Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım dunkı basarındna dolayı cok tebrıke derım..acele etme ılıskı ıcın ılerlemem super... benece bugun mum yap ...beyaz mumla dene .....

Teşekkürler, şamdan mum ile denemiştim olmuştu birde beyaz mum deneyeyim bugun içimde bir kıpırdanma var başaracam ben bunuuuu tavsiyeleriniz için ALLAH razı olsun..a.s.

adacım nası gidiyo egzersizler??

merhaba canım şimdilik iyi gidiyor regli için bir 6 günlük ara vermiştim . kortum sıfırdan tekrar başlayacam diye ama öyle olmadı daha çook ilerltettim iki parmak iki boğum alabildim. eşimin orta ve işaret parmağını alabildim içinde yavaş yavaş ileri geri hareketleri yapabildik. Ama p... denemesi fosss çıktı yapamadıkk :KK66:)) ama olsun yapacammm inanıyorummmm .. Senin nasıl gidiyor başarardın gerçi sen ama ufak tefek sorunlar yaşıyormusun ?

Teşekkürler, şamdan mum ile denemiştim olmuştu birde beyaz mum deneyeyim bugun içimde bir kıpırdanma var başaracam ben bunuuuu tavsiyeleriniz için ALLAH razı olsun..a.s.
mumu kalınlastır ve oyl eyap
...cok az kalmıs basarmana ıhslahh bır kac gune basarıcakısn ....hazır olduugn zamn dene pe....

mumu kalınlastır ve oyl eyap
...cok az kalmıs basarmana ıhslahh bır kac gune basarıcakısn ....hazır olduugn zamn dene pe....

Biraz önce egzersiz yaptım dediğin gibi beyaz mum tabii sardım sarmaladım daha kalın oldu. ölçtüm tam 7 cm alabildim .. biraz ileri geri hareketi yaptım akşama tekrar egzersiz yapacam.

Biraz önce egzersiz yaptım dediğin gibi beyaz mum tabii sardım sarmaladım daha kalın oldu. ölçtüm tam 7 cm alabildim .. biraz ileri geri hareketi yaptım akşama tekrar egzersiz yapacam.
cok guzelll tebrık ederım ...beynnı hazır olduug zamn basarocagına emınım mumlayap egzersızını alısınca dahada kalınlastır kı ıyıce alıs sonrada beynınd etamam dedıgınd esınle dene ....

