Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

kız şimdi gördüm çok sevindim ya hayırlı olsun inş sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın:nazar::nazar::nazar::nazar:
aman dikkat et kendine bu aralar yat dinlen
ya okuyunca duygulandım sanki kız kardeşimin hamile haberini aldım gibi oldu:KK43::KK43::KK43:
ne günler atlattık şimdi mutluluk zamanı öle değilmi:KK9::KK9:
hopefor sen ne yaptın nasılsın...bebiş nasılll:KK49::KK49:
ya birde cecemden haberiniz varmı hiç görmedim onu:44:

selam kızlar ben bugun gordum burayı ben 7 yıllık vajınısmus kabusundan tam 1 ay oldu kurtulalı yasadıgım surec uzun ve yıpratıcıydı ve sımdı anne olmak ıstıyorum regl yenı bıttı ve cocuk ıstıyoruz bana tavsıyelerınızı yazarmısınız

canım benim kader arkadaşım ben de tam yedi yılda kurtuldum bu vajinusmustan ben henüz başaramadım ama çocuk sahibi olan arkadaşlarımın tavsiyesi ilişki esnasında çok rahat olman gerekiyormuş inşallah en kısa sürede bebek sahibi olursun

kız şimdi gördüm çok sevindim ya hayırlı olsun inş sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın:nazar::nazar::nazar::nazar:
ya okuyunca duygulandım sanki kız kardeşimin hamile haberini aldım gibi oldu:KK43::KK43::KK43:

iyiyim canım çok şükür, bebeğimiz dr un söylediğine göre iyi çok şükür, en son gittiğimizde kıpır kıpırdı. sen nasılsın nası gidiyor
senin az kaldı sanırım. bizim yakındı zamanlarımız inşaallah sağlıklı sıhhatlı almana az kaldı kucağına Allah ın izniyle...

bu arada cecem in durumu aynıymış... uzun süre önce ben de diğer topicte gördüm tesadüfen olmadığını.

offfff yine hastalandım allahım ne kadar zormuş bu durum bebek istemeden önce hiç böyle üzüleceğimi tahmin etmezdim çevremde sürekli hamile haberleri alıyorum üç tane arkadaşımın bebiş haberini aldım onlar adına çok mutluyum ama kendi adıma çok üzgünüm üçü de istedikten sonra bir iki ay içerisinde hamile kaldılar of allahım imtihan mı bu imtihansa eğer ne olur beni fazla üzme ben o kara güçlü bir insan değilim yine de isyan etmiyorum halime şükretmem lazım beterin beteri var .........................

canım hiç üzme kendini Allah hayırlısıyla birlikte versin. biliyorsundur ben ilk bebeğimi kaybettim nasıl üzücü bir durum bilemezsin. en doğru zamanı Allah biliyor isterim ki sıkıntı çekmeden, sağlıklı sıhhatlı bir şekilde nasip etsin inşaallah..

selam kızlar ben bugun gordum burayı ben 7 yıllık vajınısmus kabusundan tam 1 ay oldu kurtulalı yasadıgım surec uzun ve yıpratıcıydı ve sımdı anne olmak ıstıyorum regl yenı bıttı ve cocuk ıstıyoruz bana tavsıyelerınızı yazarmısınız

asicim çoook geçmiş olsun. seni çok iyi anlıyorum çünkü ben de uzun seneler sonucunda yendim çok şükür. inşaallah hayırlısıyla birlikte nasip eder Rabbim. bizim burda bahsi geçtiğinde güldüğümüz bir konu var... SİLKELENMEK :) ne kadar doğruluk payı var bilmiyorum ama.

ilişkiden sonra hemen kalkmayın. belinizin altına yastık koyun (hatta mümkünse ilişkiye de bu şekilde girin) hiç kalkmadan ayaklarınızı havaya kaldırın, en az 25-30 dk böylece bekleyin, bu esnada eşlere söyleyince komik duruma düşüyoruz :) yapabilirsen kendi kendine kalçandan ileri geri sağa sola salla. böylece durduktan sonra eğer mümkünse bi 25-30 dk sağ tarafınıza dönün ve cenin pozisyonunda yatın öyle kalkın...

kıkırdaşmalara sebep olma ihtimalini de göze alarak yazdım bunları :)

herkes de böyle olmuyo tabi bunları yapmadan da hamile kalanlar var. bunlar ne kadar doğru onu da bilmiyorum her şeyden önce Allah ın izni, O nun OL demesiyle oluyor her şey, Rabbim hayırlısıyla birlikte versin inşaallah...

