Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Öncelikle tebrik ederim 🌻🌷 Harika bir ilerleme✨ Tedavim boyunca hem kendi doktorumda hem de sonrasında muayene için gittiğim doktorda yani defaatle hem vajinal ultrason hem de spekulumla muayene oldum. Spekulum ve vajinal ultrason muayenesi bence aparattan bile daha kolay. Aparatta yaptığın gibi kendini gevsettiginde neredeyse hiçbir şey hissetmeyeceksin, zaten doktor hem spekulum hem de vajinal ultrasona bolca jel sürecek. Benim deneyimledigim his sanki sağ elimin bir parmağıyla sol elimin üzerine çok minik dokunuyormusum gibiydi. O kadar bir şey hissettim. Hiç ama hiç korkulacak bir durum değil. Spekulum benim calsitigim aparattan dördüncü boyuyla üçüncü boyu arasındaydi, vajinal ultrason üçüncü boy kadar ancak vardı. Sen zaten tüm boyları yapabiliyorsun, emin ol "Bu muymus yani🤭" diyeceksin.🌼💞
Sevgili marmeladova 🌸🌸 dün muayenemi oldum. Dediğin de gibi oldu. Hatta doktorum helal hiç vajinismustan geçmemiş gibi rahattın afferin sana dedi. Odadan zıplayarak çıktım 🙈🙈 teşekkürler desteğiniz için. Bu tedirginliği de yenmek için aparat çalışması cok faydalı oldu gerçekten. Beni aşırı rahatlattı. Böyle bir korkuya sahip olan varsa bu yolu deneyebilirsiniz minik bir tavsiye ❤️❤️ insalah ileride güzel haberleri de buradan yazmak destek almak nasip olur . İyi ki varsınız canım kızlar

Herkese merhaba, 10 yıllık evliyim. 1 yaşında kızım var. Bende doğumdan sonra vajinusmus olduğumu düşünüyorum. Zor bir normal doğum yaptım, dikislerimin bazısı sonradan açıldı falan bir sürü şey yaşadım ve bunlar sanırım tramva oldu bende. Şu an eşimle birlikte olamıyorum, çok kasıyorum kendimi. Fiziki muayenede sorunum yoktu en son ki zaten zor muayene oluyorum yani kendi teşhisim kesin vajinismus. Tedaviler çok pahalı karsilayamam şu anda. Bana da cozumunuz var mı ya da benim gibi olan var mı?

Hım anladım o kasma bende de var elimi pnsten çekemiyorum aparat muamelesi devam ediyor ne zaman geçer bilmiyorum da
Ben yeneli 4 ay olacak bende ilk girişi hala kontrollü yapıyorum üstte olduğum pozisyonda elimle tutarak ilk girişte hafif ağrı hissi oluyo o yüzden hala yavaş yavaş yapıyorum sonrasında düzeliyor pozisyon değiştirirken falan sıkıntı olmuyor

Herkese merhaba, 10 yıllık evliyim. 1 yaşında kızım var. Bende doğumdan sonra vajinusmus olduğumu düşünüyorum. Zor bir normal doğum yaptım, dikislerimin bazısı sonradan açıldı falan bir sürü şey yaşadım ve bunlar sanırım tramva oldu bende. Şu an eşimle birlikte olamıyorum, çok kasıyorum kendimi. Fiziki muayenede sorunum yoktu en son ki zaten zor muayene oluyorum yani kendi teşhisim kesin vajinismus. Tedaviler çok pahalı karsilayamam şu anda. Bana da cozumunuz var mı ya da benim gibi olan var mı?
Öncelikle Allah bağışlasın minik kızınızı😍 Darısı isteyen herkese olsun inşallah. 🤲🏻 Vajinismus, doğum sonrasında da gelişebilir bir durum. Endişelenmeyin, geçirdiğiniz süreç sizi normal olarak etkilemiş. İnternette satılan rabır dilatör seti ve kayganlastirici alın. Birinci boyla başlayacaksınız, yavaş yavaş ilerledikçe zaten vajinismus ortadan kalkacak.🌹 Siz aparatları alın, burada da geriye giderek mesajları okuyun. Yardımcı olmaya çalışacağız. Bence sizin vajinismusu atlatmanız bizim gibi evlendiği an bununla karşılaşan kadınlara göre daha kolay ve hızlı olacaktır.🌺 Endişelenmeyin, korkmayın. Aparatları ve kayganlastiriciyi alın, sonra burada buluşalım.🤗

Arkadaşlar vajinismus gebe kalmaya engel mi yani bu durumu aşıp hemen gebe kalmak istesek sorun olur mu?
Eylül sonu vajinimusu yendim Ekim de hamile kalmışım bi sorun değil bence ama hemen hamile kalmayı planlıyorsanız hamile kaldıktan sonra cinsellik sakıncalı olmazsa eğer eşinle birbirinizden uzaklaşmayın çünkü daha yeni yenmiş olacağınızdan araya 9 ay gibi bir süre girmesi daha sonra da doğum tekrardan başa döndürebilir diye düşünüyorum 🤔

X