Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar parmak egzersizi yaparken kanama oluyor mu. Benim p.. başı biraz girmişti ve beyaz akıntının içinde çok az kan lekesi vardı sonra başka kanamam olmadı. Parmak egzersizi yaparken kanar mı acaba.. birde nefes egzersizlerini nasıl yapmam lazım. Artı hazır aparatları nerden alabilirim bildiğiniz bir yer var mı nette.. Son sorum yönünü nasıl bulmam lazım yönü nasıl :))) Hepnize teşekkür ederim şimdididen

Bende koyu kahve leke gelmişti ama herkeste olacak DİE bişiy yok tabiki..nefes egzersizinide nefes al veririken ilin vajinanin acildigini goruceksin.egzersiz yaparken de poponun altına yastık koy..yöne gelince de vajinan popona eğimli yani direk değil popona doğru..altina yastik koyunca bunu anlican zaten..aparatta vajinismus.com dan aldi bazi arkadaşlar

kızlarr nasılsınız kimse varmı ben pek iyi değilim offf ,eşim yine erkenden uyudu kaldım biz etkilenyrz yaşadıklarımızdan ama onlarda bizler kadar etkileniyo sanırım :/

Tabi onlarda etkileniyor gene olmucak dusuncesi onlarda da olusuyo hic üzülme hafta sonu geliyor gunduzde uyuyamazya :)

Bende koyu kahve leke gelmişti ama herkeste olacak DİE bişiy yok tabiki..nefes egzersizinide nefes al veririken ilin vajinanin acildigini goruceksin.egzersiz yaparken de poponun altına yastık koy..yöne gelince de vajinan popona eğimli yani direk değil popona doğru..altina yastik koyunca bunu anlican zaten..aparatta vajinismus.com dan aldi bazi arkadaşlar

yatarak mı oturarak mı egzersiz daha iyi peki.

herkese slm. hayatımı 20 aydır kabusa çeviren vajinismus sorununu sonunda çözdüm :KK16:. Allah bu sorunu yaşayan herkese kolaylık versin ve kısa zamanda kurtarsın inşallah. emin olun gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor birşey değil

Canim ben maalesef kayganlastirici kullanamiyorum vajinami yakiyo..sadece ilk basta zeytinyagi kullanıyorum ama çok az bide bazen kurursa..alisamadim ben henüz maalesef ama üstte olduğunda daha rahatim kendi kontrolümde yapiyorum
Kayganlastirici kullanmadan yapiyorsan bravo sana petty ben psikolojik belki de ama illa suruyorum aslinda yavas yavas birakilabilir

aynı anda yazmışız balım kızma :KK1:senin regl bitmedi galiba asabiyet devam ediyor:KK12:
buda benden olsun;
[FONT=Arial&lt]Halk arasında adet kanının kirli kan olduğu gibi bir inanış vardır ancak tamamen yanlıştır. Adet kanı rahim içerisinden gelen kan ve parçalardan oluşur, rahim içerisi de tamamen steril bir ortamdır. Adet görülmediği zaman burada gebelik gelişecektir, bu nedenle buranın "kirli" olması gibi bir durum düşünülemez. Hatta bazı hastalar adet kanaması az olduğunda veya adeti geciktiğinde bu kirli kanın içeride biriktiğini ve kendisinde hastalık oluşturacağını düşünür, bu tamamen yanlış bir inanıştır.[/FONT][/

yok kız kirli kan olmadıgını bilyorum :) bide su sancılara çare bulunsa daha hoş olcek :KK70: asabimiyim bakam ama cok datluyum yaw :KK16: :21:
yok ben onu direk bu da sormadın ama benden olsun diye yazdım ya, şimdi burda sadece sen değil başkalarıda okuyor bilgi sahibi olsun herkes.
datlusunda dadundan yenmiyosun :KK1:
kanamayı ayarlamak için kasılmalar yaşanıyor ya hani işte o kasılmalar yüzünden sancıyor canımcım.kasılmasa çok kanaman olurdu.

anadım canım netten de baktımilk ilişkiden sonra olabılyomus
tamam canım benim, ama sonrasında da bazen farklılıklar yaşarsan korkma olur mu, mesela benim regl me 1 hafta varken leke şeklinde geldi afedersin sonra bir gün temiz sonra 1 gün daha oldu sonra baktım tam gününde regl oldum. sanırım şöyle birşey var, regl de tam çıkmayan şeyler daha sonra atılabiliyormuş gibi birşey =))