rabit =) :nazar: saglikla kavusmussun minigine. tebrik ederim.

kgokce :KK62::KK62::KK62: ay en son yazdigimda zor tuttum kendimi, öyle icime dogmustu ki bence sen hamilesin yazacaktim hic huyum da degildir... umutlandirmak gibi olmasin diye sildim hehe müjdeyi palatmissin. ama ne kadar utangac bir mercimegin var öyle... cook gec göstermis kendini ikinci cizgi olarak. (ders olsun efendim, bakiniz sekil 1-a regli gecikmesinde durumunda bile utangac mercimekler oluyor, regliniz gecmeden erkenden teste abananlara duyrulur) kirmizi karti yemeden kimse oyun disinda degildir hehe. ayy cok sevindim ben bu iseee. sana saglikli ve mutlu 8 aylar olsun =))

hopefor, :nazar::nazar: güzel haberlerine cok sevindim. hihi simdiden kipirdak yani =)) uu =)) :nazar::nazar:

Allah razı olsun zealea, evet çok şükür

Bende vajinismusu yenip buraya gelicem inşallah kızlar.size sormak istediğim şeyler var : yendikten sonra hemen çocuk düşündünüz mü yoksa alışmak için zaman tanıdınız mı kendinize.ben hem alışmak hem de bir an önce anne olmak istiyorum tabii Rabbim izin ederse.2 yıl olacak evliliğimize.hamileyken alışsak olmaz mı.ben folic asit de içiyordum bir ara.bilmiyorum ama bana da yardımcı olun.şuan hala egzerszilerdeyim.sona varmak üzereyimmm.Allahım hepinize sağlıklı hayırlı evlatlar versin.hayırlı doğumlar

Son düzenleme:
Hopefor canim msllh bebisinee nekadarlik oldun canim cinsiyet bellimu Rabbim tamamine erdirsn ins.

gokcem doktordan randevu aldinmi. Bol bol Kuran oku ins :) bebisin cok hosuna gidiyo :) sende rahatlarsin hem :)

sessizcem canim nasil gidiyo nezamandi randevun? Cinsiyet belli olcakti demi cok heycanli :) Rabbim hayirlisini versin

Bebek isteyen arkadaslar kizlar sabirli olun Allahim tez zamanda nasip etsin sizlere herseyin bi vakti var israrli olmamak lazim sabirsiz olmamak lazim stres yapmayin rahat olun baska seylere odaklanin bi sure , zor evet ama inanin kafa rahat olunca daha kolay oluyo:KK16:

Zealea kizzzz uzun surelerle yok oluyosun :) ovulasyon durumlarin ne alemde. Sela'dan haberin varmi inciden rabitten snowflaken gulsevdam hicbirinden haber alamadik dogumdan snra

dogumu yaklasan arkadaslar sekerpare, ece, karamsar unuttuklarim kizlar hepinizin yardimcisi olsun Rabbim saglikla kavusun bebeklerinize ins

zeycanim, umarim en kisa sürede bu topice tasinirsin. pilini pirtini al gel valla. sorularina gelince... biraz alismak iyidir diyecegimdir ben o kafadaydim ve aslinda hala o kafadayim o ayri ve fakat bebek istiyorum diyince kimi bebekler evet ben de seni istiyorum diyip gelmiyor. havada leylek gözlüyorum ben 1 sene olmustur. buna en iyi sen karar verirsin. insallah sanslilardan olursun cok beklemeden hamile kalirsin. bilmekte fayda var. kimilerinde düsük tehlikesi vb. gibi durumlardan ötürü bazen bir kac ay iliski yasaklaniyor, kimileri bebege bir sey olur diye tirsiyor doktor yasak koymasa da... alismaktan ziyade bir tadini cikar derim. bir de rahat muayene oluyor olabilmek de hamilelik durumunda avantajdir. cünkü gebelikte normal olan vajinal usgdir. ileride cati muayenesi, sancilar basladiginda parmak kardeslerle acilma kontrolü vb. var. kafan rahat olur. ama dedigim gibi ha diyince bebek gelmiyor bazilarimizda... bazilarimiz masallah pek beklemiyor.

