Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

Arkadaşlarrr, dün adet günümdü. çarsambaya kadar bekleyip oyle test yapacaktım ama dayanamayıp dün gece yaptım, ikinci çizgi silik çıktı. meraklandım iyice ve bu sabah kan testi yaptırdım ve sonucumu aldım.. doktorum " gebesin" dedi.. hala inanamıyrm çok saskınımmm.. 10 gün sonraya gün verdi..

Arkadaşlarrr, dün adet günümdü. çarsambaya kadar bekleyip oyle test yapacaktım ama dayanamayıp dün gece yaptım, ikinci çizgi silik çıktı. meraklandım iyice ve bu sabah kan testi yaptırdım ve sonucumu aldım.. doktorum " gebesin" dedi.. hala inanamıyrm çok saskınımmm.. 10 gün sonraya gün verdi..

gözünaydın. allah analı babalı büyütsün. sağlıkla ve kolayca kucağına alasın. :nazar::nazar::nazar:

tebrikler canım Allah tamamına erdirsin inşallah sağlıklı sıhhatli kucağına aldırsın

ya ben cok cok yenıyım ama bende katılabılırmıyım aranızaaa cunku bebek ıstıyorummm
Hosgeldn cnm suan cepten giriyorm, yarn listeye eklicem senide.. InsAllah tez vakit kavusursn bebegine :KK16:
canım geçmiş olsun üzülme.herşeyde bir hayır vardır. canım hamile kalabiliyorsun şükret haline tekrar denersiniz üzülme
Sagol cnm.. hep bi burukluk, hep bi sknti.. bilmiyorm nezmn kurtulrm bu karamsar hallermden:KK43:
kızlar ya bişey soracam ben normalde ayın 1-2 gibi adet olacaktım fakat olmadım.ama adet sancıları var bide kahverengi akıntılarvar.yani şöyle özetleyim her tuv.. gittiğimde peçeteye kahverengi akıntı geliyor hafifte pembe gibi sıvı geliyor bu ne sizce?
InsAllah hamilesindir ya!! test yap durma :)
cok sevindimmmmmm!!!!!!!! gozun aydin cnm saglikli bi hamilelik ve dogum diliyorm.. dikkatli beslen iyi bak kendine bebegine:nazar:

cok sevindimmmmmm!!!!!!!! gozun aydin cnm saglikli bi hamilelik ve dogum diliyorm.. dikkatli beslen iyi bak kendine bebegine:nazar:

tesekkur ederim, sağ olsın elvancım.. hayırlısını diliyorum. inşallah sağlıklı bir sekilde bu süreci tamamlayabilirim.. Çok yeni olduğu için gidişat nasıl olacak, merak ediyrm..

tesekkur ederim, sağ olsın elvancım.. hayırlısını diliyorum. inşallah sağlıklı bir sekilde bu süreci tamamlayabilirim.. Çok yeni olduğu için gidişat nasıl olacak, merak ediyrm..

Canim hep iyi dusun, olur olmaz yazilar okuyip kafana takma, cok yorma kendini, ve vitamin + folik asit ihmal etme.Allaha dua et saglicakla buyusun karninda ins

canımm unutma benıde eklemeyıı ya bıde bısey sorucam folı asıt ıc felan dıyolarrr dr sormadan pek bısey yapmak ıstemıyorum gebelık ıcınnn onun herhangı zararı varmı bı bılgın varmıı

çokkkkkkkkk tebrikler cnm inan çok sevindim..kendine dikkat et moralini yüksek tut..bize de dua et cnm...

