Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

incii hızlanma meselesi halloldumu sizin? bizde hala aynı şeyi aşamadık bu şartlarla nasıl bebiş olacak :KK43:

tabi canımmm ya takvimler 30 u gösterince alarm çalmaya başlar.:)bizimki de ondan çalıyor biraz.eşimin yaş 32 .3 çocuk falan olursa 3.sü dede der artık bana diyoo.
onu da anlamıyorum hem çocuk istiyor hem de çokkk yavaşş.allah hayırlısını verir inşallah sevgili dünürüm.bak arayı açmayalım benimki kız olursa seninkinden fazla büyük olmasın bak.)
pakizecimmm evet gece aniden çıkmış gibi oldum kusura bakma bacımmm... bakalımmmm kız olursaaa sorun değilll :) yahu bende kocamdan nerdeyse 1 yaş büüyüğümmmm biz oğlumuzu veririzzz.... ama kızım olsun ya benimmmmm.... en azından 6 yıl sonra evin tozlarını aldırırım

:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

kızlar az önce bi kadın doğumcudan randevu almak istedim ama bi yanım al diyo bi yanım alma bu ayda gecsinde ondan sonramı alsam aceba son 3 aydır gecikiyo ya adetlerim bakalım bu ayda cok gecikirse o şekildemi gitsem aceba bide cok gec tarihe randevuları var belki o gün adetli olursam ultrasona bakabilirmi aşağıdan bakamnaz zaten de karından da baktıgında sorun cıkarmı anlasılırmı yani bişey olup olmadıgı

yahuu hazalcım tammm 12 gündür hergün radevo alıp iptal ediyorummmmmmm... ama ha gayret yarınnnnnnn artıkkkk gidecemmmmmmm kadındoğumcuyaaaa uffffff acaip kasyorum kendimiiiiii acaip çekiniyorum korkuyorummmmmmmmmmm ufffffffff keşke dediğin gibi sadece karından baksaaaaaa :KK43:
yarın ya gidebilecem yoksaaaa değme hal gidememmmmm zoraki doğum a dekkk gidememmmm yarınnnn kesin kez gitmeliyimmmmmm bana daaaa yardımmmmmmmm kızlarrrrr vallaaaaa acaba kasgevşetici içsemmmm rahatlatırmıııı relax hale soakrmııı yaaaa ne etsemmmm bideeee bu jinekologa gitmeden önceeeki gece gün c.... birleşmeeee yapmamak mı gereiyormuşşşşş ne etsemmmm

kızlarrrrrrrrrrrrrr evlilik yıl dönümümüzzzzzzzzzzzzz bugunnnnnn :21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

incii hızlanma meselesi halloldumu sizin? bizde hala aynı şeyi aşamadık bu şartlarla nasıl bebiş olacak :KK43:

Yok canım ya tama manasıyla aşamadık ama sorun surda biz 20gün oluyor daha yapmadık aşamadık yorgunmus ben anlamadım gitti 15ten önce yapmıyoruz.sık sık yapıp alışmak gerek.ama içine almada gitgel yapmada sorun yok aşırı hız yaptırıyorum haftaya perşembe dr gitcem. Biz dışarda tam boş.. seviyesine geliyor hızlanarak tam o esnasında da içime alıyorum oraya boş.. napalim öyle çare bulduk :)) ayda iki kez olunca.sonuçta bu oluyor.sen kaç gunde ilişki yasiyonuz

Yok canım ya tama manasıyla aşamadık ama sorun surda biz 20gün oluyor daha yapmadık aşamadık yorgunmus ben anlamadım gitti 15ten önce yapmıyoruz.sık sık yapıp alışmak gerek.ama içine almada gitgel yapmada sorun yok aşırı hız yaptırıyorum haftaya perşembe dr gitcem. Biz dışarda tam boş.. seviyesine geliyor hızlanarak tam o esnasında da içime alıyorum oraya boş.. napalim öyle çare bulduk :)) ayda iki kez olunca.sonuçta bu oluyor.sen kaç gunde ilişki yasiyonuz