folik asit hamile kalmaya yardimci degildir, bebegin anne daha hamile oldugunun farkinda olmadigi zamanlarda gelisen omurilik vb. kisminda olusabilecek sorunlari engeller. basit a-z tipi vitaminler kullanabilirsin.

elvancik, ben buralardayim hehe. isler hala kesat. gecen gün yine zorla smear randevusu verdiler. yakinda gidecegimdir, o zaman doktora azicik ucundan citlaticam durumlari.
sela annesinin yaninda. interneti yok. kasim gibi gelecek, yolunu gözlüyorum. yoksunluktayim. diger annelerimiz de herhalde bebekli yasama adapte oluyorlar.
sen nasilsin? mikilin napiyor?

pisicik hehe =)) tesekkürler efem iltifatiniza :KK9:

Son düzenleme:
rabit =) :nazar: saglikla kavusmussun minigine. tebrik ederim.

kgokce :KK62::KK62::KK62: ay en son yazdigimda zor tuttum kendimi, öyle icime dogmustu ki bence sen hamilesin yazacaktim hic huyum da degildir... umutlandirmak gibi olmasin diye sildim hehe müjdeyi palatmissin. ama ne kadar utangac bir mercimegin var öyle... cook gec göstermis kendini ikinci cizgi olarak. (ders olsun efendim, bakiniz sekil 1-a regli gecikmesinde durumunda bile utangac mercimekler oluyor, regliniz gecmeden erkenden teste abananlara duyrulur) kirmizi karti yemeden kimse oyun disinda degildir hehe. ayy cok sevindim ben bu iseee. sana saglikli ve mutlu 8 aylar olsun =))

hopefor, :nazar::nazar: güzel haberlerine cok sevindim. hihi simdiden kipirdak yani =)) uu =)) :nazar::nazar:
hımm zaten bacım senin hislerde acaip kuvvetli :) utangaç mercimek tabirinide çok tuttummm ama hiç iyi değilimmmm

bugun dr a gittim hiç iyi hissetmiyorum kendimi yine alttan ultrasonla baktı ve kese olması gerekene yere göre biraz aşağıda dediii

bol bol dinlenin uzanın dedi ama nerdeeeeeeeeee?????? iş güç okul vs...

15 gün sonra gel dedi ve o zamana progestoron verebilirm dedi o neyse...

sağol bacımmm cecem aynıymış maalesef ...:KK43: inşlh erkenden kurtulur vajidennnn senin durumunda iyidiri inşlh

Hopefor canim msllh bebisinee nekadarlik oldun canim cinsiyet bellimu Rabbim tamamine erdirsn ins.

gokcem doktordan randevu aldinmi. Bol bol Kuran oku ins :) bebisin cok hosuna gidiyo :) sende rahatlarsin hem :)

sessizcem canim nasil gidiyo nezamandi randevun? Cinsiyet belli olcakti demi cok heycanli :) Rabbim hayirlisini versin

Bebek isteyen arkadaslar kizlar sabirli olun Allahim tez zamanda nasip etsin sizlere herseyin bi vakti var israrli olmamak lazim sabirsiz olmamak lazim stres yapmayin rahat olun baska seylere odaklanin bi sure , zor evet ama inanin kafa rahat olunca daha kolay oluyo:KK16:

Zealea kizzzz uzun surelerle yok oluyosun :) ovulasyon durumlarin ne alemde. Sela'dan haberin varmi inciden rabitten snowflaken gulsevdam hicbirinden haber alamadik dogumdan snra

dogumu yaklasan arkadaslar sekerpare, ece, karamsar unuttuklarim kizlar hepinizin yardimcisi olsun Rabbim saglikla kavusun bebeklerinize ins
şu bebiş haberinden önceee dahaçok kuran okuyan bennn bişey oldu sankkiii... töbe töbee hiç iyi değilimmm bugunüme şükürler olsun amaaa dr da canımı sıktı...

folbiol kullanyom dedim o çok ağır dedi folidoce kullan dediii ne yapsamki bendeeee.... riskli gebelik durumu oln bir arkdşm folbiol önermişti profösör
bu niye onu kullanma dediii ki..sordum ama onda çok folik asid var diyip kestirip attı hatta ben daha yeni başladım folik aside o bakıma folbiol kullansam dedim yok o ağır diye direttiii neyse folidoce alcammmm:KK43:

barsak problemimide sordumm sabah ılık su iç 1 brdak ve bol lifli ürünler ye meyve hergün posiyon porsiyon tüket ve sebze yemeği ye dedi

