Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Zaten çok geç yaşta evlendim. Bide başıma bu hastalık geldi. Kimse halimi bilmiyor bide herkes çocuk soruyor.........Ben çok mutsuzum....umutsuzum.......yaşama istegi bile yok icimde...Kendimden çoktan vazgeçtim, melek gibi bir eşim var ve onu mutlu edemiyorum ona bakarken bile içim içimi yiyor öyle üzülüyorum ki .....Bide çocukları çok seviyor başkalarının çocuklarını seviyor , yiğenini parka götürüyor saatlerce onla ilgileniyor vs. vs. Kendisinde sperm azlığı da varmış, varikosel ameliyatı olmuş bundan dolayı tüp bebek gibi olaya da girebiliriz. Vaginusmus hallolsa normal yoldan hamile kalmayı enaz altı ay denemek gerekiyormuş ondan sonra diger yöntemler diyor doktorlar.......Ne zaman kurtulcam bundan yaaa. Duvar var sanki orda.......

Şimdi kendini toparla moralini yüksek tut burada senin gibi olan çok kişi vardı ve yendi ben egzersiz aşamasındayım henüz yenemedim.Bu siteyi bulduğun için çok şanslısın şimdi burada sana yardımcı olacak kişilere kulak ver ve uygulamaya başla ama inanki egzerszileri yaptıkca bizi daha iyi anlayacaksın.

Zaten çok geç yaşta evlendim. Bide başıma bu hastalık geldi. Kimse halimi bilmiyor bide herkes çocuk soruyor.........Ben çok mutsuzum....umutsuzum.......yaşama istegi bile yok icimde...Kendimden çoktan vazgeçtim, melek gibi bir eşim var ve onu mutlu edemiyorum ona bakarken bile içim içimi yiyor öyle üzülüyorum ki .....Bide çocukları çok seviyor başkalarının çocuklarını seviyor , yiğenini parka götürüyor saatlerce onla ilgileniyor vs. vs. Kendisinde sperm azlığı da varmış, varikosel ameliyatı olmuş bundan dolayı tüp bebek gibi olaya da girebiliriz. Vaginusmus hallolsa normal yoldan hamile kalmayı enaz altı ay denemek gerekiyormuş ondan sonra diger yöntemler diyor doktorlar.......Ne zaman kurtulcam bundan yaaa. Duvar var sanki orda.......

canım arkadaşım. nolur üzülme senle aynı durumdayım. sadece 2 aylık evliyim. kayınvalidem beni çocugum olmuyo diye doktora götürmeye kalkıştı ben biraz sert çıkarak hemen düşünmüyorum diye geçiştirdim. öncelikle kendin için yaşamayı ögren. eşini düşündükçe daha batıyorsun. sorunumuzu halledene kadar çocuktu sag dı soldu düşünme sadece kendine odaklan. Ya bu sorunu çözmeden hamile kalırsak ne olacak?? Allah büyük ona sıgın kendin için ve hepimiz için de dua et. Ondan gelen bir sıkıntı ne yapalım?? egzersizlere devam et bırakma ben daha yeni başlamama ragmen her egzersizde kendi korkularımla yüzleşiyorum. devam et bırakma. bu konuda beni zerr etkiledi onun sayesinde başladım ve devam ediyorum sende başla başladınsa devam et

:lepi: hihoyyyt :nazar:
çok şükür...............
sabahı bekleyemedim:)))))
tam 1 ay önce 14ünde ilk kez parmağımı alabilmiştim.....
haziran 14 te de başardım alkisalkisalkis
yarın görşmek üzere:))

tebrik ederim hephüzünlü...... :lepi:
hihoyyyt............
darısı diger tüm arkadaşların başına.............

