Vajinusmus muyum?

turluseyler

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
257
164
Kızlar biz 2 yıldır evliyiz ilişki oluyor ama bazı pozisyonlarda zorlanıyorum canım yanıyor 2-3 defa doktora gittiğimde vajinal muayene olamadım ama tam vajinusmus tanısı da konmuyor evde kendim zorlanmadan parmak egzersizi yapabiliyorum bazı pozisyonlar da ilişkide tam oluyor benim gibi olan var mı kimi doktor vajinismus olsan hic ilişkiye giremezsin diyor ama neden muayene olamıyorum

Aahh ahh bende tekmiyim diyordum...bende beş yıllık evliyim .evet aynı durumdayiz.. eşim den sebeb normal pozisyon zor oluyor haliyle alisamiyorum...bu aralar bebek için tedavi görüyorum.. muayene zor bela .kasiliyorum ayağımı tam açamıyorum..bı şekilde bakiyor doktor...vajinusmus gibi görüyorlar ...hayırlısı ile evladım olsa

Bizimde önceliğimiz çocuktu eşime varikosel tanisi konuldu ama başlangıç seviyesi olduğu için ameliyat olmadı henüz bir iki pozisyonda ilişki olduğu için de vajinismus konusu üzerinde de çok durmadık bende doktora çıkıyordum ama kan tahlili yaptılar karindan ultrason baktılar bişey yoktu vajinal muayene 3 doktorda da olamadım böyle olunca herhalde vajinusmusum dedim son doktor da moralimi çok bozdu açıkçası böyle giderse boşanırsınız falan dedi azarlar şekilde diğer doktorlar olabilir her kadin vajinal muayene olmak zorunda değil gibilerinden yapıcı konuşuyorlardı bende çok kafama taktım o yüzden

yoo doktordan çekiniyor olabilirsiniz. ben de ilk basta bacaklarımı karnıma cektiğim ve üstte olduğum pozisyonlarda acı cekiyordum. zamanla gecti acı. simdi bazen sağ veya sol yanımda bir sancı oluyor ama öyle beni çok etkileyen bir acı olmuyor. vajinal muayeneden de ben de çok çekiniyordum asla yapamam diyordum ama biraz sert bir doktor direkt gir içeri alttan soyun diyince sesimi çıkaramadım su an doktora gittiğimde profesyonel olmussun diyor doktor belki doktorun elinde aleti görünce ürküyorsunuzdur. ama normal ilişkiden cok daha rahat. ben çok kurcalayınca hissediyorum sadece içimde aleti.

Benimde eşim de o tarz durumlar var doktor ameliyat demedi ilaç verdi öyle..ilacida bazen almıyor gurur meselesi sanırım...muayene evet doktor önemli anlayışlı olmalı...ben tam açamıyorum da ayaklarımı artık bı şekilde bakiyor.bi başka doktrorum vardı karindan bakıyordu.tup bebek merkezi doktoru alttan bakılır yumurtalara dendi.tabi gergin oluyorim..bu hafta gittim geldim . pazartesi gine gideceğim artık aşılama süreci baslicak...

Aslında kendimi rahatlatmaya çalışıyorum o aleti degdirene kadar hiç birsey yok ama o değer değmez resmen ağlıyorum acısından ilişkide de bacaklarım kapalı olduğunda rahat oluyor ama açtığım pozisyonlarda yine olmuyor belki üst üste denemeler yapsak olucak ama eşimde bende rahat olduğumuz pozisyonda nasıl olsa oluyor diye uğraşmıyoruz

Bizde 2-3 ay daha olmazsa asilama düşünüyoruz benim gittiğim en son doktorda karindan ultrason bakılmaz dedi hepsi farklı bişey söylüyor en son çare anestezili rahim filmi çektirmek sanırım bu sorunu aşmadan aşılama da yaptırmak istemiyorum aslında ama yasta geçiyor bir yandan

Aslında ben bacaklarımı da acıyorum nefes alıp veriyorum kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama doktor biraz zorlandığında aşırı canım yanıyor orda bi baskı oluyor

yani o yüzden bana vajinusmus gibi gelmedin zaten çünkü rahat olduğun pozisyonlar var yani girişe kapalı değilsin. ama sanırım çok içeri girmesi rahatsız ediyor seni. istersen yine bir uzamana git. ama bence atlatabilirsin. ben hiçbir zaman korkmadım ama evet ilk zamanlar bacaklarımı açtığım pozisyonlarda ağrım oluyordu. hatta korkup doktoruma da sordum ama gayet normalmiş. bence siz de bir uzamana gidin bir rahatlayın. bazı durumlarda karından ultrasonla görülemiyor bazı seyler.

benim karından ultrasonla pcos olduğumu göremediler mesela, alttan muayene olunca görüldü. aşmaya çalışın

Ah sormayın yas 37 ..git gide yumurtalar vs oranlar düşüyor..e erkeklerde de sorunlar oluyor...bende bir buçuk yıl önce fakültede aşılama oldum.o an hag istediler.kizlar patır patır oldu devlette.ben özelde anestezi aldımda bakildi...tutmadı aşılama.simdi arastirmada tüp merkezi açıldı.raporlu destekli olması için aşılama şartı var tutmazsa tüp bebek.cuzi miktarda olucakmia.insallah tutar..benim bu kasilmamdan dolayı hafif anestezi tarzı vercekler kolay olsun diye .sizde böylesine işlem yaptırın rahat olsun diye..

Aslında biz tayinciyiz 2 ay sonra tayin isticez o yüzden gittiğimiz yerde bi doktor bulup düzenli şekilde gitmek istiyoruz burda o pek mümkün olmuyor gidene kadar doğal yollarla olursa olur kafasındayız ama galiba dilator alıp biraz kendim alıştırma yapıcam

Bu sefer tutar inşallah hayirlisi olsun hakkınızda bizim yaşımız daha 27 ama insan yine de olsun istiyor bir an önce daha hiç tedaviye başlamadık bir de ne olacak nasıl ilerlicek bilemiyorum dediğim gibi düzenli bi yere gittikten sonra başlamak istiyoruz umarım geç kalmayız

inşallah güzel sonuclanır valla.

Amin inşallah hakkımızda hayırlısı olur...tabi tam zamanları yeni yer uğur getirsin takmayın kafanıza

Aynı durumu yaşıyorum. Bana da vajinismus dendi bazı pozisyonlarda iliski oluyor. Asla muayene olamadım. Çok fazla tüp bebek tedavisi gördüm çocuk için denedik ama psikolojik olmadı heralde. Düşünün muayeneyi bile bayıltılarak oluyorum yapacak bir şey yok zamana bırakmak lazım,
Bu arada tedavisi var

Evet biliyorum tedavisi var ama öncesinde aparat alıp denemek istiyorum sonuçta hiç olmuyor değil evde cesaretimizi toplayıp bi şekilde ilerleyebiliriz bence

Bende alttan muayene de kasiliyorum bunaliyorum...aşılama olacağım transfer esnasında hafif baygın olacağım...transferi etkiler mi napar bilemedim..sizde anestezi aldınız sanırım işlem esnasında.sizde ki tutmama sebebi psikolojik mi denildi

Hanımlar, dilatörle çalışmayı denediniz mi? Ve burdaki vajinusmus topiğine yazdınız mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…