şu alttan bakma olayı sonrası o alet sanki daha fazlaaa akrnımı ağrıttı şuan uzanık halde yazıyorumm ölüyom sancıdann sanki regl olucak gibiiiyim şuan

ve işin garip yanı dra ısrarla bir hcg bakın dedim kan tahlili yapın dedim yok kese gözüktğü gerek yok diğer testleride 15 gün sonra yaparızdedi attı başından beni:KK43:

çok karnımda gurultu ve ağrı var... kabızlık derken şimdide ishalll:KK25: zaten ultrasondada aşağıdaa görünyor keseee çok canım sıkıldı çok.. ilk ulrasonla kıyaslayınca barizz bir hareketle aşağıya gelmiş...

dr eğer kanamanız olursa bugunlerde acile gidin dediii ne yanii düşük tehlikesimi var???? hiç bişey demiyolarrr

ve daha kaç haftalık onu bile diyen bir dr çıkmadııı
ama bu en azından sat ı sordu:KK43:

hiç iyi değilim

zeycanim, umarim en kisa sürede bu topice tasinirsin. pilini pirtini al gel valla. sorularina gelince... biraz alismak iyidir diyecegimdir ben o kafadaydim ve aslinda hala o kafadayim o ayri ve fakat bebek istiyorum diyince kimi bebekler evet ben de seni istiyorum diyip gelmiyor. havada leylek gözlüyorum ben 1 sene olmustur. buna en iyi sen karar verirsin. insallah sanslilardan olursun cok beklemeden hamile kalirsin. bilmekte fayda var. kimilerinde düsük tehlikesi vb. gibi durumlardan ötürü bazen bir kac ay iliski yasaklaniyor, kimileri bebege bir sey olur diye tirsiyor doktor yasak koymasa da... alismaktan ziyade bir tadini cikar derim. bir de rahat muayene oluyor olabilmek de hamilelik durumunda avantajdir. cünkü gebelikte normal olan vajinal usgdir. ileride cati muayenesi, sancilar basladiginda parmak kardeslerle acilma kontrolü vb. var. kafan rahat olur. ama dedigim gibi ha diyince bebek gelmiyor bazilarimizda... bazilarimiz masallah pek beklemiyor.

folik asit hamile kalmaya yardimci degildir, bebegin anne daha hamile oldugunun farkinda olmadigi zamanlarda gelisen omurilik vb. kisminda olusabilecek sorunlari engeller. basit a-z tipi vitaminler kullanabilirsin.

elvancik, ben buralardayim hehe. isler hala kesat. gecen gün yine zorla smear randevusu verdiler. yakinda gidecegimdir, o zaman doktora azicik ucundan citlaticam durumlari.
sela annesinin yaninda. interneti yok. kasim gibi gelecek, yolunu gözlüyorum. yoksunluktayim. diger annelerimiz de herhalde bebekli yasama adapte oluyorlar.
sen nasilsin? mikilin napiyor?

pisicik hehe =)) tesekkürler efem iltifatiniza :KK9:

Haber ver gidince, ins leyleklerden bitanesi sasirtir seni en yakin zamanda :) ben iyiyim cok sukur detayli randevum vardi 2 hafta once bebek iyidi ama o pihti ordaydi hala, garip olan doktorda busefer net konusamadi ne oldugunu bende bilmiyorum dedi ama pihti olsa coktan gitmesi gerekirdi dedi vucut emermis. Herneyse yatmaya devam dedi yatiyorum iste arada bi kalkiyorum ev isi goruyorum yavas yavas. Bebegin odasi hep hatali geldi su gunlerde magazadaki serviscilerle ugasiyorum. Boyle iste :)

hımm zaten bacım senin hislerde acaip kuvvetli :) utangaç mercimek tabirinide çok tuttummm ama hiç iyi değilimmmm

bugun dr a gittim hiç iyi hissetmiyorum kendimi yine alttan ultrasonla baktı ve kese olması gerekene yere göre biraz aşağıda dediii

sağol bacımmm cecem aynıymış maalesef ...:KK43: inşlh erkenden kurtulur vajidennnn senin durumunda iyidiri inşlh

şu bebiş haberinden önceee dahaçok kuran okuyan bennn bişey oldu sankkiii... töbe töbee hiç iyi değilimmm bugunüme şükürler olsun amaaa dr da canımı sıktı...

