Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

nasılsınız kızlar hepiniz iyisiniz insallah bazen bakıorum arada sırada cok yogun gunler gecırıyorum su aralar... hamileyim demeyi cok isterdim ama henüz deilim malesef cok istemekle beraber...gülsevdam nilay zamanınız galıba yaklastı rabbim yardımcınız olsun tek avaz da kurtulun ıns :)hamileler var hepsınıde tebrık edıyorum allah tamamına erdırsın ...gz gökce sen napıon msj alıorum ama ınan cok yogunum su ara evdede tadılat var falan fıstan ıste...nasılsın nasıl gdio hayat ..

Allah hayirlisini versin. Herseyin yolunda gitmesine sevindim.

Ya kızlar ben yeneli 5 ay oluyor. 5 aydırda bebiş yok.

Çok güzel yapabiliyoruz. Kasmıyorum artık. herşeyi kendim yapıyorum korkmuyorum eskisi gibi..

Benden kan gelmemişti. Bi ara denediğimzde adetim bitmiş temizlenmiştim o gün yaptıgımızda çok az bir kanama geldi.

Amaben onu rahimde kalan kan olarak değerlendirdim. Bilmiyorum yoksa geldi mi?

Çok rahat gidip gelebiliyor eşim.

Geçen ay 17 güne yakın bi gecikme yaşadım. 7 martta regl oldum.

24 ündede ovulasyonda çift çizgiyi gördüm üst üstte 3 kez ilişki oldu. Geçen aylarda çift çizgiyi gördüğüm günler ilişki olmamıştı. Zaman uymamıştı. İlk kez çift çizgide oldu.

üzülüyorum bir yandan da.:KK5::KK5::KK5::KK5:

sorun mu var bilmiyorum. Alttan hiç muayene olmadım. Hep üstten baktı doktor. Kistin filan yok rahmin mükemmel demişti.

off offff
Canim sabirli ol, bukadar düsünme. Doktorda bisey yok demis. Hamilelik öncesi tahlillerini yaptirdiysan rahat ol bekle bence. Hergün degilde günasiri deneseniz daha iyi olur. Doktorlarinda tavsiyesidir.

bende bende istiyorum........:KK5::KK5::KK5:
Canim sen yendinmi?

veeeeeeeeeeeeeeee her ne kadar içimde derin yaralar açsan da yendim seni toksoplazma ...
Canim gözün aydin, çok sükür, çok sevindim. Esininde Rabbim yardimcisi olsun, ins oda yoluna girer.
Hayirlisiyla bebeginde gelir ins :emir_bebek:
merhaba herkese
kızlar bugün bebeğimin kalp atışını dinledik ilk kez, çok duygulandım ağlayacaktım nerdeyse çok tuhaf bir duygu minicik ama nasıl da hızlı atıyor
Bu duyguyu Rabbim hepimize yasatsin ins. Nasil bi duygu oldugunu az çok hissedebiliyorum. :KK43: malesef bebegimi gördüm ama kalp atisini duyamadim. Ins duymakta, dogurmakta, koklamakta, büyütmekte her isteyene nasip olur. Rabbim herseyin hayirlisini nasip etsin.

arkadaşlar size bişey sorcamm benim adetim 1 gün geciktii.ve asla gecikmez ilk defa gecikti ama bu sabah tuvalet kağıdında çok az kan gördümm (afedersiniz)ama akşam oldu hala adet olmadım hamileyim desemm kan gelmezdi neden öyle olmuştur sizceee
Canim yerlesme kanamasi olablir. Ama gecikmede olabilir. Biraz daha bekle istersen. Sonra bi test yaparsin, ve ins pozitifi yakalarsin :KK16:

Canim sabirli ol, bukadar düsünme. Doktorda bisey yok demis. Hamilelik öncesi tahlillerini yaptirdiysan rahat ol bekle bence. Hergün degilde günasiri deneseniz daha iyi olur. Doktorlarinda tavsiyesidir.

Canim sen yendinmi?