Ya bizde aynı dışarda boş seviyesine gelip sonra içime alıyorum ama normali bu değil sonuçta. Kritik haftada 3 kere denedik bakalım nolcak bende birde tiroid var dra gitmek gerek ama korkuyorum:KK43:( yine vajili Halim gibi oldum sanki daraldım

vajinüsmusu bile 2 yılda tespit edip 1 yıldada yenince ancak 3 yıla çocuk olurmuşşşşş bu halimle.... offfff haftaya alacam testleri öyle şeyler duydum ki korktum valla vebal ve katlanamayacağım yükler vermesin rabbim bana ve kimselere.... listeye ekleneyimmmm ancak bu psikolojikmidir sorayım size 1 ay geçti vajiyi yeneli çok mu erken düşünüyorum bebişi (rabbim de nasip ederse tabi)
yani eşim bir istiyor bir istemiyor tavırlarındaaaa ,dolayısıyla benide etkiliyor bu durum.....
listede olayım çünkü deniyozzzz vaji 10 kasım gibi yendim sonra son regl başlangıç tarihim 29 kasımdı ve 2. aydayız geçen ay boşu boşuna bissürü test bile yaptım :) gülün halimeeee:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:
sona bu ay 13 ü gibi muhtemel yumurtlama günümmüş bakalımmmmm hayırlısı....
amaaaa varya bacılar iyki bir yendim vajiyi ogün bugundur her gece rüyamda bebişler görüuorummmmm iyce çıldırdımmı ne:KK70::KK70:

:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

Canim psikolojik degilde hayirlisi olsun.. Tabiki biraz daha alismak daha iyi olurdu.. Ama nasip canim esinle anlasabilirsn bu konuda :KK16:

yok canım ya bulantılarım var daha kusmalar biraz azaldı fena gribe yakalandım 3ayımız oldu işte yaramaz beni çok yoruyo ama onu ultrasyonda hareketini görünce dünyalar benim oluyo... rabbim hepinize en yakın zamanda nasip etsin canım sende ne var ne yok

Geçmis olsn canim dikkat et.. Inanirim :) Bambaska bi duygudur o :) Rabbim herkese yasatsin InsAllah..
Bende bisey yok cnm :) Müzikle geçiriyorum vaktimin çogunu.. Kafam dagiliyo..
Ara sira ugra :) Yaz halini, tecrübelerini :) Ihtiyacimiz olcak bizlerinde Allahin izniyle..

merhaba arkadaşlar, hamilelere sorunsuz doğum, henüz hamile olmayanlara da tez zamanda bebek dileyerek giriş yapmak istedim :)
ben bu konuya yeni katıldım, forumda da çok aktif değilim ama googleda ne aratsam her zaman kadınlarkulübüne dönüş yapıyordum :) ben de evleneli 2 sene oldu 2 senedir vajinismustum malesef :KK43: o 2 senede neler çektim sizlerden başka kimse anlayamaz. en iyi yaşayan bilir. psikiyatra gittim kıskançlık sorunumdan dolayı ve benim kıskançlığımın vajinismustan dolayı olduğunu ben anlatmadan buldu, kendimi yetersiz gördüğümden dolayı başkasına giderse endişesiyle kıskanıyormuşum aslında. sonra bana birkaç yazı verdi kendini tanıma dokunma vs testler de vardı, bunlar toplamda 15 sayfa falandır, ben 4.sayfadan sonra 2-3 denememizden sonra düzeldim 3 ay sorunsuz ilişki yaşamaya başladık o anki mutluluğumu anlatamam üzerimden büyük bi yük kalkmış gibiydi. eşime karşı kendimi kanıtlamış gibiydim. kendim de zevk almaya başladıkça aslında korkulacak hiç bir şey olmadığını, biraz gevşemekle aslında herşeyin çözülebildiğini fark ettim ve 3 ayın sonunda hamile kaldım. yalnız hamileliğimin ilk 2 haftasında ilişkimiz birazcık sorunlu da olsa normal sayılırdı zaten eşim de hamilelikten dolayıdır diye anlayışlı davrandı ancak sonralara doğru sanki eskiye dönmeye başlamıştı durumumuz, yine kavgalar, suçlamalar, sen düzelmezsin demeler vs derken 6. haftasında bebeğimizi de kaybettik ve hiç bir belirti yaşamadım, bir tek kahverengi bir akıntı gelince şüphelendim ertesi gün kontrole gittik doktor 9 haftalık olmuş diyecek diye beklerken 3 haftadır hiç gelişmediğini söyledi. kendiliğinden de düşmedi, kürtaj olmak zorunda kaldım. bugün kürtajdan sonraki 4.günüm. kürtaj esnasında rahim ağzında küçük bir yara olduğunu söyledi doktor, fitil verecekmiş önümüzdeki hafta, geçmezse yakma işlemi yaparsak iyi olur dedi :S ondan da korkuyorum zaten kaç gündür rüyama giriyor desem yeridir :) tabi kürtajdan sonra 1 hafta ilişki yasak dediğinden dolayı da bu aralar eşimle bir denemede bulunmadık ancak beni yine korku aldı, eskiye mi döndüm acaba diyorum:S bir de bu rahim ağzı yarası canımı sıkıyor. eşimi bile kendime ancak dokundururmaya başlamışken doktorun alttan muayene yapması vs hepten beni içe dönük yaptı :S