çok şükür...............

canım tamamen oldumu yaniiii????? Tebrikler taze gelinimiz :nazar:a.s.işte bu kadar hadi kızlar hepinizi mavili görmek istiyoruz....

kaç kişi var sırada :) başaranları mavi takıma geçireceğiz...
benim aklıma gelen bunlar.. başka kimler var taze gelin adayı :))

1- Rabia
2- Hayat_acil
3- Cara
4- Fimu
5- Crescent84 (p...s egzersizi yapıyor)
6- Hndckr
7- Nehir_0685
8- Bembeyazev
9- Yaseminimm
10- Edaperissa
11- Krizantem78
12- Elmeto
13- Mmerviss
14- Hayrunemin
15- Tobeornottobe
16- Orjinalkız
17- Bae
18- Fusuncuk
19- Soryy
20- Ada81
21- Bambammm
22- Jas_min
23- Balım_
24- Sevimnur
25- Giraenn
26- Denizinkızı
27- Hayalsürgünü
28- Karanfilcimen
29- Busmel
30- World_purple

Taze gelinlerimiz : (gurur duyduklarımız)
1- :nazar: Derin (06/04/2010) :hooray:
2- :nazar: Besen (06/04/2010) :hooray:
3- :nazar: Mutlu_umutlu (08/04/2010) :hooray:
4- :nazar: Cgdm85 (10/04/2010) :hooray:
5- :nazar: G_y (16/04/2010) :hooray:
6- :nazar: Ayumut (...............) :hooray:
7- :nazar: Hayatnur86(25/04/2010):hooray:
8- :nazar: Munisse (27/04/2010) :hooray:
9- :nazar: Kad_er (29/04/2010) :hooray:
10- :nazar: Aysecikkk (30/04/2010) :hooray:
11- :nazar: Guinnes (30/04/2010) :hooray:
12- :nazar: Zerr (30/04/2010) :hooray:
13- :nazar: Ela _emre (02/05/2010) :hooray:
14- :nazar: Venüsten (04/05/2010) :hooray:
15- :nazar: Mızmız (05/05/2010):hooray:
16- :nazar: Kayra79 (06/05/2010) :hooray:
17- :nazar: Smooty (09/05/2010) :hooray:
18- :nazar: Melekupos (11/05/2010) :hooray:
19- :nazar: Kadriye_33 (14/05/2010) :hooray:
20- :nazar: Helpless (24/05/2010) :hooray:
21- :nazar: Ayaznaz (28/05/2010) :hooray:
22- :nazar: Secir (31/05/2010) :hooray:
23- :nazar: lkim07 (01/06/2010) :hooray:
24- :nazar: Snm84 (03/06/2010 :hooray:
25- :nazar: Gingerus (08/06/2010) :hooray:
26- :nazar: Hephuzunlu (14/06/2010) :hooray:

çok şükür...............

oooooooooo:teytey::hooray::dance:delikafadulden:sm_cool:hihoyyyt

harikasınnnn bende seni çok merak ediyordummm

bitti artıkkkk o kötü günler canım tebrik ederimmmmmmmm

canım benım soyledıkelrını cok ıyı nalıyoruz ...cok zor ama ınan basarıcaksın sende bız gıbı ....sadece cesaretını toplayıp egzersıze baslıycaksın orda duvar falan yok aslında o kadar genıskı sadece kendını kastıgın ıcın oyle dusundugun ıcın beynın buna ızın vermıyor yenıceksın beynını...basraıcaksın ...bız senın yanındayız ve ıstersen sende ben gıbı 1 haftada basarırsın ...egzersız yap dene belkı ılk dnemelerde olmuycak ama gene dene gene deneeeee

çok şükür...............

tebrik ederim arkadasım yeniden baslıyor evlilik yeni hayatın hayırlı olsun mutluluklar:nazar: alkisalkisalkis

çok şükür...............

canım tebrik ederim çok mutlu oldum...darısı inşllah burdaki herkesin hepimizin başına....ben yine duvara çarpma aşamasındayım malesef...yapıodum ama şuan yine duvar gibi ama yılmicam bizler de birgün burdan mutluluk haberi paylaşıcağız...dimi kızlar?

Şimdi kendini toparla moralini yüksek tut burada senin gibi olan çok kişi vardı ve yendi ben egzersiz aşamasındayım henüz yenemedim.Bu siteyi bulduğun için çok şanslısın şimdi burada sana yardımcı olacak kişilere kulak ver ve uygulamaya başla ama inanki egzerszileri yaptıkca bizi daha iyi anlayacaksın.