Canim gözün aydin, çok sükür, çok sevindim. Esininde Rabbim yardimcisi olsun, ins oda yoluna girer.

Bu duyguyu Rabbim hepimize yasatsin ins. Nasil bi duygu oldugunu az çok hissedebiliyorum. :KK43: malesef bebegimi gördüm ama kalp atisini duyamadim. Ins duymakta, dogurmakta, koklamakta, büyütmekte her isteyene nasip olur. Rabbim herseyin hayirlisini nasip etsin.

Canim yerlesme kanamasi olablir. Ama gecikmede olabilir. Biraz daha bekle istersen. Sonra bi test yaparsin, ve ins pozitifi yakalarsin :KK16:

inşallah canımm aslındaa bi test alsam bu kadar kasmıcam da ama oradaa negatifi görmekk istemiyorumm..:)canımm kocam diyorkiii sen bu gece uyumazsan 100 kere tuvalete gidersin:))ama test almaya korkuyorumm işte.
inşallllahh pozitif görürümm.Allahım isteyen herkese de nasip eder inşallahh

Canim sen yendinmi?

inşallah canımm aslındaa bi test alsam bu kadar kasmıcam da ama oradaa negatifi görmekk istemiyorumm..:)canımm kocam diyorkiii sen bu gece uyumazsan 100 kere tuvalete gidersin:))ama test almaya korkuyorumm işte.
inşallllahh pozitif görürümm.Allahım isteyen herkese de nasip eder inşallahh

:) Ayy hadi hayirlisi.. Ins Rabbim gönlünce nasip eder :KK16:

arkadaşlar ben vajinusmusu yendim bebiş için çalişmalara başladım ama bişey sormak istiyorum

jel kullanmıyorum ama kuruluk oluyo bende az miktarda bebe yagı kullanıyorum hamileligi engellermi acaba

yada önerebileceginiz başka bi yöntem varmı şimdiden teşekkürler

arkadaşlar ben vajinusmusu yendim bebiş için çalişmalara başladım ama bişey sormak istiyorum

jel kullanmıyorum ama kuruluk oluyo bende az miktarda bebe yagı kullanıyorum hamileligi engellermi acaba

yada önerebileceginiz başka bi yöntem varmı şimdiden teşekkürler

canımm bende senin gibi bebeyağıyla yenmiştimm.ama hamileliği engeller diye duydum ve bıraktım biraz zor oluyorr ilk giriş ama canımm dayanabilirsinn.bir de su bazla kayganlaştırıcıların engellemediğini duydumm ama bence şansa bırakma eğer bebiş istiyorsan biraz dayan ve alışş canımm

canımm bende senin gibi bebeyağıyla yenmiştimm.ama hamileliği engeller diye duydum ve bıraktım biraz zor oluyorr ilk giriş ama canımm dayanabilirsinn.bir de su bazla kayganlaştırıcıların engellemediğini duydumm ama bence şansa bırakma eğer bebiş istiyorsan biraz dayan ve alışş canımm

çok teşekkür ederim evet haklısın dayanabilirim hiç bişey kullanmasam daha iyi canım cevap verdigin için çok saol bacım

kızlar selam
hamile kalmak istiyorumda.28 günde bir adet görüyorum internette yapıtıgm ovulasyon tarihi 9 nisan yazıyordu ama biz dün eşimle birlikte olduk sorum şu acaba bu yumurtlama tarihleri dısında ilişkiye giripte hamile kalma durumu oluyormu ? basına gelen oldumu yani ? birde egerki hamile kaldıysam bu ne kadar zaman sonra belli eder kendini?yani ne zaman sonra testlerde cıkar ?

kızlar selam
hamile kalmak istiyorumda.28 günde bir adet görüyorum internette yapıtıgm ovulasyon tarihi 9 nisan yazıyordu ama biz dün eşimle birlikte olduk sorum şu acaba bu yumurtlama tarihleri dısında ilişkiye giripte hamile kalma durumu oluyormu ? basına gelen oldumu yani ? birde egerki hamile kaldıysam bu ne kadar zaman sonra belli eder kendini?yani ne zaman sonra testlerde cıkar ?

