Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kendi başıma yenemeyeceğimi anlayınca öncelikle jinekoloğa gittim.Dr muayensinde bile çok kasılınca dr anldı durumumu zaten.Muayene için kullanıcağı plastik ve şeffaf bir alet vardı onu bile çok zor kabul ettim.Sonra bana anestolu önerdi.[/QUOTE

Bu merhemi ilk sürdüğümde tıpkı mentollü mendil değmiş gibi hafif bi serinlik oluyo ve uyuşturuyo.Daha sonra burda bahsedilen mum egzersizi vardı onu uyguladım.Anestolu sürüp önce orta boy mum bi süre sonra da daha enli mumları denedim ama tabiki sadece girişe biraz itip bırakıyodum asla çok ittirmedim.Kaygan çünkü ne olur ne olmaz çok korktum. Zamanla hem fizikseş hem de psikolojik olarak rahatladım yani güvenmeye ve olabilceğine inanmaya başladım ki gerçekten inanmak işin yarısından fazlası.

canım bak 2. boğum için başka bir zamanı bekleme yada ikinci parmak için peşpeşe daha çok cesaret edersin. bak poponun altına yastık koy ve poponu iyice yükselt sonra parmağına zeytinyağ yada jel al ve ıkınarak it ve hiç korkma inan bomboş etrafında hissettiğin hiçbirşeye zarar vermezsin korkma ıkın ve ittir parmağını hemde sonuna kadar sonra ileri geri girdir çıkar hiç korkma.

Kaderimmm yaaaa ben nye ypamiyorum yastikta koydum ikindimda 10cm aparati rahatca ypiyorum penis ypamiyorum nye olmuo yaaa gayet guzel iceri aliyorum ilerletemiyorum delrdim daha yaa

Asamalarini anlatir misin lutfen neler yaptin

Egzersizlerin ardından eşimle denemeye hazır olduğumu düşündüğümde öncesine göre çok daha rahattım ve ilk birkaç denemede bazen yarıda bırakıp bazen zor tamamlasam da sonunda oldu ve gerçekten zamanla herşey yoluna girdi(tabi bir süre yine merhem kullandım)

Kaderimmm yaaaa ben nye ypamiyorum yastikta koydum ikindimda 10cm aparati rahatca ypiyorum penis ypamiyorum nye olmuo yaaa gayet guzel iceri aliyorum ilerletemiyorum delrdim daha yaa
canım benim sen en rahat pozisyonu alıp apatı eline alıp istediğin gibi ileri geri öne arkaya hareket ettiriyorsun ama pns malum canlı ve aparat gibi ordan oraya kendine göre ayarlayamadığın eşine bağlı =) en azından acemilik yüzünden doğru pozisyonu bulmakta güçlük çekmen normal, vazgeçme olmuyor olmayacak değil bulacaksın, ben yendikten sonra bile acaba şöyle mi kolay olur böyle mi kolay olur diye pozisyon yön aradım hiç egzersiz yapmadığımdan sizin gibi afedersin deliği de tam olarak bilmiyordum, pns le uğraşırken oluyordu, bak bu avantahın var olacak inan bana, öne eğiliyorsun dik oturmuyorsun, poponu öne arkaya hareket ettir pns i girişe koyduktan sonra, yavaş yavaş ittirerek ilerlersin, olur bak çok çabalarsan şöyle mi böyle mi yapsam diye arayışa geçersen bulursun.

canım yarıya geldikten sonra daha kolaydır ama bir dakika sen altta mı deniyorum demiştin???altta tamamen girmez farklı pozisyonlarda belki ama bildiğimiz normal misyoner pozisyon mu diyorlar onda tamamen olmaz. üstte olursan sonuna kadar giriş daha kolaydır.

