Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

Şımar şımar hakediyorsun.
Himmm anladimm. Olmaz deil ama spermleri yoruyorum o kadar yol katederek ınş zamanla o sıkıntı da kalmaz buna da şükür.hemen bi enflasyon testi almalıyım önümüzdeki aya bu ay bitti sayılır.o kıvam benden de eşimden de geliyor :) önceleri bilmediğim icin sevmiyorum ne bu böyle diye ama artk aman olsun diyorum.
Çoook sağol canım.rabbim gönlündekini versin.

kız inciii enflasyon testi ne ovulasyon testi mi demek istedin

selam kızlar görüşmeyeli nasılsınız,ben çok kötüyüm midem perişan,herşey kokuyor mutfakdan içeriye giremiyorum yemek yiyemiyorum bulantılarım hiç geçmiyor ,inşallah sizler benim gibi ağır geçirmezsiniz hamile kalınca..

Yani kesin birsey söylemek mümkün degil, ama zealea'ninda dedigi gibi henüz belirti yasamak için çok erken, baska sebepleri olabilir.. Normalde hamile kalininca adet görülmez ama üstüne görme diye birsey var, bazilari hamilelikte adet gördügünü söyler (nekadar dogrudur bilemem). Sen onun bunun dedigine bakma, ha için rahat etmicekse 1 hafta sonrasinda gider kan testi yaptirirsin..

Ahahhahah koptummmmmmmmmmmmmmm kiz Allah snin iyiligini versin! Miki desen ya bari fiki'de nerden çiktiysa
Bencede ovulasyon testleri kullan, Zealea'ninda dedigi gibi, internetteki hesaplamalar tutmuyor!
Iliskiden sonra yarim saat yatmak yeterli bence..

kızlar bu yumurtlama günü tam olarak regl döneminden sonramı hesaplıycaz yoksa regl ilk başındanmı ...

Reglin ilk gününden basliyosun saymaya, adet döngüsü 28 gün olanin 'genelde' 14. gün yumurtlama oluyo, ama bence sabit degildir herkesinki.. Her ay degisebiliyo.. Benim ilk 14. günde olmustu, geçenlerdede 21.günümde..
Oyüzden tavsiyem ovulasyon testleri kullanman eger emin olmak istiyorsan..

canım ya mide bulantısı çok zor ben çok şiddetli geçirmiyorum ama arada sabah aç karnına bastırıyor aç karnına kusmaya çalışmak da çok kötü ama inşallah 4-5 haftaya geçer bulantılar.

Canim Allah yardimcin olsun.. çabucak atlatirsin Ins bu zamanlari..
Beni sorarsan ben iyim Allaha hamd olsun Habersiz birakmayin bizleriiiiiii
Deneyimlerinize ihtiyacimiz olacak Ins

canım ya mide bulantısı çok zor ben çok şiddetli geçirmiyorum ama arada sabah aç karnına bastırıyor aç karnına kusmaya çalışmak da çok kötü ama inşallah 4-5 haftaya geçer bulantılar.

Mikrolif, seni hatirliyorum :) Hamileymissinn çok sevindim ya
Allah saglik içinde kucagina almayi nasip etsin, kolaylikla geçer hamileliginin devami Ins
Allaha emanet olunnnn

Son düzenleme:

Sağol canım cep icin.ama şunu soliyim ben ikiden bahsetmedi fiki fiki dedim yaniiii ilişki yaşadık dedim :)) benim tabirim ilişki=fiki fiki demek.ınş tez vakitte anne oluruz çoook istiyorum

Kızlar enflasyon testini adet bittikten sonra mi yapmalıyız bir de bunun bi markası adı sani var mi?

uzun süredir giremiyordum çokmutlu oldum hamileymişsin belki hatırlamazsın beni benimde bir kızım olcak inşallah gülsevdamda hamileymiş rabbim kucaklarımızada almayı nasip etsin inşallah sevgiler
canım benım hatırlamazmıyım cok saol senınde kızın hayırlı olsun ınsallah
canım benım cok uzuldum ama buda allahtan zor gunelr gecırmıssın ınsllah bugunelrını unutturacak zmaanı gelınce bır melegın olur
snowflaken, gülsevdam sizi tebrik ederim :124::124::124::124::124::124:,
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin, en önemlisi sağlık çünkü .
çok saol canım benım

