Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

arkadaşlar vajiyi yeneli çok oldu ancak jinekolojik muayene olamıyorum o masadan çok korkuyorum. benim gibi olanlar var mı ?geçen nisan ayında düşük yaptım o zamanlar bebeğe bişey olacak diye vajinal ultrason bile yaptırdım ancak şimdi gidip muayene olamam bunu nasıl yeneceğim hakkında fikriolan var mı?şimdiden teşekkürler:):enbuyukkk:

Canım ben hiç muayene olamam sanıyordm ama insan mecbur kalınca canının acısı ile öyle bir yatıyorki masaya...sağlığıma kavuşacağımı bilsem daha binkere yatardım o masaya ama zor.. hayatım gitgide kararıyor. . düzeleceğide yok. şimdi diyorum keşke herşey vaji kadar yada jinekolojik muayene kadar basit olsaydı. insan korkuları yenince korkuları ufacık kalıyor. ama sağlığını kaybedince bide hayatı iyi gitmiyorsa işte o en kötüsü..o yüzden şükret ve rahat rahat otur o koltuğa birkaç saniyeden ibaret hiç acı bile yok. korkutma kendini boşunabenneyaptımki

VAJİNUSMUS dediğimiz bir hastalık değildir sadece psikolojik bir sorundur bu nedenle aşılmayacak bir olay değil herkes bunu aşabilir bizler ve ben burayı bulduğumda çok çaresizdim doktor araştırmaları yapıyordum sonra doktorum en son bana gelmiyorum diye kızmıştı evet aslında doktora hiç gerek yoktu
buradaki arkadaşların hepsi birer vajiydi ve bizler de bir vajili olarak kimseyle tam dertleşemezdik çünkü kimse yaşamadan bilemezdi çevrenizdekilerine anlattığınızda ne var canım 2 dak olay diyip geçerler ama burada bunu yaşamış olan arkadaşlarımız göremediğimiz tünelin sonundaki mum ışığı oldular ve yavaşça bizlere ışığa götürdüler herkes iyilik yapma peşinde birilerini daha kurtarmak doktorun hipokrat yemini gibi oldu hiçbişey çaresiz değildir bırakın doktoru sizi en iyi anlayan yaşayandır burdaki söylenenlere kulak vermek ve uygulamaya geçmek tedaviye başlamaktır hem bedenen hem ruhen burada yüzünü görmediğimiz arkadaşlarımız var onlar bir mücevher gibi vajli arkadaşlar kıymetini iyi bilin çünkü herzmaan morele ihtiyacımız var ben 1 ay önce kurtuldum şimdi darısı sizlere Allah kurtarsın

Son düzenleme:
hayırdır ne oldu?

vajiyi yendiğimden beri ilk defa dün gece çok rahat ilşki yaşadım ve jelsiz bu hafta kayınvaldem gidiyo diye seviniyodum eşimle bol bol rahat rahat kaynatıcaktık tamda yumurtlama günlerimdi kayınvaldem kalktı ben tek gidemem sen götür beni dedi cenaze vardı uzaktan akrabalarının oraya gittiler eşimde yok şimdi bir hafta bu ayıda kaçırmak istemiyodum çok moralim bozuldu ya birde kayınvaldeme demiştim bu ay çok çalışmamız lazım diye inadınamı yaptı ne :gitme:alsanaalsanasmile

Son düzenleme:
VAJİNUSMUS dediğimiz bir hastalık değildir sadece psikolojik bir sorundur bu nedenle aşılmayacak bir olay değil herkes bunu aşabilir bizler ve ben burayı bulduğumda çok çaresizdim doktor araştırmaları yapıyordum sonra doktorum en son bana gelmiyorum diye kızmıştı evet aslında doktora hiç gerek yoktu
buradaki arkadaşların hepsi birer vajiydi ve bizler de bir vajili olarak kimseyle tam dertleşemezdik çünkü kimse yaşamadan bilemezdi çevrenizdekilerine anlattığınızda ne var canım 2 dak olay diyip geçerler ama burada bunu yaşamış olan arkadaşlarımız göremediğimiz tünelin sonundaki mum ışığı oldular ve yavaşça bizlere ışığa götürdüler herkes iyilik yapma peşinde birilerini daha kurtarmak doktorun hipokrat yemini gibi oldu hiçbişey çaresiz değildir bırakın doktoru sizi en iyi anlayan yaşayandır burdaki söylenenlere kulak vermek ve uygulamaya geçmek tedaviye başlamaktır hem bedenen hem ruhen burada yüzünü görmediğimiz arkadaşlarımız var onlar bir mücevher gibi vajli arkadaşlar kıymetini iyi bilin çünkü herzmaan morele ihtiyacımız var ben 1 ay önce kurtuldum şimdi darısı sizlere Allah kurtarsın

ben şuna inanıyorum her zaman, bir insanın yaşadıklarını anlamak için sadece 'SENİ ANLIYORUM' demek yetmiyor,zaten çoğu insan bunu yürekten de söylemiyor...sadece söylemesi gerektiği için dilinden dökülüyor o kelimler,sonra döküldüğü kadar hızlı da uçup gidiyor söylenmiş sözler kervanına...