canım bak 2. boğum için başka bir zamanı bekleme yada ikinci parmak için peşpeşe daha çok cesaret edersin. bak poponun altına yastık koy ve poponu iyice yükselt sonra parmağına zeytinyağ yada jel al ve ıkınarak it ve hiç korkma inan bomboş etrafında hissettiğin hiçbirşeye zarar vermezsin korkma ıkın ve ittir parmağını hemde sonuna kadar sonra ileri geri girdir çıkar hiç korkma.

yapıyorum zaten ben doktordan bıraz ilerdeyım :) ben parmagımın gittiği yere kadar sokuyorum o butun tek parmak dediğinde ben 2 ye gecerim herhalde :KK70: kayganlaştırıcı olarakta zeytınyag kullanıyorum ve tabıkı yastıgım en buyuk yardımcım :KK70:

yapıyorum zaten ben doktordan bıraz ilerdeyım :) ben parmagımın gittiği yere kadar sokuyorum o butun tek parmak dediğinde ben 2 ye gecerim herhalde :KK70: kayganlaştırıcı olarakta zeytınyag kullanıyorum ve tabıkı yastıgım en buyuk yardımcım :KK70:
dr a söyle biraz daha çalışsın geride kalmasın :KK1: süpersin tatlım. tam olarak yönü falan öğrendim diyebiliyor musun? iyice alış sıkılmadan gevşemeye çalış, bak insan alışıyor, ben dr a muayeneye gittiğimde yendiğim halde korktum kastım kendimi ama ikinci muayenede o apart sırasında ıkındım serbest bıraktım kendimi, aklından korkuyu sil, bunu herkes yapıyorsa demek ki acı veren birşey değil ki zaten Allah zevk için vermiş, o yüzden ben uyuşturarak deneme yapmayada karşıyım.zaten kayganlaştırıcı olunca ağrı olmayacak çünkü.

dr a söyle biraz daha çalışsın geride kalmasın :KK1: süpersin tatlım. tam olarak yönü falan öğrendim diyebiliyor musun? iyice alış sıkılmadan gevşemeye çalış, bak insan alışıyor, ben dr a muayeneye gittiğimde yendiğim halde korktum kastım kendimi ama ikinci muayenede o apart sırasında ıkındım serbest bıraktım kendimi, aklından korkuyu sil, bunu herkes yapıyorsa demek ki acı veren birşey değil ki zaten Allah zevk için vermiş, o yüzden ben uyuşturarak deneme yapmayada karşıyım.zaten kayganlaştırıcı olunca ağrı olmayacak çünkü.

söledım zaten 2 haftada bırde seans hafta da bır yaptık..her denememde suan yönü bulyorum ıkınarak alıyorum parmagımı da eşimde yanımda gidiyo gidiyo dio :KK70: cesaret edersem doktor demeden de deneyebılırım cunku ben normalde ucunu alabılyodum

tatlım ilkte zor oluyor girişi bulmak ama bulduğun an zaten sonrası çorap söküğü gibi geliyor, şöyle düşünmeyin denedik demek ki olmayacak millet bu kadar uğraşmıyordur bizde sorun var falan,yok ilkte uğraş gerekirse 1 saat ara bul yani, ama şunu bil 2. de tedirginlikle yaklaşsanda 2 dk da bulursun sonra hep kolaylıkla olur, sadece ilkte sabırlı olun. ayrıca yönle ilgili falan ne sormak isterseniz lütfen çekinmeden sorun, şöyle oturuyorum şunu yapıyorum deyin mesela bazıları bacağım yoruluyor diyor aaa diyorum çömelerek mi oturuyorsunuz sakın bak eziyet olur, yani sormadan bilemezsin boş yere zaman harcarsın, aklına takılanı mutlaka paylaş arkadaşım.