diyeceğim o ki, vajinismustan tamamen kurtulan arkadaşlar tekrarlama yaşadınız mı siz de? bu geçici bir dönem midir? ya da ben psikiyatrın verdiği testleri yarıda kestiğim için mi böyle oldu? testlere baştan mı başlamam lazım acaba? çünkü gerileme oldu gibi hissediyorum ve ilk denememizde de bunu anlayacağım eğer gerileme olmuşsa ilişkide hala korkularım varsa testlere-yazılara baştan başlamak daha iyi olacak sanırım

bir de burası konusu değil ama yine de sormak istiyorum içim hiç rahat değil, bendeki rahim ağzı yarası küçük birşeymiş, fitille geçer mi? geçmezse eğer bunu yaktırmasam olmaz mı? ilerleme yapar mı, hani küçüktü de yaktırmadığım için yayılır mı yara? bana şuan hiçbir zararı yok hatta akıntı-ağrı bile yapmıyor. napacağım bilmiyorum :S yaşımın da gençliğinden mi bilmiyorum ama çok korkuyorum işte napayım. kürtaj olacağım zaman da beni hazırlayan hemşireler çok gerginsin bu kadar korkma çok korkaksın vs dediler sinir ettiler, "sizin gibi rahat rahat açamıyorum ben napalım" diyesim geldi :)) kendisi maşallah kocaman karnıyla rahat rahat geziniyo hamile, ben 2 senedir vajinismustan neler çekiyorum oysa, binde birini yaşamamış ki tabi, rahat..

her doktora giderim ama şu kadın ve diş hastalıkları benim korkulu rüyam:KK43: kadın olmak çok zor:KK43:

bana da cevap yazarsanız çok sevinirim :KK43:

Öncelikle yürekten Amin diyorum :)
çok geçmis olsun.. Bende bi düsük yasadim ve düsük sonrasi çok gerilemistim.. zaten kanamam vardi ve uzun süre iliski olmamisti.. E doktor kontrolu altindaydim ve sürekli alttan muayene, o aletler, elle kontrol etmeler.. Iyice bunalima girmistim..
Ama Allaha sükür kisa bi egzersiz sonrasi (10cm aparatla 5 dkk çalisarak) düzeldi.. Hiç korkma, bikez yendik, bikez gördük ne oldugunu aci olmadigini.. Allah sifa versin ayrica öteki sorununuz için..

Selam kızlar ... nasılsınız ? uzun süredir giremiyodum bi süre int. yoktu e bi de tatil bitti malum okul işleri ve bulantı dolu aylar derken epeyi uzak kaldım forumdan ama çok şükür iyiyim hatta iyiyiz :emir_bebek: aramıza yeni hamileler de katılmış listeyi kabarık görünce çok sevindim .Allah herkese hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin ve tabi darısı tüm isteyenlere olsun...