Oh be sonunda ben de tekrat hesabj yeniledim su site bakima girdiginden beri okuyorum ama yorum yazamiyordum beni hatirladiniz mi petty senle ard arda yenmistik :) burcuuuuuu yani eski adiyla umut sen de bizden bir hafta sonra yendin cok tebrik ederim canim o kadar sevindim ki sanki kendim yendim:) şu an ayni seyleri yasiyoruz sanirim git gel de takilma ve tuvalet hissi gibi:) yanliz olmadigimi hissetmek ayni anda yenmis arkadaslarimla burda paylasimda bulunmak güzel öptüm sizi iyi akşamlar:) kkaderim seni de ozlemisim
canım benim bizde seni özledik yoksun gittin sandık.:KK19:

bulundugumuz asamalari paylasirsak ne guzel olur ben araya regl girdi reglden sonra bikez deneyebildim icime aliyorum ama git gel yapamiyorum esim de bosalamiyor haliyle boyle olunca onu da bosuna oyalamis gibi hissediyorum siz ne alemdesiniz mesela burcu yendikten sonra esim icime bosaliyor demis nasil basarabiliyorsun bunu? Ben de esimin evde olmadigi aksamlar reglden sonra gel git hissine alisabileyim diye 12 cm lik bi aparat yaptim onunla egzersiz yapiyorum git gel egzersizleri ? Sizin de fikrinuzi almak istedim bi de alirken direk firt denek giriyor mu giderek daha rahat oldu demissiniz de.ben hep ilk alirken yavas yavaş alaviliyorum ve hep ilk girisi ustte deniyorum
canım o an kendini hazırlamanla alakalı bende yavaş yavaş oluyordu, işin gerçeği acele edip tam ıslaklık olmadan tahriş edeceğime yavaş yavaş olsun dedim zorlamadım, kendini korkutmaya gerek yok, aynen devam et, birde giriş sırasında eşin ön sevişmede olduğu gibi seni uyarmya çalışırsa zihnin dağılır ve giriş anında rahat olur.ilk zamanlar bazılarımız hemen tedirginliğini atamaz iilk yendiğimiz pozisyonda devam ederiz, bazılarıda hemen korkusunu atar farklı şekillerde dener, kişisel bu, kendini kimseyle kıyaslama, mümkün olduğunca zevk almaya odaklan rahat aşarsın herşeyi.

Bu arada ben tam yumutlama donemine girmek uzereyim kkaderim oncw alos demisti ama nedensen benim icimde hep vi istek vardi korunmak istemiyordum ama belki de hayirlisi boyleydi bilemiyorum ama kizlar iki gunden beri oyle bir diş agrisi cekiyorum ki mecbur doktora gittim kanal tedavisiymis ve antibiyotuk verdi mecburen kullanmaya basladim o yüzden de bu yumurtlama donemini es gecmek zorunda kaldik
belki de iyi oldu hem kkaderimin dedigi gibi alismis olurum hem de manayla dislerime bakim yaptiririm ki Allah nasip eder de hamile olursam o süreçte dişin agrisa da ilac kullanamiyormussun bi de hem mayis gibi hamilelik baslarsa bebis ocak civari doğuyor ki tam yaşında olur yani kasim araluk cocuklari mecbur ya bir sene gec ya da bir sene erken okula gidiyor ayrica ocak civari bir dogumda dogum izni kullanmak daha guzel denk geliyor
ahhh benim masum kuzuuum , senin kadar masum bir atıştırmalığım var diyesim geldi :KK1:
kıymam ya sana neleride düşünmüş, çocuk erkek olursa sünnet yaza gelsin =)) ayyy valla ne tatlısın sen.benim gibi herşeyi düşünüyorsun sende, bende şey düşünüyordum çocuk ikizler burcu olursa zor bir çocuk olur falan hesap yapıyorum :KK1: burç yorumu değil ama burçların daha doğrusu doğduğun ayın kişiliğini etkilediği doğruymuş islami kitaplarda da yazıyor demişlerdi.

ahhh benim masum kuzuuum , senin kadar masum bir atıştırmalığım var diyesim geldi :KK1:
kıymam ya sana neleride düşünmüş, çocuk erkek olursa sünnet yaza gelsin =)) ayyy valla ne tatlısın sen.benim gibi herşeyi düşünüyorsun sende, bende şey düşünüyordum çocuk ikizler burcu olursa zor bir çocuk olur falan hesap yapıyorum :KK1: burç yorumu değil ama burçların daha doğrusu doğduğun ayın kişiliğini etkilediği doğruymuş islami kitaplarda da yazıyor demişlerdi.
:KK1:aslinda cok dusunmemek lazim Allah bizim icin en hayirlisini zaten oyle guzel planliyor ki ama dedigin gibi ben de çok hesapciyim :) bu ay antibiyotik sebeiyle senin de dediğin gibi alisma surecimi tamamlayacagim kkaderim

