Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yeni yendim yendikten sonra uc iliski gerceklestirdik henuz. Ama sanki insan uc yil sonra bunu cozunce sihirli bir degnekle her sey duzelecek saniyor:) yani bunun icin mi ugrasmisim diye dusunuyorum simdi. Ondan merak ediyorum ne zaman normale donecek diye…
Aparatlardan sonra eşli denemelerde ekstra yaptığın bir şey var mıydı bir de pozisyon neydi çünkü bende eşli deneme noktasındayim iki defa yaptım tam birleşme olmadı

Aparatlardan sonra eşli denemelerde ekstra yaptığın bir şey var mıydı bir de pozisyon neydi çünkü bende eşli deneme noktasındayim iki defa yaptım tam birleşme olmadı
Ekstra hicbirsey yapmadim ama dorduncu dilatorle cok uzun zamandir calisiyorum. Gun icinde dorduncu dilatorle mutlaka onbes dk calisyorum iliskiye iyice alisana kadar da devam edicem. Kendimi rahat birakamiyorum endiselerim tabi ki oluyor ama ben tam birlesme olunca her sey bitecek sandim fakat bitmiyor:) Gelgit yapma hatta ice bosalma bile gerceklesti ama bana sorarsaniz biran once bitsin diye dua ediyordum:) bu baski hissi rahatsizlik hissi ne zaman geciyor yenen arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim

Aparat siparişi verdim ama ilçede oturdugum için henuz gelmedi on günü buluyor ben hemen başlamak istiyorum cesaretim gelmişken parmak veya aparat yerine neyle egzersiz yapabilirim öneriniz var mı peki

Ekstra hicbirsey yapmadim ama dorduncu dilatorle cok uzun zamandir calisiyorum. Gun icinde dorduncu dilatorle mutlaka onbes dk calisyorum iliskiye iyice alisana kadar da devam edicem. Kendimi rahat birakamiyorum endiselerim tabi ki oluyor ama ben tam birlesme olunca her sey bitecek sandim fakat bitmiyor:) Gelgit yapma hatta ice bosalma bile gerceklesti ama bana sorarsaniz biran once bitsin diye dua ediyordum:) bu baski hissi rahatsizlik hissi ne zaman geciyor yenen arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim
Vajinusmusu yendikten sonra da böyle birşey oluyor mu ?

Jinekologdan randevu alıp gitmem 2 haftayı buluyor :KK43: zedelenmiştir demek bozulmuşmu anlamına geliyor? Valla bozulsun kafam rahatlasın istiyorum . Sonra bi kare yine denedim 4ncüyü 1 damla daha kan geldi
Bildigime gore iki cmden büyük birsey girince zar esniyor yani bozuluyor dördüncü aparattan sonra bozulmamasi imkansız

Aparat siparişi verdim ama ilçede oturdugum için henuz gelmedi on günü buluyor ben hemen başlamak istiyorum cesaretim gelmişken parmak veya aparat yerine neyle egzersiz yapabilirim öneriniz var mı peki
Bence aparatı beklee hijyenik olsun enfeksiyon falan olmasın canım bu dönemde kafanı boşalt doktor müjde gül Karaca vajınusmus videolarını izle😍

Herkese merhaba. Ben vajinismusu aparatlar yardimiyla yendim tamamen iliski yasayabliyorum fakat asiri derecede baski yanma hissediyorum ve bu igrenc hastaligi yenenlere sormak istiyorum ne kadar zamanda her sey normale donuyor? Kendimi kasmadan acaba olacak mi diye dusunmeden dogal akisinda ne zaman iliskiye girebilicem? 🙏🏼
Merhaba görünce yazmak istedim. Çook eskilerdenim bendede oluyordu önceden enfeksiyon kaynaklı oluyor o yanma bu mutlaka baktırın

Ya nasıl aldın deneyimlerini paylaşır mısın çünkü ben dilatör 4 ü çok rahat alıyorum penisin sadece başını alabiliyorum ne yapmam gerekiyor
Merhaba size tavsiyem küçük küçük gitgeller yapın uzun süre yapmayınca benimde acıyor küçük küçük başlayınca orası açılıyor sonra hepsi giriyor

Ben aşama aşama gidicem en başından 1. Adımda aynayla tanıma ve bakma var internetten araştırdığıma göre ortadaki boşluk ve kenarı yani zar bildiğiniz kırmızı deri şeklinde hep benim o boşluğun kenarında beyaz kalın parça var yani normal ince bi deri yapısı gibi değil hic bembeyaz ve düz değil tümsekli bunu bi doktora sormak lazım ama muayeneler hep dolu hastaneler almıyor sizinkide öyle miydi ? Bunu sorarken bir tık çekindim ama malesef

Deneye deneye halledicem galiba çünkü çok umutluyum başının girmesi bile bana umut veriyor
Kasıldığından canm benmde hala her kendimi kastığmda oluyor o durum. Ama farkına varıp orada bekleyip derin nefes alıp rahatlayıp nefes verirken tekrar dene mutlaka olacak ama olmuyo diye pesetme. Aşama aşama bu hastalığı yeniyorz psikolojik temelli olduğu için biranda mükemmel olmayacak aklımıza bunu getirip kendimizi yormayalım. Kaldı ki eminm vaji olmayanlar da bunları yaşıyordu ilişkiye alışma aşamasında deneyimlemediğimz bir şey olduğu için zaman istiyor her ilşkide bir öncekinden ileride olacaksın🌸

Canm benm bir ayı geçti ama o his hala var😊 zaman alacağını düşünüyorum alışmanın aşama aşama normalleşiyor çnkü başta baskı ve yanma geçmeye başladı şimdide git gelde acı var ama sanırım zevk almayı bildiğimzde o geçecek bnce ağrı değil o da biz öyle kodladık ya değiştiremiyoruz, bn de senin gibi bian önce bitsn diyorm git geller zorluyor onuda atlatsak tamamdır. Enfeksiyon kaynaklı olabilir diyor arkadaşlar bnde muayene olmak istiyorum garantiye almak adına istersen sende bi görün belirtileri varsa

X