Jinekoloji Vajinismus

Doktora gitmek istemiyorum ne demek ya yıl 2023. Hanımefendi hastaysanız dokta gideceksiniz. Bunun nesini anlamıyorsunuz? Neyin ısrarı bu? Hayır doktora değil burda hiç tanımadığınız kim olduğunu bilmediğiniz insanlara mı güveniyorsunuz? 1 buçuk sene geçmiş yenememişsiniz demek ki kendi kendine olacak iş değil. Belki sorununuz psikolojik belki fizyolojik doktora gitmeniz şart. Bu kafayla giderseniz buradaki arkadaşlardan boşanma avukatı bulmak için yardım alırsınız
Doktora gitmeye çekiniyorlar sonra biri gelip yağlı tampon satıyor bunlara bayıla bayıla alıyorlar. Gelsin vajinal mantar sonra.😂

Doktora gitmeye çekiniyorlar sonra biri gelip yağlı tampon satıyor bunlara bayıla bayıla alıyorlar. Gelsin vajinal mantar sonra.😂

Doktora gitmeye çekinen hiç tanımadığı insanlarla açık açık bu muhabbeti yapmaya nasıl çekinmiyor ben onu anlamıyorum 😅 Ben ilk burda duymuştum bebek yağı önerisini doktor bir arkadaşım var ona sordum bana bi kızdı kanalları tıkar sonra enfeksiyon kaparsın nerden duydun diye

Bu sadece duygu meselesi değil. Belli ki kadınlık organınızı tanımıyorsunuz. Bu sitede jinekoloji bölümünde vajinismus başlığı var. Orayı okuyun. Aparat hazırlayın oradaki bilgilerle. Önce vajinayı tanıyın anlatılan egzersizlerle. Çalışmaları yaparken nefes alıp vermeyi unutmayın…

1.5 yıl geçmiş hala yenememissiniz burdakiler size nasıl yardımcı olacak.esiniz ne dese haklı az mı bu kadar zaman.

Hatırlıyor musun geçenlerde 4 yıl doktora gitmeyen biri vardı, kocası boşamaya kalkınca doktora gitmiş 2 haftada çözmüştü. :) Ama adam hala boşanmak istiyordu.
İki haftalık şey için 4 sene süründürdün beni diye boşamıştır adam kesin. Yerden göğe kadar da haklıydı adam.
Bir de konuda kadını haklı bulanlar vardı. Her şey seks miymiş bilmem ne. Arkadaşlar, uyandırayım sizi kadın erkek ilişkisinde tamamen olmasa da birçok şey seks, evet. :KK53: Biriniz kadınsınız biriniz erkeksiniz, insan şuradan bir ayıkır hiç değilse.
Doğanızı o kadar inkar ediyorsunuz ki sonunda kalbiniz beyniniz de reddediyor işte. Sağda solda insan sevdiğine kıyamaz diye saçmalamaya başlıyorsunuz. :KK54:

Çok güzel moral verdiniz bu ne düşmanca bir yorum onu sorgulamak sizin haddinizmi doktora gittim ama uzun bir süreç söylendi bana o yüZden devam etmedim özellerdede 3 günde çözme olayı gerçekçi gelmiyor
Yoo, ben üç günde çözmüştüm. Gayet gerçekçi.

Bu sadece duygu meselesi değil. Belli ki kadınlık organınızı tanımıyorsunuz. Bu sitede jinekoloji bölümünde vajinismus başlığı var. Orayı okuyun. Aparat hazırlayın oradaki bilgilerle. Önce vajinayı tanıyın anlatılan egzersizlerle. Çalışmaları yaparken nefes alıp vermeyi unutmayın…
Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için

Doktora gitmeyi reddediyorsanız size tavsiye vereyim. Seks kötü bir şey değil, öcü değil. Korkunç bir şey hiç değil. 34 yaşındasınız kocaman kadınsınız yani aşmanız lazım bazı şeyleri. 1,5 yıldır nasıl sevişmeden durdunuz ve nasıl aklınıza doktora gitmek gelmedi inanması güç. İkinci tavsiyem ise sarhoş olun gevşeyin ve kendinizi eşinize bırakın. Anlamazsınız bile ne olduğunu 😅

Doktora gitmeyi reddediyorsanız size tavsiye vereyim. Seks kötü bir şey değil, öcü değil. Korkunç bir şey hiç değil. 34 yaşındasınız kocaman kadınsınız yani aşmanız lazım bazı şeyleri. 1,5 yıldır nasıl sevişmeden durdunuz ve nasıl aklınıza doktora gitmek gelmedi inanması güç. İkinci tavsiyem ise sarhoş olun gevşeyin ve kendinizi eşinize bırakın. Anlamazsınız bile ne olduğunu 😅
Merhaba zaman ayırdığınız için teşekkür ederim onuda denedim olmadı

