Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

Selam kızlar, iyisinizdir inşallah. ben uzun zamandır giremiyordum, evde net yok, iş yerinde de kk arada bir açılmıyor, telden giriyordum ara sıra ama ordan da takip etmek zor.
Bana gelince zor günler geçirdim, hamile kaldım, dış gebelik teşhisi kondu, küretaj oldum, anlayışsız bir doktora denk geldim, anestezi vermedi, diri diri küretaj oldum :KK14:.
Şimdi toparlanmaya çalışıyorum. Beni merak edenler vardır belki diye yazdım, görüşürüz yine...

çok geçmiş olsun da ben şuna takıdlım nasıl diri diri oldun kürtajı ? devlet hastahanesi mi operasyonu yapan yer bu arada?

çok geçmiş olsun da ben şuna takıdlım nasıl diri diri oldun kürtajı ? devlet hastahanesi mi operasyonu yapan yer bu arada?
diri diri derken lokal anestezi ile. ben genel anestezi istiyordum. üniversitenin araştırma hastanesinde oldum. Oraya doktorum gönderdi görüşlerini alayım diye. Ordakilerde hemen kürtaj yapalım dediler. doktorumda hastane şartlarında kürtaj olman daha iyi olur, bir komplikasyon olursa müdehale ederler dedi. O günde biraz tok gitmiştim. Tokluk süremin dolmasını bekliyordum, benim doktor oradaki profesörle görüşmüş. Saatlerce profesörü bekledim. Adam geldi, hemen yapıcaz dedi. Bende vajinismus geçmişim olduğu için genel anestezi istedim. O da ben bir profesör olarak senin için buraya geldim, hastane yönetimine karışıyorsun gibi birşeyler söyledi, kızdı. Bu üniversitedeki hocalarda ne kadar kaprisli oluyor :KK4:, çok kızgınım o adama karşı :KK47:. Orda liseden arkadaşım vardı, kadın doğum doktoru olmuş, ona sen yap dedim. Kızcağız hoca yapsa daha iyi olur dedi, hem anestezi de ısrar etme uyanamazsın belki, böylesi daha iyi dedi. Of of işte ben genel anestezi olayım derken adam tokluk süremin geçmesini beklemedi, hemen yaptı. Şimdi düşünüyorum keşke ordan hemen çıksaydım, kendi doktorum muaynehanesinde yapsaydı nolurdu sanki... Yada arkadaşımın yapması konusunda ısrar etseydim :KK50:..

diri diri derken lokal anestezi ile. ben genel anestezi istiyordum. üniversitenin araştırma hastanesinde oldum. Oraya doktorum gönderdi görüşlerini alayım diye. Ordakilerde hemen kürtaj yapalım dediler. doktorumda hastane şartlarında kürtaj olman daha iyi olur, bir komplikasyon olursa müdehale ederler dedi. O günde biraz tok gitmiştim. Tokluk süremin dolmasını bekliyordum, benim doktor oradaki profesörle görüşmüş. Saatlerce profesörü bekledim. Adam geldi, hemen yapıcaz dedi. Bende vajinismus geçmişim olduğu için genel anestezi istedim. O da ben bir profesör olarak senin için buraya geldim, hastane yönetimine karışıyorsun gibi birşeyler söyledi, kızdı. Bu üniversitedeki hocalarda ne kadar kaprisli oluyor :KK4:, çok kızgınım o adama karşı :KK47:. Orda liseden arkadaşım vardı, kadın doğum doktoru olmuş, ona sen yap dedim. Kızcağız hoca yapsa daha iyi olur dedi, hem anestezi de ısrar etme uyanamazsın belki, böylesi daha iyi dedi. Of of işte ben genel anestezi olayım derken adam tokluk süremin geçmesini beklemedi, hemen yaptı. Şimdi düşünüyorum keşke ordan hemen çıksaydım, kendi doktorum muaynehanesinde yapsaydı nolurdu sanki... Yada arkadaşımın yapması konusunda ısrar etseydim :KK50:..