bir insanın yaşadıklarını gerçekten ANLAYABİLMEK için onun yaşadıklarına benzer bir yaşanmışlıgınızın olması lazım...istersen 40 yıllık doktor ol, istersen dünyanın en iyi psikoloğu ol...YETMEZ... bu yüzden ne acıdır ki birbirimizi gerçekten,HİSSEDEREK anlamıyoruz biz,ya da anlamak bazılarının işine gelmiyor...neyse...

şu genç yaşıma rağmen o kadar deneyimim oldu ki, hepsini bir bir anlatmak,kelimeye dökmek isterdim ama artık böyle bir isteğim kalmadı ne yazık ki...hayat beni ANLAYIŞSIZLARLA çok karşılaştırdığı için bir nevi öğrenilmiş çaresizlik belki de benimki...

o yüzden lafı çok da uzatmadan şunları söyleyeyim:

VAJİLİ ARKADAŞLAR, sizi gerçekten çok iyi ANLIYORUM...hissetikleriniz, düşündükleriniz,sıkıntılarınız,kötü anılarınız...hepsine ÇOK TANIDIĞIM...size tek önerim, vajinin BİR KABUS OLMADIĞINI bilmeniz ve çaba göstermek için AYAĞA KALKMANIZ... hani öğrenilmiş çaresizlik oluştu dedim ya, bana başkalarının yardım edemeyeceğini, kendime olan tek yardımımın yine KENDİM tarafından yapılacağını öğrendiğim an oldu bu...belki çok erken öğrendim,keşke geç öğrenseydim...gerçi geç öğrensem burada olmazdım size bu satırları yazmazdım... çok şükür rabbime BEN ÇAREYİ BULDUM... SİZİN DE BULMANIZ İÇİN KENDİNİZE BİR İYİLİK YAPMANIZI İSTİYORUM...

ÖNCELİKLE BEYNİNİZDEN OLUMSUZ DÜŞÜNCELERİ SİLİN...

BAŞARACAĞINIZA OLAN İNANCINIZI GERİ ÇAĞIRIN...

ALLAHA DUA EDİN VE HER DAİM ONA SIĞININ...

BURADA YAZAN EGZERSİZLERİ HARFİYEN UYGULAYIN...

YARDIMCI OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNE UYUN...

HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ KENDİ KENDİNİZİN PSİKOLOĞU,DOKTORU,DESTEKÇİSİ OLUN...

HER DÜŞTÜĞÜNÜZDE,TÖKEZLEDİĞİNİZDE KENDİ KENDİNİZE KALKMANIZI BİLİN...MAALESEF HER ZAMAN ELİMİZİ TUTAN BİRİLERİ OLMUYOR...

şu sıra internete girmeye vaktim olmuyor, birkaç hafta sonra geniş zamanım olacak ve inşallah daha çok yazacağım bu sayfaya...

KENDİ KENDİNİZİN ÇARESİ OLMANIZ DİLEĞİMLE...

en kısa zamanda görüşeceğiz inşallah :)))

Son düzenleme:
vajiyi yendiğimden beri ilk defa dün gece çok rahat ilşki yaşadım ve jelsiz bu hafta kayınvaldem gidiyo diye seviniyodum eşimle bol bol rahat rahat kaynatıcaktık tamda yumurtlama günlerimdi kayınvaldem kalktı ben tek gidemem sen götür beni dedi cenaze vardı uzaktan akrabalarının oraya gittiler eşimde yok şimdi bir hafta bu ayıda kaçırmak istemiyodum çok moralim bozuldu ya birde kayınvaldeme demiştim bu ay çok çalışmamız lazım diye inadınamı yaptı ne :gitme:alsanaalsanasmile

inadına yapacağını sanmıyorum, olağanüstü bir durum olmuş ondan ailesinin yanına gitmiş...

her şeyde bir hayır vardır öyle düşün...demek ki bebek için şu an doğru zaman değil...

inadına yapacağını sanmıyorum, olağanüstü bir durum olmuş ondan ailesinin yanına gitmiş...

her şeyde bir hayır vardır öyle düşün...demek ki bebek için şu an doğru zaman değil...

