Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

selamlar daha sağlıklı bir ilişkim yok ama eşim çocuk istiyo nasıl olacak bilmiyorum. üstene üstelik pcos rahatsızlığım var ne yapacağım bilmiyorum. çok korkuyorum bende çocuğum olmasını çok isterim ama... çok sıkılıyorum çoooookk

Arkadaşlar lütden vajinüsmusu yenenler adım adım nsıl başardıklarını yazabilirler mi?Burdan okuduğuma göre ücretler çok yüksek gidebileceğimi düşünmüyorum.En azından gidemeyenlerin duasını alırsınız....

Son düzenleme:
Arkadaşlar lütden vajinüsmusu yenenler adım adım nsıl başardıklarını yazabilirler mi?Burdan okuduğuma göre ücretler çok yüksek gidebileceğimi düşünmüyorum.En azından gidemeyenlerin duasını alırsınız....

canım ben hem psikoloğa gittim hem buradaki arkadaşlardan yardım aldım....dr bana parmak egzersizi verdi aynı şekilde burada hemen hemen bütün arkadaşlar parmak/mum/dilatör ile egzersiz yaparak yendiler...ilk yapman gereken vajinin sıradan bir organın olduğunu kabullenmek inan diğer organlarımızdan daha hassas değil sadece biz onu hep yıllardır beynimizin en derin köşesine fırlatıp atmışız ve gereksiz korkularımızla sarıp sarmalamışız...ilk önce vajine dokunma ve aynayla bakma egzersiziyle başla...aynı zamanda kegel egzersizi yapmanı da tavsiye ederim....

Egzersiz yapan arkadaşlar :

1- Gülcel

2- Happyselly

3- Msbactery

4-
Aylin06
5- Masalelif

6-
Sera87
7-
Kardelenima
8- Aydazeren

9- Hndckr

10- Filesta

11- Masumcat

12-
Seviim
13- Pamukelma (2 parmak egzersizi)

14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak egzersizi)
16- Dilber1983
17- Aisha2010
18- Ysmnmawi
19- İlayda_23
20- Obsess (1 parmak egzersizi)
21- Canan1345
22- Sarısekerim86
23- Fatma0000
24- Coolfresh

Son düzenleme:
merhabalar tam 2 sene vajinusmus neddeniyle essimle iliskiye giremedim cok zor gunler gecirdim tessaduf eseri mucize gibi bir sekilde elime gecen bir receteyle 2 ssenenin sonunda bu problemimi 1 gecede halletim o ankii mutlulugumu anlatamam.benim gibi kabus dolu gunler yassayan birileri varsa yardimci olurum.sizdende hayir dualari alirsam ne mutlu bana

merak ta ettimmmmm paylaşırmısın cnm burada ama özelden deil herkes faydalansın..???

esımle hıcbır ılışkim olmadı onu cok sevıyorum fakat o noktaya gelınce tıkanıyorum yapamıyorum doktora gttım parmak egzersızlerı verdı evde denedım bı sure fakat basaramadım ailelerde bılmedıklerı ıçın malum 4 sene bebek ıstıyorlar esımı kendıme herturlu yaklastırıyorum fakat oooraya gelınce ıtıyorum

esımle hıcbır ılışkim olmadı onu cok sevıyorum fakat o noktaya gelınce tıkanıyorum yapamıyorum doktora gttım parmak egzersızlerı verdı evde denedım bı sure fakat basaramadım ailelerde bılmedıklerı ıçın malum 4 sene bebek ıstıyorlar esımı kendıme herturlu yaklastırıyorum fakat oooraya gelınce ıtıyorum

gittiğin dr psikologmuydu jinekologmu ? devam ediyormusun dr bıraktınmı ? evde denedim başaramadım demişsin neler yaptın tam olarak anlatırmısın ? korkun neden ? kırmızı gelecek diyemi ? parçalanacak acıyacak korkusumu ? parmağınla vajine dokunabiliyormusun ? aynayla bakabiliyomusun ?

merhaba arkadaslar ben iyi bir haberle geldim galiba vajinismusu yendim sayilir cünkü esimin penisini yarisina kadar girdirmesine izin verdim ve hic farkinda bile olmadim hihoyyythihoyyytama suan inanamiyorum yendigime allah sizden razi olsun siz olmasaydiniz inanin basaramazdim simdi devam edecem ve tamammen yenmeye gayret edecem ikibucuk sene sonra

X