ALLAH RAZI OLSUN. Teşekkür ederim. Her nerede isen , her kim isen ALLAH YAR ve YARDIMCIN olsun.

canım arkadaşım. nolur üzülme senle aynı durumdayım. sadece 2 aylık evliyim. kayınvalidem beni çocugum olmuyo diye doktora götürmeye kalkıştı ben biraz sert çıkarak hemen düşünmüyorum diye geçiştirdim. öncelikle kendin için yaşamayı ögren. eşini düşündükçe daha batıyorsun. sorunumuzu halledene kadar çocuktu sag dı soldu düşünme sadece kendine odaklan. Ya bu sorunu çözmeden hamile kalırsak ne olacak?? Allah büyük ona sıgın kendin için ve hepimiz için de dua et. Ondan gelen bir sıkıntı ne yapalım?? egzersizlere devam et bırakma ben daha yeni başlamama ragmen her egzersizde kendi korkularımla yüzleşiyorum. devam et bırakma. bu konuda beni zerr etkiledi onun sayesinde başladım ve devam ediyorum sende başla başladınsa devam et

Sevgili Busmel haklısın ALLAH ' ın bir sınavıdır bu ...Ne uyku ilacı fayda etti ne başka birşey bana..Sadece tedavi merkezlerine gidemedim milyarlar istiyorlar. Keşke erken yaşlarda evlenseydim şimdiye atlatırdım. 20 aylık evliyim. 4 ay sonra iki yıl bitecek. Kocam da sperm sayısı az bu yüzden onun ailesi sanıyor ki, sperm sayısı azlığı yüzünden çocuk olmuyor sanıyorlar tedavi sürecindeyiz sanıyorlar bunun vicdan azabıda içimde. Kendi ailemde ben çocuk istemiyorum sanıyor , konu komşu da öyle sanıyor. Üstümde ki bu baskı...Birde stresten on kilo aldım onun yarattığı halsizlik yorgunluk , çalışmaya başladım, iş masa başı olduğu halde yorgun hissediyorum kendimi işim rahat olduğu halde, kilolar yüzünden halsizim.....Ben desteğine teşekkür ediyorum. Kim zor anımda yardım ederse ALLAH ta onun bütün zor anlarında yardım etsin. Teşekkür ederim kardeşim......

canım benım soyledıkelrını cok ıyı nalıyoruz ...cok zor ama ınan basarıcaksın sende bız gıbı ....sadece cesaretını toplayıp egzersıze baslıycaksın orda duvar falan yok aslında o kadar genıskı sadece kendını kastıgın ıcın oyle dusundugun ıcın beynın buna ızın vermıyor yenıceksın beynını...basraıcaksın ...bız senın yanındayız ve ıstersen sende ben gıbı 1 haftada basarırsın ...egzersız yap dene belkı ılk dnemelerde olmuycak ama gene dene gene deneeeee

Sevgili Bahar ......... insan derdini gerçek hayatta kimseye açamadığı için burda yazıyor ve gelen mailler gerçek bir dost destegine dönüşüyor. Desteğine teşekkür ederim. ALLAH hepinizden RAZI olsun. Sana ALLAH tan hayırlı sağlıklı evlat diliyorum, tüm isteyenlere ..... Bu dünya ve öbür dünyada hep yüzün gülsün kardeşim teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar…..
Öncelikle samimi tebrikleriniz için çoook teşekkürler…. olumunekankayizsmile yoğun olduğum için hiç girememştm bu aralar…iyi ki de öyle olmuş moral bozucu şeyler okuyacakmışım…onunla ilgili tek ve son cevabımı ayrı olarak hemen bu yazı sonrası vericem…. :eek:lmaz:

Özetle evliliğimde 3yılım 1,5 ay sonra dolacak…. boshayallersmile 2 ay önce buraya üye olmuş ve ilk kez dr a gitmiştim…
Ancak egzlere 1 ay önce mayıs14te başladım…. zemuszemus 10 gün hızlı bir şekilde tek,orta,iki,mum,üç,eş parmakları diye ilerledim ki regl oldum….
Bu iş için(ve başka işler de vardı)izin bile almıştım….
Regl sonrası p.over tedavisi için başladğm yasmn lekelenme yapınca 2 gün falan bekledim sonra dr devam et diyince ilk denememi yapmaya çalışmış ve eşimin stresi ve motivasyonu bozucu söylemleri yüzünden kötü bir gece geçirmiş moralim çok bozulmuştu….
Sonra o gün akşam uzuun uzun konuştum onunla….kısaca bana bilmiyorumkismile nefes falan almanı ben mi hatırlatacam ben kendim zor motive oluyorum çok şey bekleme dedi…ben yine konuştum ağladım anlattım konuştum….stresimizden birbirimizi bu kadar severken böyle kırıcı olmamak gerektiğinden sona çok yaklaştığımızdan….. alsanaalsanasmile
Nitekim o gün bahar ın da dediği gibi sadece s.vş.mek için girelim yatağa o zaman diye anlaştık…güzel geçti.. :eek: sonra ben yataktan çıkmadan egszler yaptım ve uyandırıp denemek istediğimi söyledim….stres olmayınca gerçekten p..s de rahat oluyor….değişik pozisyonlarda başını aldım yani o gece bir pozisyon arama gecesiydi dört döndük ne zormuş onu ona yaklaştırmak falan olduk….. CADIARZU
Dün ise:))
Gündüzden egzsz yaptım mumu biraz kalınlaştırdım…moralimi yüksek tuttum güzel yemekler yedik falan…bugün olacak allhn izniyle diye ona da msj attm… Şeniz sonra yirmi dk falan önce gidip yatağın içinde egzrsz yaptım…sonra geldi….güzel bi ön s…me den sonra denedik…başlarda yine pozisyon sıkıntısı oldu ama çok şükür p…s çok iyi dayandı(bu arada 2 gündür fındk ezmesi falan yiyoduk ha bire:))her pozisyonda denedik….venüstenin pozisyonu kaderin pozisyonu diye sırayla:))
yani ben inanamadığım için yani oldu mu ?bu kadar mı)tamamı mı?bi de şöyle mi yapsak?falan diye sorup durduğum için pek çok defa ve değişik pozisyonlarda yaptık…. :eek: en son artık içimdeyken boş..ma zevkini de yaşadığını gördüm çok şükür…
Açık yazmayı sevmiyorum ama amacımız belli ayrıntılı anlatmamı isteyenler oldu….
Yani egzz gibi düşünüp kendim tutup ilerlettim başlarda sonra baktım en ufak ya en ufak bir acı yok ve egzszlerden çok daha kolay ona da bıraktm kendimi hızlı olduğu da oldu…tutmadan kendi kendine yerleşip ilerlediği de…..sonlarda tamam yeter artık kontrolsz zevk için devam edelim dediğimiz vakit çok daha güzel rahat oldu….. :nazar:
Yani geçen gece beklediğimin ne kadar altındaysa bugün de o kadar üstünde oldu çoook şükür………
Uzun oldu….çok dualar etmiştim ağlayarak…..Allahıma çok şükür…aslında hala inanamıyorum….artık bebeklere bakarken içim o kadar sızlamaz sanırım…işin kötüsü psikoloğu da aramadım ne desem ki…
egzsz aşamasındaki arkadaşlar dualarım devam edecek merak etmeyin….yardımı dokunan ve moral veren arkadaşlarım size de çok çok teşekkürler……….
Dua ile…… :1hug: :enbuyukkk:

Alıntı:
xxDerinxx kullanıcısından alıntı ışte sadece sona odaklandığın için yapamıyorsunya canım...Ön sevişme anının tadını çıkarsan ve p.. vaj.. değdiğinde bunu umursamasan olup bitecek belki de. Hiçbir acı hissetmiyorsun ki...
Hephüzünlü:
ya derin tedavi egzsz aşamasında olan birinin o sonu düşünmemesi kadar kontrollü bişi var mıdır acaba??keşke olsa....yani aklımız sonda oluyo malum...ki eşin de böyle saçmasapan davrandığını gördükten sonra aklım artık iyice dağılır benim.....
gerçekten tıkandım....
duanızı bekliyorum.....
gerçekten tıkandım.......
xxDerinxx:
Bu kadar kızacağını bilsem yorum yapmazdım...
Elbette o anı düşünmemek elde değil ama zamanı geldiğinde düşün, anı yaşa...
Neyse kendine iyi bak, geçmiş olsun...

Hephüzünlü:
ne kızması derin?
derdim beni aşmış sağol varol diyorum.......

xxDerinxx:
Ben de gerildim, burda yardımcı olmaya çalıştığıma kızdım...

xxDerinxx:
Evet mimikler falan belli olmuyor ama kötü birşey demediğim açık...
Aynı yollardan biz de geçtik ama gelip burda kimseyi kırmadık. Birçok arkadaşım da var yendikten sonra bu sayfaya girmez oldu. Neden girmiyorlar diye düşünüyordum sanırım ben de artık bu sayfaya girmeyeceğim...

