Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

Canım üzme kendini bebeğin şimdiye kadar direndi inş şimdiden sonra da direnecek sağlıklıca kucağına alırsın inş:KK66: sen Dr un dediğini yap yat ve bol bol dua oku :KK66: dualarım sizinle :KK66:
insAllah canm cok sagol

canim geçmiş olsun ayni benim durumdasin.. bende 30. haftadan sonra sürekli yattim hic bi yere gitmedim sadece her hafta doktora gidiyordum kasılmalarim oluyordu bide bebek doğum kanalına girmişti cok yürürsem baski yapip erken doğar dedi doktor tabii akciğerlerde son haftalarda gelişiyor 4tane iğne oldum akciğerlerin cabuk acilip gelişmesi için 38.haftada doğum yaptım doktor artik yürüyebilirsin dedi bende yürüdüm hemen rahim agzi acildi rahatszlandim suyum geldi doğuma aldilar. sende sürekli yat haftan daha cok erken bebek iyice gelişmeli yoksa kuvezde kalir Allah korusun. dikkat et kendine hic bisey yapmadan yat sadece.. Allah yardimcin olsun canimm...

Amin cnm demek rahatsizligin buydu. Ins bende sag salim kucagima alirim 6sinda tekrar bakilcak rahim agzi olcusune simdilerde dahada dikkatli olmam lazim adim atinca sancilaniyorum.

insAllah canm cok sagol

Amin cnm demek rahatsizligin buydu. Ins bende sag salim kucagima alirim 6sinda tekrar bakilcak rahim agzi olcusune simdilerde dahada dikkatli olmam lazim adim atinca sancilaniyorum.

Aynen benimde cok zordu hamileligim neyseki sagsalim kucagima aldim bebegimi insallah darisi senin ve diger arkadaslarin basina.. Benimde alttan muayene edip rahim agzini olcuyordu doktor her yurudugumde dahada azaliyordu mesafe o yuzden kesinlikle yaticaksin yoksa erken dogum olur dedi bende yattim iki ay.. Ayaklarina yastik koy yukari kaldirip yat.. Dedigim gibi ben 38.haftama geldim sonra doktora artik yuruyebilirmiyim cok SIkildim dedim doktorda tmm dedi sonra ben ertesi gun yurudum gezdim bi kac saat gecesinde rahatsizlandim sabah hastaneye gittim muayene etti 2 cm acilma vardi ama ben korktum sezeryan oldum dayanamazdim diye dusunuyorum :KK43: neyse sagsalim kucagima aldim onemli olan bu insallah darisi basina canimm..

kzularım nasılsınız?Elvancım kötü düşünmek yok sende bebeğinde direndi bu haftalara kadar geldiniz o güçlü bir bebek ve herşey yaradanın elinde dua et olumlu düşün

veeeeeeeeeeeeeeee şimdi size müjdeyi verebilriim Allah nasip ederse bir bebeğim olucak %90 erkekmiş 13 haftalık olduk :emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: dualarınızda eksik etmeyin beni inş sağ slaim kavuşalım kuzucuğumla

Son düzenleme:
kzularım nasılsınız?Elvancım kötü düşünmek yok sende bebeğinde direndi bu haftalara kadar geldiniz o güçlü bir bebek ve herşey yaradanın elinde dua et olumlu düşün

veeeeeeeeeeeeeeee şimdi size müjdeyi verebilriim Allah nasip ederse bir bebeğim olucak %90 erkekmiş 13 haftalık olduk :emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: dualarınızda eksik etmeyin beni inş sağ slaim kavuşalım kuzucuğumla

Dua ediyorum surekli zaten Allahim onu bize bagislar ins. Ayaga kalkinca sancilaniyorum korkuyorum ins 6sina kadar acilma olmaz.