:KK1:aslinda cok dusunmemek lazim Allah bizim icin en hayirlisini zaten oyle guzel planliyor ki ama dedigin gibi ben de çok hesapciyim :) bu ay antibiyotik sebeiyle senin de dediğin gibi alisma surecimi tamamlayacagim kkaderim
Bi de ogretmenler genelde bu dogum hesabini cok yapiyolar dogum iznini yaz tatili ile birlestirip biraz buyudukten sonra okula baslamak icin bana da ordan gecti sanırım:KK1:

kızlarr nasılsınız kimse varmı ben pek iyi değilim offf ,eşim yine erkenden uyudu kaldım biz etkilenyrz yaşadıklarımızdan ama onlarda bizler kadar etkileniyo sanırım :/
canım benim mutlaka etkileniyorlar onlarda insan kolay değil bizim ne hissettiğimizi de tam olarak anlamalarını bekleme, bazen burda bayanlar ile çıkıp bize laf söylerken ne var çok kolay yapın diyebiliyorsa kendi hem cinsimiz, erkekler bizi hiç anlayamazlar. onlara göre kendimizi onlara bıraksak olacak.

Kızlar parmak egzersizi yaparken kanama oluyor mu. Benim p.. başı biraz girmişti ve beyaz akıntının içinde çok az kan lekesi vardı sonra başka kanamam olmadı. Parmak egzersizi yaparken kanar mı acaba.. birde nefes egzersizlerini nasıl yapmam lazım. Artı hazır aparatları nerden alabilirim bildiğiniz bir yer var mı nette.. Son sorum yönünü nasıl bulmam lazım yönü nasıl :))) Hepnize teşekkür ederim şimdididen
canım zaten kan dediğin birkaç damla birşeydir, belki zar azıcık hasar görmüş yırtılmamışsa p genişliğinde birşey girerse vajinana o zaman kanama olabilir.aparatları burda kızlar kendileride yapıyor, kulak çöpüne yada muma peçete sarıp yumuşatarak kalınlaştırarak , üzerinede jelatinle iyice sarıyorlar, nefes egzersizleri ilk sayfada olması lazım canım oraya bak, yönüde şöyle canım
cinsellik-yuzeysel-agri.jpg

yatarak mı oturarak mı egzersiz daha iyi peki.
bak yatarak ama başını bir yere dayayabilirsin, dizlerini karnına doğru çek yanlara hafif yatır ve aparat girdirirken , dikkatini başka yere vermek için şarkı söyleyebilirsin, yada dua okuyabilirsin daha iyisi =) bu arada derin derin nefes alıp vererek rahatlarsın sonra tekrar derin nefes alıp nefesini tutup kabız olmuş gibi ıkınarak aparatı girdirebilirsin, çünkü ıkınırken orası geliş geçişe izin verir =)

işte insanoğlu değil miyiz herşeyi hesaplayabileceğimizi sanıyoruz, hayırlısı olsun canım, hem alışır hemde tedavi sürecini bitirirsin yoksa zor gerçekten ilaç kullanmyorsun hiç.

Bi de ogretmenler genelde bu dogum hesabini cok yapiyolar dogum iznini yaz tatili ile birlestirip biraz buyudukten sonra okula baslamak icin bana da ordan gecti sanırım:KK1:
bak ondan olabilir, kışında kar tatili olur sürekli:KK31:rapor almadan bile büyür gider çocuk :KK1: , zaten yağmur yağsa tatil yapacaklar okula, birara bizim hoclar önde ben arkada konuşmalarını duymuştum da ya kar tatili yapsalar falan :KK1:sonra beni farkedince hafif bir pembeleşme oldu tabi, sırıtarak:nazar:

herkese slm. hayatımı 20 aydır kabusa çeviren vajinismus sorununu sonunda çözdüm :KK16:. Allah bu sorunu yaşayan herkese kolaylık versin ve kısa zamanda kurtarsın inşallah. emin olun gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor birşey değil

gözünüz aydın Allah başka sıkıntı vermesin inşallah.

X