Anne adaylari :KK49:Bat :18:Deneme süreci :97:Durum:26:
Kemre:KK49::KK9::nazar::nazar:
Senay_Mehmet:KK49::KK9::nazar::nazar:
Alexanderetta:KK49::KK9::nazar::nazar:
Hanzadem27:KK49::KK9::nazar::nazar:
Snowflaken:KK49::KK9::nazar::nazar:
Mihrimahh:KK49::KK9::nazar::nazar:
Canikom1220 Agustos3 ayBekliyor
Rabit24 Agustos3 ayBekliyor
Owner30 Agustos2 ayBekliyor
ZeynepneTest sonucunu bekliyoruz :KK76:6 ayBekliyor
Dahlia343 Eylül4 ayBekliyor
Slvy19874 Eylül??Bekliyor
Mavihayal4 Eylül4 ayBekliyor
Berna16275 Eylül1 AyBekliyor
Leyla_60216 Eylül1 AyBekliyor
Sekeristan6 Eylül??Bekliyor
Saskinanne7 Eylül3 ayBekliyor
Gulsevdam7 Eylül1 ayBekliyor
Zerbas9 Eylül2 ayBekliyor
Cileklipuding24 Eylül4 ayBekliyor
Trinity??2 ayBekliyor
Yoruldum123??1 AyBekliyor

Listemizde hamis olmayan kimse kalmasin Allahin izniyle.. Regli geciken kizlar nerelerdesinizzzzzz heyyy güzel haberlermi var yoksa :KK76::KK76:

elvan canım çok üzüldüm :KK14:, hakkında hayırlısı canım :KK70:, önümüzdeki maçlara bakıcaz artık :KK23:.

canımm unutma benıde eklemeyıı ya bıde bısey sorucam folı asıt ıc felan dıyolarrr dr sormadan pek bısey yapmak ıstemıyorum gebelık ıcınnn onun herhangı zararı varmı bı bılgın varmıı

Canim ben doktora gittigimde bana genelde bütün hamileler ilk 3 ay folik asit kullaniyorlar, 3 aydan sonra folik asit birakilip baska bi vitamin yaziyorlarmis.. Sen kafana göre tabiki alip kullanma, doktora önce kan aldir degerlerine baksin, nekadar miktarda gerekiyosa okadar yazar, bana çok düsük dozajda yazmisti folik asiti mesela, fazlasi zararli degil bu arada sormustum.. geçenlerde bi paylasim yapmistim tekrar kopyalayim bi bakayim hangi sayfadaydi..

Son düzenleme:
Sagol canim.. Herseyin hayirlisi.. Nasip degilmis :KK43: Nasilsin, sorunlarin çözüldümü
canım yaşın çok küçük, bazen hayatı hızlı tüketiyoruz, herşey hemen olsun diyoruz, stres yapıyoruz. Daha sakin ve dingin olmaya çalış.
bunda da bir hayır vardır, hamileliğin ilerlemeden olması iyi olmuş, daha sonra olsaydı sağlık açısından zorlanırdın. Bu arada vitaminlere yemen içmene dikkat, kendine iyi bak, daha güzel ve rahat bir hamilelik süreci geçirirsin inşallah bir dahakine :KK16:

Canim ben doktora gittigimde bana genelde bütün hamileler ilk 3 ay folik asit kullaniyorlar, 3 aydan sonra folik asit birakilip baska bi vitamin yaziyorlarmis.. Sen kafana göre tabiki alip kullanma, doktora önce kan aldir degerlerine baksin, nekadar miktarda gerekiyosa okadar yazar, bana çok düsük dozajda yazmisti folik asiti mesela, fazlasi zararli degil bu arada sormustum.. geçenlerde bi paylasim yapmistim tekrar kopyalayim bi bakayim hangi sayfadaydi..

Folik asit; hücre yapı taşlarının, kırmızı kan hücrelerinin ve sinir dokularının oluşumunda etkili B grubundan bir vitamin. Yeşil yapraklarda yaygın olarak bulunduğundan bu isimlke anılıyor. Çünkü latincede folum, yaprak anlamına gelir. Folik asit, merkezi sinir sisteminin işlemesinde hayati bir rol oynar. Folik asit en fazla yapraklı yeşil sebzeler, bira mayası, karaciğer, böbrek, yumurta, zarı alınmamış tahıllar, ceviz, badem, fındık, fıstık, mercimek, ıspanak, yonca, mavi-yeşil yosun, maydanoz, nane, kurufasulye (baklagiller) ve tohumlu gıdalarda bulunur.