Vayy 13 haftalik hee :KK1: msllh canim cok sevindimm :)) Allah sag salim kucagina almayida nasip etsin ins bebisinle kendne dikkat et

Son düzenleme:

Rabbim sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin canımm...oğluşuna dikkat et...Allaha emanet ol :KK16::KK16::KK16::KK16:

canım erkekmiymiş. hadi gözün aydın. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: ben hala öğrenemedim. haftaya cuma gideceğim bakalım ne diyecek doktor. :44:

Pisiiiiiimmm :))) çok ama çok sevindimmmmm :))) dün yazacaktım sana yoksa hamişmisinn diye :) içime doğdu heralde yaaaa :) çok sevindim gerçekten Allah sağlıcakla kucağına aldırsın inşallah :))) bir de oğlan anası kervanına da katılmışınnnn hayırlı uğurlu olsun :))

Dua ediyorum surekli zaten Allahim onu bize bagislar ins. Ayaga kalkinca sancilaniyorum korkuyorum ins 6sina kadar acilma olmaz.

Vayy 13 haftalik hee :KK1: msllh canim cok sevindimm :)) Allah sag salim kucagina almayida nasip etsin ins bebisinle kendne dikkat et

Tebrikler canım. Allahım sag salım kucagına almayı nasip etsin inş...

Canım, hayırlı uğurlu olsun. İNŞALLAH çok sağlıklı bir hamilelik geçirir ve sağlıklı bir bebişin olur inşallah...

canım erkekmiymiş. hadi gözün aydın. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: ben hala öğrenemedim. haftaya cuma gideceğim bakalım ne diyecek doktor. :44:

Pisiiiiiimmm :))) çok ama çok sevindimmmmm :))) dün yazacaktım sana yoksa hamişmisinn diye :) içime doğdu heralde yaaaa :) çok sevindim gerçekten Allah sağlıcakla kucağına aldırsın inşallah :))) bir de oğlan anası kervanına da katılmışınnnn hayırlı uğurlu olsun :))

Tebrikler canım. Allahım sag salım kucagına almayı nasip etsin inş...

Canım, hayırlı uğurlu olsun. İNŞALLAH çok sağlıklı bir hamilelik geçirir ve sağlıklı bir bebişin olur inşallah...

Rabbim sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin canımm...oğluşuna dikkat et...Allaha emanet ol :KK16::KK16::KK16::KK16:

kızlar hepinize teşekkür ederim dualarınızdan eksik etmeyin beni sağlıklı sıhhatli bir şekilde devam ederiz inş Allah her isteyene bu duyguyu tattırsın ve nasip etsin :nazar::nazar::nazar:

Canım tekrar geçmiş olsun hayır var her şeyde yazın çok güzel şükrün tam tevekkülün tam sen sana düşeni yaptın ... inş başka sorun sıkıntı yaşamazsın en doğru zamanda hayırlısıyla sağlığıyla bebeğin gelir de bu sıkıntılı günleri unutturuverir:KK66:
ÇOK SAĞOLASIN BACIMMM aminnnnnnnnnnn diyorummm

gökçemmmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:Sen zaten tevekkül ediyosun sana söyleyecek bişey de yok aslında...sen herşeyin bilincindesin...geçecek bu zamanlar...zaman herşeyin ilacı inşallah Rabbim sağlıklı, güle oynaya geçireceğin gebelikler nasip edecek sana....Rabbim en kısa sürede maddi manevi sıkıntılarından kurtarsın seni...şafi ismi şerifiyle tecelli etsin Rabbim senin üzerinde...

Allaha emanet ol kuzum...dikkat et kendine....:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
aminnnnnnnn bacımmmm sende durumlar nasılll :KK66: ben döndüm başaaaa yenidenn bunada şükürler olaaa:KK66:
gökçem cok gecmis olsun ne dyecegmi bilmyrm gerçekten insallah bundan snra hersey daha guzel olck senin icin...
ayberkkkkkkkkkkk canımmmm kardeşim asıl sen nasılsın daha doğrusu prens bey nasıllll hu hu yerimede öp hey maşallahhhhh
canım iyi olmana, operasyonu sorunsuz atlatmana çok sevindim.imtihanlar dünyasında başa gelen çekiliyor ne yazıkki.rabbim daha beterlerinden korusun ve hepimiz hakkında herşeyin en hayırlısını versin.arada uğra anlat.kendine iyi bak.hoşçakal.:KK16:
öyleeee herşeyde vardır bir hayırrr aminnnnnnnnnnnn diyorum bakalım :KK66:

evde netim olmadığından pek giremiyorum,yokluğumda doğum yapan arkadaşlara gözünüz aydın,hamiş olanlara da Allah hayırlısıyla tamamına erdirmeyi nasip etsin diyorum.Darısı diğer arkadaşlarımın başına inşallah..

Gökçeciğim çok büyük geçmiş olsun,bu durumda ne denir bilmiyorum,Allah tekrarından korusun inşallah..
aminn bacımmmm çok sağolasın

gökçecim, çok geçmiş olsun. her zaman hayırlısı olur, hayırlısı buymuş demek ki. iyi olmana çok sevindim. bizler senin hamile olduğun günleri de bebişini kucağına aldığın günleri de hep birlikte göreceğiz. sen nekahet dönemini atlat, kendine gel, o güzel komik yazılarınla seni yine burda görmek istiyoruz. annen sana çok iyi bakacaktır. ah anneler, kıymeti en çok bu zamanlarda biliniyor. ben senelerce hiç kıymet bilmemişim, oysa anam bana da kızıma da el bebek gül bebek çok güzel baktı. sen de çabucak ayağa kalkacaksındır. kızımla seni kocaman öpüyoruz çilek kokulu.:KK54:
bendeee o çilek kokuluyu öpüyorummm koskocamannn.... evet anneler çok önemli bu şiiri tüm analara ana adaylarınaa okuyorum :)

annem başa tac imiş her derde ilaç imiş
bir evlat pir olsada anneye muhtaç imiş
ilk oyuncağım sendin sıcacık kundağım sendin dilim dudağım sendin

annem hakın ööödenmez sevmeye ömür yetmez
bütün dünya benim olsa bir tane annem etmez

cennet demiş peygamber annenin ayağının altında
benim canııımm anneciğimm hep kalbimin içinde benim canım anneciğim hap kalbimin içinde

annem hakın ööödenmez sevmeye ömür yetmez
bütün dünta benim olsa bir tane annem etmez

Ya kizlar iki turlu enfeksiyon cikti iki cesit antibiyotik yazdi biri 1 kerelik bi paket otekide 5 gun boyunca 3 tane su bikerelik olanin aciklamasinda hamilelikte kullanmayin ancak gercekten gerekiyorsa doktor gozetimi altinda kullanin yaziyo buda korkuttu beni cunku eczanedeki kadin bugun receteyi gorunce eminmisin bunda bi yanlislik olmadigina ikisi sana agir gelir sen bidaha ara doktorunu sor dedi gittim hastaneye ama benim doktorum tatildeymis baska bi dogum doktoruyla konustm biri bi iltihap oteki oteki icinmis kullanmasam bi dert kullansam bi dert korkuyorum yaa birazdan o bikerelik olani alcam ins Allahin izniyle hayirlisiyla atlatirim su iltihaplanmayi
elvannnn bacımmm amannnn dikkkattt şu hamilelik sürecinde bendende aldılar test vs.. bol bol su içmemi söylemişti dr inşllh hiç bişeyin kalmaz be bacımmm gereken önlemi al dualarımız senle bacımmm

kızlar dün az kalsın sezeryanla doğum yapıyodum yani şuan bebişim elimde olacaktı.sezeryan olmasının sebebide alttan muayene olamadığım içindi ama zorla oldum ve sezeryan iptal oldu şimdi evdeyim ağrılarım var ve heran olabilir.dr a gitmiyorum son anda gitmeyi düşünüyorum oraya gidip suni sancı çekmek istemiyorum...
dua edin hayırlısıyla doğurayımmmmm
amaninnnnn çok sevindimmm alttan muayenede neymişşşş dimi çok çok kolayyyyyyyyy vallahi çok kolayyy yahut ben yalama oldum azcukkk

