Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

Sagol canim Allah razi olsun degerim henuz cok yeni dr iki haftalik filan dedi zaten yumurtlama gunumde iki haftadan biraz fazla sanirim zama.la daha da yukselecek :) canim bu arada bisey sorucam bizim evde grip nezle salgini basladi sadece limon sıkıp suyunu ictim bi zarari olur mu?

ilk 40 gün yani yaklaşık 6 hafta, bebek senin yaptıklarından etkilenmiyor. ama tedbirli olmakta fayda var. limon kan sulandırıyor bildiğim kadarıyla, bir sıkıntı olacağını sanmam. o haftalarda ben neler neler yaptım, çok şükür hiçbir şey olmadı. 6 haftadan sonra daha dikkatli olmalısın. doktora danışmadan ilaç ya da bitkisel bir şey alma. özellikle yeşil çay içme. kızım sana söylüyorum öteki hamişler siz anlayın. :KK1::KK1::KK1:

yeni hamişlerimiz varmış çok güzel ayberk_ece ve Rabit tebrik ederim kızlar..Alllah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip eder inş bebişleinizi...

Kızlar suan itibari ile teyze oldum çok şükür sağ salim bebeğimize kavustuk darısı anne haberi vermeye inşallah

Kızlar suan itibari ile teyze oldum çok şükür sağ salim bebeğimize kavustuk darısı anne haberi vermeye inşallah

gözünüz aydin! :nazar: insallah senin bebeginin teyzeleri olacagimiz haberini de verirsin burdan, cok beklemeden, en kisa zamanda, hemen.

gözünüz aydın canımmm... Rabbimm hayırlı uzun ömürler versin...ve sanada en kısa zamanda kendi anne haberini vermeyide nasip etsin :KK16::KK16:

Merhaba arkadaşlar geçenlerde bahsetmiştim ben hala regl olmadım dün tekrar test ve ultrasonla baktı doktor gebelik yok dedi.söktürücü verdi ama kullanmaya korkuyorum çok düzenliydi adetlerim bu ilaca alışıp ,hep onu kullanmak zorunda kalır mıyım var mı bilgisi olan ya da daha önce kullanmıl olan? doktora soramadm güvenmiyor musun bana der diye ? bi de gecikmeye bağlı basit kist oluşmuş çok üzgünüm ya :KK43: :KK5:

Merhaba arkadaşlar geçenlerde bahsetmiştim ben hala regl olmadım dün tekrar test ve ultrasonla baktı doktor gebelik yok dedi.söktürücü verdi ama kullanmaya korkuyorum çok düzenliydi adetlerim bu ilaca alışıp ,hep onu kullanmak zorunda kalır mıyım var mı bilgisi olan ya da daha önce kullanmıl olan? doktora soramadm güvenmiyor musun bana der diye ? bi de gecikmeye bağlı basit kist oluşmuş çok üzgünüm ya :KK43: :KK5:

kan testi yapıldıysa gebelik yoktur gecikmeye bağlı olan kistte önemsenmeyen bi kist gerçektenn....ama gönlünün rahat etmesi için başka bir doktora daha gözük yani sana şimdi söktürücü verip göndermiş ama düzensizliğin sebebini bi araştırsaydı yada ilk kez bi gecikme yaşıyosan ondanda fazla dikkate almamış olabilir stresten yada dengesiz beslenmekten kaynaklandığını geçici bi durum olduğunu düşünmüştür...sen yapabilirsen farklı bi doktora daha gözükk...eğer yapamam diyosan söktürücüyü kullan derim ve bidahaki ayda düzensiz olursa başka tekrar doktora gidip araştırılmasını talep et....sen söylemeden bazı odun doktorlar ilgilenmiyorlarr maaalesef...çok geçmiş olsunnn canını sıkıyor bu durum biliyorum ama stres yaptıkça daha çok kendi iç dünyamızın ve tabiatimizin dengesi bozuluyor...sıkma bu duruma canını üzülme,Allah dermansız dert vermesin..:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Canım bendede olmuştu demiştim hatırlıyomusun bilmem banda Dr söktürücü vermişti ama bende korktum içmedim 3-4 gün sonra kendiliğinden geldi kanama hiççç kafaya takacak bili yok sonraki aylarda düzene giriyo eski haline dönüyosun bendede ufak bi Kist varmış ama dr önemsemedi onu kafaya takma stresten ve bebek beklentisinden oluyo galiba benim 10 gün geçikmişti hayatımda ilk defa böle bişi yaşadım

selam hanımlar..