Amin canim msllh ya :nazar: Daha dün gibi hatirliyorum seni hamileler arasina yazdigimi. Iyi olmaniza çok sevindim.. Cinsiyeti belli oldumu canim nasil gidiyor??

merhaba arkadaşlar ben kasımın ortasında vajinismusu yenmiştim.yendikten sonra da fazla deneyemedik.sonrasında regl oldum ve reglimin bitmesinin üzerinden 1 hafta geçti.bu arada ben egzersizleri de eş denemesini de bebeyağıyla yapmıştım.bebeyağı mantar falan da yapmadı ama hamileliği engelliyormuş.o yüzden dün gece bebeyağı olmadan denedim ve sanırım olmadı.daha doğrusu yarısı girdi ama tamamını alamadım.eşim de olmadığını söyledi.ilişki olduğundan beri egzersiz yapmıyordum.sizce tekrar egzersiz mi yapsam.. ya da siz ne yapmamı öneriyorsunuz)moralim çokkk bozuk.lütfen yardımm.

Eger bebeyagi ile tamaminda sorun yasamiyosan senin sorunun islaklik olmamasidir bence.. Su bazli kayganlastirici kullanabilirsin.. Spermleri yavaslatiyormus ama engel degilmis hamilelige.. Yada ön sevi.myi uzun tutup kendin saglamalisin islakligi..

bişey de sormak istiyorum.evde koşu bandım var.2-3 günde bir evde yürüyorum.yürümek yada koşmak hamileliğin ilk zamanlarında düşük tehlikesi yaratırmı.fazlalık bikaç kilom var.hamilelikten önce vermek istiyorum ama eşim koşma belli olmaz diyor.sizce ne yapmalıyım..

Bencede dikkat et egzersiz yapabilirsin ama dikkatli ve yavas egzersizler.. Kosmak iyi olmayabilir..

Mrb kizlar cuma test yaprirdim, c.tesi sonuc aldim, 2995 cikti, 3 hafta oldu, cok yavas dusuyor, dis gebelik topiginde cogunun 1 ayda sifirlanmis. arada korkuyorum, Allah korusun ic kanama olursa diye. Doktorlar haftada 1 kan tahlili istediler. Ayrica cok siddetli agrin olursa gel dediler yine. Bendeki durumlar boyle kizlar.

Canim herkeste ayni olmayabilir.. InsAllah düzelecek.. Allaha sükür düsmeye devam ediyor..

öncelikle merhaba ,direk soruma geçeyim hamile kalmadan önce ne kadar süre çalışma yaptınız,biz 2 aydır deneme yaptık ama sonuç negatif şimdilik,ne kadar süre deneme yapmak lazım yani kaç aylık süre çocuk denemesi için normal sayılır, bir de doktora görünmeli miyim yoksa birkaç ay daha denemelere devam mı etmeliyiz,sabırsız olmak istemiyorum sadece süreçte normal mi ilerliyoruz yoksa değil mi merak ettim de bilgilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler:KK16:

Ben hamile degilim ama sorunu cevaplayabilirim :) Düsük yapmadan önce dogum kontrol hapini birakinca 2. ay hamile kalmistim.. Bikaç sitede okudum; doktorlara göre 35 yas alti 1 sene 35 yas üstü en fazla 6 ay sonra doktora basvurulmali.. Bence bekle yasin kaç bilmiyorum ama sabirla bekleyin hayirlisi olsun InsAllah

Son düzenleme:
selamlar nabersiniz bizde bebk istiyoruz artık gecen ay vajiyi yendim ama doğru düzgün bi birleşme olmadı gecen ayın 13ünde regl oldum ama benimki son 3 sydır cok gecikiyo 22 gün felan kadar aceba bu ayda gecikirmi ve yine ayın 13 ü gibi olursam tahmini ne zaman ilişkiye girsem bebek olma sansı var kusura bakmayın bu konularda bilgisizim biraz

Selam canim :) Allah hayirlisiyla nasip eder Ins..
Reglin epey bi düzensiz herhalde.. Bu sekilde yumurtlamayi tespit etmek zor olur.
Benim sana tavsiyem ovulasyon testleri kullanmandir..

nasılsın canım ne zamandır görüşemiyoruz benim kızım sana takıntılı senin için dua ediyor ne yazmış diye takip ediyor.