canım ya daha yeni gördüm ve çok üzüldüm yani ne desem ne yazsam bilemedim....
bu durumlar kelimelerin bittiği yerler...klasik biliyorum ama herkesin sınavı başka seninkide böyleymiş.sana düşen isyan etmeden sabretmek inş...
Rabbim hayırlısıyla zamanı gelince tekrar nasip eder inş...
kendini üzmemeye çalış olurmu çok şükürki bebeğin oluyo bu sefer olmadı ama bidahakine olacak inş.
ya hiç olmasaydı değilmi....
sennn beni boşverde bacımmmm cidden bol bol nefes egzersizi yap sancılarını kaydett hangi dakikada günün hangi saatinde gelmekte ve kaç dkk sürmekte zaten farkı olunca farkedip ona göre gidersin sendeee allahın iniyle cart diye rahatça doğururusun inşallahhh allahım sıhat veree bacımm... dualarımdasınn
Evt cnm biri idrar yolu digeri vaj. Dun sadece biseferlik olani kullandim ikisine birden baslamak istemedim nolur nolmaz bugunde o 5 gunluk olaninkine basladim ama geceden beri sancilanmaya baslafim bebek hareket ettikce benim agrim artiyo ve cok asagida hareketleri. Benim iltihaplanmayi gec farketti doktor sonuclari zaten 1 bucuk hafta bekledim:KK47: receteyide alinca hemen baslamalisin diyor benm doktoruma kalsa kultur testine gerek bile yoktuu zorla israr ettim dedim belirtilerini tasiyorum emin olmak istiyorum ebeden randevu verdi bana kendisi bakmadi suanda tatildeymis doktorum yarin baska bi doktordan randevu aldim baktirmak istiyorum aciklik varmi sanci neyden kaynaklaniyo belki yardimci olur. okadarda pimpirikliyim asla disarda wc kullanmam gunde 3 lt su icerm.
dun biraz arastirdim internette bazilari iltihabi farketmeyip gec mudahale edilince aciklik erken dogum vs olbiliyormus simdi benimde endisemki bu sancilar acaba aciklik oldugu icinmi gec mudahele edildi ya ins yarin hayirli haberlerle donerim Allahin izniyle
doktorrr kontrollü olucaksa bacımmm yinede dikkat et ilaç alıcaksan illa o sürelerne dikkat et

gökçem gelip bir şeyler yazmana çok sevindim. bu yavaş yavaş kendini toparladığını anlatıyor. kendini çok dinleme, çok şükür ki kolay hamile kalabiliyorsun ve ne güzel ki testlerin yapılacakmış. bir dahakine inşaallah kafan rahat bir şekilde hazır olacaksın Allah ın izniyle. Rabbim e emanetsin bacım.

elvanım geçmiş olsun. inşaallah çabucak geçer. ben de sen gibi düşündüm hemen bu kız titiz her şeyine dikkat ediyor demekki bunla alakalı değil vücut yapıyor. ben de daha fazla su içmem gerek diye zorluyordum kendimi. sürekli olmasa da bazen benden de geliyor akıntı acaba üşüttüğümde mi geliyor diye düşünmeye başladım. geçmiş olsun canım.

sessizcem sen nasılsın. bulantıların devam ediyormuş. ben biraz tersim galiba :) ilk 3 ay ne bulantı ne kusma ne de aşerme yaşamadım. 3 aydan sonra başladı bende bulantı çıkarmıyorum ama :) ara ara oluyor.

karamsar canım Allah kolay bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşaallah. güzel haberlerini bekliyoruz :))
iyim çok çok şükür bacımmm sen nasılsın

kızlar ben şimdi 15+5 haftalığım çok şükür. ben 16. haftada 4. aya gircem diye hesaplıyordum. büyükler 4 ü bitirip 5 e gircen diyorlar. cuma dr a sorcam ama iki gündür size sorcam fırsat olmadı bir türlü. ben şimdi 4 e mi gircem 5 e mi...
amaninnn 4 ay bitmişşş hu hey maşallahhh döbişşşş oluştumuuuu :KK66:

