Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Spreyle mi çalıştın 4 ü
Bugün 1.aparattan başlayarak 3e kadar yaptım. Spreyle denedim tabiki. 4ü de deneyeyim dedim ama biraz zorlandım yapamadım. Sprey etkisi geçmiş olabilir mi bilmiyorum ama sanmıyorum çünkü 4.aparat büyük girerken sanki birşey yırtılıyor hissi geldi bana bu yüzden durdum kendimi de kasmış olabilirim bidaha denerim dedim.

4.aparat biraz daha birkaç gün alacak sanki. 3 e kadar çok rahat oluyor. 3.aparatla biraz daha denediğimde belki 4ü de yapabilirim. Bir an önce bitsin istiyorum.
Canım benim de öyle olmuştu hiç endişe etme öncesi mutlaka bir sıcak duş yap masaj yap 3.aparatla iyice çalış 4.olan aparatı biraz daha güçlü itmek lazım sadece🥰

Bugün 1.aparattan başlayarak 3e kadar yaptım. Spreyle denedim tabiki. 4ü de deneyeyim dedim ama biraz zorlandım yapamadım. Sprey etkisi geçmiş olabilir mi bilmiyorum ama sanmıyorum çünkü 4.aparat büyük girerken sanki birşey yırtılıyor hissi geldi bana bu yüzden durdum kendimi de kasmış olabilirim bidaha denerim dedim.
3 e biraz daha çalışarak yap 3 ü rahat almaya başladığında 4 e geç daha kolay olacak

3.aparata geçtim bugün. 4.aparati da deneyeyim dedim ama yapamadım. 4.aparat biraz zor geldi.
4.aparata geçmeden eşimle deneyebilirim belki diyorum.
Tebrik ederim canım çok güzel ilerliyorsun biraz sabırlı ol 3.aparatla çok iyi çalış kendini gayet rahat hissedene kadar 3e devam et 4ü yine yapamazsan eşinden destek alabilirsin

Kan gelmek zorunda değil ki ☺️ Benden de hiç gelmemişti eşlide de gelmedi 1.5 ay oldu hala gelmiyor 😂 benim kızlık zarım esnekmiş aynı zamanda fazlalık varmış ona rağmen esnediği için gelmiyor yani. dilatörün 4.sünde ip gibi pembe bi çizik görmüştüm peçetede oydu heralde kan kan denile

İster istemez kasılıyorsun bence ondan kaynaklı hani aslında kötü birşey olmayacak biliyorsun ama genede endişelerin var☺️ O an kendini bırakabildiğin kadar bırak gevşettt o kadar kolay olacak ki hatta şunu bile diyeceksin yok nefes yok şu bu hepsinden önce kendini tam anlamıyla bırakmak gevşetmek geliyor hayal kurun o ne biliyim kumsaldayım güneşleniyorum gibi gibi ben öyle şeyler denemi

3.aparata geçtim bugün. 4.aparati da deneyeyim dedim ama yapamadım. 4.aparat biraz zor geldi.
4.aparata geçmeden eşimle deneyebilirim belki diyorum.
Dördüncü aparat beni de zorlamıştı başlangıçta. Arkadaşların da dediği gibi üçe iyice çalışırsan dördüncü daha kolay olacaktır. Eşli de dörtten daha kolay ama şöyle söyleyim aparatla çalıştıktan sonra eşinle denediğinde daha kolay oluyor. Ben aparatsız eşli deneme yaptığımda bi tık daha sert hissettim girişte. O yüzden dördüncüye vücudu alıştırmayı faydalı buluyorum. Denerken kendini çok daha rahat hissedersin.yine de direkt eşli denemek istersen eğer olmazsa moral bozma. Dörde çalışmaya başla hemen buraya kadar yapan herkes er ya da geç başaracak inşallah 😇

Tebrik ederim canım çok güzel ilerliyorsun biraz sabırlı ol 3.aparatla çok iyi çalış kendini gayet rahat hissedene kadar 3e devam et 4ü yine yapamazsan eşinden destek alabilirsin
Bende şuan 4.aparatı deniyorum nihayetinde iceri sokabildim ama neden kan gelmedi ki 1.5 parmak geride kalmıştı
ittiriyorum hepsi giriyor icerde boşluk var sanki itsem gidiyo sonrasında nasıl ilerlemeliyim yardım edermisiniz

Bende şuan 4.aparatı deniyorum nihayetinde iceri sokabildim ama neden kan gelmedi ki 1.5 parmak geride kalmıştı
ittiriyorum hepsi giriyor icerde boşluk var sanki itsem gidiyo sonrasında nasıl ilerlemeliyim yardım edermisiniz
Benim de kan gelmedi.eşimle deneyince de gelmedi esnek zar ile ilgili olabilir. Ya da kaslarımız alıştı. çok zorlamadığımız için gelmiyor olabilir

İleri geri tak çıkart etrafında daire öiz bu egzersizlerini yap canımm 4.aparatı en kolay ve rahat aldıgında eşli denemeni yapablirisin

Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺
Merkur deniz Merkur deniz ve V Vuslat46 kızlar burayı okuyun

X