seni psikoljk açıdan çok etkilemiş üzüldüm ama şu detayı atlamamlısın tokluk süren kısaymıs ben en son öğle yemeği yemiştim 12.30 de ve 3 gibi bir dilim kek yedm kürtajı gece23.30 gibi oldum ya da daha geç dolayısıyla bende direk genel anestezi uygulandı ama arkadasının dediği gibi komplkasyn olusabilirdi sonucta lokalde de hıc hıssetmemıssındr ve tahmnmce araya perde gıbı bısey gerılmıstr sen operasyonu görme diye değil mi? cok geçmiş oslun bu süreç insanı yıpratıyor yaşayan bilir eşine gelince okudukça şaşıyorum hepimiz mi aynı evreden geçeriz diye ...ben de yasadım zamannda artık girdikleri psıkolojı her ne ıse adamlar uzaklasıyor zamana bırak ustune gıtme zor bılıyorum ama adamların önlemleri hep böyle...

Hissettim baştan sona herşeyi hissettim, spekulumla ayırdı önce sonra içine lokal anestezi için iğne yaptı, diş yaptırırken nasıl oluyorsa öyle. Sonrasını da gayet güzel hissettim. acil bir durumum yoktu, ertesi gün olsa ne olurdu sanki :KK43:. Ben öğlen yemek yedim. Akşam 18:00 gibi kürtaj oldum.

selaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

nabersınızzzzz yokmu yenı hamısımızzz dert etmeyın kafanıza takmayın ınsallah bebıslerınız gobusunuzde olacak allahın ıznıyleeeeeeee

A.S Canimmmmmmmmmm, Aminnnnnnnnn :KK54: Beni sorarsan ben uykusuzummmm yorgunummmmmmmmmmmmm ev kalkti gidiyooo temizlik yapmam lazimmmmmm :KK14::KK14: Uffff Puuffff
Sen nasilsin nasil gidiyyyy
Ha bu arada özelden bisey sorcam cevaplarsan sevinirimmmm :KK16::KK16:

kızlar benımde cınsıyet bellı oldu :) nılayla cıft dıkıs gıdıyoruz herseyde :) oğlum olucak
RABBIM sızlerede bu mutlulugu yasatsın hayırlı bır vakıtte inşallah :KK19:

:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5: :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: Oglum olacak deyisini yerimm bennnn
Gözlerim yasardii bi annnnn yerim yaaa Rabbim kucaklariniza almayida nasip etsin ogullariniziii :KK16::KK16:

:nazar:uzun süredr giremiyorum sanırım yine giremicem net yok konyada ki bi yakınımdan yazıyorum beni hatırlayanlar vardır herkesi çok özledim biçoğunuz bebek bekliyor hepsi adına çok mutlu oldum bizde kızımla gün sayıyoruz bi an önce kucağıma alıcam günleri bekliyorum dua edin benim içinde allah ım hayırlı ve sağlıklı bir doğum ve evlatlar nasip etsin inşallah hepinizi öpüyorum:KK16:

Senayyy :) Hep aklimdaydin, birden kayboldun.. Kizin olcakmis, çok sevindim :nazar: Saglikla kucagina alirsn InsAllah

Selam kızlar, iyisinizdir inşallah. ben uzun zamandır giremiyordum, evde net yok, iş yerinde de kk arada bir açılmıyor, telden giriyordum ara sıra ama ordan da takip etmek zor.
Bana gelince zor günler geçirdim, hamile kaldım, dış gebelik teşhisi kondu, küretaj oldum, anlayışsız bir doktora denk geldim, anestezi vermedi, diri diri küretaj oldum :KK14:.
Şimdi toparlanmaya çalışıyorum. Beni merak edenler vardır belki diye yazdım, görüşürüz yine...