folbiol kullanyom dedim o çok ağır dedi folidoce kullan dediii ne yapsamki bendeeee.... riskli gebelik durumu oln bir arkdşm folbiol önermişti profösör
bu niye onu kullanma dediii ki..sordum ama onda çok folik asid var diyip kestirip attı hatta ben daha yeni başladım folik aside o bakıma folbiol kullansam dedim yok o ağır diye direttiii neyse folidoce alcammmm:KK43:

barsak problemimide sordumm sabah ılık su iç 1 brdak ve bol lifli ürünler ye meyve hergün posiyon porsiyon tüket ve sebze yemeği ye dedi

şu alttan bakma olayı sonrası o alet sanki daha fazlaaa akrnımı ağrıttı şuan uzanık halde yazıyorumm ölüyom sancıdann sanki regl olucak gibiiiyim şuan

ve işin garip yanı dra ısrarla bir hcg bakın dedim kan tahlili yapın dedim yok kese gözüktğü gerek yok diğer testleride 15 gün sonra yaparızdedi attı başından beni:KK43:

çok karnımda gurultu ve ağrı var... kabızlık derken şimdide ishalll:KK25: zaten ultrasondada aşağıdaa görünyor keseee çok canım sıkıldı çok.. ilk ulrasonla kıyaslayınca barizz bir hareketle aşağıya gelmiş...

dr eğer kanamanız olursa bugunlerde acile gidin dediii ne yanii düşük tehlikesimi var???? hiç bişey demiyolarrr

hiç iyi değilim

Canim bende progestan kullanmistim progesteronla aynimi bilmiyorum eger rahat degilsen baska bi doktora git derim. bolca istirahat et gerekirse izin al. Allahin 99 ismini okuyup dua et ben cok yapmistm. Hayirlisi olsun hersey olacagina varir stres minigini etkiliyo sakin ol.

....15 gün sonra gel dedi ve o zamana progestoron verebilirm dedi o neyse...

.....
hiç iyi değilim

canım gözün aydın, bebek şu zamanda gerçekten zor sahip olunan bişey oldu , yediklerimizden aldığımız hormonlar büyük etken tabi, lütfen moralini bozma herşey Allahtan şunu bil Allahım inşallah sağlıklı bir evlat nasip etsin herşey yolunda gitsin ama olumsuz bir durumla karşılaşırsan inşallah olmaz ama lütfen kendini bırakma, bana demişlerdi herşeyde vardır bir hayır belkide sağlıksız bir bebek olacaktı, sadece sorumluluk gerektiren birşey olmasının yanında birde ,acı çeken bir evlat Allah korusun da çok zordur, sadece sabır değil maddiyatta gerektirebilir, ben kürtaj olmuştum çok ağladım üzüldüm,bebeğim 2 aylıken kalbi durmuş, ama ya sakat olsaydı dedikleri an silkelendim,sende olumsuz düşünme lütfen, herşeye hazırlıklı ol demeyeceğim çünkü hiçbirşeye başına gelmeden hazırlıklı olunamıyor.öyle mi olacak böyle mi olacak diye kurma kafanda, şunu düşün senin bebeğin olabiliyor demek ki, Allah korusun düşük ihtimali olursa kanaman olursa hastaneye git hemen, önlem alınıp onun iğneleri varmış çünkü, yapılığında tanıdığım birinin bebeği sağsalim doğmuş mesela,ama bebeği olmayanaların işi daha zor gülüm , her zaman kendinden kötüsünü düşünüp şükretmek lazım, biliyorum yaşarken çok zor ama.bu arada canım progesteron hormonu var yumurtalıklar salgılıyor, adet döngüsü, gebelik,embriyonun oluşma gelişme sürecinde önemli rolü olan bir hormon diye biliyorum. bu arada folik asit içeren besinler tüket gerekirse, her hastanın sorunu farklı oluyor dr a güveniyorsan söylediğinin dışına çıkma, mesela bazılarında pıhtılaşma sorunu oluyor dr o yüzden farklı pıhtılaşmaya iyi gelen ilaç veriyor.

