Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Eşli apara denemelerini kaç gün yaptınız ?

4.aparat diğerlerine göre biraz daha kaymıyormuş gibi hissettiriyor ilk çalışmalarda çok normal
Sert bir cisim bi de içerde şekil almıyor,ama penis öyle değil canım vajina içine göre şeklini alıyor 4 ile çalışmalarını biraz daha yapsan iyi olur tam alışana kadar burda bazı arkadaşlar 3.aparatı yaptıktan sonra eşli denemede başarılı oldular ama ben 4.aparatla da çok çalıştım öyle eşli denemeye geçtim

Eşli apara denemelerini kaç gün yaptınız ?
Ben ileri seviyede olduğum için üçüncü boyu her çalışırken arkasına eşli aparat denemesi de yaptım. Sonra dörtte de aynısını yaptım. Sizin durumunuz benden daha iyi durumdaysa bu kadarına gerek bile olmayabilir, birkaç defa yetebilir. Sizin kendinizi iyi hissetmenize ve kolaylıkla yapabilmenize göre değişir.

Yapamayınca hemen aparat başlaman iyi olmuş canım en azından süreç uzamaz çok fazla. Zaten ilişki olmuştu 3 e kadar da yapmışsın geriye çok birşey kalmamış. Ben aparata çok hakim değilim ama bildiğim kadarıyla 4.aparat pnise göre biraz büyük hepsini yapmaya zorlama bi kısmı dışarda kalabilir. Kreme falan ihtiyaç duymadıysan bu zamana kadar kullanma derim ben. Yapabiliyorsun zaten sadece biraz egzersiz gerek o kadar 4.aparat çok rahat olana kadar devam et hatta eşine de yaptır ki ona da güvenebilesin. Sonrasında ilişki öncesi yine güzelce 3 ve 4.aparta çalış içerde beklet biraz ileri geri hareketler yap o sırada eşinde hazır olsun o şekilde ilişki deneyin rahatlıkla olacaktır. Kasların gevşemesi aparatla sağlanınca pns kolayca giriyor ilk aşamada sonra zamanla ilişkiye alıştıkça aparatı bırakırsın

Teşekkür ederim inşallah bir an önce hallederim . Cidden bir süre sonra can sıkmaya başlıypr çünkü sürekli aklımda . Önümde yapmam gereken bir iş varmoşta onu yapmadan hiçbir şeye odaklananıyorum gibi hissediyorum. Yapıp kurtulmak istiyorum . O yüzfen psikolojikmen iyice hazırladım kendimi gerekirse günde on saat çalışırım ana yapayım dedim

Egzersiz yaptıkça esniyor bence ya . Hani herkes yazıyor ya işk başta aparatı denerken zorlandık da şimdi kolay diye. Evet kaslarımızı da kullanmayı öğreniyoruz onunda etkisi var ama bence deneye deneye esniyor ve bi süre sonra rahat oluyor. Mesela 4 ü ilk denediğimde gircek gibi değildi nefes egzersizine rağmen kasmamama rağmen ama 3 ü biraz daha fazla deneyip 4 ile iyice uğraşınca esnedi ve biraz daha olmaya başkası. O yüzfen çok denemeye çalışacğaım

Kesinlikle öyle bencede esniyor dediğin gibi egzersize ilk başladığında zorlanirken ilerleyen aşamalarda daha kolaylaşıyor. Kendimi hatırlıyorum da ilk egzersiz denememde parmağımın ucu bile zor olmuştu nasıl ağlamıştım doktorda çözüm olmayacak diye, ama sonra noldu ertesi gün komple işaret parmağı yapabildim.isin büyük çoğunluğu beyin olarak hazır olmak sonrasında bol egzersizle yapılamayacak birşey degil. sen odaklanma ve kararlılık konusunda zorluk yaşamıyorsun benim tahminimce o yüzden kısa sürede başaracaksın inşallah

Teşekkür ederim inşallah ya gerçekten acı çekecem kaygısı en ufsk şekilde yok bende şuan çünkü 4. Aparattayım ve şimfiye kadar ne kanama ne acı hiçbir şey olmadı acımadığı artık beynime kodlandı acicağı hissi aklımdan bile geçmiyor ama umarım başarırım kısazamamda ya