Cilek, :KK43: Canim çok çok geçmis olsun.. çok üzüldüm.. Hamile oldugunu snowflakendan duymustuk.. çok zor bi imtihan ama nasip napacan gülüm :KK43:
Rabbim sabirla atlatmak nasip etsin..
Birdahaki hamileligin saglikla geçer InsAllah, dualarimdasin :KK43:

canım bizde aynıyız, aynen benim eşimi anlatıyorsun, şanslıysam ayda iki kere en fazla, o da ben yanaşırsam sadece, kendi asla yanaşmaz. eşimle açık açık konuştum bu konuyu, hiç canım istemiyor dedi. Ne yapabilirim ki? Üzerine mi atlayayım? Çare yok. Vajinismusun etkileri sürüyor diye düşünüyorum sadece.
Hamile kaldığım ay iki kere birlikte olmuştuk (yine benim zorlamalarımla), o da yumurtlama günlerimde değildi. Resmen mucize gibiydi :KK43:, ama ben o bebeği kaybettim :KK14:. Şimdi bir daha denk gelir mi böyle birşey bilmiyorum, en kötüsü de, olsa bile dış gebelik ihtimali var yine, off daraldım yine :KK43:.

Canim sorup üzmek istemiyorum ama, neden olsa bile dis gebelik ihtimali var?

Canim sorup üzmek istemiyorum ama, neden olsa bile dis gebelik ihtimali var?
şimdi canım dış gebelik tüplerin yapışık yada tıkalı olmasından kaynaklanıyor. Sperm tüpten geçip yumurtayı döllüyor, döllenmiş yumurta dönerken tüpte takılıyor ve orda büyümeye başlıyor. Geç farkedilirse bebek orda büyüyüp tüpü parçalayabilir ve annenin hayatını riske sokabilir. Dolayısıyla bir kez dış geçiren anne adayının tüpleri sorunludur, tekrar dış gebelik geçirme olasılığı vardır.
Allah kimseye vermesin :KK50:.

şimdi canım dış gebelik tüplerin yapışık yada tıkalı olmasından kaynaklanıyor. Sperm tüpten geçip yumurtayı döllüyor, döllenmiş yumurta dönerken tüpte takılıyor ve orda büyümeye başlıyor. Geç farkedilirse bebek orda büyüyüp tüpü parçalayabilir ve annenin hayatını riske sokabilir. Dolayısıyla bir kez dış geçiren anne adayının tüpleri sorunludur, tekrar dış gebelik geçirme olasılığı vardır.

Amin :KK43:
Allah büyüktür, ne mucizeler yasatiyor.. Biliyorum nekadar söylesekte acini yasicaksin, zamanla alismayi ögreneceksin :KK43: ama herzaman hayirlisini iste, olumlu düsün nolur :KK43: kiyamam ya :KK43:(

Amin :KK43:
Allah büyüktür, ne mucizeler yasatiyor.. Biliyorum nekadar söylesekte acini yasicaksin, zamanla alismayi ögreneceksin :KK43: ama herzaman hayirlisini iste, olumlu düsün nolur :KK43: kiyamam ya :KK43:(
Sağol canım ya, sen ne yaptın regl oldun mu Düşükten sonra? . İyisindir inşallah...

Son düzenleme:
Sağol canım ya, sen ne yaptın regl oldun mu Düşükten sonra? . İyisindir inşallah...

Canim ben evet oldum cok gec oldum 53 gun sonra.. smdi baska sorunlarla ugrasiyorm hayat bastan asagi zorlu bi sinav malesef.. Allah kaldiramayacagimizi yuklemez ustesinden gelcez ins bol bol dua et..

Canim ben evet oldum cok gec oldum 53 gun sonra.. smdi baska sorunlarla ugrasiyorm hayat bastan asagi zorlu bi sinav malesef.. Allah kaldiramayacagimizi yuklemez ustesinden gelcez ins bol bol dua et..
ederim canım, benimde öyle, hayatım çok çetrefilli, birşeyi de kolay elde etsem şaşarım. Neyse Allah herşeyin hayırlısını versin.

geçmiş olsun rabbim bir daha yaşatmasın inş üzülme demek bazen anlamsızdır evet ama şu var ki şu an keske birgün daha bekleseydim seni sadece yer bitirir o gün geçti geride kaldı artık kendini üzme lütfen dua et sadece inş birdaha yaşamassın bunu ...kürtaj acıdır insanın dengesini bozar gerçekten bir süre ama yaşadığımız hersey insanlar için

:KK43: gecmis olsun. tüplerde zarar ziyan yok ya bununla teselli olmak lazim. hsg cekildi mi bilmiyorum, yapisiklik mi var, her iki tüpte de mi var?
fertilityfriendly.com da tablo arastirmalarinda "pregnancy" secenegini with kutusunda ectopic pregnancy ile aratirsan, dis gebelikten sonra yüzlerce kadinin saglikla hamile kalabildiklerini görebilirsin.
biran önce toparlanirsin umarim, zor seyler yasamissin. hersey insanlar icin. dogru zamanda saglikla :KK49: haberlerini de verirsin insallah.