Son düzenleme:
Canim bende progestan kullanmistim progesteronla aynimi bilmiyorum eger rahat degilsen baska bi doktora git derim. bolca istirahat et gerekirse izin al. Allahin 99 ismini okuyup dua et ben cok yapmistm. Hayirlisi olsun hersey olacagina varir stres minigini etkiliyo sakin ol.
:) dr a gitmek de istemiyorummm taa 3 saatlik yol gittim geldim eveee anam ağladı.... şimdi kuran dinliyorummm cep telefonumada attım saat :KK17:30dada master dersim var oraya gidecemmm ALLAH BÜYÜKKK HAYIRLISI İLE SAĞLIKLIYSA OLURR İNŞALLAHH DEĞİLSEE RABBİM KİMSEYE KALDIRAMAYACAĞI YÜKLER YÜKLEMESİN ... NE DİYEYİMMM bunlarada çok çok şükürler ola
canım gözün aydın, bebek şu zamanda gerçekten zor sahip olunan bişey oldu , yediklerimizden aldığımız hormonlar büyük etken tabi, lütfen moralini bozma herşey Allahtan şunu bil Allahım inşallah sağlıklı bir evlat nasip etsin herşey yolunda gitsin ama olumsuz bir durumla karşılaşırsan inşallah olmaz ama lütfen kendini bırakma, bana demişlerdi herşeyde vardır bir hayır belkide sağlıksız bir bebek olacaktı, sadece sorumluluk gerektiren birşey olmasının yanında birde ,acı çeken bir evlat Allah korusun da çok zordur, sadece sabır değil maddiyatta gerektirebilir, ben kürtaj olmuştum çok ağladım üzüldüm,bebeğim 2 aylıken kalbi durmuş, ama ya sakat olsaydı dedikleri an silkelendim,sende olumsuz düşünme lütfen, herşeye hazırlıklı ol demeyeceğim çünkü hiçbirşeye başına gelmeden hazırlıklı olunamıyor.öyle mi olacak böyle mi olacak diye kurma kafanda, şunu düşün senin bebeğin olabiliyor demek ki, Allah korusun düşük ihtimali olursa kanaman olursa hastaneye git hemen, önlem alınıp onun iğneleri varmış çünkü, yapılığında tanıdığım birinin bebeği sağsalim doğmuş mesela,ama bebeği olmayanaların işi daha zor gülüm , her zaman kendinden kötüsünü düşünüp şükretmek lazım, biliyorum yaşarken çok zor ama.bu arada canım progesteron hormonu var yumurtalıklar salgılıyor, adet döngüsü, gebelik,embriyonun oluşma gelişme sürecinde önemli rolü olan bir hormon.
bacımmmm sen nasılsınnn yazmışın sağolll çok doğruuu ALLAHHHım sağlıklı evlatlar vere.... ama öyle mucizeleride bize layık görüyorsaa onada şükürler olsun derim... herşey allahtannn...

sende toparlamışındırr inşlh az kalmıştır sürecinn yeni girişimilerinz hayırlı olur inşlh bacım:KK16:

:) dr a gitmek de istemiyorummm taa 3 saatlik yol gittim geldim eveee anam ağladı.... şimdi kuran dinliyorummm cep telefonumada attım saat :KK17:30dada master dersim var oraya gidecemmm ALLAH BÜYÜKKK HAYIRLISI İLE SAĞLIKLIYSA OLURR İNŞALLAHH DEĞİLSEE RABBİM KİMSEYE KALDIRAMAYACAĞI YÜKLER YÜKLEMESİN ... NE DİYEYİMMM bunlarada çok çok şükürler ola

bacımmmm sen nasılsınnn yazmışın sağolll çok doğruuu ALLAHHHım sağlıklı evlatlar vere.... ama öyle mucizeleride bize layık görüyorsaa onada şükürler olsun derim... herşey allahtannn...

sende toparlamışındırr inşlh az kalmıştır sürecinn yeni girişimilerinz hayırlı olur inşlh bacım:KK16:

hamdolsun kuzum bende iyiyim , Allah bu günümüzü aratmasın inşallah, sende sağolasın Rabbim sanada, banada isteyen herkese sağlıklı sıhhatli, akıllı, her yönden sağlıklı ama, hem ruhen; hem bedenen sağlıklı, hem de kalbi sağlıklı , organ olarak demiyorum sadece kalbinde vicdan, insanlık dolu olsun ki, kalbende her anlamda sağlıklı olsun evlatlarımız, ve en önemlisi Allah korkusu olsun yaşadığı heran, Allah inşallah öyle evlatlar nasip etsin bize.valla az kaldı haklısın canım, bende iki dr ayrı süre verdi biri 3 ay diğeri 6, bende en az 4 ay beklemenin sağlıklı olduğunu duydum, işimizi sağlama alalım bizde ,taktir yaradandan.bu arada Allaha sığınınca öyle bir sabır veriyor ki , o hıçkıra hıçkıra ağlayan ben, acısı içimden çıkmaz diyen ben, şuan beni sakın yanlış anlama sadece bir çocuk yada bebek görünce gözlerim doluyor, belki evladım olsa o kadar etkilenmezdim, böyle diyenlere hadi canım derdim ama işin kötüsünü düşününce, ya Allah korusun bebeği doğduktan sonra kaybedenler ne yapsın diye düşündüm , yüzünü görünce daha zor,birde ben bebeğin oluşumuna ultrason da bakmadım, kalbini duyamadılar bende içimden çıkmaz gözlerimin önüne gelir hep diye bakmadım, iyikide bakmamışım

Son düzenleme:
Bende vajinismusu yenip buraya gelicem inşallah kızlar.size sormak istediğim şeyler var : yendikten sonra hemen çocuk düşündünüz mü yoksa alışmak için zaman tanıdınız mı kendinize.ben hem alışmak hem de bir an önce anne olmak istiyorum tabii Rabbim izin ederse.2 yıl olacak evliliğimize.hamileyken alışsak olmaz mı.ben folic asit de içiyordum bir ara.bilmiyorum ama bana da yardımcı olun.şuan hala egzerszilerdeyim.sona varmak üzereyimmm.Allahım hepinize sağlıklı hayırlı evlatlar versin.hayırlı doğumlar
Canım yenip gelicem diyosan yenersin kesinlikle inş en kısa zamanda bekliyoruz topiğimize :KK66: yendikten sonra hamiş kalırsan ilişkiyi bazı Dr lar yasaklıyo yasaklamasa bile kıyamıyosun yavruna daha ağır basıyo erkeklerde de aynısı geçerli oluyo onlar da sabırla bekliyorlar bebek için o yüzden bence alışın ark dediği gibi tadını çıkarın biraz 2 yıl çok uzun bi süre değil :KK66: yaşın 35 üstü değilse acele etmenin gereği yok :KK66:

İyiyim canım çok şükür ptesi günü inşallah Dr amcamıza gidecez nazlanmazsak öğrenicez inşallah :)

hiç iyi değilim

Canım bozma moralini kendini de çok yorma Dicem ama o kalabalık sınıflarda gel de yorulma neden tehlike gördü ise rapor vermedi acaba dinlen sürekli canım benim Dr um da çok açıklayıcı değildi bebek biraz büyüyünce daha çok açıklama yapmaya başladı ilgisi arttı folbiol gebelik öncesi veriliyo folidıce veya folik plus da gebe iken veriliyo folbiol de sadece folik asit var diğerlerinde D vitamini kalsiyum var folik asit miktarı da daha az Dr una güven bence bu konuda :KK66: kendini üzme canım olumlu düşünmeye çalış :KK66: dualarım seninle :KK66: regl olma belirtileri benim de baya sürmüştü sanırım 9. Haftada filan hala vardı korkma inş sağlıklı hayırlı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin Rabbim :KK66:

iyiyim canım çok şükür, bebeğimiz dr un söylediğine göre iyi çok şükür, en son gittiğimizde kıpır kıpırdı. sen nasılsın nası gidiyor
senin az kaldı sanırım. bizim yakındı zamanlarımız inşaallah sağlıklı sıhhatlı almana az kaldı kucağına Allah ın izniyle...

bu arada cecem in durumu aynıymış... uzun süre önce ben de diğer topicte gördüm tesadüfen olmadığını.

hiç iyi değilim

benim doğuma 1 ay falan kaldı inş.dr bu ayki kontrolde aşağıdan muayene edecek:18::18: nasıl olacak bilmiyorum
bugünde bebeğimin yatağını aldık odamıza kurdurduk ya çok güzel bi duygu Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş:KK16::KK16:
yaa ceceme çok üzüldüm:KK50::KK50:neden olmadıki hala....

kızlar biz de 33. haftayı doldurduk ve bikaç gündür akşamları karnım çok sertleşiyor geriliyor iyce sancı falan yok ama,gündüz rahatım ama akşam nedense böyle oluyor nedenini bilen ya da yaşayan var mı aynı durumu??

X