Kızlar bir şey soracsğım 4. Aparatı yapan arkadaşlara. Şimdi ben 4ü bu akşam 1 saat kadar denedim ilk kez bu kadar uzun çalıştım . 2 ve 3 ü önce iyice yaptım tam rajat olunca 4e geçtim. 1 saat dediğim şu şekilde, hiç zorlamadım sevdiğim videoları açtım onu izlerken hafif hafif almaya çalıştım hiçbir şekilde zorlamadım. Olabildiğince relaxtım ama sadece yarısına kadar yapabiliyorm defalarca denedim yarısından fazlası olması . Ikınıp itin diyenler olmuş o şekilde ıkınıp zorlamadım. Hafiften nefes egzersizleriyle ve tamamen kendimş serbest bırakarak yapmaya çalıştım. Amacım hiç acımadan normal bir şekilde içeri almaktı ama olmadı. 1. Sorum aparatın tam olarak ne kadarlık kısmı giriyor içeriye ? 2. Si kendimi zorlamam mı gerekiyor o noktadan sonra ? 3. Sü duvar hissi yok sadece çok sert olduğu için ilerlemiyor hissiyatı var sadece sanki sert ve kuru da ilerlemiyor gibi, yanılıyor muyum acaba farkında olmadan kasıyor öuyum ? Son olarak bu yoldan geçip 4. Aparatta bunları yaşayanlar nasıl bir yol izledi

duvar hissi yok çok sert olduğu için ilerlemiyor hissiyatını ben de yaşadım farkında olmadan kastığımı farkettim ama yine de kesin bir şey söyleyemiyorum nedeni ile ilgili ben kendimde olanı anlatim belki faydası olur orada gitmiyor hissini yaşadıktan sonra durup tekrar devam ediyordum kendimi olabildiğince kasmamaya esnetmeye çalışarak aparatı 2 parmağımla biraz daha sert ilerletiyordum giriyordu,diğer 3 aparatta yaptığım yöntemlerle aynı şekilde girdiğini farkettim çalışmalarım çok oldukça 4.Aparat doluluk hissi çok olduğu ve sert olduğu icin takılıyor hissi yaratıyor biraz daha sert ittirmeliyiz kegel egzersizleri de çok işe yarıyor tabi

Kolay gelsin canım sen başaracaksın

4. Aparatın tam olarak ne kadarı giriyor ? Yarısından sonrası gitmiyor gibi cidden kasmıyorum kendimi tamamen rahatım acı da hissetmiyorum ama gitmiyor sonrası

4. Aparatın tam olarak ne kadarı giriyor ? Yarısından sonrası gitmiyor gibi cidden kasmıyorum kendimi tamamen rahatım acı da hissetmiyorum ama gitmiyor sonrası
Aparat boyunuza ve markasına bağlı , boyu ve eni değişiklik gösterebilir. İki veya üç parmak eninde bir kısmı dışarıda kalabilir, normaldir. Doktorum vajina boyunun ortalama üçüncü boy kadar olduğunu söylemişti.

2-3 parmak kadar mı dışarda kalıyor egzersiz yaparken ?
Hangi dilatörü kullanıyorsun emin olmadan yorum çok yapmak istemiyorum yanlış yönlendirmemek için standart dilatör boyutunda 2-3 parmak kalsa da dışarda sorun değil bana göre çünkü amacımız boyutundan daha çok vajina içine dilatör alırken esnemeyi kasmamayı öğrenmek,sen kasmıyorsan sorun yok o zaman eşli denemeyi de daha önce başarmıştın zaten.

2-3 parmak kadar mı dışarda kalıyor egzersiz yaparken ?
Evet, aparatın markasını, boyunu, ebatını bilmediğim için net bir şey diyemem ama 2-3 parmak eninde dışarıda kalması çok normal. Doktor olmadığımız için bir şey söylemek doğru ve sağlıklı değil ancak neticede hiçbirimizin vajina uzunluğu birebir aynı değil. Luckk arkadaşımın da söylediği gibi zaten başarmışsınız.

Trendyokda en çok yorum olan rabır dilatör bendeki . İnşallah eşli denemede de arkadaşların bahsettiği gibi kayıp gider . Burda bazı arkadaşların 4 ü yapıp eşli denemede yapamadıklarını gördüm de o ihtimali düşünmek istemiyırun3. Boyut ile aynı ise vajina uzunluğumuz süper o zaman

Kızlarrrr tamamdır 4ü tam olarak yapabildimmm. 1-2 parmak kadar dışarıda kalıyor sonrası yok zaten ondan emin oldum . Dün yarısına kadar alabiliyordum acaba bu kadar mı alıyor diye ama olduuuu aşıtı mutluyum mutluluktan üç kez içeri alıp çıkardıktan sonra bıraktım :))) baya denedim çünlğ yoruldum artık alabiliyorum bir iki gün daha denerim dedim eşim ptesi gününe kadae yok o zamana kadar çalışırım dedim. İşin %90 ı bitti mi dersiniz yaaaa ağlicam sevinçten :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…