Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Nazlicim nasil söyledin annene yaa.. ben hic kimseye söyliyemedim, anneme bile..
bazen icimden acaba anneme anlatsammi diyorum dertlesebilmek icin ama yapamiyorum..

Vallahi anlattım canım...Annem aslında çok anlayışlıdır,herşeyimi bilir..Yani ben herşeyimi anlatırım,o dinler.O derece yani arkadaş gibiyiz,beraber gezeriz falan..Annemden başka yakın gördüğüm biri yok,onun için hiç bir arkadaşıma anlatmayı düşünmedim bile ama o benim annem..Başta bana anlam veremediği için kızsada,daha sonra ben her zaman çocuğumun arkasındayım dedi..anacığım sağolsun...Bende herzaman şöyle bir düşünce var;başıma birşey gelse Allah korusun yanıma ilk kim gelirdiye düşünüyorum,cevap belli tabiki annem..Ama birine anlatmam dertleşmem lazımdı,anlatmasaydım birine delirirdim heralde..En uygun olarak annemi gördüm bu yüzden..

anlatma canım :)) bize döküyorsun içini yeter.. dr da demişti baskı olur aileden kimse bilmesin.. bir de onlar telaşlanmasın...

Haklısın bocusscuğum,herkesin tepkisi farklı olabiliyor..Benim annem anlayışlı olmasına rağmen ilk zamanlar baya bi üstüme geldi..Bu siteyi daha önce keşfetmiş olsaydım belki bende anlatmazdım..İnsan burda dertleşince rahatlıyor zaten...:KK16:

selam canım öncelikle geçmiş olsun bence özele git ve durumunu anlat şimdi sana korkma desem dinlemezsin çünki bende aynı şeyleri yaşadım ...bende hayatımda ilk defa 1 kere muayene oldum korkulcak hiç birşey yok ama bu durumda sana bunu anlatmak zor ..

canım bunun muayenesı nasıl oluyor alttanmı yoksa ??

Vallahi anlattım canım...Annem aslında çok anlayışlıdır,herşeyimi bilir..Yani ben herşeyimi anlatırım,o dinler.O derece yani arkadaş gibiyiz,beraber gezeriz falan..Annemden başka yakın gördüğüm biri yok,onun için hiç bir arkadaşıma anlatmayı düşünmedim bile ama o benim annem..Başta bana anlam veremediği için kızsada,daha sonra ben her zaman çocuğumun arkasındayım dedi..anacığım sağolsun...Bende herzaman şöyle bir düşünce var;başıma birşey gelse Allah korusun yanıma ilk kim gelirdiye düşünüyorum,cevap belli tabiki annem..Ama birine anlatmam dertleşmem lazımdı,anlatmasaydım birine delirirdim heralde..En uygun olarak annemi gördüm bu yüzden..

bende anneme anlatmıştım canım ilk zamanlar oda biraz kızdı ama sonra anladı ve her gelişmeyi paylaştım oda olmasaydı çok zor olurdu urayı bulduktan sonra daha rahatladım o ayrıEn Büyük KK herkes çektiğini ilir kolay şeyler yaşamadık ama sonunda kurtulduk çok şükür.Yeni başlayan arkadaşlar size tavsiyem egzersizleri mutlaka yapın acele etmeyin hemen olacak gözüyle bakarsanız sonu gelmeyeiliyor o yüzden adım adım ilerleyin bende uzman yardımı aldım ama inanın burada edindiğim püf noktalarının hiçbirisini doktordan duymadım bizlere güvenin sizde azmedin yılmadan denilenleri uygulayın:KK16:

bende anneme anlatmıştım canım ilk zamanlar oda biraz kızdı ama sonra anladı ve her gelişmeyi paylaştım oda olmasaydı çok zor olurdu urayı bulduktan sonra daha rahatladım o ayrıEn Büyük KK herkes çektiğini ilir kolay şeyler yaşamadık ama sonunda kurtulduk çok şükür.Yeni başlayan arkadaşlar size tavsiyem egzersizleri mutlaka yapın acele etmeyin hemen olacak gözüyle bakarsanız sonu gelmeyeiliyor o yüzden adım adım ilerleyin bende uzman yardımı aldım ama inanın burada edindiğim püf noktalarının hiçbirisini doktordan duymadım bizlere güvenin sizde azmedin yılmadan denilenleri uygulayın:KK16:

Ben ilk aylar bir dra gitmeyi düşündüm,öyle bir durumki insan nasıl bir dra gitmesi gerektiğini bile bilmiyor,hangi bölüme gideceğimi bilmeden bir psikoloğa giitim..Bana tedavi olarak verdiği antidepresandı..Tabi oda işe yaramadı..Allahtan burayı buldum,dra gitmeden hallettik çok şükür...:13:

kızlar ben bır parmak ı cok rahat yapıyorum bır parmakdan sonra mum denedım ama cok zorlanıyorum acaba mum a devammı etsem yoksa ıkı parmak mı yapmaya calıssam sıralama sızce ne olmalı

kızlar ben bır parmak ı cok rahat yapıyorum bır parmakdan sonra mum denedım ama cok zorlanıyorum acaba mum a devammı etsem yoksa ıkı parmak mı yapmaya calıssam sıralama sızce ne olmalı

Canım kişiye göre değişir ben olsam parmak derim...
Parmak da etten p.. de etten...
Mum bana hem itici hem saçma geliyor işin açığı...

inşallah canım sen hangi yolları izledin? bende dün emla krem ve kayganlaştırıcı aldım egzersizleri tamamlamadan denesemmi acaba?:KK16:

canım ben öncelikle bu siteyi buldum arkadaşlar çok destek oldu bunca sene kimseye analtamamıştım burda paylaşınca ve benim gibi başkalarınında olduğu ve başardığını duyunca cesaret geldi ben orda delik bile yok zannediyordum ki bu halde tam 3 tane cocuğum oldu.. sonra aynada baktım ve ıkındım ıkınınca açıldığını gördüm sonra çok zorda olsa parmak egzersizi yaptım ama 3 4 kere tek parmak öbürleri ititci geldi yapmadım sonra emla sürdüm birgün ve eşim parmağını soktu sağa sola oynattı ve orasının ne kadar esnediğini gördüm ve hemen arkasına denem yaptık ve oldu inanamadım ama püf noktası o ana sakın sıkma kendini denerken ıkın ıkınırken eşin ittirsin hep ıkındığında zaten sanki birşey çekiyor içerden inan canım eğer sıkarsan kasarsan çok acıyo gibi aslında hiç acı yok..beynimiz öyle hükmediyo birde hergün sürekli korkmuyorum kasılmıycam başarıcam dedim iş yaparken bile telkinde önemli beynini yenmen için başardıktan sonraki mutluluyğunu düşün canım inan bana hiç ama hiç acımıyo ..sen ıkın eşin ittirince dur nefes al birdaha ıkın böyle böyle yap sakın panik yapıp vazgeçme içinde dursun sakın korkma canım ..allah bu mübarek günlerin susyu yüzü hürmetine hepinize yardım etsin canım sormak istediğin herşeyi yazıp anlatabilirsin ...

yani mum konusunu bilmiyorum hiç denemedim.bana sorarsan da parmak en azından ben parmak egzersizleriyle kurtuldum. doktorum parmak egzersizlerini hiç bir şekilde yapamayan kişilere istemeyerek de olsa aparatlarla egzersiz verdiklerini söylemişti. parmakla egzersiz yapmanın en önemli detayı içerdeki dokuyu hissediyor olmamız. ne kadar genişlediğini nasıl bi doku olduğunu bildiğiniz zaman bu sorunu aşmak daha kısa sürüyor:)

öncelikle yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum veee bir yanım seviniyor,burayı buldukları için çok şanslılar diyorum ama diğer yanım ise başaramayan bir kişi daha eklendi diye üzülüyorumm..gerçekten zor bi durum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

