Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

sağol kuzu, duaların için ayrıca teşekkür ederim, allahım duyar inşallah. daha da düzelmeye ihtiyacım var çünkü. beni hayat dolu görmen ne kadar güzel oysa ben hep karamsar görürüm kendimi. depresifimdir çoğu zaman. hele bu olaylar beni çok sarstı.

sağol allah razı olsun. kimse yaşamasın böyle şeyler. lohusalık çok kötü geçti maalesef.

çok güzel bir dua... sağol. rabbim eşime bizzat bildirmeli, çünkü benim söylediklerim fayda etmiyor, hala çocuğun mamasına karışıyor. delirmemek işten değil. sağol bu içten dua için, çok hoşuma gitti.

emzirince adet görülmüyor, bu normal. ben miki yapmadığım için kafam rahat ve hala adet görmedim. özlemedim kendisini zaten. umarım uzun zaman gelmez kırmızılar.

mrb arkadaşalar bn de vajinismusu yenip hamile kaldım... yalnız bz daha tam ilişkiye alışmadan eşim içime boşaldı bebek istiyorduk çünkü artık... 1 ay ancak ilişkiye girebildik o da bn hala alışamamıştım çok canım yanıyordu zeytinyağsız yapamıyorduk zaten... hamile olduğumu öğrendim ve doktor cinsel ilişki yasak dedi bn de vajili oldugmu da söylemedim... 3 ay dolunca ilişki olabilir derse nasıl yaparız bilmiyorm... bu hafta doktora gittiğimde vajili olduğumu anlatacam ancak yapabilirsiniz dese de bn çok korkuyorum... bnm zar kalın ve yüksekti yırtılmamıştı... zorla p. i içime alıyordum zaten... nasıl yapmalıyız bilemedim... yine en baaşa dönmekten korkuyorum bnm gibi olan var mı bu konuda tecrübelerininzden bahsederseniz sevinirim arkadaşlar... Allah herkese hayırlı sağlıklı sıhhatli salih evlatlar nasip etsin inş... annelik gzl duygu... herşeye ragmen bebek sahibi olacağım için çk mutluyum çk şükür...

gözün aydın canım,bak işte sen adamını es geçip başka yerde arıyorsun kuzum =)) şaka bir yana gülümsediğime bakma tedirginliğini anlıyorum, çünkü bende alışmadan hamile kaldım ve 3 ay ara verdi dr, hep sitede yazarım o yüzden bakın böyle olabilir, alışmadan çocuk düşünmeyin diye, yanlış anlama Allahın taktiri inşallah sağsalim kucağına alır büyütürsün evladını, benim kürtajla sonuçlandı ama 3 ay ara verdim, korktum olmaz mı diye, birde afedersin kürtaj sonrası prez. çok özür dileyrek söylüyorum.daha zor gibi gelmişti, akıllı insnalarız, bunun zaten psikolojik birşey olduğunu biliyorsun, gereksiğinde ben bunu daha önce yaptım yine ne kadar rahat olursam o kadar acısız olacak diye hatırlat kendine, hamileyken kuruluk olduğundan jel kullanılıyormuş diye duydum, dr a sor yasak bittiğinde yağ yada jel kullanmamda sakınca var mı de, ben hiçbirşey kullanmadım ama birazcık ilk girişte oyalandım olsun diye yavaş yavaş, sonra hatırladım ıkınayım dedim ne olacak, oldu gitti, sen ne yapacağını iyi kötü biliyorsun, hem o zaman inşallah yine konuşuruz dert etme düşünme sakın olur mu? bu arada yağ ile denemişsin hiç söylemiyosun

Son düzenleme:

yaa bn senle konuştuk diye hatırlıyorum cnm yaa... kelebek42 sanırım sn diye hatırlıyorum o zamn kusura bakma:) vajinismus topiğine yazıp yazmamakta emin olamadım cnm çok doğru olmaz diye düşündüm açıkçası... zeytinyağı sayesinde yendim çk şükür cnm yaa... bn jelle fln yapacak gibi değildim jeli çok denedik... eşim de diyor belki zeytinyağını önceden deneseydik çoktan aşmış olurduk diye.... yine doktora da sorduğumda öncelikli hedefim zeytinyağı tabiki:) sıkıntı olmaz derse zetinyağıyla deneriz yine inş... sanki zeytinyağıyla daha kolay kayıp gidiyormş gibi hissediyorum... inş sıkıntısız bir şekilde tekrar aşmak nasip olur cnm... site cidden çok beğendim... çok güncel ve hangi konuda sıkıntı yaşasan herşey var gibi... vee iyiki siteyi sizleri tanıdım her zmaan diyorum arkadaşım Allah burda yardımlarını da esirgemeyen herkesten sizlerden razı olsun inş... dualarınızı kabul etsin inş:)