kızlar merhaba 2 gündür kayınvalidem vardı giremedim siteye. Ben 17 nisan 2010 da evlendim. Bir arkadaş hipnozu sormuş, benim bilgim var anlatayım. daha dogrusu yaklaşık 2 aydır araştırmalarımdan edindiğim bilgileri arkadaşlarla paylaşmak istiyorum. Vajinusmus tedavisi ile ilgili paket programlar var evet. benim şehrimde bir bayan var ben ona gittim ön görüşme için 1 saat konuşmaya 100 lira aldı. paket programa 2000 lira dedi. 2 çeşitmiş biri hızlandırılmış diğeri normal. normalde başlangıçta 1000 lira alıyor, ortalarda 1000 daha alıyomuş. hızlandırılmış istersen en baştan 2000 istiyor. 10 gün ila 3 ay içerisinde olayı çözecegini söylüyor. 100 liralık ön görüşmede neler konuştugumuzu özel olarak isteyen olursa yazarım.
hipnoz tedavisine gelince, drç ulusoy diye biri var aydın nazillide.. onunla ben irtibata geçtim. ner üzerinde sitesi de var aratırsanız dr. murat ulusoy diye bulursunuz. bu adam 1,5 günde hipnozla olayı çözdüğünü söylüyor kesin çözüm diyor ve randevu ile gidiliyor. orada konaklama masrafları size ait ama kalınacak yer konusunda yardımcı oluyorlar başlangıçta peşin 5000 i almadan başlamıyor. net üzerinden de (sanırım msn den olacak) tedavi yapabildiğini söyledi (ben oraya gitme imkanım olmadıgını net üzerinden bana yardımcı olabilirmisiniz diye sorduğum zaman) 4500 lira istedi. tabi yogun hastası oldugu için bir an önce randevu almalıymışız 1-1,5 ay sonrasına randevu veriyormuş.
tabi benim bu kadar maddi gücüm yok yeni düğün yaptım borcum var çalışmayı da bıraktım ve eşim bunların hepsinin para tuzagı oldugunu söylüyor. herşey kafamda bitiyormuş ben çözecekmişim. Allahtan ki burayı keşfettim ve benle aynı sorunları aynı kırılganlıkları paylaşan hemcinslerim varmış. Ben bu sorunu aşacağımdam eminim ama ne zaman ve nasıl??? bunu bilmiyorum.
Artık her şey gücüme gidiyor ve bu sorunu ben buradan aşacagım.
Eşimin bir yorumunu paylaşayım sizlerle; zamanında bölüm başkanı psikologa gittim diyor saatine 150 lira verdim. En ala profesör. sende 5 saat git diyor 2000 lirayı hakedecek ne yapacak bu doktor diyor. Aslında mantıklı konuşuyor ama biz derdimizden denize düşen yılana sarılır hesabı nereye tutunacağımızı bilemiyoruz.
Benim eşimde tam sonuca gelince verdiğim tepkilerden ne dediğini bilmiyor. bir arkadaşımda aynı şeylerden bahsetmiş. ben artık takmıyorum lütfen sen de takma.. O anda diyorum ki içimden adam olaydın da başkaları gibi beni iyi hazırlayıp tereyağından kıl çeker gibi yapaydın. Emin olun suçlu biz değiliz. Suçlu bizleri bu hale getiren sözde anlayışlı eşlerimiz.
Hiç moralimizi bozmayalım. Şimdi sorunumuzu çözmeye odaklanalım. Bende en kısa zamanda zerr in bana trif ettiği egzersizlere başlayacağım. Bizleri en iyi bizler anlarız.

ben de vajinismustum 5 ay çettim illeti kimseye diyemedim dalda geçerler diye 6 mayısta evlendim ekimin 17 kadar doktora gittim terapi gördüm kremmi kullanmadım yapmadıgıım şey kalmadı ben biraz balık etli bir bayanım anlıcagınız ne yaptıysam olmadı dayanamadım arkadaşımın birine açtım konuyu oda ne yapsin güldü banakaydirigubbakcemile3 sinir oldum dedi sen manyakmısın ne var o işte dedi bana :jeyyar: demezmi bana çok kolay ama yapamıyodum bir gün bi doktora götürdü beni dedi adam işinde uzmanmış gittik beraber dedim böyle böyle adam yüzüme demezmi o işte ne var insanı bulutların üstüne çikarır diye ah ne utandım bi bilseniz:kedi: bak sayıyım size kremmi denemedim sıvı yag dediler töbe töbe insan çaresiz olunca neler yapıyo içki bile içtim vucudum uyuşurda hissetmem diye o bile olmadı vallahidelikafadulden ezzaneden krem aldım kayganlaştırıcı olmadı altım tahriş oldu felaket oldum doktora götürdü eşim eşimi yanastırmıyorum doktorumu yanaştırıcam :gitme: adam muayene edene kadar ecel terleri döktü adamı bide tekmeledim acıdan alet sokunca eşim özür diledi doktordan çıktık geldik eve
ama ne kadar pisikolojim bozuk ah bi bilseniz kafayı yicam benim eşim allahtan çok anlayışlıydı vallahi gelelim o iş nasıl oldu benim evin karşisına gelin geldi pazar günü geldi gelin eve sabah arkadasım geldi kahvaltıya balkonda kahvaltı yapıyoz onla yeni gelin balkona bornozları asmazmıkaydirigubbakcemile3 demezmi arkadaş kız şunun kadardamı olamıyosun kıza bak na çelimsiz dedi o yaptı sen yapamadım tüh senin kalıbına dedi arkadaşım gitti bende dedim onun kalıba bak senin kalıba bak yazık dedim içimden bi ses dediki o yapıyosa sen neden yapamıyosum kafama koydum o aksam olucak bu iş 1 denedim olmadı 2 denedim olmadı eyvahedigeldismile 3 denedim olmadı kızı gördükçe kudurasım geldi o yapabiliyosa sende yapabilirsin aksam eşim geldi işi bitirdim o aksam oldu canım çok acıdı ama belkide insanın hırs yapması lazımmş o kadar neden beklemişim diyorum kendi kendime be:jeyyar: o günden sonrada mutlu mesut yasıyorum:sm_cool:

Son düzenleme:
busmel cim suçlu aramıyoruz biz dimi canım bi suç da yok zaten ortada coğu kadının yasadıgı bi rahatsızlık bu toplumda sık duyulmamıs olması özel yaşama ait paylaşılamaz olmasından kaynaklanıyor ve insanlar bu yüzden sadece kendilerinin yasadıgını zannediyorlar ... yıpratıcı bir süreç cok iyi biliyorum olusan problemler sadece bizi degil eşlerimizide aynı ölçüde yıpratıyor suç veya suçlu olarak bakmak cözüme geç ulaştırır kanaatindeyim sadece her rahatsızlık gibi sıradan herkesin basına gelebilicek bişi bu .. inanarak egzersizleri yaparsan bir haftada hatta 3 günde büyük ölcüde halledilebilicek ufak bi problem

canım zerr cim ben kocam yüzünden oldum emin olabilirsin ona kızgınım ama bazen kendimden çok ona üzülüyorum. bakma böyle sert konuştuguma bazan doluyorum ondandır. Ona da kıyamıyorum

canım zerr cim ben kocam yüzünden oldum emin olabilirsin ona kızgınım ama bazen kendimden çok ona üzülüyorum. bakma böyle sert konuştuguma bazan doluyorum ondandır. Ona da kıyamıyorum

tabi ben arada olanları bilemem genel hatlarıyla bi yorum yaptım...

başladınmı canım egzersizlere

kızlar merhaba 2 gündür kayınvalidem vardı giremedim siteye. Ben 17 nisan 2010 da evlendim. Bir arkadaş hipnozu sormuş, benim bilgim var anlatayım. daha dogrusu yaklaşık 2 aydır araştırmalarımdan edindiğim bilgileri arkadaşlarla paylaşmak istiyorum. Vajinusmus tedavisi ile ilgili paket programlar var evet. benim şehrimde bir bayan var ben ona gittim ön görüşme için 1 saat konuşmaya 100 lira aldı. paket programa 2000 lira dedi. 2 çeşitmiş biri hızlandırılmış diğeri normal. normalde başlangıçta 1000 lira alıyor, ortalarda 1000 daha alıyomuş. hızlandırılmış istersen en baştan 2000 istiyor. 10 gün ila 3 ay içerisinde olayı çözecegini söylüyor. 100 liralık ön görüşmede neler konuştugumuzu özel olarak isteyen olursa yazarım.
hipnoz tedavisine gelince, drç ulusoy diye biri var aydın nazillide.. onunla ben irtibata geçtim. ner üzerinde sitesi de var aratırsanız dr. murat ulusoy diye bulursunuz. bu adam 1,5 günde hipnozla olayı çözdüğünü söylüyor kesin çözüm diyor ve randevu ile gidiliyor. orada konaklama masrafları size ait ama kalınacak yer konusunda yardımcı oluyorlar başlangıçta peşin 5000 i almadan başlamıyor. net üzerinden de (sanırım msn den olacak) tedavi yapabildiğini söyledi (ben oraya gitme imkanım olmadıgını net üzerinden bana yardımcı olabilirmisiniz diye sorduğum zaman) 4500 lira istedi. tabi yogun hastası oldugu için bir an önce randevu almalıymışız 1-1,5 ay sonrasına randevu veriyormuş.
tabi benim bu kadar maddi gücüm yok yeni düğün yaptım borcum var çalışmayı da bıraktım ve eşim bunların hepsinin para tuzagı oldugunu söylüyor. herşey kafamda bitiyormuş ben çözecekmişim. Allahtan ki burayı keşfettim ve benle aynı sorunları aynı kırılganlıkları paylaşan hemcinslerim varmış. Ben bu sorunu aşacağımdam eminim ama ne zaman ve nasıl??? bunu bilmiyorum.
Artık her şey gücüme gidiyor ve bu sorunu ben buradan aşacagım.
Eşimin bir yorumunu paylaşayım sizlerle; zamanında bölüm başkanı psikologa gittim diyor saatine 150 lira verdim. En ala profesör. sende 5 saat git diyor 2000 lirayı hakedecek ne yapacak bu doktor diyor. Aslında mantıklı konuşuyor ama biz derdimizden denize düşen yılana sarılır hesabı nereye tutunacağımızı bilemiyoruz.
Benim eşimde tam sonuca gelince verdiğim tepkilerden ne dediğini bilmiyor. bir arkadaşımda aynı şeylerden bahsetmiş. ben artık takmıyorum lütfen sen de takma.. O anda diyorum ki içimden adam olaydın da başkaları gibi beni iyi hazırlayıp tereyağından kıl çeker gibi yapaydın. Emin olun suçlu biz değiliz. Suçlu bizleri bu hale getiren sözde anlayışlı eşlerimiz.
Hiç moralimizi bozmayalım. Şimdi sorunumuzu çözmeye odaklanalım. Bende en kısa zamanda zerr in bana trif ettiği egzersizlere başlayacağım. Bizleri en iyi bizler anlarız.