Merhaba cnm bende vajiyi yeni yenenlerdenim tam olarak bilmiyorum ama 9 nisan da mutlaka yapmalısınız..benimde adetim 22 marttı 28 martta bitti 30 mart itibariyle gün aşırı ilişkiye giriyoruz benimde yumurtlama günüm 5 nisan 30-1-3-5-7-9 nisan bu tarihlerde mutlaka ilişkim olucak cnm garanti olması açısından sen öyle dene bi gün dolu bi gün boş ama mutlaka 9 nisanda ilişkin olsun inşallah tuttururuz tatlım yaa allahım nasip etsin bizede...

arkadaşlar merhaba,

uzun zamandır girenmiyordum çalışmalarım yüzünden, inşaallah hepiniz iyisinizdir ve inşaallah her şey yolundadır :KK16:

kızlar bugün dr a gittim önce karından baktı kese ve bebeği gördü ama kalp atışıyla ilgili tereddüt etti ve vajinal ultrasonla baktı... burda bi kaç topicte sakıncalı olduğunu okuyunca ben de internette siz daha iyii bilirsiniz ama sakıncalı olduğundan bahsediliyor dedim yok öyle bir şey dedi hangi kitapta yazıyor dedi... baktı kalp atışı da var pıt pıt dedi ama biraz hafif duyuluyor dedi geç döllenme olmuş olabilir dedi zaten son adet tarihiyle de birbirini tutmuyormuş ben 8 haftalık diyordum ama 6+3 haftalıkmış... biraz huzursuzum bundan dolayı inşaallah geç döllenmedir... ayın 15 ine tekrar randevu verdi o zaman daha net konuşuruz her şey hakkında dedi...

Allah ım inşaallah geç döllenmedir ve gelişimi olması gerektiği gibi olur...Allah hepimizin bebeğini bize bağışlasın ve hayırlısıyla birlikte kucağımıza almamızı nasip etsin bir ömür bizden ayırmasın inşaallah... olmayıp de isteyen herkese hayırlı zamanlarda nasip etsin inşaallah Rabbim :KK16: :KK16: :KK16:

S.a canlarim.
Nasilsiniz. Yine yoktum bikaç gündür.. çok yogun su siralar.
Nmr scanner derdinden kurtuldum. Cuma günü çektirdim. Sonuçlari için biraz beklemem gerekecekmis. çok kastim ilk çünkü dar alan fobim var. Yarim saat sürdü, bi ilaç yolladilar igneyle :KK30:
Kan pihtilasma degerleri henüz çikmadi. öteki kan tahlilleride -kromozom- çikmadi, 2 hafta daha sürebilirmis.
Bu ay ins hepsi sonuçlanir Allahin izniyle güzel sonuçlar alirim. Ha bu arada içimdeki korkagin kafasini kirdim, ve sonunda disçiden randevu aldim :KK53: 2 hafta sonra, çok tirsiyorum :KK17:
En son gittigimde bayilmistim kasmaktan :KK52: Busefer ne olur bilmiyorum :KK9:
Bu arada ev kiralandi gelen giden derdide kalmadi sükür.
Vitamin-folik asit,d vitamini vs vs. - ilaçlarini aksattim bu ay, bisey olmaz degilmi? Kalmamis ve henüz gidip almaya firsatim olmadi. Rabbim hayirlsini nasip etsin ins.

elvancım ben de sana yazacaktım sonuçların nasıl çıktı diye :) inşaallah tertemiz sonuçlar alırsın canım :KK16:
bu arada ben de çok korkarım dişçiden, çok zor giderim mecbur kalırsam :) yirmilik diş ise sorun kesinlikle çene cerrahına git... başımdan geçeni anlatıyım..

