Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

mrb kızlar benimde bu vajınusmusla basım dertteydi 2013 haziranda ewlendim 2014 ocakta vajınusmusu yendim ve şuan hamileyim bile :emir_bebek: bende ewliligimin ilk zamanlarını kabus gibi gecirdim netten hep arastırdım we bigun kadınlar kulubune denk geldim kkaderimle tanistim onun bana cok yardımı oldu suan en iyi dostum kardesim ablam diyebilirim, ben şöyle yendim dr eldiveni zeytinyagı ve anestol krem eldiveni taktım once zeytın yagıyla parmagı yagladım tabi eldiven takılı ustune anestol kremden surdum ve esimin yardımıyla ilk parmagı soktum ama ilk basta yapamadım bıraktım denemicem dedim ama esim dedi ben seni yonlendireyım sen ona gore yap ve parmagın duz bişekilde degil kanca gibi oluyor içinde 1,2, derken 3 parmakta gırdı we artık olmustu tabi hergun hergun boyle ugrastık ve yendim allahın izniyle umarım bu durumda olanlarda en kısa zamanda yener... biraz acık yazdım sanırım k.bakmayın arkadaslar:nazar::nazar::nazar:

mrb kızlar benimde bu vajınusmusla basım dertteydi 2013 haziranda ewlendim 2014 ocakta vajınusmusu yendim ve şuan hamileyim bile :emir_bebek: bende ewliligimin ilk zamanlarını kabus gibi gecirdim netten hep arastırdım we bigun kadınlar kulubune denk geldim kkaderimle tanistim onun bana cok yardımı oldu suan en iyi dostum kardesim ablam diyebilirim, ben şöyle yendim dr eldiveni zeytinyagı ve anestol krem eldiveni taktım once zeytın yagıyla parmagı yagladım tabi eldiven takılı ustune anestol kremden surdum ve esimin yardımıyla ilk parmagı soktum ama ilk basta yapamadım bıraktım denemicem dedim ama esim dedi ben seni yonlendireyım sen ona gore yap ve parmagın duz bişekilde degil kanca gibi oluyor içinde 1,2, derken 3 parmakta gırdı we artık olmustu tabi hergun hergun boyle ugrastık ve yendim allahın izniyle umarım bu durumda olanlarda en kısa zamanda yener... biraz acık yazdım sanırım k.bakmayın arkadaslar:nazar::nazar::nazar:

ne kadar güzel. çok sevindim siizn adınıza .
bende 5 aylık evliyim ve hala ilişkiye giremedik benden kaynaklı tedirginlik korku bilemiyorum nedenini.
denedik doktora gittim hiç bir sorun yok olabilir dedi. kas gevşedici ve kayganlaştırıcı jel verdi ama fayda sağlamadı.

bende 5 aylık evliyim ve hala ilişkiye giremedik benden kaynaklı tedirginlik korku bilemiyorum nedenini.
denedik doktora gittim hiç bir sorun yok olabilir dedi. kas gevşedici ve kayganlaştırıcı jel verdi ama fayda sağlamadı.[/QUO ben cok korkuyordum hiç yanastırmıyodum baslarda jel bende kullandım ama hiçbi fayda gormedim sadece iliskiye girmeden once pasiflora diye surup war ondan içiyordum wede o dediklerimle oldu işte:KK34::KK34::KK34:

Son düzenleme:
denedik doktora gittim hiç bir sorun yok olabilir dedi. kas gevşedici ve kayganlaştırıcı jel verdi ama fayda sağlamadı.[/QUO ben cok korkuyordum hiç yanastırmıyodum baslarda jel bende kullandım ama hiçbi fayda gormedim sadece iliskiye girmeden once pasiflora diye surup war ondan içiyordum wede o dediklerimle oldu işte:KK34::KK34::KK34:
ne guzel ben de 8 martta yendim 1 ay oldu bebek ben de cok istiyorum Allah nasip ederse :KK34: hemen mi hamile kaldiniz benim yendikten sonra bir yumutlama donemim bosuna gecti o donemde hem alisayim diye hem de antibiyotik kullandigimdan korunduk.simdi bu hafta regl olacagim önümüzdeki ay ben de korunmak istemiyorum ins Rabbim bize de nasip eder.sen kacinci ayinda hamile kaldin

taze gelin2323 ben isteyerek hamile kalmadım ocakta yendim subatta hamile kaldım daha cok erkendi benim için hala kabullenemiyorum :KK43:

ne guzel ben de 8 martta yendim 1 ay oldu bebek ben de cok istiyorum Allah nasip ederse :KK34: hemen mi hamile kaldiniz benim yendikten sonra bir yumutlama donemim bosuna gecti o donemde hem alisayim diye hem de antibiyotik kullandigimdan korunduk.simdi bu hafta regl olacagim önümüzdeki ay ben de korunmak istemiyorum ins Rabbim bize de nasip eder.sen kacinci ayinda hamile kaldin

nasıl yendiniz? bana da yardımcı olur msuunuz? :KK43:

Olurum tabi hangi asamadasin

valla egzersizlere başlamadım.

eşimle 5 aydır evliyim. ilk bir kaç denemeden sonra iyice panik oldum. açamıyorum bacaklarımı üzerime gelince. çok anlayışlı ama ben daraldım artık bu durumdan. nerden başlamalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum. doktor fayda etmedi. ama bebek sahibi olmayı isteyen insanlarız öncelikle şu sorunu çözmek lazım. ilk gecede ki denemeden sonra sanki ucu girdi gibi oldu ve 1-2 damla kan geldi ondan sonra çok korktum ben canım acıdı çok :KK43:

tazegelin ben jel bi kere kullandım oda fayda etmedi zaten zeytinyagı ve anestol kurtarıcım oldu:KK34:

evliliğimizin ilk gününde denedik hafif girdi gibi oldu ve 1-2 damla kan geldi benim canım yandığı için istemedim eşimde zorlamadı başka zamn olur sen üzülme diye. ertesi gün balayına gittik 1 haftada orda denedik olmadı balayı değil benim ızdıraptı yani. eşim hiç zorlamdı tatilin tadını çıkar vs. zman geçti ertelemedekten bu zamana geldik ama ben artık sıkıldım bunaldım bu durumdan :KK43:[/

anladım canım bende evliliğimin 5,ayında yendım bu illeti yapman gereken herkesın dediği gibi nefes egzersizi yapman kegel egzersizi yapman..bunda bıraz zorlanıcaksın sana bu itici gelecek fakat alışmaya calısıcaksın cok zamanını almıcaktır emin ol..bundan önceki denemelerınıde unut nefese başla bugun yarın egzersızlere geç düzenli yaparsan 1 haftada halledersin...

evliliğimizin ilk gününde denedik hafif girdi gibi oldu ve 1-2 damla kan geldi benim canım yandığı için istemedim eşimde zorlamadı başka zamn olur sen üzülme diye. ertesi gün balayına gittik 1 haftada orda denedik olmadı balayı değil benim ızdıraptı yani. eşim hiç zorlamdı tatilin tadını çıkar vs. zman geçti ertelemedekten bu zamana geldik ama ben artık sıkıldım bunaldım bu durumdan :KK43:

anladım canım bende evliliğimin 5,ayında yendım bu illeti yapman gereken herkesın dediği gibi nefes egzersizi yapman kegel egzersizi yapman..bunda bıraz zorlanıcaksın sana bu itici gelecek fakat alışmaya calısıcaksın cok zamanını almıcaktır emin ol..bundan önceki denemelerınıde unut nefese başla bugun yarın egzersızlere geç düzenli yaparsan 1 haftada halledersin...

anladım canım bende evliliğimin 5,ayında yendım bu illeti yapman gereken herkesın dediği gibi nefes egzersizi yapman kegel egzersizi yapman..bunda bıraz zorlanıcaksın sana bu itici gelecek fakat alışmaya calısıcaksın cok zamanını almıcaktır emin ol..bundan önceki denemelerınıde unut nefese başla bugun yarın egzersızlere geç düzenli yaparsan 1 haftada halledersin...[/QUOTE
Petty sen hala kayganlastirici kullaniyor musun?

inşallah. teşekkür ederim. kegel egzersizi demiliyor ya ilk sayfayı okudum nasıl yapmam gerekiyor anlmadım :KK43:

Petty sen hala kayganlastirici kullaniyor musun

tazegelin ben hamilelik için jel kayganlastırıcı vs. kullanmadım o dediklerim wajınusmusu yenmeme yardımcı olan seyler

sevilay2 ben kegel egzersizde nefes egzersizi vs hiçbirini yapmadım bence bu aksam benim dedigimi yap bide once pasiflora surup iç sonra rahat bi şekilde yatagına yat dr eldivenini tak once zeytin yagıyla yagla orta parmagını sonra ustune anestol kremi bolca sür hafiften yakıyor ama oyle buyuk bişe degil o uyusturuyor ve esin oraya bakarak seni yonlendirsin benim oyle oldu yani cunku ılk bende parmagımı goturdum sankı orda bişe war gitmiyor ama esim baktı elini yukarı kaldır ordan sok burdan cek derken oldu bitti :)

X