Canım kardeşim benim, anlamaz mıyız...Eminim hepimizin başına gelmiştir bu tür olaylar. Hastane odasında kendimi zor tutup hastaneden çıktıktan sonra hıçkıra hıçkıra ağladığımı biliyorum, işyerimde arkadaşım hamileyim dediğimde wc'ye kapanıp kapanıp ağladığımı biliyorum...Bunlar kıskançlık değil, onlar adına tabiki seviniyorsun ama kendi adına kahrediyorsun. Ama sen bu kadar kafaya takma, zaten çok gençsin, uzun yılların bu uğurda gitmemiş. Belki düşük olayından da çok etkileniyorsun. Canım benim gebeliğin ilk zamanlarında düşen bebek biliyorsun zaten sağlıksız bebek. Zamanı geldiğinde, hayırlı, sağlıklı bir bebeğin olacak eminim

Haklisin ablam.. Bana dokunan o insanlarin yaninda kendimi tutamamis olmam, olmamaliydi. Ve düsük olayi.. Yani hep "bebegim düsmeseydi simdi 22 haftalikti" diye geçiriyorum aklimdan.. Telefonda bi program var takip ediyodum gebeligimi.. Onu silmedim mesela açip açip bakiyorum nekadarlik oldu diye.. Yanlis biliyorum ama silemiyorumda.. Rabbim hayirlisini versin uzun zamandir bekleyenlerede nasip etsin en kisa zamanda Ins.. Düsünmemek lazim aslinda, baska seylere verdim kendimi.. Yeni bi enstrümanla tanistim ve vaktimin çogu onla geçiyo mesela.. Bana çok iyi geldi.. Yüce Rabbime sigindim.. O herseyin en iyisini bilir :KK16:

bizde de aynennnn devammmm... çocuk istiyorum ertesi gün istemiyorummmm... sanırım daha hazır değilim mi ne....
sen deee pakizecimmm amann okul sezonuna ters bir zamandayız mayısda başalrızzzzz nasipse temmuzda hamile kalırız nisanda doğarızzzzzzzz seneye:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

amaaaa perşembe kadındoğum randevusu aldımmmmmmm bakalımmmmmmmmmm çok korkuyorummmmmmmmmmm bu ilk olacakkkkkkkkkk...
gidebilirmiyimmmmm gidipde kaçada bilirim offffffffffffffffff korkuyorummmmmmmm bununda egzersizi olsa valla yaparım

:KK3: Araya girmis gibi olmayayim ama (ki oldum bile :KK9:) sunu söylemeden edemicem..
Egzersiz olsa demissin ya yahu egzersizden kolay bisey emin ol.. Madem aldin o randevuyu git.. Gerçekten korkulacak birsey yok. Inan bana :KK34:

kızlar az önce bi kadın doğumcudan randevu almak istedim ama bi yanım al diyo bi yanım alma bu ayda gecsinde ondan sonramı alsam aceba son 3 aydır gecikiyo ya adetlerim bakalım bu ayda cok gecikirse o şekildemi gitsem aceba bide cok gec tarihe randevuları var belki o gün adetli olursam ultrasona bakabilirmi aşağıdan bakamnaz zaten de karından da baktıgında sorun cıkarmı anlasılırmı yani bişey olup olmadıgı

Hiç erteleme.. Hemen randevu al ve git..

nasılsın canım ne zamandır görüşemiyoruz benim kızım sana takıntılı senin için dua ediyor ne yazmış diye takip ediyor.

Ayy canim yerim onu benn :) Öp benim için.. Kaç yasindaydi mslhh :nazar:
Iyiim canim hamd olsun.. Sen napiyosun pek girmiyosun..

Son düzenleme:
kızlar benim de evliliğim önumuzdeki ay 2 sene olacak.gecen ay bu vajınısmus belasından kurtuldum.gercekten bu kadar basit bırsey ııcın ne kadar zaman kaybetmısım ne kadar acı cekmısım.neyseki hersey gerıde kaldı bu kabustan uyandım.sımdı bır bebek diliyoruz eşimle.evimize bir melek diliyoruz.reglim ayın 7snde bitti.umarım dileğimiz bu ay gerceklesir.Allahım benim gibi isteyen herkese hayırlı,sağlıklı birer melek nasip etsin...

Canimmmmmmmm tebrik ederimmmmmmm.. :)
Dilerim çok bekletmeden gelir bebisin :emir_bebek:
Güzel haberlerini bekliyoruz hayirlisiyla :KK16:

X