A.S Canimmmmmmmmmm, Aminnnnnnnnn Beni sorarsan ben uykusuzummmm yorgunummmmmmmmmmmmm ev kalkti gidiyooo temizlik yapmam lazimmmmmm Uffff Puuffff
Sen nasilsin nasil gidiyyyy
Ha bu arada özelden bisey sorcam cevaplarsan sevinirimmmm
oyyy canımmmm
msj nı hallettımm bak ıyıkı baktım unuttum yazmayı yazıcam sana
slmlar nhbrsiniz..benim hamilelik biraz zor geçiyo... cinsiyeti belli olanlar olmuş çok sevindim bende çok merak ediyorum yaaaaa.neyse hayırlısı olsun...........
ayy sen hamılemısınnn belkıde bılıyorum ama unuttmben senı tebrık etmedıysem tebrık ederımmm..kaç haftalıksın cnm bizim 11+5 te bellı oldu cınsıyetımız

cok gecmıs olsun cnm premesıs dıye bır ılac var doktoruna danıs bulantıya bırebır

Kızlar enflasyon testini adet bittikten sonra mi yapmalıyız bir de bunun bi markası adı sani var mi?

eczaneye gidip enflasyon testi isteme sakin hihihi. "ovulasyon testi" al =))

Kac günde bir regli oluyorsun? atiyorum 30 günse 12. günden baslarsin teste. 24 günde bir oluyorsan 10. gün baslarsin. Ovulasyon testleri gebelik testinden farkli isliyor, her daim cift cizgi görebilirsin ama LH hormonun yükselisini anlaman icin (yani 12 ile 48 saat sonra yumurtlayacaginin habercisi) ikinci cizginin kontrol cizgisi kadar koyu ya da daha koyu olmasi gerekir. Bu cizgiyi görene kadar test yaparsin.
Cizgiyle ugrasamam dersen, clearblue'nun ovulasyon günlerinde :) gülen surat ifadesi gösteren dijital testini öneririm. Bu biraz pahali. Bu konunun uzmani da bu forumda elvandir, ona danisabilirsin.
Ben clearblue'nun monitorünü kullaniyorum, cok memnunum ama cok pahali bir alet oldugu icin tavsiye edemem. Buraya göre fiyat uygun da Türkiye'de cubuklari 80 tl falanmis.
Internetten "One Strip" ovulasyon testleri ismarlayabilirsin. Bunlar ucuz ve gayet güvenilirler ama dedigim gibi cizgi koyu mu degil mi iyi takip gerektiriyor.
Eczaneden alacagin testler kaset tipidir, onlar da gene cizgi usulu. Fiyatlari ortalamadir diye tahmin ediyorum. Tr'de yasamadigim icin fiyat, marka söyleyemiyorum.

Ovulasyon testinin pozitif olmasi yumurtlama gerceklesecek demek degildir, bunun konfirmasyonu icin yumurtlama öncesi ve sonrasi sabah yataktan kalmadan atesini ölcmen gerekir (bazal termometre ile). Yumurtlamanin oldugu gün, atesin düser, ve ertesi gün yükselmeye baslar. (Burada progesteron devreye giriyor) Hamile kalirsan ates yüksek devam eder, regli olacaksan atesin düser. Bu yöntemle de yumurtlamani takip edebilirsin. Reglinin birinci günü baslayarak her gün ayni saatte, atesini ölcersen zamanla vucudunu kavrarsin

Son düzenleme:

ya bu vajiden sonra her şey normal seyrinde ilerlemiyor düşüncesi hakim olmaya başladı ben de... çok taktıgımdan değil de canım sadece herkeste nasıl onu öğrenmek istedim... ben mi anormalim yoksa herkeste farklı farklı olabilir mi diye... umarım daha da rahat olabilirim:)

Sağol canım cep icin.ama şunu soliyim ben ikiden bahsetmedi fiki fiki dedim yaniiii ilişki yaşadık dedim :)) benim tabirim ilişki=fiki fiki demek.ınş tez vakitte anne oluruz çoook istiyorum

Anladim iliskiden bahsettigini
InsAllah, hayirli zamanda hayirlisiyla saglk içinde hamis kalirda kucaklarsin Ins

Canim yazdinmi,bana mesaj filan gelmedi, haber bekliyorum

Sstt herkes bilmesin clearblue'yu zengin ettigimi
Ya eger bizim gibi pimpirik ve çok detayciysan ozaman clearblue kullan derim bende Inci.. çünkü güler yüz çikiyo tam yumurtlama gününde ve emin oluyosun, yani o çizgililerle ben emin olamiyorum nedense :97:
Haa su da var önceden hep bu ovulasyon testleri vardi sanki
Biraz akisina birakmak gerekir ama nerdeeeee bizde o sabir :)

Son düzenleme:
Kizlar Zealea'nin takvimini kullanmak isteyenler link için bana basvurabilir..

Her kadinin kullanmasi gereken bir takvim.. Tavsiye ediyorummmmmm

kızlarr benım adetım normalde 23 aralıkta gelmesı gerekıyodu amaas 19 unda geldı normalmı sızceee hıc bu kaar gun oynamazdııı nıye boyleee oldu bılmem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…