öncelikle yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum veee bir yanım seviniyor,burayı buldukları için çok şanslılar diyorum ama diğer yanım ise başaramayan bir kişi daha eklendi diye üzülüyorumm..gerçekten zor bi durum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun[/QUOT

hoşbulduk canım ben de dün katıldım aranıza.2 gündür de burdaki mesajları okuyorum.kendimi egzersizler için hazırlamaya çalışıyorum.ama sanki yorumları okudukça parmak egzersizini becerebilirsem pe... aşamasını aşıcağıma inanmaya başladım artık.yani çok faydası oldu diyebilirim bu sitenin.iyi ki bulmuşum burayı geç de olsa.psikolojiimi biraz hazırlıyayım hemen başlıycam egsersizlere

kıslar nasılsınız başaranları çok tebrik ediyorum
ben girmiyorum ne zamandır
girdiğim zaman hamilelik konularınada istemedende olsa takılıyorum
o zamanda kötü etkileniyorum
egzersiz yapan arkadaşlar inanın en kısa zamanda halledeceksiniz
sizde başardım yazıcaksınız sakın umutsuz olmayın
inanın bizden hiçbir farkınız yok hepimiz aynıyız
bu arada bende artım ilişkiden önce egzersiz yapıyordum artık onuda bıraktım
egzersiz uzun oluyo:KK1:vakit kaybı yani
alıştıktan sonrada gördüm ki sorun olmuyo

yani mum konusunu bilmiyorum hiç denemedim.bana sorarsan da parmak en azından ben parmak egzersizleriyle kurtuldum. doktorum parmak egzersizlerini hiç bir şekilde yapamayan kişilere istemeyerek de olsa aparatlarla egzersiz verdiklerini söylemişti. parmakla egzersiz yapmanın en önemli detayı içerdeki dokuyu hissediyor olmamız. ne kadar genişlediğini nasıl bi doku olduğunu bildiğiniz zaman bu sorunu aşmak daha kısa sürüyor:)

teşeşkkur ederım alevsi ozaman mum u denemeyım parmak devam edıyım

Nazlı merhaba arkadaşım gerçekten mesajına çok sevindim:) (özel atamıyorum henüz)bu sorunu eşimden başka kimseylede konuşamıyorum ve psikolojimi çok kötü altüst etti. sende beni çok iyi anlıyorsundur. dediklerini yapmaya çalışacağım eşimin parmağını da denedim alabiliyorum ama sanki içi çok darmış gibi sanırım dediğin gibi zamanla açılacak şimdi iki parmak denemek istiyorum ama kızlık zarı engel oluyor acı veriyo inşallah bende kurtulurum en kısa sürede. seni yine rahatsız eder soruları sorarım :) kendine çooook iyi bak :)

öncelikle yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum veee bir yanım seviniyor,burayı buldukları için çok şanslılar diyorum ama diğer yanım ise başaramayan bir kişi daha eklendi diye üzülüyorumm..gerçekten zor bi durum ALLAH hepimizin yardımcısı olsun[/QUOT

hoşbulduk canım ben de dün katıldım aranıza.2 gündür de burdaki mesajları okuyorum.kendimi egzersizler için hazırlamaya çalışıyorum.ama sanki yorumları okudukça parmak egzersizini becerebilirsem pe... aşamasını aşıcağıma inanmaya başladım artık.yani çok faydası oldu diyebilirim bu sitenin.iyi ki bulmuşum burayı geç de olsa.psikolojiimi biraz hazırlıyayım hemen başlıycam egsersizlere

hoşgeldiniz canım bende senin gibi okudukça başaranları gördükçe heveslendim işte bu çok iyi bu bile başarmanın yarısıdır .merak etme sen egzersize başla ne kadar çabuk başlayıp ne kadar çok yaparsan okadar çabuk yenersin canım..allah yardım etsin sorularınıza açığız yalnız değilsiniz...

merhaba kızlar dün doktora gittim muayeneden önce 10-15 dak benimle konuştu ve aslında vajinanın içinin çok geniş olduğunu ve ilişki sırasında kendimi sıkmazsam acımayacağını çok güzel bir şekilde anlattı . Muayeneden önce belki vaji değilsindir demişti sadece korku olabilir dmişti ama muayene edince vajili olduğum tam anlamıyla ortaya çıktı doktorumun bana verdiği egzersizlerde burda ne yazıyorsa aynısı . Parmak egzersizi, kegel hareketleri ve aparat yani. Bir de psikilojik destek alırsan daha çabuk halledersin dedi . Kızlar gerçekten kendimizi sıktığımız için acıyorr muayene sırasında anladım hadi gayret edip sıkmayalım kendimizi :)

X