Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Botoksla hallolacağını düşünmüyorum. Sonuçta bu sorun kafamızda bitiyor. 1 buçuk aylık evliyken bende tedavi için adım atmıştım yani sende tam şu an bir adım atabilirsin. İnan kafamızda büyüttüğümüz kadar büyük bir sorun değil. Beynimiz bizi hep korkutuyor, hep daha kötüsü olacakmış gibi.
O duvar aşılmiyor oradaki duvar :KK43: bu vemcain sprey almıştım onu sıkaym derken onun o çubuğu kaydı gitti mesela o bile mutlu etti ama eşime gelince adamı ittiriveriyorum çok zormuş:KK43:

Yolun çok başındasın canım endişelenme
Okuduğuna göre aparatın yararlarını da okumuşundur. Botox yaptıran burda bir kaç kişi duydum ama aktif değiller.Aparatla egzersizleri düşünmez misin ?
Vemcain sprey almıştım uyustursun diye burada okumuştum onu biraz içine sıkaym derken bir baktım o uzun çubuk komple kaydı gitti ama aparatlar daha kalın sanki

Botoksla hallolacağını düşünmüyorum. Sonuçta bu sorun kafamızda bitiyor. 1 buçuk aylık evliyken bende tedavi için adım atmıştım yani sende tam şu an bir adım atabilirsin. İnan kafamızda büyüttüğümüz kadar büyük bir sorun değil. Beynimiz bizi hep korkutuyor, hep daha kötüsü olacakmış gibi.
Ama korkudan kaslarımız kendini kapatiyorsa mesela yani o duvar hissi kassa botoks etki etmez mi o kas kapanamayinca tık girecek gibi geliyor duvar kalkacak sanki kaslar serbest kalınca, bı kaç doktorla görüştüm bazıları yeni evlisin botoxa gerek yok diyor bazıları kesin çözüm diyor iyice kafam allak bullak oldu:/

Vemcain sprey almıştım uyustursun diye burada okumuştum onu biraz içine sıkaym derken bir baktım o uzun çubuk komple kaydı gitti ama aparatlar daha kalın sanki
Kalın olarak düşünme küçükten büyüğe doğru sıralanma amacıda bu işte alıştırmak bence sen aparatla çok da güzel ilerlersin çoğumuz aparatla kurtuldu🌼

Değilsindir, ara ara hepimize oluyor yani. Bahar yorgunluğu olabilir ne biliyim yani doktor daha iyi bilgilendirir tabi 🤗

Sanmıyorum ya, sen geldi gelicek diye çalışmayı bırakma. Zaten geldiği zaman bırakırsın. Bahanelerin arkasına sığınmak yok.
Değilsindir, ara ara hepimize oluyor yani. Bahar yorgunluğu olabilir ne biliyim yani doktor daha iyi bilgilendirir tabi 🤗

Sanmıyorum ya, sen geldi gelicek diye çalışmayı bırakma. Zaten geldiği zaman bırakırsın. Bahanelerin arkasına sığınmak yok 😄
İnş canım ya 🥰😍 seni de tebrik ederim bu arada valla çok mutlu oluyorum bu illeti aşanlara darısı bize 😍

Ama korkudan kaslarımız kendini kapatiyorsa mesela yani o duvar hissi kassa botoks etki etmez mi o kas kapanamayinca tık girecek gibi geliyor duvar kalkacak sanki kaslar serbest kalınca, bı kaç doktorla görüştüm bazıları yeni evlisin botoxa gerek yok diyor bazıları kesin çözüm diyor iyice kafam allak bullak oldu:/
Hayır canım o kasmayı beynimiz yapıyor ve biz dilatörlerle aşama aşama pelvik kaslara kas hafızasını öğretiyoruz.

Regl vaktim bı geçsin ilk önce bı doktor sonra bı cesaret o zaman , eşimde anlayışsız olmaya başladı gibi gelio yada kendim kuruyorum , iyice altüst oldum ya rabbim bu derdi çeken herkese yardım etsin 🥺

Regl vaktim bı geçsin ilk önce bı doktor sonra bı cesaret o zaman , eşimde anlayışsız olmaya başladı gibi gelio yada kendim kuruyorum , iyice altüst oldum ya rabbim bu derdi çeken herkese yardım etsin 🥺
Sakın pes etme evde kendin yapamıyorsan mutlaka doktora git canım bende doktor yardımı ile 1hafta gibi kısa bir sürede yendim..Kendini asla bırakma modunu düşürme özgüven ve cesaret çok önemli,kendini sürekli motive et en önemlisi bu tedavisi en kolay psikolojik bir rahatsızlık önce bunu kabullen,kendine bakım yap evin ile ilgilen eşin ile yakınlaş korkma,kendini asla bırakma tamamen bu duruma odaklanma,karamsar olma..Bizde çok zor zamanlardan geçtik canım ama inan bir başladın mı gerisi geliyor acı,bayılma daha birsürü kötü durumlar bunları sil kafandan asla öyle birşey yokmuş..Kendine güven nekadar güçlü olduğunu hatırlat kendine güzel haberlerini bekliyoruuuuzz🌸🌸

Bugün ki seansım harikalı geçti hissediyorum çok az kaldı. Sağolsun doktorum aslan kızım kaplan kızım diye diye beni motive etti Yani dilatör dediğimiz şey gerçekten kayıp gidiyor he derseniz ki üç ik dört gelsin birde onun için böyle söyle e sanırım ona da alısılıyor benim bugün daha da mantığıma yattı bazı şeyler olacak bu iş :)

Bugün ki seansım harikalı geçti hissediyorum çok az kaldı. Sağolsun doktorum aslan kızım kaplan kızım diye diye beni motive etti Yani dilatör dediğimiz şey gerçekten kayıp gidiyor he derseniz ki üç ik dört gelsin birde onun için böyle söyle e sanırım ona da alısılıyor benim bugün daha da mantığıma yattı bazı şeyler olacak bu iş :)
Harikasınnn işte buu🥰Sen zaten başardın sayılır hiiiç gözünde büyütme diğer aparatları hepsi aynı inan biz abartıyoruz sadece olacak ben inanıyorum ve sende özgürleştim artık bitti diyeceksinnn canım benim🌸🌸

Çoook sevindiiim 🥰🥰 olacak bu iş 😍😍

Canım mayamm :KK60: İnşallah daha da iyi olacağız😍 bende iyimm az işlerim vardı sizlere bir selam vereyim dedimm seni buralarda görüyorum gitmedin hiç seviniyorum buna💕
Yok gitmem, yardıma ihtiyacı olan çok insan var. Herkesin bundan kurtulmasını istiyorum 🥹

X