VÜCUTTA FOLİK ASİT EKSİKLİĞİ VARSA…
Hafif folik asit eksikliği toplumda oldukça yaygındır. Daha ağır eksiklik durumlarına ise anemide (kansızlık) rastlanır. Folik asit ya da B12 vitamini eksikliği olanlar sonunda anemik hale gelirler. Anemi belirtileri uyuşukluk, yorgunluk, çaba harcandığında nefes darlığı, deride ve mukozada solgunluktur. Ağız kenarlarındaki çatlakların folik asit yetersizliğinden ileri geldiği bilinirse de bu, demir, B2 yada B6 yetersizliğinden de olabilir. Folik asit eksikliğinde dil ağrılı ve kırmızıdır. Pürtükleri kaybolmuşcasına düzgündür. B12 ve demir yetersizliğinde de benzeri belirtiler görülebilir. Folik asit eksikliği çoğu kez dış belirtiler sonucunda değil, kan testleri sonunda, kişide anemi olduğu anlaşılınca ortaya çıkar. Hafif eksikliklerde kişide depresyon görülebilir. Daha ağır eksikliklerde ise sinirler hasara uğrar, periferik nevropati oluşabilir.

Son yıllardaki en ilginç bulgulardan biri de, folik asitin spina bifida denilen hastalıktaki önleyici rolüdür. Spina bifida, anne karnındaki bebeğin omurgasının iyi gelişememesi, bunun sonucu olarak da sinir sisteminin hasar görmesidir. Spina bifidalı çocuklar deforme doğar, ya doğmadan önce yada hemen sonra ölür. Yaşayabilenler uzun süreli tıbbi tedaviye gereksinim gösterirler. Daha önce spina bifidalı ya da ağır bir sinir sistemi anormalliği bulunan çocuk doğurmuş her kadın, gebe kalmadan önce doktoruna danışmalıdır. Böyle kadınların beslenme durumu ve folik asit düzeyi gebelikten önce saptanmalıdır. Folik asidin hamilelik boyunca önemi, omirilik ve beyin sistemiyle ilgili özürlü çocuk doğurma riskini düşürmesinden kaynaklanır. Bu nedenle uzmanlar, hamilelik boyunca bir kadının günde 400-800 mcg folik asit almasınını önerirler. Özellikle hücre bölünmesinde ve hücrenin genetik yapısının oluşmasında önemli rol oynayan folik asit, gebeliğin erken dönemlerinde, bebeğin merkezi sinir sisteminin gelişimi için gerekli bir maddedir. Embriyo, gebeliğin ikinci ve on ikinci haftaları arasında yeterli folik asit alamazsa, özellikle beyin ve omurilik ile ilgili anormallikler olmak üzere, doğumsal gelişim bozuklukları görülme riski artabilir. Ayrıca, kan yapıcı organların etkilenmesine bağlı olarak annede kansızlık gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Unutulmaması gereken önemli bir nokta da; folik asitin vücutta depolanmadığıdır. O yüzden her gün alınması gerekir.

ALINTI

Son düzenleme:

canım gözün aydın çok sevindim :)))

cok sevındım canım hayırlı olsun

heh burdanmıssın emın degıldım :KK1:

gozun aydın canım cok sevım mayıs annelerınde beklıyorum seni:nazar:

canım yaşın çok küçük, bazen hayatı hızlı tüketiyoruz, herşey hemen olsun diyoruz, stres yapıyoruz. Daha sakin ve dingin olmaya çalış.
bunda da bir hayır vardır, hamileliğin ilerlemeden olması iyi olmuş, daha sonra olsaydı sağlık açısından zorlanırdın. Bu arada vitaminlere yemen içmene dikkat, kendine iyi bak, daha güzel ve rahat bir hamilelik süreci geçirirsin inşallah bir dahakine :KK16:

Amin ins.. Hayat dedigin neki ucup gidiyo zaman.. :)) Ins Rabbim herkese hayrli evlatlar nasp eder

X