çok sağol...ben üstte olduğumda dizlerimin üzerine oturuyorum fakat biraz zorlandım..ben bu aparatı yaparken sırt üstü yatıp deniyorum kolay oluyor eşimlede öyle denemeyi düşünüyorum.ama senin önerebileceğin pozisyon varsa çok mutlu olurum paylaşırsan.ayrıntılı olarak tarif edersen seve seve uygularım..

geç tatlım, hem egzersiz hemde eş denemesini yap bugün eş denemesi önce egzersizini yap, hatta eşin masaj yapsın rahatlarsın öncesi mutlaka duş al gevşersin. bugün uğraştın diyelim ki , diyelim ki diyorum olmadı yarın egzersiz yap ertesi gün tekrar egzersiz tekrar eş demesi asla pes etme, bir arkadaşım 1 hafta boyunca yaptı bunu ve aştı.

1 hafta mı inşallah cumaya kadar biter bu iş. Hafta sonu annemler geliyor. Ve annem durumu biliyor. Dua edin

söledım zaten 2 haftada bırde seans hafta da bır yaptık..her denememde suan yönü bulyorum ıkınarak alıyorum parmagımı da eşimde yanımda gidiyo gidiyo dio :KK70: cesaret edersem doktor demeden de deneyebılırım cunku ben normalde ucunu alabılyodum
=))) o gidiyor dedikçe sende gaza geliyorsun tabi heyecanlanıyorsun da =))
ama ucu oluyorsa gerisi çok kolay olur bak bende sorun hiç olmuyordu azıcık olunca panikledim önce çıkaracaktım sonra durdum okudum içimden derin derin nefes aldım verdim sonra sanki içim rahatladı dersin ya çok korktuğun birşey olmadığında yada istediğin birşey olduğunda, yada çok yorgun birgünün ardından kendini koltuğa öyle bir atarsın ki gevşersin ya o gevşeme anını yaparak üst pozisyonda ilk girişten sadece 2 saniye içinde sona ulaşırsın, sen ucunu yapıyorsan bitirmişsin son bir adım kalmış canım.

ben 3 gün egzersiz yaptım ama arkasından regl oldum devam edemedim.. bugünden itibaren de başlayayım diyorum egzersizlere. ben çalışıyorum egzersizlerede akşamları devam etcem artık.. ama kendimede inanıyorum. senin yaptığın gibi bende kısa sürede yenmek istiyorum kendime güveniyorum şimdi. bugün akşam egzersizlere nasıl devam edeyim???? sen bana ödev var ben yapayım...ben 2 tane kulak çöpünü soktum yarısına kadar da ittim oldu. en son orda kaldım

Canimm o zaman soyle yapalim bu aksam egzersiz yaparken müziği ac ve yine en basindan basla once 1 kulak pamugunu sok 3-5dk beklet 10 kere de sok cikar yap giris anina alissin sonra 2 kulak pamugunu iyice ikinarak sok yarisindan sonra da ikinarak ittir ve onu da 5 dk beklet 10 kez sok cikar yap ve bence bu aksam ya 3 kulak pamuguna ya da serce parmagina baslangic yap tamamini sokamasan da baslangicini yap ki oraso acilmisken alissin bi sonraki asamay

=))) o gidiyor dedikçe sende gaza geliyorsun tabi heyecanlanıyorsun da =))
ama ucu oluyorsa gerisi çok kolay olur bak bende sorun hiç olmuyordu azıcık olunca panikledim önce çıkaracaktım sonra durdum okudum içimden derin derin nefes aldım verdim sonra sanki içim rahatladı dersin ya çok korktuğun birşey olmadığında yada istediğin birşey olduğunda, yada çok yorgun birgünün ardından kendini koltuğa öyle bir atarsın ki gevşersin ya o gevşeme anını yaparak üst pozisyonda ilk girişten sadece 2 saniye içinde sona ulaşırsın, sen ucunu yapıyorsan bitirmişsin son bir adım kalmış canım.

inş oledir bir adımda bittiririm bu yuzden de agırdan alıyorum biraz denedıgmde hemen olsun istıyorum sanırım..ben üst pozisyonda bır turlu yapamıyorum nasıl yapyosunuz anlamıyorum da yahu..denedım kaç kere ama hıc gırmıyo o zman ala ala :KK53:

çok sağol...ben üstte olduğumda dizlerimin üzerine oturuyorum fakat biraz zorlandım..ben bu aparatı yaparken sırt üstü yatıp deniyorum kolay oluyor eşimlede öyle denemeyi düşünüyorum.ama senin önerebileceğin pozisyon varsa çok mutlu olurum paylaşırsan.ayrıntılı olarak tarif edersen seve seve uygularım..
tatlım öyle hep eşimizi iteriz genelde ama sende bir dene bakalım, herkes farklıdır belki sen cesaret edebilirsin, şunuda dene belki zor gelebilir ama üst pozisyonu zaten biliyorsun ya altta ama yüzün yerde olsun karnına yastık koy ve o şekilde eşin ensenden falan öpsün yani uyarmaya devam etsin seni,o şekilde de bir deneyebilirsin ama söylüyorum belki işe yarar belki zor gelir, denemende fayda var,ama bence en rahatı üstte, altta olursan sana söyleyeceğim eşin mutlaka uayarmaya devam etsin ne bileyim boynundan falan etkilendiğin şekilde etkilesin öpsün falan, bak unutma o seni gevşetirse biranda olur anlamazsın bile.

1 hafta mı inşallah cumaya kadar biter bu iş. Hafta sonu annemler geliyor. Ve annem durumu biliyor. Dua edin
ah kuzum inşallah yazılanlar hep aklında olsun eşin gevşetsin seni duş al buhar banyosu yaptır vajinana,eşin masaj yapsın vücuduna kendini rahat bırakman için,Allahım senide bugün yarın bu sıkıntıdan kurtarsın inşallah.pes etmeden dene sürekli sakın vazgeçme tatlım.

Canimm o zaman soyle yapalim bu aksam egzersiz yaparken müziği ac ve yine en basindan basla once 1 kulak pamugunu sok 3-5dk beklet 10 kere de sok cikar yap giris anina alissin sonra 2 kulak pamugunu iyice ikinarak sok yarisindan sonra da ikinarak ittir ve onu da 5 dk beklet 10 kez sok cikar yap ve bence bu aksam ya 3 kulak pamuguna ya da serce parmagina baslangic yap tamamini sokamasan da baslangicini yap ki oraso acilmisken alissin bi sonraki asamay

hımmm anladım cnm.. içinde bekletibiliyorum zaten... ama sokup çıkarmak işte mesele. inş yaparım.. inş olur yani. ama inanıyorum olacak.. yarına güzel haberlerle dönerim inş sana.... çok sağol desteğin için

inş oledir bir adımda bittiririm bu yuzden de agırdan alıyorum biraz denedıgmde hemen olsun istıyorum sanırım..ben üst pozisyonda bır turlu yapamıyorum nasıl yapyosunuz anlamıyorum da yahu..denedım kaç kere ama hıc gırmıyo o zman ala ala :KK53:
kuzum üst bana da zor geliyordu sanıyordum ki biranda afedersin oturacağım hep kızlarada diyordum geriden bakarsın sanki çivili koltuğa oturacakmışsın gibi korkarsın ama öyle değil, altta eşimi itip kendimi kasınca gördüm ki kontrol bende olmalı. her yolu dene ama mutlaka uğra öyle karar ver, azıcık deneyip bırakma.afedersin ama elinle tut ve bu arada vajinayı yağladıktan sonra tabi, vajina girişinde ıkınarak gezdir hafif çukurluk gibi biryer vardır ordan elinle destek ver kaymasın diye sonra yavaş yavaş iterek ıkın girdirmeye çalıştıkça yavaş yavaş doğrul eşine doğru eğilmiştin ya,zaten birazcık olsun, sonra ıkınarak nefes alıp verişle gevşeyerek öne arkaya sallanarak sona gelirsin,arada da bak olduğunda gördükçe cesaretin artar.

X