Jinekoloji Vajinismus

Merhaba 1.5 yıllık evliyim eşimle severek evlendik ilk geceden vajinismus olduğumu anladık her denememizde kendime sürekli şunları söylüyorum yaparsın herkes yapıyor doğal bişey ordan çocuk bile çıkıyor olucak zannediyorum ama o an gelince maalesef sonu hüsranla bitiyor bende bir titreme bayılma hissi nefessiz kalma kasılma gibi şeyler oluyor ve istemsizce vajina kapanıyor pskolojik olarak çökmüş durumdayım eşim bana destek oluyor ama yinede kendimi hep eksik hissediyorum yaptığım hiç birşeyden keyif almıyorum içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor bir ortama girsem eğlenemiyorum aklım hep orda ve bunu yenmek istiyorum artık ve aynı zamanda çevreden baskı altındayım çocuk yapın artık diye tutturdu herkes ki yaşımızda var 34 yaşındayım bana bu hastalığı yenenler yazabilirse yardımcı olursa çok sevinirim çok zor durumdayım.
Doktora gittiniz mi peki? 1.5 yıl uzun bi süre, hiçbi şey denemeden öylece beklemiş olamazsınız diye düşünüyorum.

Merhaba 1.5 yıllık evliyim eşimle severek evlendik ilk geceden vajinismus olduğumu anladık her denememizde kendime sürekli şunları söylüyorum yaparsın herkes yapıyor doğal bişey ordan çocuk bile çıkıyor olucak zannediyorum ama o an gelince maalesef sonu hüsranla bitiyor bende bir titreme bayılma hissi nefessiz kalma kasılma gibi şeyler oluyor ve istemsizce vajina kapanıyor pskolojik olarak çökmüş durumdayım eşim bana destek oluyor ama yinede kendimi hep eksik hissediyorum yaptığım hiç birşeyden keyif almıyorum içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor bir ortama girsem eğlenemiyorum aklım hep orda ve bunu yenmek istiyorum artık ve aynı zamanda çevreden baskı altındayım çocuk yapın artık diye tutturdu herkes ki yaşımızda var 34 yaşındayım bana bu hastalığı yenenler yazabilirse yardımcı olursa çok sevinirim çok zor durumdayım.
Uyuşturucu krem ve spreyle yendim ben spreyin adı vemacine sprey uyuştuğu için hiç hissetmedim sonra alıştım zaten

Tam birleşme anında zihninizde içinizde hangi duygu oluyor? Kaygılı ve endişeli misiniz, rahatsızlık mı hissediyorsunuz

doktora gitmek istesem buraya yazmazdım zaten burdaki arkadaşlardan yardım almak istiyorum
Doktora utandığınız için mi gitmek istemiyorsunuz ?

Bende 2 ay yaşadım kendi kendime yendim ama dediğiniz hiçbir belirti olmuyordu sadece korkuyordum. Eşim rahatlattı zamanla kendiliğinden oldu

Buradan insanlar size ne kadar yardımcı olabilir? Doktora gitmeniz gerekiyor. Sorununuzu yaşayalı 1.5 sene olmuş. Az bir zaman değil. Belli ki kendiniz de halledemiyorsunuz.
Doktora gitmek, tedavi olmak ayıp değil. Bunu yaşayan binlerce kadın var. Eşinize de yazık. Adam da bir yere kadar sabreder haberiniz olsun. Hem doktoru reddedip yarın bir gün eşinizle kötü olursanız adamı suçlamayın. İyi bile sabretmiş.

Burdaki çoğu kimse bu konuda uzman değil. Herkesin farklı tecrübeleri olabilir ve bunlar size uyacak diye bir şey yok. 1 buçuk sene ciddi bir zaman. İnsanlar iyiliğiniz için söylüyor.

Yav ilişki sırasında bayılacak gibi oluyorum falan diyorsunuz, aradan kaç yıl geçmiş. Kendi başınıza yenecek olsanız yenerdiniz şimdiye. Demek ki olmuyor. Kendinize de eşinize de yazık. Kendi kendine başaranlar genelde hafif düzey vajinismus hastası ya da sadece kaygı yaşayan kadınlar. Sizinki belli ki ileri seviyede. Kendinize de eşinize de yapmayın bunu büyük vebal.

X