artık dişçiye gitmemekten yirmilik dişim harap olmuştu nerdeyse yüzeyde diş kalmamıştı... dr a gittim özeldi bi de buna rağmen komplex yapmadı ve çene cerrahına yönlendirdi. cerrah lafı ürkütmedi ama gittim mecbur... dr baktı ameliyat gerekiyor dedi. demesiyle benim kalbine güm diye bir şey oturdu docam da dışardaydı... yapalımmı dedi şimdi mi dedim evet dedi ben de bu kadar cesaret ederek gelmişken yapalım dedim çünkü biliyorum ki korkup gelmezdim bir daha :))) uyuşturucu iğne verdi ve galiba bi 10 dk sonra içeri aldı beni. ben gözlerimi kapattım alet edavatı görmeyim diye :) sonra bişeyler yaptı ve bi baktım bir şeye ip geçiriyor Allah dedim dikecek :))) kapadım yine gözlerimi.. dr bi anda geçmiş olsun dedi... gözlerimi açtım ve bitti mi yani dedim :KK53: evet dedi gülerek :)) inan bana hiç bişey hissetmedim ufak tefek şeyler dışında... ki ben dişçiye gitmektense o ağrıyı günlerce çekmeye razı olan biriyim :))) inşaallah gideceğin dr da eli hafif biridir :)))):KK16: canım şimdiden çok geçmiş olsun :KK16:

kızlar ikiniz için de çok sevindim Allah ım hep böyle güzel haberler almak ve vermek nasip eder inşaallah:KK16::KK16::KK16:

ayy ne güzel bi duygudur muhakkak sağlıkla sıhhatle kucağına almayıda nasip etsin darısıda bizim başımıza....hamilelerin duası kabul olurmuş bizede et emi:))
amin canım inş isteyen herkes yaşasın bu duyguyu rabbim nasip esin en kısa zamanda inş etmem mi hep ediyorum gerçekten:KK16:

Hopefor ve Elvancım sizlere de teşekkür ederim yorumarınız için ,

ya kızlar minicik bişey ama ultrasonda o mincik kalbinin hareketini görebiliyorsunuz herkese bu anı görmek nasip olsun inş sağlıcakla gelişimi devam eder

Son düzenleme:
bugün eşimin tahlil sonuçları çıktı testosteron hormonu normal değerin az bişey altındaymış dr psikolojik gibi duruyo demiş bir jel vermiş bir de hap jel hormon artırıyomuş 30 gün kullanıp tekrar gidicek... inş hayırlısıyla sorunumuz ortadan kalkar :KK43:

hadi geçmiş olsun, ciddi bir şey olmamasına çok sevindim. dilerim bir an önce düzelir.

Canim sen yendinmi?

çok sağol canım amin inşallah :)

arkadaşlar merhaba,

uzun zamandır girenmiyordum çalışmalarım yüzünden, inşaallah hepiniz iyisinizdir ve inşaallah her şey yolundadır :KK16:

kızlar bugün dr a gittim önce karından baktı kese ve bebeği gördü ama kalp atışıyla ilgili tereddüt etti ve vajinal ultrasonla baktı... burda bi kaç topicte sakıncalı olduğunu okuyunca ben de internette siz daha iyii bilirsiniz ama sakıncalı olduğundan bahsediliyor dedim yok öyle bir şey dedi hangi kitapta yazıyor dedi... baktı kalp atışı da var pıt pıt dedi ama biraz hafif duyuluyor dedi geç döllenme olmuş olabilir dedi zaten son adet tarihiyle de birbirini tutmuyormuş ben 8 haftalık diyordum ama 6+3 haftalıkmış... biraz huzursuzum bundan dolayı inşaallah geç döllenmedir... ayın 15 ine tekrar randevu verdi o zaman daha net konuşuruz her şey hakkında dedi...