vajiyi yendik tamam... çocuk istiyoruz evet...
ilk denemelerde hemen olmazmış gibi geliyo bana ama deniyoruz bakalım.
ilk zamanlarım olduğu için biraz temkinli ve yavaş yavaş hareket edip hızlanıyoruz ilişki sırasında. sanırım bunun bebek olmasına bir etkisi yoktur, değil mi?

bugün sağlık ocağına gittim. aile hekimim bebeğe karar verdiğinizde gel demişti. folik asit verdi. ona başladım. şunu ye bunu yeme dedi. hafta içi kan ve idrar tahlili için tekrar gitmem gerekiyor. ona göre başk şeyler de verebilirmiş ilaç olarak.

o kdar şey okudum ama yine de bilmediğim bi alan ya... hiç yaşamadım böyle bir şey. daha 1,5 yıllık evliyim ve ocak ayında vajiyi yendim.

bana tavsiyeleriniz olur mu acaba? nasıl kolay yoldan hallederim bu işi :)

kızlar ilginizi çeker die düşündüm Medine de bi ot varmış suyunu içincemi yiyincemi tam bilmiyorum işte doğumu çok kolaylaştırıyomuş.arkadaşım doğum yaptı 4-5gün önce öle dedi.şimdi olmasada bigün lazım olur:KK34::KK34::KK34:

bebiş isteyenler Ya Kadir ismini(içinden Allahım sen her şeye Kadirsin diye geçirerek) bolca zikretmeliymiş...

Ben ikinci hamileligime kalmadan önce Ya Varis (707kere), Ya Evvel (1000 kere)ismini zikretmistim, ve Meryem suresi okumustum (41 gün boyunca devamli okucaktim), 7.günde filandi herhalde hamile oldugumu ögrendigimde. 5 Ay olmadi düsükten sonra, bunlari okudugum ay hamile oldugumu ögrendim. Yüce Rabbim dualarimizi karsiliksiz birakmasin Ins.

Son düzenleme:
selam hanımlar..

vajiyi yendik tamam... çocuk istiyoruz evet...
ilk denemelerde hemen olmazmış gibi geliyo bana ama deniyoruz bakalım.
ilk zamanlarım olduğu için biraz temkinli ve yavaş yavaş hareket edip hızlanıyoruz ilişki sırasında. sanırım bunun bebek olmasına bir etkisi yoktur, değil mi?

bugün sağlık ocağına gittim. aile hekimim bebeğe karar verdiğinizde gel demişti. folik asit verdi. ona başladım. şunu ye bunu yeme dedi. hafta içi kan ve idrar tahlili için tekrar gitmem gerekiyor. ona göre başk şeyler de verebilirmiş ilaç olarak.

o kdar şey okudum ama yine de bilmediğim bi alan ya... hiç yaşamadım böyle bir şey. daha 1,5 yıllık evliyim ve ocak ayında vajiyi yendim.

bana tavsiyeleriniz olur mu acaba? nasıl kolay yoldan hallederim bu işi :)

Tebrik ederim, bence tam kan sayimi yaptirdiktan sonra, jinekolog muayenesi, ve folik asiti düzenli içtikten sonra Takdiri Allaha birak fazla arastirma akisina birak, en yakin zamanda dilerim kavusursun melegine :KK16:

Ben ikinci hamileligime kalmadan önce Ya Varis (707kere), Ya Evvel (1000 kere)ismini zikretmistim, ve Meryem suresi okumustum (41 gün boyunca devamli okucaktim), 7.günde filandi herhalde hamile oldugumu ögrendigimde. 5 Ay olmadi düsükten sonra, bunlari okudugum ay hamile oldugumu ögrendim. Yüce Rabbim dualarimizi karsiliksiz birakmasin Ins.

ben de meryem suresini çok duymuştum, bir gün içimden geldi, açtım okudum (türkçe). çok etkilendim. sonrasında da hamile kaldım zaten. gönülden dileyerek okursanız allah her zaman duyuyor. allah dileyen herkese sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin.:emir_bebek:

X