisanlımla ne zaman dışarı çıkmak bana dönüp nereye gidiyoruz diyor bir günde hadi seni buraya götüreyim demiyor onu geçtim ben yanımda yokken biz zamanlarında beni arayıp ne yapayım ben diyor bende film izle diyorum genelde ama iki gündür bu konu yüzünden onunla buluşmuyorum var mı aranızda bu durumu yaşayan

Nisanlımla ne zaman dışarı çıkmak bana dönüp nereye gidiyoruz diyor bir günde hadi seni buraya götüreyim demiyor onu geçtim ben yanımda yokken biz zamanlarında beni arayıp ne yapayım ben diyor bende film izle diyorum genelde ama iki gündür bu konu yüzünden onunla buluşmuyorum var mı aranızda bu durumu yaşayan
Yönlendirilmeden yaşayamıyor mu?

Evlenince bu sorunun yanina ilaveten ne yiyoruz ve ne izliyoruz ekleniyor.

Yönlendirilmeden yaşayamıyor mu?
Aslında gayet güçlü bir adam yönlendirmeyede ihtiyacı yok normalde kimseyi dinlemez ama benie olan ilişkisinde sürekli yönlendirilmem istiyor benim tarafımdan geçen gün bu rahatsızlığımı dile getirdim tamam seni yarın sürpriz bir yere götürücem dedi ve sağanak yağışlı havada beni hayvanat bahçesine götüreceğini söyledi sinir krizi geçiricem

Bence basit bir konuyu abartıyorsunuz. Ne bekliyorsunuz romantik filmlerdeki gibi size sürekli sürpriz yapmasını mı. Sizin fikirlerinizi önemseyip nereye gideceğiniz konusunda size sormasını doğal buluyorum. Yan yana olmadığınız zamanlarda ben ne yapayım diye sorması saçma geldi bana da bunu sürekli söylüyorsa ve bu şekilde davranıyorsa psikolojik olarak bir sorunu olabilir belki de

Bende nişanlımla buluştuğumda, ee nereye gidiyoruz diye soruyorum o da bazen bana soruyor bunu asla bir sorun olarak görmüyorum

Aslında gayet güçlü bir adam yönlendirmeyede ihtiyacı yok normalde kimseyi dinlemez ama benie olan ilişkisinde sürekli yönlendirilmem istiyor benim tarafımdan geçen gün bu rahatsızlığımı dile getirdim tamam seni yarın sürpriz bir yere götürücem dedi ve sağanak yağışlı havada beni hayvanat bahçesine götüreceğini söyledi sinir krizi geçiricem
Sevdiğiniz, hoşlandığınız şeyleri karşılıklı olarak dile getirin. Saçma gelirse de ima yoluyla dile getirin. Belki sizi tanımaya çalışıyordur da sevdiğiniz şeyleri yapmak istiyordur. Mesela sevdiğiniz şeyleri bir liste yapın. Kura çekin. Ne denk gelirse onu yapın 😬

Arada nefes almasını da söyle bari ölmesin

22 yaşında güçlü adamdan kastınız nedir?

22 yaşında daha..... holding mi kurdu ,büyük sorumluluklar altına girip büyük işler mi başardı .O yaş grubu ne istediğinizi tam bilmez bazı şeyler daha oturmamuştir.Hayat onu erken olgunlaştırdı derseniz o tarz bir adam evde ne yapayım diye sormaz,genelde risks sevmez ,ilişkide ağırlığı olur Ya yanlış bir algı ile görmek istediğinizi görüyorsunuz,ya da karşıdakini hiç tanımıyorsunuz......

Bence basit bir konuyu abartıyorsunuz. Ne bekliyorsunuz romantik filmlerdeki gibi size sürekli sürpriz yapmasını mı. Sizin fikirlerinizi önemseyip nereye gideceğiniz konusunda size sormasını doğal buluyorum. Yan yana olmadığınız zamanlarda ben ne yapayım diye sorması saçma geldi bana da bunu sürekli söylüyorsa ve bu şekilde davranıyorsa psikolojik olarak bir sorunu olabilir belki de
Allah Allah neyi basit ki?
Yoldaki işaretler bunlar.
Bugün böyle olan yarın değişmez ki. Evlenince de devam eder. Piyasadaki çoğu erkek gibi valiz mi hazırlanacak? Kadın hazırlar. Alışveriş mi yapılacak? Kadın yapar. Kombi az mı calisiyor? Kadın birini bulur kombiyi temizletir. Çocuk dersten mi kaldı? Anne uygun kurs arar.
Tüm planı programı kadının yaptığı bir ilişki haline gelir. Sonra da fazla sorumluluktan agresiflesmis bir kadın, pasif bir erkek, saçma sapan bir hal alır, 'ama iyi yanları da var' diye ömür tüketirler.
Ben konu sahibini çok iyi anladım çünkü ben de öyleydim. tek sevgili de değil, plan yapmayı sevdiğim için her şey bana kitlenirdi. Tüm tiyatroları ben takip eder biletleri alidim, seyahatleri ben planlardim. Hatta konu bile açtım bununla ilgili.
Sonra oradaki yorumlar da yardımcı oldu , ben de değiştim çevrem de. Eskisi gibi sorumluluk almaz oldum, insanlara her işin bana kitlenmesinden rahatsız olduğumu dile getirir oldum, benim için plan yapmayana ben hiç yapmadım:) enerjimi değiştirmeye çalıştım.
Gerçekten de ben değiştikten sonra herkes değişti. O konuda yazdığım adam mesela sonraki tatilimiz için "dolmus bile aramayacaksin, her şeyi ben halledeceğim" sözü verip tuttu. Organizasyon yapıp yapıp beni çağıran yeni bir arkadaş grubum oldu. Simdi de tam anlamıyla eşit olan yaptığım bir sevgilim var. Günleri bölüşülüyoruz, yengenc günü xy günü diye. Benim günümü tamamen ben planliyorum, ona supriz oluyor. onun gününü tamamen o. Bana supriz oluyor. Seyahat edersek de şehirleri bölüşüyoruz.
Genclestim cidden,bu kadar mı farkeder 😅
Cidden tüm sorumlulugu bir kişinin aldığı ilişki ilişki değildir.
Kimse kendine bu kötülüğü yapmasin

Aha benim kocam nereye gidelim diyorum sanki aynaya o da bana nereye gidelim diyor ne yiyelim diyorum o da bana soruyor. Neyse ki sadece yemek seçme, film seçme ve nereye gideceğimiz konusunda kararsız .

Ben neden bunlarla ilgili fikrin yok diyorum dünyevi şeylere aklını yoramazmiş🙄 kendisi ulvi bir varlık olduğundan . Bu konunun tek avantajı ben cidden tur rehberi gibi gidilecek yeri araştırırım , güzel mekan bulurum , film izlenecekse her filmde oturamam biraz dikkat dağınıklığı olan biriyim . Sanırım bundan dolayı seçimleri benim yapmam hem onun hem benim işime geliyor. Ama siz istemiyorsanız büyük sorun

X