Allah ım inşaallah geç döllenmedir ve gelişimi olması gerektiği gibi olur...Allah hepimizin bebeğini bize bağışlasın ve hayırlısıyla birlikte kucağımıza almamızı nasip etsin bir ömür bizden ayırmasın inşaallah... olmayıp de isteyen herkese hayırlı zamanlarda nasip etsin inşaallah Rabbim :KK16: :KK16: :KK16:
canım zaten kalp atışı 8. haftada filan net duyuluyo.. endişe etme..

kızlar ikiniz için de çok sevindim Allah ım hep böyle güzel haberler almak ve vermek nasip eder inşaallah:KK16::KK16::KK16:

çok sağol amin canım inşş...

arkadaşlar merhaba,

gözünaydın, endişelenmeden beklemeye devam. :nazar: bir sonrakinde daha net görürsünüz inşallah. doktorun haklı, vajinal ultrasonun kanama yaptığı şehir efsanesi, internet safsatası. bin kere söyledim burda ama kimse inanmıyor. doktora inanmak yerinde google' a inanmayı tercih ediyor insanlar. ben 12 haftam bitene kadar hep vajinal ultrason oldum, üstelik düşük tehlikem vardı. döllenme olunca zaten rahim ağzı kapanıyor, vajinal ultrason da bebeğin olduğu yere kadar giren bir şey değil. doktorun kontrolünde olan bir şey. hangi dr. bilerek hastasına zarar verebilir ki? 12 haftaya kadar küçük olduğundan, vajinal ultrasonda her şeyi daha net görüyor doktorlar. bir sonraki kontrolünde her şeyin daha da iyi çıkmasını diliyorum.

kızlar selam

internetteki ovulasyon hesaplamalarina 100% güvenmemek lazim ve fakat diyelim ki gercekten de yumurtlaman 9 nisan, 2 nisanda girilen iliskiye gebelik sansin cok yüksek degil. kaydedilen en uzun sperm ömrü 7 gün, dogru ph ve asidik sartlarda ortalama 3-5 gün ömürleri var tiplerin. esinin süper spermleri, senin ovulasyonun cok cok öncesinde baslayan gebelige elverisli rahim agzi akintilarin varsa sansin yüksek tabi.

hamilelik ovulasyondan sonra döllenmis yumurtanin rahime yerlesmesiyle baslar. ortalama yumurtlamadan sonra 3 ve 12 günler, standart 5 ve 10. günlerde olur. yerlesme gününe ve yerlesme sirasindaki baslangic hcg seviyesine göre de ögrenme durumu degisir. yerlesmeden önce zaten hamile degilsindir.

örnegin x kisinin yerlesmesi ovulasyondan sonra 6. gün oluyor, ve baslangic degeri hcg 2. 10 miu hassas bir testle bu kisi ovulasyon sonrasi 11 ve 12. gün pozifif sonuc görebilir. y kisinde ise yerlesme 10. gün baslangic degeri 1 ile olusursa, reglinin 1-2 gün gecmesini bekler pozitif sonuc icin. z kisinde 4. gün yerlesme olursa, 8. gün bile ögrenebilir.

özetle, herkesinki farklidir. en güzeli kimyasal gebelik vb. gibi üzüntü yaratacak sebepleri de eleyebilmek adina regli gecikmesinden öte belirtilerle kafayi bozmamak.

gözünaydın, endişelenmeden beklemeye devam. :nazar: bir sonrakinde daha net görürsünüz inşallah. doktorun haklı, vajinal ultrasonun kanama yaptığı şehir efsanesi, internet safsatası. bin kere söyledim burda ama kimse inanmıyor. doktora inanmak yerinde google' a inanmayı tercih ediyor insanlar. ben 12 haftam bitene kadar hep vajinal ultrason oldum, üstelik düşük tehlikem vardı. döllenme olunca zaten rahim ağzı kapanıyor, vajinal ultrason da bebeğin olduğu yere kadar giren bir şey değil. doktorun kontrolünde olan bir şey. hangi dr. bilerek hastasına zarar verebilir ki? 12 haftaya kadar küçük olduğundan, vajinal ultrasonda her şeyi daha net görüyor doktorlar. bir sonraki kontrolünde her şeyin daha da iyi çıkmasını diliyorum.

vajinal ultrasonun zararli olmasi diye bir sey olabilir mi yav? gugili naniklerim. fetüs takibine ek olarak, sirf rahim agzi yetmezligi vb gibi erken düsük sebeplerini önceden eleyebiliyor.

Son düzenleme:
X