selam arkadaşlar her ne kadar ben atanamamış olsam da atanan ve öğretmen arkadaşlarımın örtmenler günü kutlarım :)

zaten öğretmenler bi tek bugün insan yerine konuyor sonrası yine aynı :) her yere ayrılan ödenek buraya ayrılmıyor. sen çektiğin emekle kalakalıyorsun :))) oofff dertlendim galibaaaaa

bir de bişey sorcam şimdi ben geçen cuma dr gittim ve bizim 19. haftada olmamız gerekiyordu ama aldığımız ultrason çıktısında iki tane 19+4 bir tane 19+5. haftayı gösteren bilgi var (biliyorsunuzdur bebeğin görüntüsünün olduğu kağıdın sağ alt tarafında yazar) bu normal midir. çünkü benim şimdiye kadar her cuma bir önceki hafta biter sonraki hafta başlardı. bu kez nerdeyse sonraki haftanın ortasına hatta sonuna atmış.
öncesinde dr uma, bizi yolladığı perinatoloğun son adet tarihe göre 4-5 gün ilerde olduğunu söylediğini söyledim. dr buna göre değiştirmiş olamaz dimii :26:

Canim normal o, ilk baslarda doktor kesinlestiriyor zaten, yanilmiyosam 12. Haftadaydi sonrasindaki oynamalar bebegin haftasini etkilemez ultrason cihazi bu tam net olcemiyo bazen kilosuna gorede daha fazla gosterebiliyo. Sen doktorun sana verdigi, kesinlestirdigi tarihe gore hesapla cunku ilerki zamanlardada haftasindan buyuk gosterme sansida var

Bende gecenlerde disimin agrisina dayanamayip randevu almistim, sali gunu:18: ama simdi biraz dindi ve acikcasi gitmeye cekiniyorum belki mudahale edemeyip antibiyotik yazarlar yada uyusturup gerekeni yaparlar ama cocugu etkiler diye korkuyorum . Gitsem bi dert gitmesem bi dert ama kimden duymustum hatirlamiyorum dis iltihaplanmasi durumlarda ihmale getirmek erken doguma sebep olurmus diye dogrumu ki acaba

Teşekkürler hopeforum çok dertli gördüm seni :) inş atanırsın kadrolu olarak aramıza katılırsın :)

Benim de öyle oluyo ölçümlerin hepsine ayrı hafta yazıyo mesela geçen radyalog baktı kafasını bacağını gövdesini ayrı ayrı ölçtü çıktıda bikaç tane hafta yazıyodu o ölçümlerin sonucuna göre yani bazen bebek önden bazen geriden geliyo dr kötü demediği müddetçe kafana takma bu ölçümleri

Canım ne desem bilemedim şuan ağrı dinmiştir ama belki ilerde sıkıntı yaratır fazla ilerlemeden git bence geçmiş olsun

evet doğru, benden duymuş olabilirsin :) vücudunda iltihap olmadı antibiyotik içmenden daha çok zararlı bebek için. diş tedavisi hamilelikte güvenle yapılabiliyor. korkmadan gitmeni tavsiye ederim. hamilelere göre anestezik ilaç ve antibiyotik kullanıyorlar. internette de bakabilirsin bu konuya.

o haftalar zaman ilerledikçe sat a uygunsuz olmaya başlıyor. bunda bir gariplik yok. bazen sattan öne geçiyor bazen geriye düşüyor. bu da usg hassaslığı bazen de bebeğin gelişimiyle ilgili. ama tamamen normal, hiç endişeye gerek yok. geride olduğu zaman üzülmene gerek yok, ileride olduğunda da sevinmen gerekmiyor. her an her şey olabiliyor. bazen iyi kilo alıyor bebek bazen daha az. aynı normal hayat gibi inişli çıkışlı. özellikle son haftalarda bebek dönüp kafası kanala girdiğinden kafa ölçüsü yanlış çıkıyor bu da bebek küçülmüş gibi gösteriyor, halbuki kanala girdiğinden kafası esnemiş oluyor. doktorun normal dediği sürece hiç aklına bişeyle getirme.

öğretmenler günün de kutlu olsun öğretmenim. ne öğretmenisin bakayım?

teşekkür ederiiiiiiiiiim :)

Teşekkürler hopeforum çok dertli gördüm seni :) inş atanırsın kadrolu olarak aramıza katılırsın :)

pek ümidim kalmamakla birlikte amiiin :)

ilk defa oldu canım benim de, o yüzden aslında gittiğim perinatolog da ne iyi ne kötü bu 4-5 gün sorun olmaz dedi ama kağıda ilk defa yansıyınca sormak istedim tecrübeli arkadaşlarıma :) radyolog a niye gittin sessizcem dr mu yönlendirdi.

teşekkür ederim selacım. tarih :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…