Vajinusmustan sonra hamilelik korkusu?

Naynayy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
173
162
31
Merhaba arkadaşlar öncelikle vajinusmus hastalığını yeni yendim. 11 aylık evliyim. Bununla beraber başka bi korkum başladı.Eşimle birlikte bir çok sorun aştık daha yeni yeni alışıyoruz birbirimize bununla beraber, Evlilik olarak da daha tam oturmadığını düşündüğüm içinde acele edip bir yavrumuz olması için daha zamanımız olduğunu düşünüyorum (Rabbim aratmasın da). Hastalıkla uğraşmaktan nasıl korunacağımı bilmediğimi keşfettim. Doktordan randevumu aldım gidicem nasipse ama sormak istediklerim var size beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Vajinusmus yeneli 2 hafta oldu. Tam olarak bu yapamadığımız için evimde korunmayla alakalı ertesi gün hapından başka bir yöntemim yoktu. Eşim dışarı boşalarak korunuyor şimdilik.

adetten 2 gün önce içe boşalması ile beraber benim korkularımda arttı. O korkuyla bende ertesi gün hapını aldım. Zaten iki gün sonra adet oldum.
Dışa boşalma yönteminin pek sağlıklı olmadığını biliyorum. Bunun için en uygun sağlık olarak yan etki yapmayacak bildiğiniz uyguladığınız hangi yollar var acaba ?
Bu arada içe boşalmadan sonra adet oldum fakat bu durum beni hamile de bırakmaz değil mi ?
İnternetten araştıyorum arkadaşlara soruyorum adet öncesi ilişki sorun yaratmıyormuş yumurtalar çatlama evresinde olduğu için hamile kalma olasılığı yokmuş.
Peki adetten sonraki Ertesigün hamile kalma olasığı?
Bu kadar zaman hastalık nedeniyle rahattım. Zaten bundan öncede pek bilgiye sahip değildim. Doktora gitmeden önce ön Bilgi olarak bana ışık olursanız çok sevinirim:)

Ben adetimin bittiği gün hiç ilişkiye girmezdim son adetimde bittiği gün girdim hamile kaldım ya öyle denk geldi yada onun bi etkisi bilemiyorum

Doğum kontrol hapı kullanabilirsin eğer eşin kondom kullanmıyorsa

Gebelik kaynı somrasındaki kürtajımdan sonra riskli günler hariç o dediğin yöntemi kullandık yöntem denirse tabii o aylarda hamilelik olmadı ama yumurtlama gününü iyi bilip vücudunu iyi tanıman lazım.Spermler kadın vücudunda 72 saat yaşıyor 3 gün öncesi ve sonrası çok riskli

Ayrıca seni takdir etmek istiyorum.Ben vajinismusu yener yenmez o psikolojiyi atlatamadan bebek derdine düşmüştüm yeter ki milletin çenesi kapansın diye bilenler vardı durumumu kendimi kanıtlama çabalarına girmiştim,hamile kalıp kaybedince ağır geldi çok.Önce o kötü günlerin izini silip sonra bebek düşünmek en doğrusu çok iyi düşünmüşsün

Ben adetimin bittiği gün hiç ilişkiye girmezdim son adetimde bittiği gün girdim hamile kaldım ya öyle denk geldi yada onun bi etkisi bilemiyorum
Anladım. Bende öyle adetimin bittiği gün ilişkiye girdik. Bitmesine rağmen kan geldi korktum bende yazmak istedim. Peki ne kadar zaman sonra anladınız ? Nasıl ilerledi. Tanıdıklarımda adet öncesi ilişkiye girmiş adet olduktan sonra hamile kaldığını öğrenmiş. Bende bundan korkuyorum. Ertesi gün hapını içtim ama yine de emin olamıyorum

İşte ben tam tanımıyorum sanırım önceden çok düzenliydi adet dönemim evlendiğimden beri o işten sonra baya bi bozuldu adet azlığı olsun gün sayısı olsun sürekli değişiyor. Buda beni çok korkutuyor. Benimde yakın akrabam sizin dediğiniz gibi hamile kalmış adet olduktan sonra rahimde yerleşme süresi varmış. Evet haklısın biz eşimle bu durumu konuştuk. Bizde de bir çok kişi biliyordu bu durumu onların çoğuna yalanda olsa yaptık ettik derken ağızlarını kapattık. Yeni evli olduğumuz için bizde daha öyle bir baskı yok eşim istiyor ama ben istemiyorum. İki taraflı güven lazım. Daha 2 hafta oldu zaten. O yüzden bilinçsizce bir hareket etmek istemiyorum. Teşekkür ederim.
sizde iyi düşünün onlar yüzünden de olsa şimdi tatlı güzel bir bebeğiniz olacak :) bende isterim ama sağlıklı bir aile içerisinde oturmuş bir evlilikte evladım olsun istiyorum rabbim nasip ederse

Doğum kontrol hapı kullanabilirsin eğer eşin kondom kullanmıyorsa
Doğum kontrol hapının yan etkileri oluyor diye okudum ben. İlerde yumurtaların çatlamamasına kadar sıkıntılar yaratıyormuş. İğne olmayı düşünüyorum aslında bir bilgini var mi onla alakalı ?

Bence en iyisi kondom diğer bütün yöntemlerin ben zararlı olduğunu düşünüyorum vücuda ekstra hormon alınmış oluyor eşiniz korunsun

Merhaba ben de vajinusmustum 10 ay sonra yendim bu sürede ilişki denemesi, sürtünme denemeleri falan yapıldığı için psikolog en başından doğum kontrol hapı önerdi tedaviyi çözmeden bir de hamile kalmayayım diye. 7 aydır falan yasmin kullanıyorum herhangi bir yan etkisini görmedim. Tabiki uzun vadede her şey zararlı. Ben 1 ay daha kullanıp ilişkiye iyice alışınca kondoma geçmeyi düşünüyorum. Böyle belli aralıklarla yapabilirsin sen de. Misal 2 ay kondom 1 ay hap gibi gibi. Tabii mutlaka bir doktor fikri de al bunlar bizim deneyimlerimiz.

İğnelerin yan etkileri daha fazla. Doğum kontrol hapını doktor kontrolünde kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Ben 4 yıldır kullanıyorum.

Doktora danıştınız mı?

Hapı çocuk sahibi olmak istediğiniz zamanlar dışında menopoz olana kadar kullanabilirsiniz. Uzun vadede kullanılmasının da bir zararı yoktur. Aksine bir bırak bir başla cok daha zararlıdır. Döngünüzü bozabilirsiniz. Her bırakıp tekrar başladığınızda pıhtı riski artar. Hapı bırakmamanızı öneririm.

doğrudur ben de zaten bir doktora görünüp öyle tavsiye isteyecektim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…