canım zaten beraber oturuyoruz biz kayınvaldemle o gidicem demişti ama eşimin gideceğinden haberim yoktu zaten annesi gitmeye yakın söylemiş eşime offfffffffff bilmiyorum ya

canım seni varya çok iyi anlıyorum çünkü bende bu dertten muzdaribim eşimde sağolsun işten yorgun geliyo ve ilişki haliyle olmuyo hele hele 3 gündn beri ve ben yarın ailemin yanına istanbula gidiyorum çok sinir bozucu ya kafanda planlıyosun ama uygulayamamak çok kötü ama bunu erkekler bizim gibi büyütmüyo inan

Son düzenleme:
canım seni varya çok iyi anlıyorum çünkü bende bu dertten muzdaribim eşimde sağolsun işten yorgun geliyo ve ilişki haliyle olmuyo hele hele 3 gündn beri ve ben yarın ailemin yanına istanbula gidiyorum çok sinir bozucu ya kafanda planlıyosun ama uygulayamamak çok kötü ama bunu erkekler bizim gibi büyütmüyo inan

ya varya bu ayıda kaçırmak istemiyordum ama sağolsun kayınvaldem berbat etti planlarımızı ya kendin git işte ne olacak ki yani çok rahat olacaktık bir hafta gerçekten inadına yaptığını düşünüyorum ya

canlarım sileri
çok iiyi anlıyorum
tam kaara verdiniz yapacaksınız olmaz yerden aksilik çıkıoyr
ALllah yardımıcnız olsuun valla

ya varya bu ayıda kaçırmak istemiyordum ama sağolsun kayınvaldem berbat etti planlarımızı ya kendin git işte ne olacak ki yani çok rahat olacaktık bir hafta gerçekten inadına yaptığını düşünüyorum ya

ben bile sinir oldum hee planlama yapmak kötü oluyo işte bende plan yapıyorum ama boş sonrada sinirimle kalıyorum işte :gitme:
senide anlıyorum 1 ay daha sabretmek istemiyosun çünkü bende sabredemeyeceğimi düşünüyorum

merhaba ben bu siteye yeni üye oldum.artık birileri ile bunu paylaşmam lazım.2,5aylık evliyim ilk ilişkiyi yaşadık ikinciye ara vermek zorunda kaldık.ikinciyi yaşayamıyoruz sanki ilk gibi korkuyorum.çok yıprandım artık ama ne yapacağımı da şaşırdım.yardım edebilirim deyince de sizi dinlemek istedim

ben bile sinir oldum hee planlama yapmak kötü oluyo işte bende plan yapıyorum ama boş sonrada sinirimle kalıyorum işte :gitme:
senide anlıyorum 1 ay daha sabretmek istemiyosun çünkü bende sabredemeyeceğimi düşünüyorum

ve birde jeli bıraktığım için sürekli ilşki olsun istiyorum alışmam daha kolay olur diye ya bir hafta girecek araya bir haftadan sonra ya gene rahat olamazsam ilk defa kayınvaldemi boğasım geliyo yaaaaamafoldumben

merhaba ben bu siteye yeni üye oldum.artık birileri ile bunu paylaşmam lazım.2,5aylık evliyim ilk ilişkiyi yaşadık ikinciye ara vermek zorunda kaldık.ikinciyi yaşayamıyoruz sanki ilk gibi korkuyorum.çok yıprandım artık ama ne yapacağımı da şaşırdım.yardım edebilirim deyince de sizi dinlemek istedim

HOŞGELDİN canım
ilkini yaşamışsın önemli olan ilkiydi zaten ikincide de korku normal sende burdaki arkadaşlar gibi egzersiz yaparak yenebilirsin canım hepimiz bu şekilde yendik bu illeti fazla erteleme derim sana henüz yeni evlisin cicim ayını geciktirme derim:1hug:

ilkini yaptıysan ikincisini neden yapamayasın ki korkmana gerek yok sen olayı bitirmişsin zaten ara versende değişen bişey olmayacak emin ol istersen kayganlaştırıcı kullanabilirsin yaparken rahat olsun dersen cesaretini topla ve hhhooooppppp

Son düzenleme:
ve birde jeli bıraktığım için sürekli ilşki olsun istiyorum alışmam daha kolay olur diye ya bir hafta girecek araya bir haftadan sonra ya gene rahat olamazsam ilk defa kayınvaldemi boğasım geliyo yaaaaamafoldumben

canım bende jelsiz yapamıyorum ya kuru oluyo tamamen mecburen kullanıyorum ama alışıncaya kadar sürekli yapmak gerek haklısın o aşamayı geçtim şimdi yaşlılık aşamasındayım sankimafoldumben

X