ELVANCIM GEÇMİŞ OLSUN doktoruna endişeni anlat neden içmen gerektiğini sana açıklasın ki daha rahat edesin...

karamsar Allah bir nefeste kurtarsın inş gönlüne göre normal bir doğum olur bebeğine sağ salim kavuşursun...

sessizçekimsesizce 20 haftalık mı oldun büyümüşsünüz :) İnş kucağına da al yakında

GÖKÇEE kuzum iyi misin ?
iyim çok şükür bacımmmm ayrıcaa sanada çok sevindim hamiş olmana rabbim sağlıkla kucağna almayı nasip eyleyeee bacımmm

allahımmm çok güzellll :KK66: dua ederiz elbet bacımmm :KK66: allahım sağlıcakla kucağna almayı nasip ede bacımmm:nazar:

elvan geçmiş olsun. miniğimiz dayanacak inşallah. sen kendine dikkat etmeye bak.

burdan da tekrar tebrik edeyim, allah sağlıkla kavuştursun, analı babalı büyütsün. ikinizi de öpüyorum. :nazar::nazar::nazar:

:KK52::KK52: aay yavru pisicik geliyore!! :nazar::nazar:. cok sevindim, tebrikler. yav mikisini de göstermis :KK9::KK9: masallah size. saglikla kavusun birbirinize... mirr mirrr pisiciq.

elvancik, sen de sinir stres yapma, yat oh mis gibi, bebek bakim kitaplarina sar, patik ör. masallah cok güclü inatci bir minigin var. üzülme sakin, allaha emanet.

kgökce, :KK70: sarilasim geldi sana... iyi ol.

kizceler, benim türkiyeden babam geldi. firsat buldukca köstebek gibi kafami arada cikaririm disari. malum sebeple havada leylek var mi diye bile bakamayacagim bir süre. bir daha geldigimde yine hamis haberi isterim. hazal, oksamen kirin seytanin bacagini...

burdan da tekrar tebrik edeyim, allah sağlıkla kavuştursun, analı babalı büyütsün. ikinizi de öpüyorum. :nazar::nazar::nazar:

:KK52::KK52: aay yavru pisicik geliyore!! :nazar::nazar:. cok sevindim, tebrikler. yav mikisini de göstermis :KK9::KK9: masallah size. saglikla kavusun birbirinize... mirr mirrr pisiciq.

elvancik, sen de sinir stres yapma, yat oh mis gibi, bebek bakim kitaplarina sar, patik ör. masallah cok güclü inatci bir minigin var. üzülme sakin, allaha emanet.

kgökce, :KK70: sarilasim geldi sana... iyi ol.

kizceler, benim türkiyeden babam geldi. firsat buldukca köstebek gibi kafami arada cikaririm disari. malum sebeple havada leylek var mi diye bile bakamayacagim bir süre. bir daha geldigimde yine hamis haberi isterim. hazal, oksamen kirin seytanin bacagini...

Teşekkür ederim selam :) bende idili ve seni öpüyorum

zealea inşşalllaah leylekçik sana da uğrar en kısa en hayırlı zamanda hatta

sağolun kızlar bize de dua edin kavuşalım mikilimle :KK1::KK1::KK1::emir_bebek::nazar::nazar:

Kizlar :KK14:
tahmin ettigim gibi bundan sonra 10 gunde bir kontrollere cagrilacakmisim cok hassasmis rahim agzi az bi harekette kasilma oldugunu farketti doktor ve bundan sonra sadece wcye kalkacakmisim cok gerekmedikce biyere cikmicakmisim bidahaki randevum 6sinda aciklik kiyaslancak bugunkiyle ona gore ilac takviyesk gerekirse fazlasi yapilcakmis dua edin bana daha bebegim 27 buck haftalik :KK14: Rabbimin izniyle ins sag salim vaktinde dunyaya gelir ins

canım çoook geçmiş olsun, ilaçlarını ihmal etme bence de dr gerekmedikçe vermezdi. inşaallah bir an önce sağlığına kavuşursun...

