Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aynı süreçlerden geçen kişilerden bunları duymak beni çok rahatlatıyor çünkü hep dilatörler bitince çok rahat, acısız sızısız olacak diye bekliyordum. Olmayınca da acaba bir tek bende mi böyle oldu, nerede yanlış yapıyorum diye üzülmeye başladım.
Emin ol bu süreçte hiçbir şey sadece sende öyle olmuyor aynı şeyleri yaşayan o kadar çok kişiyiz ki. Hiçbir zaman kendini yalnız hissetme. Hepimiz desteğiz burada birbirimize. Resmen en yakınlarımızın bile bilmediği bir şeyi paylaşıp en güzel destekleri alıyoruz burada iyi ki varsınız 🙏

Emin ol bu süreçte hiçbir şey sadece sende öyle olmuyor aynı şeyleri yaşayan o kadar çok kişiyiz ki. Hiçbir zaman kendini yalnız hissetme. Hepimiz desteğiz burada birbirimize. Resmen en yakınlarımızın bile bilmediği bir şeyi paylaşıp en güzel destekleri alıyoruz burada iyi ki varsınız 🙏
Kesinlikle, o kadar mahrem bir konu ki kimseyle paylaşılmıyor, en azından ben eşim dışında kimseyle konuşamıyorum bunu. Burada herkes her yazdığıma yardım ediyor, destek oluyor. Kendimi daha güçlü ve iyi hissediyorum her yazılanla. İyi ki varsınız.🍀🍀🍀

Mwrhabalar,
Ben aparat kullanamiyorum. Aparat kullanacagim diye panik atak sorunu başladı. Çok iyi denilen doktorlara gittim ama başaramadım malesef. 2017 den beri hastalığım daha da kötüleşti. Haziranda Turkiye ye gelecegim ancak dilator seti, hipnoz dışında farklı tedavi yöntemleri uygulayan klinik ya da dr bilen birileri var mı acaba burada?

Mwrhabalar,
Ben aparat kullanamiyorum. Aparat kullanacagim diye panik atak sorunu başladı. Çok iyi denilen doktorlara gittim ama başaramadım malesef. 2017 den beri hastalığım daha da kötüleşti. Haziranda Turkiye ye gelecegim ancak dilator seti, hipnoz dışında farklı tedavi yöntemleri uygulayan klinik ya da dr bilen birileri var mı acaba burada?
Klinikde de size aparat kullandiracaklar

Klinikde de size aparat kullandiracaklar
Farklı tedavi yöntemleri de var. Sadece guvenilir bir yer bulmak sorun. Turkiye'de cok kısıtlı zamanım olacak. Aparat kullanamiyorum. Cok doktora gittim ama aparat olmadi... Ne zaman denesem panik atak başlıyor. Önceden böyle birsey yoktu ama zaman geçtikçe korkularım zirveye ulasti

Farklı tedavi yöntemleri de var. Sadece guvenilir bir yer bulmak sorun. Turkiye'de cok kısıtlı zamanım olacak. Aparat kullanamiyorum. Cok doktora gittim ama aparat olmadi... Ne zaman denesem panik atak başlıyor. Önceden böyle birsey yoktu ama zaman geçtikçe korkularım zirveye ulasti
Farkli tedavi yollari neler?

Benim de bildiğim kadarıyla ya hipnoz ya da egzersizlerle aparat çalışmaları var

Aparatı doktorun yapmasına izin veriyor musunuz peki? Siz yapamıyorsanız doktor yapsa böyle tedavi yöntemi duydum ama aparat ya da parmak egzersizi dışında ise yarayan bir yöntem duymadım.
Mesela botoks varmis vajinaya. Kasilmayi engelliyormuş ama yaptıran biriyle konustugumda vajinusmusu yenemedigini söylemişti bana. Baska bi yöntem var mıdır nedir bilmiyorum ama bildiğim bu işin beyinde bittiği. Siz yapamıyorsanız doktora aparat yaptırmaya gayret etseniz?

Aparatı doktorun yapmasına izin veriyor musunuz peki? Siz yapamıyorsanız doktor yapsa böyle tedavi yöntemi duydum ama aparat ya da parmak egzersizi dışında ise yarayan bir yöntem duymadım.
Mesela botoks varmis vajinaya. Kasilmayi engelliyormuş ama yaptıran biriyle konustugumda vajinusmusu yenemedigini söylemişti bana. Baska bi yöntem var mıdır nedir bilmiyorum ama bildiğim bu işin beyinde bittiği. Siz yapamıyorsanız doktora aparat yaptırmaya gayret etseniz?
Doktorlar denemeye çalıştı, kendim, eşim. Hatta bel altimi uyusturun dedim dr doğal olarak kabul etmedi. 5 senede cok uğraştım. Kesel egzersizleri, yobazlar, tedavi süreçleri akliniza ne gelirse. Online terapiler aldim. Hipnozlar yaptırdım. Giderek içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Farkli tedavi yollari neler?
Hipnoterapi (Hipnoz terapisi), EMDR, Akupunktur, Cerrahi yöntemler, Klasik psikoterapi yaklaşımları, Botulinum toksin enjeksiyonu, Eşlere uygulanan cinsel terapiler, Evlilik terapileri.... gibi bir arkadaşımın tanıdığı akupunkturla aşmış. Belki daha da fazladır yontemler

Doktorlar denemeye çalıştı, kendim, eşim. Hatta bel altimi uyusturun dedim dr doğal olarak kabul etmedi. 5 senede cok uğraştım. Kesel egzersizleri, yobazlar, tedavi süreçleri akliniza ne gelirse. Online terapiler aldim. Hipnozlar yaptırdım. Giderek içinden çıkılmaz bir hal aldı.
Anlıyorum umarim size uygun yöntemi kesfedersiniz burada genelde aparatla yenildi. Bende cinsel terapi ve parmak egzersizi ile yenmiştim. Aparat yapamıyorsanız parmak denediniz mi hic ya da kulak çubuğu ? Daha küçük bir nesne ile mi başlamanız gerekiyor acaba diye düşündüm.
Lütfen yanlış anlamayın sizi zorlamak adına demiyorum. Sizde zaten muhtemelen birçok yöntem düşünüp arastirmissinizdir. Cerrahı yöntemler denilen sanirim kızlık zarı operasyonu olabilir. O da vajinismusu direk geçirmiyor sadece kızlık zarı kalın olanlar için daha kolay ilişki vaad ediyor.
Vazgeçmeyip denemiş olmanızı da tebrik ediyorum ve su anda da vazgeçmiyorsunuz. Bu istek çok değerli öncelikle. Biz bu şekilde yendiğimiz için başka bi onerim olamıyor ne yazikki :KK43:

X