evet ben sormuştum. güvendiğim bir yerden bu yöntemin kesin çözüm olduğunu duydum. ama giden ve çözüm bulan birini duymadan inanamadım. sadece fikrim şu şu yönden inanıyorum hipnoz gerçekten geçmişte olan bazı şeyleri edinen bilgileri silebiliyorsa beyinden. işe yarayabileceğini düşünüyorum çünkü benimki tamamen yanlış bilgilendirme sonucu olduğunu düşünüyorum.. ama fiyatlar genel olarak zaten böyle ise gitmemin imkanı yok. size özele yazcaktım ama özel msj atamıyorum. size ne kadar inandırcı geldi diye? umarım burdaki egzersizler sayesinde başaracağız ve hiç birşeye gerek kalmayacak.

kızlar çok kişiye özelden mesaj attım bilemiyoum neler oldu herkese yanıt vermeye çalıştım.bisüre önce bana yazan arkadaşlara yollamak üzere tedavi aşamalarını yazmıştım burada paylaşmakta sakınca görmüyorum umarım bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara bi nebze de olsa yardımcı olabilirim.

ilk olarak vajina yapsı konusunda bilgi sahibi olmalısın.girişin hemen arkasında boru gibi bir yapı var bu yapı okerdon şeklinde yani içine giren cisim ne kadar kalın olursa olsun genişler.düşünsene ordan çocuk çıkıyor.
daha sonra gleiten jel diye bir jel var ondan al bikaç kutu ve söyleyeceğim şeyleri bu jel yardımıyla sırasıyla yap.egzersizler sonuçlanana kadar birleşmeye çalışmak yasak.

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.sonrası serbest sevişme
allah kolaylık versin.

burda cnm

çok teşekkür ederimm :) bu yazıyı bir yere kopyalim.

biraz önce egzersiz denedim. burda anlatılana göre bir boğum alabildim ileri gitmio şimdilik sanki ilerisi yok gibi geliyor. gerçi ilk yaptığımda bir boğumda alamamıştım içine. sıkıntımdaki sorun girerken çoktu ama şimdi parmağımı geri çekerken canım yanıo sanki . bunu 6-7 defa yaptım bıraktm.. birde şunu denedim kaslarımı kasıp bırakırken sol elimide kapatıp ikisini bir kasıp bıraktım sanki daha kolay oldu öle. birde mumla yapamadım parmak daha kolay geldi :s

X