Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tatlim vajina yonu popoya dogru. Asagi dogru itmen gerekiyor. Kader bununla ilgili bir resim paylasmisti gordun mu bilmiyorum. Gornediysen rica edelim bir daha paylassin.

Canim cok sagol oncelikle msjin icin ya ben okudum onlari resmlerede baktim ama yine beceremiyorum :KK43: biraz popoya egilmi yapmaya calisirken de cikiyo pns.. ay aglasammi gulsemmi ya delircem

canım bende alışmadan düşünmeyin bebeği diyorum ama şartlara ve eşinle sana bağlı bu durum, mesela ben yendim 2. ayda hamileliğim oldu, sonra dr riskli 3 ay beraberlik yasak dedi afedersin, bende soğukluk olur falan demiştim ya Rabbim daha özel bir bağ koyuyor eşinle arana,hiç anneyi madur bırakır mı kurban olduğum çok büyük.ben bebeğimi kaybettim kürtaj falan girdi araya çok korktum önce, acaba yine olmaz mı zorlanır mıyım diye,ama kendi kendime hep şunu söyledim o an daha önce olduys yine olacak neden olmasın ki, nasıl yapıyordum falan diye düşünerek telkin vererek oldu, ama şu var derin arkadaşım içinde, bence senin içinde böyle, tatlım çok güzel bir yaştasınız tadını çıkarın evet ama anneliği çokta ileri yaşlara bırakmayın, aslında en güzel yaşlarınızdasınız, herkesin kendi tercihi ama yumurta verimi gitgide azalıyor, insanlar gitgide çocuk sahibi olmakta daha da zorlanıyor, belki yediğimiz hormonlu şeyler başka faktörler. alışın birkaç ay eğer zamanınız varsa , yaşınız müsaitse 1 sene, ama doğum kontrol hapı kullanmayın çok zararlı olduğunu duydum arkadaşlar.

anladım canım.yeni öğrendim düşük yaptığını çok geçmiş olsun.rabbim demekki sana daha hayırlısını nasip edecekki onu almış senden..inşallah gene olr sende üzzülme.inşallah rabbim herkese versin ama evet bende biraz geç olsun istiyorum bebek.hele ben daha 1.5 ay evli iken eşim gitti şehir dışına taa haziranda gelecek daha alışamadım bile evliliğe onların taraf çok sıkıştırıyor hep inşallah deyip geçiyorum ama bi süre daha bende istemiyorum.bakalım görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler:)

Tatlim vajina yonu popoya dogru. Asagi dogru itmen gerekiyor. Kader bununla ilgili bir resim paylasmisti gordun mu bilmiyorum. Gornediysen rica edelim bir daha paylassin.

Canim cok sagol oncelikle msjin icin ya ben okudum onlari resmlerede baktim ama yine beceremiyorum :KK43: biraz popoya egilmi yapmaya calisirken de cikiyo pns.. ay aglasammi gulsemmi ya delircem

Canim pes etme ciksa da. Bende de basta oyle oldu sen yonunu tutturamamissin ondan oyle olmus. Lutfen pes etme. Biz nasil yaptiysak sen de yapabilirsin.

ne lanet birşey bu ya.ben bunun yüzünden boşanacaktım.gitmediğim doktor , hacı hoca kalmamıştı. çok şükür ben kurtuldum. darısı sizin başınıza.

Darisi tum yapamayanlara canim. Biz kurtulduk insallah onlar da en kisa zamanda atlatacaklar.

Bu yuzden bosanmak ne aci birsey olurdu. Bazilarimiz bu rahatsizliktan haberdar olmadigimizdan erteledikce erteleniyor. Bu da daha buyuk problemlere yol aciyor.

bende rahatsızlı bilmiyordum 1 sene boyunca sürekli gün attım.cahillik, başkaları duyarda güler korkusu

Ben de bilmiyordum ne yazikki canim. Ogreninceye kadar erteledim durdum hep. 1.5 senenin sonrasinda atlatabildim. Herkes bizim kadar sansli degil. 17 yil vajinismuslu kalip uzerine cocuk dogurmus ama hala iliskiye girememis birini taniyordum. Dusunsene kendinin ve esinin nelerden mahrum kaldigini. O yuzden burda oldugumuz icin cok sansliyiz. Burayi okuyanlar iki kere dusunsunler ve uzerine dussunler artik.

burcu canım benim ordaki ağrıyı sen kendini kastığın için hissediyorsun. halbuki olayı kendi kafanda bitirsen, kendini rahat bıraksan hiçbir ağrı hissetmezsin. şimdiye kadar olanları unut olumlu şeyler düşün.egzersizlere ara vermemeye özen göster. ben egzersizlerle 1 ayda atlattım.

Nerdeyse bir aydır bakmıyordum. Az önce sondan başa doğru taradım. Yendiğini görmek istediklerimden birisi de sensin. Sen yenersen sanki bende başarabilirim gibi geliyor. Bazı zamanlarda aynı ruh haliyle yazdıklarından dolayı seni arıyor hep gözlerim. İnşallah sen ve ben dahil olmak üzere yazan herkes en kısa zamanda kurtulur bu illetten.

canım tamamen benim tembelliğimden kaynaklı yenememem bugün çalışacağım yarın regl öbür gün misafir 5 aydır burdayım sen benden daha güçlüsün yapabilirsin iradeli olmak mühim olan 1 günde 5 günde 1 haftada 1 ayda atlatan bi çok arkadaşım var takip ettiğimden beri abartmıyorum 20 yi geçen arkadaşım yendi lakin ben çalışmadım dolasıyla başaramadım :KK43: artık kaçış yok diyorum inanıp başlamak istiyorum her başladığımda birşeyler düşünüp kaçıp gidiyorum umarım son olurr yanımda ol beraber ilerleyelim benimle ilerleyen norbitim vardı yeneli çookk zaman oldu bak buralarda bile yok eski olup yenemeyen ben kaldım sanırım :KK43: üzgünümmm ...

canım benimm burda mıydın =) bizi bizden daha iyi kimse anlamaz ki güzelim.regl bittiğinde mail at istersen konuşalım tekrar.

ben hep burdayım ki canım yazmasamda pcden pc kapatıyorum telden resmen yapıştım siteye ama ne fayda ben tembelim tembell :KK43:

X