tebrikler canım kızım olsaydı isim vardı aklımda oğlum olacak ama böyle giderse biz Eşimle karar veremicez ve çocuk isimsiz dolanacak :)

beni buara her sabah yokluyo bulantı biara ne güzel geçmişti şuan geri geldi ya senin de Allah yardımcın olsun aramızda da çok az var canım bakarsın doğumlar çakışır :) senin bi sonraki randevu ne zaman cinsiyet söylememişti demi Dr

Ben satıma bakıyorum hesaplarken mesela 15 Haziran benim sat bugün itibariyle 4,5 aylığım diyorum :) ayın 15inden 15 ine 1 ay diye hesap ediyorum yani en basit hesapla :))

19hafta 4 günlüğüz teyzesi :) inş sana da nasip etsin en yakın zamanda hayırlısıyla :KK66:

maşaallah sessizce 20 haftalık diyebiliriz Allah ın izniyle, baya başlamışsındır hissetmeye harektelerini maşaallah maşaallah

4 bitiyor

4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde --> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

seni yaramaz seni ben de diyorum hayırdır inşaallah. :))
ablacım 4.ayını doldurmuş ve 5.aya ayak basmış oluyosun.rabbim tamamına erdirsin.:KK16:

seni gidi yaramaz seniii :) 13 haftalık oldu ha maşaallah. şaka bir yana hassasiyetini anlıyorum canım. Allah hayırlısıyla birlikte tamamına erdirsin inşaallah... hayırlı uğurlu olsun oğluşun :)))

amaninnn 4 ay bitmişşş hu hey maşallahhh döbişşşş oluştumuuuu :KK66:

iyim çok şükür bacımmmm ayrıcaa sanada çok sevindim hamiş olmana rabbim sağlıkla kucağna almayı nasip eyleyeee bacımmm

allahımmm çok güzellll :KK66: dua ederiz elbet bacımmm :KK66: allahım sağlıcakla kucağna almayı nasip ede bacımmm:nazar:

gökçem ne güzel seni görmek :) herkese yetişmişin valla :) çıktı biraz göbek zaten de yok değildi hani :)) eskiden kalma alışkanlıkla sürekli kendimi karnımı içime çekmiş bir şekilde buluyorum :)))

inşaallah az kaldı testlerin sonuçlanmasına. inşaallah tertemiz çıksın sonuçların, kısa bir dinlenmeden sonra muhabbetimize kaldığımız yerden devam ederiz Allah ın izniyle Allah a emanet ol

kızlar dr a sordum, ben kaçıncı ayımdayım diye. o da 18. aya girdiğinde ya da tam hatırlayamıyorum işte heyecandan 18. haftayı bitirdiğinde 5 aylık olacak dedi. kısmen de olsa netleştirdim :)

ve elvan haklı çıktı galiba, bu sene erkek senesi mi ne :) bebeğimiz erkekmiş :) Allah ım hepimizin evlatlarının sağlıklı sıhhatli bir şekilde gelmesini hayırlı salih evlatlar olmasını nasip etsin inşaallah...

kızlarr sıkıntılardayım bu aralarr :KK50::KK50::KK50::KK50: histeroskobi yaptırdım temiz çıktı çok şükür ama yumurta rezavlerim düşük çıktı doktor tüp bebek dioo zaman kaybetmeden hemde 100 de 30 şans veriyo rabbimm bi n önce kavuştursun bebişlerimize 1 -2 aya aşlıcam sanırsam tüpbebegee beniim gibi rezevleri düşük olan varmı

canım sana mesaj attım, geçmiş olsun Allah gönlünün muradını versin inşaallah

X