:KK43: gecmis olsun. tüplerde zarar ziyan yok ya bununla teselli olmak lazim. hsg cekildi mi bilmiyorum, yapisiklik mi var, her iki tüpte de mi var?
fertilityfriendly.com da tablo arastirmalarinda "pregnancy" secenegini with kutusunda ectopic pregnancy ile aratirsan, dis gebelikten sonra yüzlerce kadinin saglikla hamile kalabildiklerini görebilirsin.
biran önce toparlanirsin umarim, zor seyler yasamissin. hersey insanlar icin. dogru zamanda saglikla :KK49: haberlerini de verirsin insallah.
Bu soruların cevaplarını bilmiyorum çünkü hsg daha önce çektirmedim ama bu olaydan sonra çektirmeyi düşünüyorum. Dokotruma sorucam, ne zaman uygun görürüse o zaman artık. Bir iyileşme süresine ihtiyacımız olacak sanırım. Daha önce böyle bir durumum olduğunu bilmiyordum :KK31:. Teşekkür ederim zealea güzel dileklerin için.

çilekli çok çok geçmiş olsun...kimdi tam hatırlamıyorum demişti senin hamile olduğunu okumuştum burada..sen bayağıdır yoksun merak etmişti herkes..

şimdi okudum çok üzüldüm...neye üzülüleym bilemedm arkadaşım çocuğunu mu kaybetmene böle salak diycm kusura bakma insanların elinde düştüğün durumamı..

çok sinirlendm Allah'ım böle insanlarla karşılaştırmasın bizi...bu doktor olayı çok çok önemli sonra nedn diyolr gitmiysn kadın doğumcuya..güvenmiyrm onlra ondn...

neyse tatlım inş tez zamanda atlatır ve tekrar hamile kalırsın gönüldn diliyorm...

canııııımmmmmmmmm kıyamam sana :KK5:çok geçmiş olsun,çok üzüldüm.allaha şükür sana bişey olmamış,tek tesellimiz bu.kendine çok dikkat et bizim için önemlisin.

çilekli çok çok geçmiş olsun...kimdi tam hatırlamıyorum demişti senin hamile olduğunu okumuştum burada..sen bayağıdır yoksun merak etmişti herkes..

şimdi okudum çok üzüldüm...neye üzülüleym bilemedm arkadaşım çocuğunu mu kaybetmene böle salak diycm kusura bakma insanların elinde düştüğün durumamı..

çok sinirlendm Allah'ım böle insanlarla karşılaştırmasın bizi...bu doktor olayı çok çok önemli sonra nedn diyolr gitmiysn kadın doğumcuya..güvenmiyrm onlra ondn...

neyse tatlım inş tez zamanda atlatır ve tekrar hamile kalırsın gönüldn diliyorm...

Çok teşekkür ederim zerbas.

sözlerine katılıyorum canım Allah kimseyi karşılaştırmasın böyleleriyle hele de bizim gibi vajilileri.
Maddi manevi zor bir durum ben daha önce anlamazdım çocuğunu düşürenleri. Şehit anneleri ne yapıyor, nasıl dayanıyorlar, insan görmeden bile bu kadar bağlanıyor yavrusuna... Aslında ben gördüm rüyamda kendisini, kürtajdan bir gün önceydi, ayrıntıları anlatmaycağım, ağlamaya başladı. uyandım. her canlı ölümü tadacaktır diyorlar ama insan yavrusuna kıyamıyor işte. Birkaç milimlik bile olsa o da bir canlıydı :KK43:. Melek oldu uçtu gitti :KK5:.

X