Vakumlu kürtaj

Bussraa1234

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2022
402
75
25
Arkadaşlar merhaba. Benim ilk gebeliğimdi. Ve hiç korunmadan 7 ay sonra hamile oldum. Ama maalesef 9 haftalık bebeğimi düşürdüm. Bilinmeyen sebepten dolayı 12 saat ağrı ve kanama sonucunda düştü. Daha sonra dr gittim dr bana bebek büyük olduğu için rahimde parçalar kalmış dedi ve srtık kokmaya başlamış. Acil kertaj olman gerek. Bana vakumlu kürtaj yaptı.
Beni merak eden konu şu ko, vakumlu kürtaj olup kısa zamanda yine hamile kalan oldu mu? Yani bir sorun yarattı mı kertaj olmak.

Arkadaşlar merhaba. Benim ilk gebeliğimdi. Ve hiç korunmadan 7 ay sonra hamile oldum. Ama maalesef 9 haftalık bebeğimi düşürdüm. Bilinmeyen sebepten dolayı 12 saat ağrı ve kanama sonucunda düştü. Daha sonra dr gittim dr bana bebek büyük olduğu için rahimde parçalar kalmış dedi ve srtık kokmaya başlamış. Acil kertaj olman gerek. Bana vakumlu kürtaj yaptı.
Beni merak eden konu şu ko, vakumlu kürtaj olup kısa zamanda yine hamile kalan oldu mu? Yani bir sorun yarattı mı kertaj olmak.
Mart sonu kürtaj olmuştum içerde plasenta parçaları kaldığı için 3 ay sonra histeroskopi oldum ve histeroskopi sonrası ilk deneme ile hamile kaldım. Kürtaj sonrası adet bile görmeden hamile kalan çok insan var.

Kurtajdan sonra hamile kalınıyor ama erken dönemde olursa düşük riski fazla oluyir tam olarak rahim toparlanmadigi için en az 3 Ay ara verdikten sonra düşünün bence 🌼

Hayır kürtaj olmak tekrar gebe kalmaya engel olmaz merak etmeyin sadece en az 3 4 ay bekleyin bebek için

X