Ankara'da Reyyan Özcan Temizkan var ben onda yendim 3 günde 2019 da tedavi oldum hala daha aklıma takılan bir sey olunca sorarım hic terslemez hemen hatırlar beni şeker gibi kadın benimki de ileri seviyedeydi.Doktora gitmezseniz nasıl çözülecek kendi kendine gecmez ki.Normal kadın dogum doktorları anlamiyor tedaviden önce bir doktora gitmiştim esime öyle seyler söylemişti ki kasilmalarım daha da artmıştı

Sizi anlayamam vajinismus olmadım. O hissi hiç bilmiyorum. Aklıma gelen gevşemeniz kendinizi rahat bırakmanızdı. Olmuyorsa doktora gitmeyi düşünün bence 1,5 yıl az bi süre değil..
Uyuşturucu krem ve spreyle yendim ben spreyin adı vemacine sprey uyuştuğu için hiç hissetmedim sonra alıştım zaten
tam olarak nereye sıktınız

Bende vajinusmus sorunu yaşadım ama ben doktor ve psikolog ile çözdüm. Tanı koyamam ama benim de sizin ki gibi korkularım kasılmalarım vardı doktor ileri derece vajinusmus teşhisi koymuştu daha sonrasında bu alanda eğitim görmüş bir psikoloğa gitmiştim. 1.5 sene kendi kendime çözerim demek için uzun bir süre demek ki yardımsız çözemeyeceksiniz. Bir an önce bir doktora başvurmanızı tavsiye ederim
Teşekkür ederim

Arkadaşlar bayan sadece yardım edebilecek biri varmı diye sormuş , bir kadın olarak neden bu kadar tersleniyorsunuz çok zor bir durum yaşadığı şey ve tamamen psikolojik bir hastalık.Emin olun oda biliyordur kocasının terk edebileceğini oda istiyordur sex tam anlamıyla yaşamak sadece yardım istemiş bilgisi olmayanın tavsiyeside olmasın bence,bu durumu yaşamayan kişilerdenseniz ne güzel bu konuda şanslıymışsınız başka bir sürü konu var gidip onlara takılabilirsiniz bence... konu dışında kalabilir ve yardım edebilecek sorularını cevaplayabilecek bu sorunu yaşamış kişiler bırakında cevap versin üzgün çaresiz birine yardımcı olmuyor inanın daha çok üzüyorsunuz lütfen bir kadın olarak çaresiz bir kadına ters cevaplar vermeyin kadının düşmanı yine kadın olmasın...

Arkadaşlar bayan sadece yardım edebilecek biri varmı diye sormuş , bir kadın olarak neden bu kadar tersleniyorsunuz çok zor bir durum yaşadığı şey ve tamamen psikolojik bir hastalık.Emin olun oda biliyordur kocasının terk edebileceğini oda istiyordur sex tam anlamıyla yaşamak sadece yardım istemiş bilgisi olmayanın tavsiyeside olmasın bence,bu durumu yaşamayan kişilerdenseniz ne güzel bu konuda şanslıymışsınız başka bir sürü konu var gidip onlara takılabilirsiniz bence... konu dışında kalabilir ve yardım edebilecek sorularını cevaplayabilecek bu sorunu yaşamış kişiler bırakında cevap versin üzgün çaresiz birine yardımcı olmuyor inanın daha çok üzüyorsunuz lütfen bir kadın olarak çaresiz bir kadına ters cevaplar vermeyin kadının düşmanı yine kadın olmasın...
Bu sorunu yaşayan kadınlar da aynı şeyi yazmış. Kendileri halledemedikleri için doktora gidip çözmüşler. Boşuna beklemesin diye tavsiye veriyorlar. Bundan daha doğal ne var ki?

Bu sorunu yaşayan kadınlar da aynı şeyi yazmış. Kendileri halledemedikleri için doktora gidip çözmüşler. Boşuna beklemesin diye tavsiye veriyorlar. Bundan daha doğal ne var ki?
evet dr git diyenler var doğrusuda o tabiki ama gidemeyenler maddi olarak karşılayamayanlarda vardır .ama hepsini okumaya fırsatınız olursa kocan sana nasıl dayanmış aldatacak v.s. sevişmeden nasıl durdun gibi yazanlarda var onların yorumları hoşuma gitmedi

X