YORUMSUZ………………….
Daha önce de arkamdan bana hakaret etmişti..sayfa böyle şeylerle dolmasın diye özelinden uyarmıştım…o da arkadaşlık teklf etmişti dedim anladı heralde ama…..bir de enteresan ki ben çevrimdışıyken yazılıyor arkamdan hep….
Şu yukarıdaki tek msjım üstüne saydıklarına diyecek laf yok…dertleşmişim dua istemişim…..nerelere çekmiş…..

Bir daha da bu sayfada böyle şeylere benden cevap bile yok!!

Yazmayacam bu sayfaya dedim sadece okuyacam dedim ama zorla yazdırıyorsunuz insana...
Hephuzunlu hanım ben size ne zaman hakaret etmişim acaba? Gösterin bana o mesajı hakaret ettiysem. Biraz agresif olduğunuzu söyledim hakaret o mu acaba? Siz hiç hakaret görmemişsiniz sanırım...
Özelime attığınız o saçma sapan mesaj asıl hakaret içeriyordu. Uyarı falan değildi. Beni uyarmak da sizin haddinize değil ayrıca. Muhatap olamayacağım sizinle...

özelime atılan terbiyesiz msj ı yazan kişinin yaşına heyecanına ve terbiyesizliğine veriyorum...muhattabım değilsin forum yöneticileri ilgilensin seninle.....
allahıma şükür hanımefendi çizgimden hiç kaymadım...kayacak da değilim....tüm msj larım baştan beri açık okunabilir silinmemiş oynanmamş.....
burada hava atmak için ya da sex muhabbetine kaydırdıkları için sürekli girmediğini söyleyen arkadaşlarım size bazı kimseler için hakveriyorum ancak iyilikle ve güzellikle biz istifademizden ve yardımlaşmamızdan vazgeçmeyelim.....bu konu başka yerlere çekilmeyecek kadar ciddi bir konu çünkü....

özelime atılan terbiyesiz msj ı yazan kişinin yaşına heyecanına ve terbiyesizliğine veriyorum...muhattabım değilsin forum yöneticileri ilgilensin seninle.....
allahıma şükür hanımefendi çizgimden hiç kaymadım...kayacak da değilim....tüm msj larım baştan beri açık okunabilir silinmemiş oynanmamş.....
burada hava atmak için ya da sex muhabbetine kaydırdıkları için sürekli girmediğini söyleyen arkadaşlarım size bazı kimseler için hakveriyorum ancak iyilikle ve güzellikle biz istifademizden ve yardımlaşmamızdan vazgeçmeyelim.....bu konu başka yerlere çekilmeyecek kadar ciddi bir konu çünkü....

Haksızsam, hakaret ettiysem hemen atılayım siteden hiç sorun değil...
Siz daha önce kendi attığınız terbiyesiz mesaja bakın lütfen. Özele atılan ''Ben size ne zaman hakaret etmişim'' mesajı terbiyesizlikse evet terbiyesizim...
Burda konunun saptığı yerde arkadaşlarımı ben uyardım dikkatinizi çekerim...
Güle güle, muhatabım olacak seviyede değilsiniz kesinlikle...

yemin etmek fazla tavsiye edilmiyor ancak
ALLAH ŞAHıDıM ki söz konusu kişiye ağlayarak yazdığım msjda sadece'senden beklemezdim derin..
beni çok şaşırttın...
kan falan yazılmasın demiştim zaten olay nerelere çekilmiş sen de üstüne arkamdan agresif falan yazmışsın hiç yakıştıramadım
ben hassa bir insanım sanal ortam deyip geçemiyorum üzülüp ağlıyorum takıyorum 'gibi birkaç cümle yazmıştım....

ayrıca bana yazdığın msj ın diğer bölümünü neden yazmıyosun!!!
yazık yazık......
Allahımın adını anarak söylüyorum ki....ne eksiktir olayı anlatmam ne fazla......
sakın daha fazla küçülme ve bu lazım sayfayı doldurma özelime de msjlar atma.....
kusura bakmayın arkadaşlar....
dua ile....

X